Önemli! Prostat sıvısı ve Meni farkı.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Önemli! Prostat sıvısı ve Meni farkı.

Mesaj gönderen kadir »

Bilmeyenler için böyle bir başlık açmayı gerekli gördüm.
Bazı arkadaşların prostat sıvısı ile meniyi aynı kategoriye koyduğunu gördüm. Bunlar farklı şeylerdir arkadaşlar. Meni başka yerden prostat sıvısı başka yerden çıkar. Prostat sıvısı prostatin odagindan gelir rektal tuşe dediğimiz makattan parmak baskısı qsonucu penisten 1-2 damla gelir.Bu örneğin lokosit tahlili kesin tanıdır diyebiliriz.Çunku enfeksiyonlu bölgeden çıkan örnektir. Meni örnegindende ancak kültür olarak olarak yararlanabiliriz.Yani laboratuarda mikrop üretme işlemi. Bu işlemde mikrop olduğu halde bazen üreme olmayabiliyor.Prostat sıvısı lokosit yuksekligi kesin prostatit tanısıdir.
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Önemli! Prostat sıvısı ve Meni farkı.

Mesaj gönderen cihanbey »

Kadir bey bir de prostat sıvısında mikrop üreme olup lökosit düşük 2-4 arası çıkma durumu bar . Bunu Nasıl yorumlamalı ?
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

Kadir bey penis ucunda yanma sızlama testislerin altında yanma makatla testis arası bölgede yanma yokmu bu yanmalrın bir çaresi
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen menemen »

Ya bu prostat sivisi mezi degilmi yani bosalma oncesi beyaz su gibi yapiskan bir sivi 1-2 damla. Buda prostatdan gelmiyormu
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Meninin yuzde ellisi prostat sivisidir ve mikroskopla bakildiginda da m3nide rahatlikla lokosit sayimi yapilabilir
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

kadir yazdı:Bilmeyenler için böyle bir başlık açmayı gerekli gördüm.
Bazı arkadaşların prostat sıvısı ile meniyi aynı kategoriye koyduğunu gördüm. Bunlar farklı şeylerdir arkadaşlar. Meni başka yerden prostat sıvısı başka yerden çıkar. Prostat sıvısı prostatin odagindan gelir rektal tuşe dediğimiz makattan parmak baskısı qsonucu penisten 1-2 damla gelir.Bu örneğin lokosit tahlili kesin tanıdır diyebiliriz.Çunku enfeksiyonlu bölgeden çıkan örnektir. Meni örnegindende ancak kültür olarak olarak yararlanabiliriz.Yani laboratuarda mikrop üretme işlemi. Bu işlemde mikrop olduğu halde bazen üreme olmayabiliyor.Prostat sıvısı lokosit yuksekligi kesin prostatit tanısıdir.
Kadir bey doktoruma geçen gittiğimde şunu sordum mikrop yok diyorsunuz ve antibiyotiği kestiniz peki prostat içindeki bu iltihap antibiyotik kullanmadan nasıl geçecek oda bana mikrop enfeksiyon ayrı şey iltihap ayrı şey mikrop yoksa antibiyotik kullanılmaz iltihap için ise iltihap giderici ilaçları kullanılır dedi.
Kadir bey siz tedaviniz esnasında ilaç kullanırken yada ilacın kestikten sonra sıcak oturma banyosu yada apış arasına sıcak termofor uygulaması yaptınızmı ben hangi üroloğa gitsem ısrarla bunu tavsiye etti
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

son yazdı:
kadir yazdı:Bilmeyenler için böyle bir başlık açmayı gerekli gördüm.
Kadir bey doktoruma geçen gittiğimde şunu sordum mikrop yok diyorsunuz ve antibiyotiği kestiniz peki prostat içindeki bu iltihap antibiyotik kullanmadan nasıl geçecek oda bana mikrop enfeksiyon ayrı şey iltihap ayrı şey mikrop yoksa antibiyotik kullanılmaz iltihap için ise iltihap giderici ilaçları kullanılır dedi.
Kadir bey siz tedaviniz esnasında ilaç kullanırken yada ilacın kestikten sonra sıcak oturma banyosu yada apış arasına sıcak termofor uygulaması yaptınızmı ben hangi üroloğa gitsem ısrarla bunu tavsiye etti
Sevgili kardeşim,
Sıcak su yada sıcak kalorifer,yada arabada giderken güneşin cinsel bölgeye sıcaklık vermesi...bunlar ağrı yada sizi açısından çok faydalı bunları ben çok yaşadım...ama bunlar geçici çözüm...gerçek olan şudurki...mikrobu öldürmek.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prostatiniseveyim yazdı:Meninin yuzde ellisi prostat sivisidir ve mikroskopla bakildiginda da m3nide rahatlikla lokosit sayimi yapilabilir
Hayir sevgili kardeşim...meninin %50 si prostat sıvısı değildir..kusura bakma siz yanlış algilamissiniz galiba.Menideki lokosit sayımı size geçerli doneyi vermez.Prostat sıvısınin lokositini saydiracaksiniz ki garanti parametreyi versin. Sizin dediğinize göre rektal tuşeyi bir kenara atıp, masturbasyonla meni çıkartıp meniyle işi bitirmek kafi demek istiyorsun ama bu maalesef mümkün değil. Keşke öyle olsa ama yok böyle bir şey.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cihanbey yazdı:Kadir bey bir de prostat sıvısında mikrop üreme olup lökosit düşük 2-4 arası çıkma durumu bar . Bunu Nasıl yorumlamalı ?
Cihanbey mrb,
Öncelikle Rusya'daki tedavini çok merak ediyorum....durumun nasıl? Sorduğun soruyu biraz detaylı açarsan memnun olurum.
cihanbey

tedavi bitti yani antibiyotik kısmı bitti. Fitil ve ek takviyeler devam ediyor. ayın sonunda kontrol var. O zaman anlaışılacak mikrop hala var mı yok mu?

demek istediğim şuydu: Prostat sıvısından alınan örnekte mikrop ürememiş ve mikrobun türü de bellİ. Fakat mikrop olmasına rağmen lökosit yok. Yani lökosit normal düzeyde.
Lokosit düşükken neden mikrop ürer ya da mikrop üremişken neden lökosit düşük olur?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cihanbey yazdı:tedavi bitti yani antibiyotik kısmı bitti. Fitil ve ek takviyeler devam ediyor. ayın sonunda kontrol var. O zaman anlaışılacak mikrop hala var mı yok mu?

demek istediğim şuydu: Prostat sıvısından alınan örnekte mikrop ürememiş ve mikrobun türü de bellİ. Fakat mikrop olmasına rağmen lökosit yok. Yani lökosit normal düzeyde.
Lokosit düşükken neden mikrop ürer ya da mikrop üremişken neden lökosit düşük olur?
Kullandığın ilaçlar lokositi düşürmüştür fakat mikrop tamamen temizlenmemis büyük ihtimal cihanbey.
prostatiniseveyim

kadir yazdı:
prostatiniseveyim yazdı:Meninin yuzde ellisi prostat sivisidir ve mikroskopla bakildiginda da m3nide rahatlikla lokosit sayimi yapilabilir
Hayir sevgili kardeşim...meninin %50 si prostat sıvısı değildir..kusura bakma siz yanlış algilamissiniz galiba.Menideki lokosit sayımı size geçerli doneyi vermez.Prostat sıvısınin lokositini saydiracaksiniz ki garanti parametreyi versin. Sizin dediğinize göre rektal tuşeyi bir kenara atıp, masturbasyonla meni çıkartıp meniyle işi bitirmek kafi demek istiyorsun ama bu maalesef mümkün değil. Keşke öyle olsa ama yok böyle bir şey.

abicim ben senin ne dedigini gayet iyi anliyorum s3nin tezini ve yorumlarinida biliyoyorum ama okudugum bilimsel bilgileri de anlayacak kadar kafam calisiyor okudugumu anlayabiliyorum cok sukur soyledigim seyin arkasindayim

tip kitabi na da bakmaya gerek yok basit bir internet arastirmasiyla bile meninin yuzde kacinin prostat sivisindan olustugu ogrenilebilir

Net biolojik bir bilgi verdim yorum yapmadim
prostatiniseveyim

cihanbey yazdı:tedavi bitti yani antibiyotik kısmı bitti. Fitil ve ek takviyeler devam ediyor. ayın sonunda kontrol var. O zaman anlaışılacak mikrop hala var mı yok mu?

Merhaba mikrobun gecip gecmedihini testler gosterirde sen nasilsin daha iyimisin

Bu tedaviye baslamadan onceki don3m4 gore farklilik var mi faydasi oldumu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prostatiniseveyim yazdı:
kadir yazdı:

abicim ben senin ne dedigini gayet iyi anliyorum s3nin tezini ve yorumlarinida biliyoyorum ama okudugum bilimsel bilgileri de anlayacak kadar kafam calisiyor okudugumu anlayabiliyorum cok sukur soyledigim seyin arkasindayim

tip kitabi na da bakmaya gerek yok basit bir internet arastirmasiyla bile meninin yuzde kacinin prostat sivisindan olustugu ogrenilebilir

Net biolojik bir bilgi verdim yorum yapmadim
Prostatiniseveyim günaydın..
Menidende lokosit sayimi yapılır demişsin ama buradaki lokosit dusuk çıkar..gerçek bilgiyi alamazsın. Yani meni ejekulasyonunda %50 denilen prostat sıvısınin içindeki lokosit dağıldığı için her sahada düşük çıkar.Bu bilgiyi vermek istedim.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Prostat sıvısı ile menideki lokosit sayısı hiç bir zaman aynı çıkmaz. Ben menide kültür ile beraber lokosit baktırdım lökosit yok ama prostat sıvısında 7-8 lokosit çıkıyor.meninim bir kısmı prostat sıvısımıdır bilemem ama asla aynı değerler çıkmıyor. Doktorlar bu konuda yanılıyorlar. Ha dersen ki akutta çıkar ee o zamanda zaten idrarda bile lokosit çıkar.meni ve prostat sıvısına gerek kalmaz. Kanda da crp yükselir. Burada önemli olan kronik durumun saptanabilmesi için prostat sıvısına bakılma durumudur.zaten işinin ehli bir doktor prostata dokunduğu normal olmayan bir şey fark edip sana prostatitsin diyebiliyor. Tabi işin ehli bir doktor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

son yazdı:Kadir bey penis ucunda yanma sızlama testislerin altında yanma makatla testis arası bölgede yanma yokmu bu yanmalrın bir çaresi
Son mrb,
Yanma ve sızlama semptomlarınin ben iesef iğne kullandığım zamanlar kaybolduğunu defalarca yaşadım.Ancak tabi hemen tesir etmemekle beraber işeme semptomlarıni bir iki iğnede bertaraf edebiliyordum.Size nasıl gelir bilemem tabi.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

kadir yazdı:
son yazdı:Kadir bey penis ucunda yanma sızlama testislerin altında yanma makatla testis arası bölgede yanma yokmu bu yanmalrın bir çaresi
Son mrb,
Yanma ve sızlama semptomlarınin ben iesef iğne kullandığım zamanlar kaybolduğunu defalarca yaşadım.Ancak tabi hemen tesir etmemekle beraber işeme semptomlarıni bir iki iğnede bertaraf edebiliyordum.Size nasıl gelir bilemem tabi.
Kadir abi 4 senedir bu illet bende var özellikle stres zamanı oluyor 8 aydır gayet iyi idim ama 1 nisandan beri hayat felç oldu, doktorum en son iesef1g 2x3, cipro 750,Ağrı kesici verdi birlikte kullanmamı söyledi ama aile hekimi ağır gelir kullanma diyor tereddüte kaldım yardımcı ol
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

asosyal mrb,
Ben 100 e yakın iğne yediğimi tekrar açıklayayım,Allaha şükür bilinçli kullanmam sonucunda iğne ve oral tabletleri çok iyi absorbe ettim.Uzun zamana yaymam ve probiyotik kullanmam burada büyük etken tabii. Aile hekimi ağır gelir diyebilir tabi o onun kendi yorumudur. Bir şey diyemem.Ben ilaçları kullanırken şöyle düşündüm erkekliğimi kaybedeceğim yerde antibiyotiğin zararlarini çekmeyi tercih ederim.Allaha şükür erkekliğimizi kazandık. Stres zamanı bağışıklığın çöktüğü için mikroplar aktivasyona geçiyor. Oyuzden şikayetlerin artar.Bagisiklgini güçlü tutmaya bak..uykuna dikkat et,sinirlenme.Üsutme.Antb kullanırken bol su iç.
.
cihanbey

prostatiniseveyim yazdı:

Merhaba mikrobun gecip gecmedihini testler gosterirde sen nasilsin daha iyimisin

eskiye göre şu an tek ve beni sevindiren fark makattaki şişlik ve basıncın kaybolması antibiyotikten mi oldu havaların ısınmasından mı bilmiyorum ama makatta sanki taşa oturuyomuş gibi basınç hissi kayboldu diğer şikayetler devam mide bulantısı dahil
prostatiniseveyim

cihanbey yazdı:
prostatiniseveyim yazdı:

eskiye göre şu an tek ve beni sevindiren fark makattaki şişlik ve basıncın kaybolması antibiyotikten mi oldu havaların ısınmasından mı sanki taşa oturuyomuş gibi basınç hissi kayboldu diğer şikayetler devam mide bulantısı dahil
Makatin gecmeside buyuk bi set belki ilaclar bitince bulanti bi sekilde.kewilir yada bulanti vitqminle falan alakali prosattla alakasi yok belki

Cinsellik ne oldu ilk basta fitili atiyorum farki goruyorum diyordun iyi durumda mi yoksa etki kisa surelimiymis

Su qn alfa bloker. Veya non steroid anti enflamatuarTarzi bi sey var mi aldiklarin arasinda neler aliyosun tam olarak
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

kadir yazdı:asosyal mrb,
Ben 100 e yakın iğne yediğimi tekrar açıklayayım,Allaha şükür bilinçli kullanmam sonucunda iğne ve oral tabletleri çok iyi absorbe ettim.Uzun zamana yaymam ve probiyotik kullanmam burada büyük etken tabii. Aile hekimi ağır gelir diyebilir tabi o onun kendi yorumudur. Bir şey diyemem.Ben ilaçları kullanırken şöyle düşündüm erkekliğimi kaybedeceğim yerde antibiyotiğin zararlarini çekmeyi tercih ederim.Allaha şükür erkekliğimizi kazandık. Stres zamanı bağışıklığın çöktüğü için mikroplar aktivasyona geçiyor. Oyuzden şikayetlerin artar.Bagisiklgini güçlü tutmaya bak..uykuna dikkat et,sinirlenme.Üsutme.Antb kullanırken bol su iç.
.
sağolasın abi bende bakteri üremesi yok zaten ama nedense 1 nisandan beri azdı ilk defa bu kadar uzun sürdü 8-9 aydır gayet iyi idim hiç ağrım sızım yoktu halbuki sağ sol karın boşluğuna vurup mide bulantısı yapması beni deli ediyor. doktorum bana düzensiz cinsel yaşamın olduğundan olduğunu söyledi ve haftada 1 gün boşalma mı istedi, benim rahatsızlığım ağır bi gribal enfeksiyondan sonra çıkmıştı zaten cinsel ilişkim hiç olmamıştı
prostatiniseveyim

asosyal yazdı:
kadir yazdı:asosyal mrb,
.
sağolasın abi bende bakteri üremesi yok zaten ama nedense 1 nisandan beri azdı ilk defa bu kadar uzun sürdü 8-9 aydır gayet iyi idim hiç ağrım sızım yoktu halbuki sağ sol karın boşluğuna vurup mide bulantısı yapması beni deli ediyor. doktorum bana düzensiz cinsel yaşamın olduğundan olduğunu söyledi ve haftada 1 gün boşalma mı istedi, benim rahatsızlığım ağır bi gribal enfeksiyondan sonra çıkmıştı zaten cinsel ilişkim hiç olmamıştı
Tas bulabti yapar var mi diye bakmak icin tomografi veya rontgrn cekerler genelde ultrasinda gorunmeyebilir
prostatiniseveyim

Bu arada 3 novasef yaninda cipro leb lebi cekirdek gelir bize
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

prostatiniseveyim yazdı:Bu arada 3 novasef yaninda cipro leb lebi cekirdek gelir bize
Taş yok,bulantı kusma yapıyor ama baldır kas ağrısı yok grupta başka arkadaşlar da aynı belirtiler vardı. Taş olsa idrar ve röntgen de çıkardı dedi doktor
prostatiniseveyim

Cihanbeyde var bulanti birde