Bilimsel takılalım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ogun6161
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Re: Bilimsel takılalım

Mesaj gönderen ogun6161 »

çinli bir doktor bana cp hastalığının akciğer ve böbreklerle çok yakın ilişkisi olduğunu söyledi
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

ogun6161 yazdı:çinli bir doktor bana cp hastalığının akciğer ve böbreklerle çok yakın ilişkisi olduğunu söyledi
Ne alakasi varmis
misafirce
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen misafirce »

Bir baska doktorumdan elde ettigim bilgiye gore prostat taki lökosit sayısı normal ınsanlarda 1-2 olur. Buda orda ki mikrobun oluşturduğu iltihaptir. Saglikli ınsanlarda surekli bir devir dayim oldugu icin lökosit sayısı daha yukarıya cikmaz. Alınan sıvı veya su zaten vücudu temizler. Ayrıca normal prostatit olmayan insanın bile duzenli boşalması gerekmektedir. Bu sayede prostattaki iltihabida atar. Mesane, prostat ve idrar yollarını komple düşünmek gerekir. Prostattaki lökosit sayısının yuksek olması sadece prostati degil mesanenin icinde de mikrop oldugunu gösterir dedi. Bu mikrop ya cinsel yoldan bulaşmış olsun yada havuzdan, elden, giydiğiniz baksirdan olabilir dedi. Ayrıca prostatinda kronikleşmesi olayınıda ben Suna bağlıyorum. Sen ordaki mikrobu öldürürsün prostatiti temizlersin eyvallah. Sonra bir sure prostatin kendine gelmesi lazim.(allameicihan demis olması lazim masturbasyon veya iliskiyi kesin bir sure prostat kendisini toparlasın diye) Ki bundan sonra prostat eski prostat degildir bunu soyle açıklayayım ayağınız kırıldı veya karaciğeriniz de bir sıkıntı yasadınız tedavi oldunuz iyileşiniz ama ne karaciğeriniz nede kırılan kemiğiniz ananızdan doğduğunuz gibi degildir. Yani en ufak bi hatanızda yine aynı hastalığa yakalanma olayımız cok yuksek. Bunun başlıca ornegi cihanbey di sanırsam 2 defa iyileşmiş 3. Sünde tekrar yakalanmış. Bunu sadece cinsel iliski icin demiyorum aynı zamanda kişisel temizligide önem vermek gerekiyor. Giydiğiniz baksirin temiz olması ve slim baksirlarin kullanılmaması gerekiyor.

Ayrıca kültürlerde genelde birsey cikmiyor çıkarsa da 1 mikrop ya cikiyor ya cikiyor. Sunu asla unutmayın 1 den fazla mikrop kapmış olabilirsiniz. Mesela Kadir abinin doktorunu övmek icin söylemiyorum kesinlikle!! komple bombardıman yapıyor. Bunun yanın dada lökosit sayısını kontrol ediyor. Yanlısı şurada lökosit sayısı 3-4 olunca iyileştin diyor bu yanlis bence. Ve şunu da unutmamak lazım şifayı veren ALLAH (C.C) kullar sadece vesile olur.
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen Erhan1976 »

ABittersweetLi yazdı:doktorların bilip bilmemesinin yanında bu konu ile ilgili konuşmak istemeyeb doktorlarda var.hızlı hızlı senin bir şey yok diyip sıradaki hasta diyorlar.ürologların meslek hayatları boyunca çok karşılaşacakları bir durum oysa.birini gönderse yarın başka biri gelecek.tamam,tedavisi zor.ama birazda kendini geliştirme.hasta ile ilgilenme yok.doğal olarak onlarda insan.beleşe günü kurtarma derdindeler.zaten işleride her zaman garanti.dünya kadarda para kazanıyorlar.

bir tane kadın ürolog vardı.bir de ona mı gitsek acaba :)
Abitter merhaba. Valla kadın doktor zor, cinsiyet ayrımcılığı yapmıym ama ben kolay kolay gitmem, tartışmışımdır hep. :) Geçen sene mesela Yenbosna Fizik Tedavi binasında bi karıya göründüm, ondan 2 gün önce Bakırköy Devlet'te vücuttaki fıtıklarla ilgili doçent, fizik tedavi alırsan iyi olur demişti. Bu kadına gittim, hesapta tedavi yazacak ya, dedi ki bişeyin yok. Dedim nası bişey yok, elimde rapor, bi de doçentin tavsiyesi var üstüne. Bunlar ne oluyo dedim, bu dedi ki siz hastalar çok komiksiniz, takıyosunuz kafaya bak rahat rahat eğiliyosun demez mi. :)) bende film koptu abi, orası karıştı. :) Aman ha, ne kadar menopozlu varsa doktor, ama geçen ay gittiğim fizikçi iyiydi hakkını yemiym...
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

Mikrop bulaş olduktan bir müddet sonra antibiyiklerle ölüyor ama iltihap yapıyor yani mikrop yoksa antibiyotik kullanmaya gerek yok
rifat411

Mesaj gönderen rifat411 »

Bir kaç günden beri semptomlar alevlendi.Sonuç yeni bir üroloğa gitmekti,gittim.Şikayetlerimi anlattım, bir önceki tahlillerimi,kültürlerimi gösterdim.Sperm kültüründe üreyen bakteri için hiç önemli değil bu bakteri her yerde bulunabilir bunun için antibiyotik kullanmaya gerek yok dedi.Yine idrar tahlili,kültürü ,psa,ultrason aldı ,tahmin edileceği gibi her şey normal çıktı.Yine 2 haftalık cipro iyi gelirse 6 hafta daha devam edicez dedi.Buraya kadar herkes bu durumu tahmin ediyordur.
Ama beni umutlandıran bundan sonra yazacaklarım.Doktorun tez konusu prostatitmiş ve bu konuyu çok araştırdım ve çok tedavi ettim diyor.Tamamen tedavi ettiğim hasta %85,septomlarından daha iyi hale getirdiğim hasta oranım %92 diyor.2 haftalık cipro tedavisinden iyileşme oranı iyimser bir tahminle %15 tir diyor.İyileşirsen 6 hafta daha antibiyotik sonra bitiririm tedaviyi diyor.Ama büyük olasılıkla iyileşmeyeceksin o zaman 6 ay sürecek özel bir ilaçla tedavi yapacağız diyor ve ağrılarından kurtulacaksın diyor.
Yine de Nisan-Mayıs ve Eylül-Ekim aylarında tekrarlama olabilecektir.O zamanda aynı tedaviyi 1 ay yapıp seni rahatlatacağım ve tedavi edeceğim diyor.Ben ilaç psikolojik bir ilaç mı diye sordum,hayır asla bu hastalığık psikolojik değildir sen ne hissediyorsan doğrudur diyor.İlacın ne olduğundan bahsetmedi.
Neyse ben tedaviye baştan başladım göreceğiz bakalım tedavi nereye evrilecek.
Gelişmeleri paylaşacağım.
Herkese acil şifalar dilerim.

2 hafta geçti bugün doktorla görüş günüydü :) .Doktora sana geldiğimde semptomlara 10 dersek,ilaçları bitirdim bugün 5 söyle şimdi iyileşmişmiyim diye sordum.Hayır iyileşmemişsin dedi.Rektal tuşe filan dedim.Ne olacak rektal tuşe ile lokosit bulursak tedavi değişmiyor ki yine sana antibiyotik verecektik ve verdik sonuç olumsuz.Şimdi yeni tedaviye başlıyacaz ve 6 ay sürecek dedi ve bahsettiği ilacı yazdı NEURONTİN 600 mg ,sabah,öğle akşam 1 tablet ama önce yavaş bir dozda başlayıp 1 haftanın sonunda bu doza ulaşacağız.
Bu ilaç kronik bölge de sinirlere yerleşmiş mikropların tedavi edilmesinde kullanılıyor ve doktora göre herşey temiz çıkıyorsa sorun burda ve ben bu ilacı kullandığım hastalarımın %90'ında iyileşme sağladım diyor.
İlacı ürologlar yazamıyor nörologlar yazabiliyor,yazdırdık ve aldık.Yarın başlıyorum bir de böyle deneyelim bakalım.
Herkese acil şifalar dilerim
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Bu agri kesici gibi bir sey mikrop ölmeden kalici tedavi saglar ins. Gecmis olsun
rifat411

Zaten sıkıntı mikrop bulunamaması,bu sebebten antibiyotik işe yaramıyor eğer dediği gibi sıkıntı pelvik bölgedeki sinirlerdeyse belki bu ilaç işe yarar.En azından sıkıntılardan kurtuluruz.
Cowper
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Cowper »

Bu ilaç neurontin ve gabateva cinsindeki ilaçlar kronik ağrılar için verilir ve ağrı eşiğini yükseltir.
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

NEURONTİNin yan etkilerince idrar yolu iltihabı yapabilir diyor ve diğer yan etkileri Baş dönmesi
Koordinasyon eksikliği
Viral enfeksiyon
Uyuşuk hissetme
Yorgun hissetme
Ateş.
Yüz, gövde veya kol veya bacaklarda görülen şiddetli spazm veya seri ani kasılmalar (Konvülsiyonlar)
Sarsıntılı hareketler
Konuşma güçlüğü
Hafıza kaybı
Titreme
Uyuma güçlüğü
Baş ağrısı
Ciltte hassasiyet
Hissetmede azalma
Koordinasyon güçlüğü
Olağandışı göz hareketleri
Reflekslerde artış, azalma veya reflekslerin kaybolması
Akciğer iltihabı
Solunum yolu enfeksiyonu
İdrar yolu enfeksiyonu
Enfeksiyon
Kulakta iltihaplanma
Düşük akyuvar (lökosit) sayımları
İştahsızlık
İştah artışı
Başkalarına karşı kızgınlık
Zihin karışıklığı
Duygu durumunda değişiklikler
Depresyon
Kaygı/endişe
Sinirlilik hali
Düşünme güçlüğü
Bulanık görme
Çift görme
Denge bozukluğundan kaynaklanan baş dönmesi (vertigo)
Yüksek kan basıncı
Yüz kızarması veya kan damarlarında dilasyon
Nefes almada zorluk
Bronşit
Boğaz ağrısı
Öksürük
Burun akıntısı veya burunda kuruluk
Kusma
Bulantı
Dişle ilgili sorunlar
Dişeti iltihabı
İshal
Karın ağrısı,
Hazımsızlık
Kabızlık
Ağızda veya boğazda kuruluk
Gaz (flatülans)
Yüzde şişkinlik
Morarma
Döküntü
Kaşıntı
Akne
Eklem ağrısı
Kas ağrısı
Sırt ağrısı
Seyirmeler
Ereksiyon zorluğu (sertleşme sorunu)
Bacaklar ve kollarda şişkinlik
Yürüme güçlüğü
Güçsüzlük
Ağrı
Rahatsız hissetme
Grip benzeri semptomlar
Beyaz kan hücrelerinde düşüş
Kilo artışı
Kazara yaralanma, kemik kırılması, sıyrık.

Dostum iyileşicem derken daha fazla hastalanma
rifat411

allameicihan yazdı:NEURONTİNin yan etkilerince idrar yolu iltihabı yapabilir diyor ve diğer yan etkileri Baş dönmesi
Koordinasyon eksikliği
Viral enfeksiyon
Uyuşuk hissetme
Yorgun hissetme
Ateş.
Yüz, gövde veya kol veya bacaklarda görülen şiddetli spazm veya seri ani kasılmalar (Konvülsiyonlar)
Sarsıntılı hareketler
Konuşma güçlüğü
Hafıza kaybı
Titreme
Uyuma güçlüğü
Baş ağrısı
Ciltte hassasiyet
Hissetmede azalma
Koordinasyon güçlüğü
Olağandışı göz hareketleri
Reflekslerde artış, azalma veya reflekslerin kaybolması
Akciğer iltihabı
Solunum yolu enfeksiyonu
İdrar yolu enfeksiyonu
Enfeksiyon
Kulakta iltihaplanma
Düşük akyuvar (lökosit) sayımları
İştahsızlık
İştah artışı
Başkalarına karşı kızgınlık
Zihin karışıklığı
Duygu durumunda değişiklikler
Depresyon
Kaygı/endişe
Sinirlilik hali
Düşünme güçlüğü
Bulanık görme
Çift görme
Denge bozukluğundan kaynaklanan baş dönmesi (vertigo)
Yüksek kan basıncı
Yüz kızarması veya kan damarlarında dilasyon
Nefes almada zorluk
Bronşit
Boğaz ağrısı
Öksürük
Burun akıntısı veya burunda kuruluk
Kusma
Bulantı
Dişle ilgili sorunlar
Dişeti iltihabı
İshal
Karın ağrısı,
Hazımsızlık
Kabızlık
Ağızda veya boğazda kuruluk
Gaz (flatülans)
Yüzde şişkinlik
Morarma
Döküntü
Kaşıntı
Akne
Eklem ağrısı
Kas ağrısı
Sırt ağrısı
Seyirmeler
Ereksiyon zorluğu (sertleşme sorunu)
Bacaklar ve kollarda şişkinlik
Yürüme güçlüğü
Güçsüzlük
Ağrı
Rahatsız hissetme
Grip benzeri semptomlar
Beyaz kan hücrelerinde düşüş
Kilo artışı
Kazara yaralanma, kemik kırılması, sıyrık.

Dostum iyileşicem derken daha fazla hastalanma
Bunları ben de okudum moralim bozuldu ve doktora sordum ,baş dönmesi dışında başka bir etkisi olmaz dedi.Zaten her ilaç için bir sürü yan etki sayılıyor.Doktora güvenmeyeceksek niye gidiyoruz diye soruyorum bir yandan kendime.Antibiyotik ve diğer takviyelerden bir fayda göremedim belki de farklı bir şey denemek gerekiyor.Doktorun dediği gibi pelvik bölgelerdeki sinirlerin iltihabıysa eğer bu hastalık ;
Şöyle de bir şeyler yazıyor ;

2.NEURONTIN nedir ve ne için kullanılır?
NEURONTIN diğer antiepileptik ilaçlar olarak adlandırılan ilaç grubundandır. Bu ilaçlar sara (epilepsi) ve sinir liflerinin hasarına bağlı ağrı (nöropatik ağrı) tedavisinde kullanılır.
NEURONTIN 600 mg çentikli film tablet, 50 tablet içeren ambalajlarda bulunur, her tablet 600 mg gabapentin içermektedir.
NEURONTIN, değişik türlerdeki sara (epilepsi) ve sinir dokusu hasarına bağlı ağrı (nöropatik ağrı) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ağrı hissi; sıcak, yakıcı, zonklama, çarpıntı, ateş, bıçak saplanması hissi gibi, acı, kramp girmesi, ağrı , karıncalanma, hissizlik, uyuşma gibi çeşitli şekillerde tanımlanabilir

Deneyeceğim.
Sana da geçmiş olsun.
boracan

Mesaj gönderen boracan »

Ne kadar süre kullanman gerekiyor neurontin 6oo mgı.
rifat411

boracan yazdı:Ne kadar süre kullanman gerekiyor neurontin 6oo mgı.
Doktor 6 ay dedi.
Tsunami1151
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Tsunami1151 »

Arkadaşlar bende Temmuz'da cinsel ilişki sonrasında kaptım bu lanet hastalığı. Eristromisin kullandım vız geldi, azeltin azitro, flaggy, tetradox,monodoks, filopesyltin,nidazol yaklaşık 8 aydır ara ara hepsini kullanıyorum karma oldu etkili ama az etkili geliyor ilaçlar geri nüks ediyor. Psikolojim bozuk hemde çok bozuk. Ama pes etmedim etmiyeceğim. Bende sertleşme sorunu var sertleşmeden sonra gelen akıntı var ve apış aramda top varmış hissi var. VE BEN BU HASTALIĞI YENECEĞİM sabah bu hastalıkla kalkıyorum öğle akşam araştırıyorum. Psikolojinin bu hastalıkta önemli olduğunu düşünmüyorum sonuçta hastaysan hastasındır. Gülerek eğlenerek geçmez bu ve çok ciddi hastalık sonuçta kimse önemsemiyor çünkü başlarında bu lanet hastalık yok bir gün eşlerini tatmin edemeseler istediklerinde sertleşme sağlayamasalar kafayı yerler onun için bu hastalığı olan anlar bu durumu. Benim bir kaç tezim var geçen hafta da kamıştan akıntı verdim. Sonuçları burda

Tahlilimin sonucu:
SÜRÜNTÜ MATERYAL ÜRETRAL AKINTI
KÜLTÜR SONUCU 1. ORGANİZMA: STAF EPİDERMİDİS
ÜREDİ. 2. ORGANİZMA : GR(+)
DİPLOKOK ÜREDİ.
TRİMET. +SULFAMET DUYARLI
CEFOXITIN DİRENÇLİ
CEFUROXIME DUYARLI
CİPROFLAXOCIN DİRENÇLİ
CLARITROMYCIN DİRENÇLİ
DOKSİSİKLİN DİRENÇLİ
GENTAMYCIN DUYARLI
KLİNDAMİSİN DİRENÇLİ
LINEZOLID DUYARLI
MİNOSİKLİN DUYARLI
NITROFURANTOIN DUYARLI
PENICILIN DİRENÇLİ
RIFAMYCIN DUYARLI
TELİTROMİSİN DİRENÇLİ
TETRACYLIN DİRENÇLİ
VANCOMYCIN DUYARLI

benim tezim şu prostat iltihabı çoğu zaman cinsel yolla bulaşıyor Neisseria gonorrhoeae adlı mikrop bu hastalığa neden oluyor ve çok dirençli bir mikrop hap hupla geçecek birşey değil geçse 100 kere bende geçerdi Kıbrıstan eristromisini getirdim. yurt dışı siteleri dahil heryere baktım. Öyle hızlı ilerliyor ki bu tür antibiyotikler fayda etmiyor ve hemen mutasyon geçiriyor. Son gittiğim doktor da BACTRUMA duyarlı dedi onu reçete etti ama o da fayda etmiyecek. Neisseria gonorrhoeae genellikle sefalosprin grubu antibiyotiklerle tedavi ediliyor. Benim akıntı testimde de CEFUROXIME e duyarlı çıktı ki bu da sefalosprine duyarlı olduğunun kanıtı. Ve bingo farkettim ki kullandığım hiç bir ilaçta SEFALOSPRİN yok. Şuan askerdeyim çıkar çıkmaz ROCEPHIN iğne tedavisine başlıyacağım onun yanında brokoli kürü ve sıcak su torbası. Kısaca SEFALOSPRİN'İ de anlatıyım bu lağım bulunan bir mantar ve olduğu lağımda hiç bir bakteri üremiyor. Ki Neisseria gonorrhoeae adlı mikrop ta bu tür pisliklerle alakalı sonuçta işediğimiz yer. Yalnız SEFALOSPRİNDE sınıf sınıf 3. nesil kullanımı tavsiye ediliyor 5 tane sınıfa ayrılıyor. Arkadaşlar pes etmeyin araştırın ben böbreklerimi feda edercesine deli gibi ilaç yuttum.
Doktorlar ihmal ediyolarlar 3 ü kamış akıntısına bakmadan psikolojik dedi bir tane hastane sahibi bulduk ta ilgilendi. Hepsinin diplomasını yırtacaksın paraya bağlamışlar sağlığı. Hastalığımı da internetten araştıra araştıra buldum. Tedavisinide bu şekilde yapacağım. ROCEPHIN bence bu hastalığın tek çözümü. Muadillerine bakmayın boşuna hap huplarlada vaktinizi paranızı böbreklerinizi harap etmeyin. İğnenizi olun reçete ettirin. Bu şekilde de atamazsam prostatıma bu iğneyi yaptıracağım. Hepinize geçmiş olsun umarım yardımcı olmuşumdur. Sonuçta erkeğiz abi kafamıza tabi ki takarız kedi gibi yatakta yatmak istemiyorum testis ağrısı ve bel ağrısı çekmek istemiyorum. Bu yazdıklarımı uygulayın demiyorum tabi ki gidin doktora yaptrın akıntı testinizi ona göre doktordan bu iğneyi talep edin. Hepinize geçmiş olsun bol bol şifalar versin. Pes etmeyin ben etmedim asla da etmeyeceğim tedavi edeceğim ne pahasına olursa olsun. Gene çözemezsem en etkili sefalosprin içeren ilacı araştırıp iğne yaptıracağım.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

geçmiş olsun bahsettiğim rocephin iğnenin etken maddesini içeren iesef var ,forumda bir çok yerde adı geçti ,kullanip fayda görende var gormeyende.
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Benim aklima takilan bazi sorular var,kadir abi lokosit sayimi yaptirdiginda kac cikiyor ? Kronolojik olarak soyleyebilir mi
Bende lokositin fazla olmasini enfeksiyona bagliyorum,lokosit normal yani sabitlenmisse ve sikayet devam ediyorsa baska sorun olabilir
Iltihap ve lokosit beraberde bulunabilir ayrida,benim farkettigim sonuc su,6-7 kere prostat masaji yaptirdim,iltihap oldugunda sivi yanarak geliyor.en son kullandigim quercetin ve bromelaninden sonra lokosit 6-7 olmasina ragmen iltihap olmadigini sivi gelirken yanmamasindan anladim,bence ilaclar tam olarak prostatin kompleks yapisina islemiyor
Allah neylerse güzel eyler hoş eyler vardır bir bildiği
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Fatih86 yazdı:Benim aklima takilan bazi sorular var,kadir abi lokosit sayimi yaptirdiginda kac cikiyor ? Kronolojik olarak soyleyebilir mi
Bende lokositin fazla olmasini enfeksiyona bagliyorum,lokosit normal yani sabitlenmisse ve sikayet devam ediyorsa baska sorun olabilir
Iltihap ve lokosit beraberde bulunabilir ayrida,benim farkettigim sonuc su,6-7 kere prostat masaji yaptirdim,iltihap oldugunda sivi yanarak geliyor.en son kullandigim quercetin ve bromelaninden sonra lokosit 6-7 olmasina ragmen iltihap olmadigini sivi gelirken yanmamasindan anladim,bence ilaclar tam olarak prostatin kompleks yapisina islemiyor
Fatih mrb,
Bildiğin gibi lokositin normalden yüksek olması enfeksiyon varlığına işaret eder.Lokosite vücudun askerleridir diyebiliriz.Bakteri saldırısı sonucunda, lökositler bakteriler le savaşmak için artışa geçer. Zamanında benim prostat sıvısı lokosit sayısı 35-40 a kadar çıkmıştı. Kullandığım igneler ve oral tabletler sonucunda sikayetlerim sıfırlandı diyebilirim.
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

kadir yazdı:
Fatih86 yazdı:Benim aklima takilan bazi sorular var,kadir abi lokosit sayimi yaptirdiginda kac cikiyor ? Kronolojik olarak soyleyebilir mi
Fatih mrb,
Bildiğin gibi lokositin normalden yüksek olması enfeksiyon varlığına işaret eder.Lokosite vücudun askerleridir diyebiliriz.Bakteri saldırısı sonucunda, lökositler bakteriler le savaşmak için artışa geçer. Zamanında benim prostat sıvısı lokosit sayısı 35-40 a kadar çıkmıştı. Kullandığım igneler ve oral tabletler sonucunda sikayetlerim sıfırlandı diyebilirim.
Peki ondan sonraki lokosit sayimlarin kac cikti abi ?
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

bugün dr gittim,şikayetlerim arttı bu aralar,sık olmasada arada bana yakın oldugu için medicana avcılarda necmettin erbilir hocaya gidiyoum..kendisin yaşı ve tecrübesi ve hasta yaklaşımı güzel..bana şikayetlerimi gidermek için ,makattan ilaç emdirmeyi tavsiye etti sefazol igneyi makattan emdirecek hortum vasıtasıyla acilde yapalım dedi..bende düşünüyorum,daha evvel yaptıklarım iyi oldu dedi fayda gören var dedi..ultrason fln gerekl degil dedi hatta ben olmazsam acildeki bir arkadaşa gösteririm o da yapar dedi..daha evvel arnavut doktorun metdou vardı böyle forumda konuşuyorduk,,ben açıkcası kararsız kaldım eger böyle bişey düşünen varsa gidebilirler ,danışabilirler..işlem yapıldıktan sonra 2 saat işemeyeceksin dedi,,neden düşündügüme gelince yapılış tarzı biraz rahatsız edici itici geldigi için düşünüyorum ama hehalde yaptıracam...6 hafta tedavi şekli..bu tedavi normal bir prosedür degil dedi ,tamamen kendi tecrübelerime dayanıyor dedi..yaşlı bir doktor ve tecrübeleri dag gibi ..sizlerle paylaşmak istedim artık bu konu ile alakalı yazarız çizeriz konuşuruz üzerinde..en azından arnavutluga gitmeye gerek yok,gün geçmiyorki farklı tedavi şekilleri çıkıyor ortaya..
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Bence mantikli,sonuc alabilirsen bizim icin super olur
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

birkaç yaptıramam işlerim var burada olmayacagım...fakat biri yaptırırsa bende dönüşümde deneyecegim zaten hem referans olur
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Fatih86 yazdı:
kadir yazdı:
Fatih mrb,
Peki ondan sonraki lokosit sayimlarin kac cikti abi ?
Zamanla azaldı...Şu an normal sayıda Fatih.
secret

Mesaj gönderen secret »

rifat411 yazdı:Bir kaç günden beri semptomlar alevlendi.Sonuç yeni bir üroloğa gitmekti,gittim.Şikayetlerimi anlattım, bir önceki tahlillerimi,kültürlerimi gösterdim.Sperm kültüründe üreyen bakteri için hiç önemli değil bu bakteri her yerde bulunabilir bunun için antibiyotik kullanmaya gerek yok dedi.Yine idrar tahlili,kültürü ,psa,ultrason aldı ,tahmin edileceği gibi her şey normal çıktı.Yine 2 haftalık cipro iyi gelirse 6 hafta daha devam edicez dedi.Buraya kadar herkes bu durumu tahmin ediyordur.
Ama beni umutlandıran bundan sonra yazacaklarım.Doktorun tez konusu prostatitmiş ve bu konuyu çok araştırdım ve çok tedavi ettim diyor.Tamamen tedavi ettiğim hasta %85,septomlarından daha iyi hale getirdiğim hasta oranım %92 diyor.2 haftalık cipro tedavisinden iyileşme oranı iyimser bir tahminle %15 tir diyor.İyileşirsen 6 hafta daha antibiyotik sonra bitiririm tedaviyi diyor.Ama büyük olasılıkla iyileşmeyeceksin o zaman 6 ay sürecek özel bir ilaçla tedavi yapacağız diyor ve ağrılarından kurtulacaksın diyor.
Yine de Nisan-Mayıs ve Eylül-Ekim aylarında tekrarlama olabilecektir.O zamanda aynı tedaviyi 1 ay yapıp seni rahatlatacağım ve tedavi edeceğim diyor.Ben ilaç psikolojik bir ilaç mı diye sordum,hayır asla bu hastalığık psikolojik değildir sen ne hissediyorsan doğrudur diyor.İlacın ne olduğundan bahsetmedi.

2 hafta geçti bugün doktorla görüş günüydü :) .Doktora sana geldiğimde semptomlara 10 dersek,ilaçları bitirdim bugün 5 söyle şimdi iyileşmişmiyim diye sordum.Hayır iyileşmemişsin dedi.Rektal tuşe filan dedim.Ne olacak rektal tuşe ile lokosit bulursak tedavi değişmiyor ki yine sana antibiyotik verecektik ve verdik sonuç olumsuz.Şimdi yeni tedaviye başlıyacaz ve 6 ay sürecek dedi ve bahsettiği ilacı yazdı NEURONTİN 600 mg ,sabah,öğle akşam 1 tablet ama önce yavaş bir dozda başlayıp 1 haftanın sonunda bu doza ulaşacağız.
Bu ilaç kronik bölge de sinirlere yerleşmiş mikropların tedavi edilmesinde kullanılıyor ve doktora göre herşey temiz çıkıyorsa sorun burda ve ben bu ilacı kullandığım hastalarımın %90'ında iyileşme sağladım diyor.
İlacı ürologlar yazamıyor nörologlar yazabiliyor,yazdırdık ve aldık.Yarın başlıyorum bir de böyle deneyelim bakalım.

Doktorunuzun ismi ne ? eğer güvendiği bir tedaviyse bende gitmek isterim kendisine
Mugla4848
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Mugla4848 »

Neurontini denemekte fayda var mantikli
rifat411

secret yazdı:
rifat411 yazdı:Bir kaç günden beri semptomlar alevlendi.Sonuç yeni bir üroloğa gitmekti,gittim.Şikayetlerimi anlattım, bir önceki tahlillerimi,kültürlerimi gösterdim.Sperm kültüründe üreyen bakteri için hiç önemli değil bu bakteri her yerde bulunabilir bunun için antibiyotik kullanmaya gerek yok dedi.Yine idrar tahlili,kültürü ,psa,ultrason aldı ,tahmin edileceği gibi her şey normal çıktı.Yine 2 haftalık cipro iyi gelirse 6 hafta daha devam edicez dedi.Buraya kadar herkes bu durumu tahmin ediyordur.

Doktorunuzun ismi ne ? eğer güvendiği bir tedaviyse bende gitmek isterim kendisine
Doktorun adı Oguz Özcan Silivri Medicalpark hastahanesinde görev yapıyor.