Ne yapacağımı bilmiyorum...

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
sonsuzizdirap
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Ne yapacağımı bilmiyorum...

Mesaj gönderen sonsuzizdirap »

Arkadaşlar danışacak buradan başka kimsem olmadığı için konu açtım. benim şikayetlerimi zaten biliyorsunuz.

Penisimdeki hissizlik, yumuşaklık, hafiflik, zayıflık vs durumu gittikçe artıyor, penisimi çok az hissediyorum, acıtmaya çalıştığımda bile çok az acıyor. zaten cansız bi görüntüsü var rengi tamamen solmuş sanki beyazlamış gibi.

Üstüne bir de Hard-Flaccid benzeri durum da olmaya devam ediyor. (içeri çekilme, kasılma, büzüşme vs ), penisim büzüşüp küçücük kalıyor, ince ve derisi sık, kıvrım kıvrım oluyor. gövdesi ise semsert oluyor. tabi bu durum varken ağrı/yanma benzeri his de yapıyor. şuan küçücük durumda zaten

Heralde penisimi gittikçe kaybediyorum.

Böyle belirsiz şekilde beklemek çok zor. En yakın ürolog randevuma 4 gün var, böyle bekleyemiyorum.

Bu hissizlik giderek artıp eninde sonunda penis tamamen hissini kaybeder mi? Yani ne bileyim felç, organ kaybı vs gibi birşey ?

Ve bu içeri çekilme / büzüşme durumunda penis kasılıp sertleştiği için ciddi bir durum oluşur mu? kan toplaması, kangren vs gibi?

Penisim hem hissiz hem küçücük kalmış durumda, kaybolacakmış gibi hissediyorum

Sizce acil bir müdaheleye ihtiyaç var mı? Acile gitmeyi düşünüyorum
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Ne yapacağımı bilmiyorum...

Mesaj gönderen BruceLee »

Dünyada olabilecek en doğru yerdesin
BruceLee

Tıp, patoloji, hastane tedavisi hakkında bir şey söylemim. Tedavi prosedürü bellidir uygularsın. Ama kas, sinir damar hasar yıkımını durdurmak zaman kazanmak için hiç beklemeden, büyük bir mücadeleye girmen gerekmektedir. Acil olarak ekmek şekeri türevlerini terk etmek, yemeklerde çiğ soğan tüketmek, sarımsak dilimleyip suyla yutmak. Bir kaşık polen ağza alıp üstüne su ile yutmak, zerdeçal tozu yutmak, kekik adaçayı zencefil kekik vb bitki çayı içmek. Hindistan cevizi yağı yemek, elma sirkesi içmek ve bilinen tüm iyi şeyleri yapmak yıkımı durdurur ve yapım için bir adım öne geçersiniz. Doktor tedavisi için zaman kazanılır. Umutsuzluk yok. İnsanlarla tartışma kavgadan Kaçının. Stres üzüntü bu hastalığın olumsuz yakıtıdır. Çokça hareket egzersiz. Bol su
sonsuzizdirap

BruceLee yazdı: 01.07.2024 - 00:14 Tıp, patoloji, hastane tedavisi hakkında bir şey söylemim. Tedavi prosedürü bellidir uygularsın. Ama kas, sinir damar hasar yıkımını durdurmak zaman kazanmak için hiç beklemeden, büyük bir mücadeleye girmen gerekmektedir. Acil olarak ekmek şekeri türevlerini terk etmek, yemeklerde çiğ soğan tüketmek, sarımsak dilimleyip suyla yutmak. Bir kaşık polen ağza alıp üstüne su ile yutmak, zerdeçal tozu yutmak, kekik adaçayı zencefil kekik vb bitki çayı içmek. Hindistan cevizi yağı yemek, elma sirkesi içmek ve bilinen tüm iyi şeyleri yapmak yıkımı durdurur ve yapım için bir adım öne geçersiniz. Doktor tedavisi için zaman kazanılır. Umutsuzluk yok. İnsanlarla tartışma kavgadan Kaçının. Stres üzüntü bu hastalığın olumsuz yakıtıdır. Çokça hareket egzersiz. Bol su
Hocam, Çok teşekkür ederim tavsiyelerin için. bunların hepsini bulmak biraz uğraştıracak ama hepsini not aldım. elma sirkesini zaten çoğu kişi konuşuyordu

bu arada acilden geldim, bir sorun görmediler. Lustral ilacının yapabileceğini söylediler. sakinleştirici verip gönderdiler
BruceLee

İyi geceler. Bir de çoğu prostatit hastasının bakteri teşhisi ve sorunun neyden kaynaklandığı tespit edilemiyor. Bu süreçte belki de hastalık ilerleyebiliyor ve hasta da kendini saldığı zaman işler daha da kötüye gidebiliyor.
BruceLee

Wendell Berry şöyle demiş:

"İnsanlar sağlığa hiç önem vermeyen gıda endüstrisi tarafından doyuruluyor ve gıdaya hiç önem vermeyen sağlık endüstrisi tarafından tedavi ediliyorlar."

Bir sağlık sayfası şöyle demiş:

"Beslenme yanlışsa ilacın yararı yok, beslenme doğruysa ilaca gerek yok."

Bu sözlerden ders alan ve uygulayan birçok hastalıktan kurtulur
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

Semptomlar geçicidir, endişelenmenize gerek yok.
Stres ve performans kaygısı, antidepresan kullanımı, prostatit nedeniyle oluşan ödem kaynaklı penise giden kan akışının azalması ve sinirlere uygulanan baskı…
Bunlar penisin görünüşünü ve performansınızı bozan etkenler.
Yapılması gerekenler;
- düzgün bir tanı ve tedavi
- stresten uzak durmak ve bir süre penisle ilgilenmemek
- mastürbasyonu bırakmak
Ve tabi antiinflamatuvar yaşam tarzı ile günlük sıcak su-sıcak su torbasına oturmak.
Zamanla semptomlar geçecek, endişelenecek bir durum yok.
kullanıcıxxx

Mesaj gönderen kullanıcıxxx »

red yazdı: 01.07.2024 - 08:55 Semptomlar geçicidir, endişelenmenize gerek yok.
Stres ve performans kaygısı, antidepresan kullanımı, prostatit nedeniyle oluşan ödem kaynaklı penise giden kan akışının azalması ve sinirlere uygulanan baskı…
Yapılması gerekenler;
- mastürbasyonu bırakmak
Ve tabi antiinflamatuvar yaşam tarzı ile günlük sıcak su-sıcak su torbasına oturmak.
Sözlerin beni rahatlatiyor abi. Katkıların için teşekkürler 🙏
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

Rica ederim..
Okk047
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Okk047 »

sonsuzizdirap yazdı: 30.06.2024 - 22:50 Arkadaşlar danışacak buradan başka kimsem olmadığı için konu açtım. benim şikayetlerimi zaten biliyorsunuz.

Penisimdeki hissizlik, yumuşaklık, hafiflik, zayıflık vs durumu gittikçe artıyor, penisimi çok az hissediyorum, acıtmaya çalıştığımda bile çok az acıyor. zaten cansız bi görüntüsü var rengi tamamen solmuş sanki beyazlamış gibi.

Üstüne bir de Hard-Flaccid benzeri durum da olmaya devam ediyor. (içeri çekilme, kasılma, büzüşme vs ), penisim büzüşüp küçücük kalıyor, ince ve derisi sık, kıvrım kıvrım oluyor. gövdesi ise semsert oluyor. tabi bu durum varken ağrı/yanma benzeri his de yapıyor. şuan küçücük durumda zaten

Böyle belirsiz şekilde beklemek çok zor. En yakın ürolog randevuma 4 gün var, böyle bekleyemiyorum.

Bu hissizlik giderek artıp eninde sonunda penis tamamen hissini kaybeder mi? Yani ne bileyim felç, organ kaybı vs gibi birşey ?

Ve bu içeri çekilme / büzüşme durumunda penis kasılıp sertleştiği için ciddi bir durum oluşur mu? kan toplaması, kangren vs gibi?

Hocam seni çok iyi anlıyorum ve sabırlı olmanı tavsiye ediyorum. Öncelikle panik olacak bir şey yok. Görüştüğüm tüm doktorların söylediği oradaki kaslarla alakalı bu çekilmenin olduğu. Bende de aynı durum 1.5 aydır başlamıştı. Doktorlar söyledikten sonra bende dikkat ettim ki ben istemsizce kasılma hareketleri yaptığım için penis kendinini içine çekiyor. Penisin boyu kısalmaz. Küçülmez hepsi kas ve kan hareketi. Önceden nasılsa öyle olmaya devam edecek merak etme.

Sana bir kaç tavsiye vereyim. Ben 15 gündür bunu uyguluyorum ve çok net düzelmeler var. Öncelikle kilo vermen şart. Basit karbonhidratları hayatından tamamen çıkar. Kompleks karbonhidratlara yönel. Onlar da minimum tutarda olsa çok iyi olur. Piriç basmati pirinç ye. Makarna beyaz ekmek gibi şeyler yeme. Şekerden uzak dur. Bol su iç. Ben kızılcık suyuna başladım tavsiye ederim. Yeşil çay iç. Ceviz avokado gibi şeyler tüket. Kısacası sağlıksız her şeyi hayatından çıkar.

İşin egzersiz kısmı en önemlisi. Youtubea pelvik taban egzersizleri yazarsan bulabilirsin. Günaşırı bu hareketleri minimum 10-15 dakika boyunca yap. Oradaki kaslar güçlendikçe farkı hissedeceksin. Üşenmeden inatla yap. 2 gün yapıp bırakma. Bu egzersizlerin yanında sabah uyandığında core bölgeni güçlendirmek için egzersizler yap 10 dakika yapsan yeterli. Son olarak her gün en az 15-20 dakika tempolu yürüyüşler yap. Yokuş olursa daha iyi. Pelvik kaslarına da ciddi faydası var.

Bunları yapınca bu belirtilerin ortadan kalktığını göreceksin. Ve unutmadan aklından penisini çıkarmalısın. Kafana takarsan hastalık hastası olur çıkarsın. Bunları rutine bağla şifanı bulursun kardeşim.
sonsuzizdirap

Okk047 yazdı: 03.07.2024 - 00:48
sonsuzizdirap yazdı: 30.06.2024 - 22:50 Arkadaşlar danışacak buradan başka kimsem olmadığı için konu açtım. benim şikayetlerimi zaten biliyorsunuz.

Hocam seni çok iyi anlıyorum ve sabırlı olmanı tavsiye ediyorum. Öncelikle panik olacak bir şey yok. Görüştüğüm tüm doktorların söylediği oradaki kaslarla alakalı bu çekilmenin olduğu. Bende de aynı durum 1.5 aydır başlamıştı. Doktorlar söyledikten sonra bende dikkat ettim ki ben istemsizce kasılma hareketleri yaptığım için penis kendinini içine çekiyor. Penisin boyu kısalmaz. Küçülmez hepsi kas ve kan hareketi. Önceden nasılsa öyle olmaya devam edecek merak etme.

Sana bir kaç tavsiye vereyim. Ben 15 gündür bunu uyguluyorum ve çok net düzelmeler var. Öncelikle kilo vermen şart. Basit karbonhidratları hayatından tamamen çıkar. Kompleks karbonhidratlara yönel. Onlar da minimum tutarda olsa çok iyi olur. Piriç basmati pirinç ye. Makarna beyaz ekmek gibi şeyler yeme. Şekerden uzak dur. Bol su iç. Ben kızılcık suyuna başladım tavsiye ederim. Yeşil çay iç. Ceviz avokado gibi şeyler tüket. Kısacası sağlıksız her şeyi hayatından çıkar.

İşin egzersiz kısmı en önemlisi. Youtubea pelvik taban egzersizleri yazarsan bulabilirsin. Günaşırı bu hareketleri minimum 10-15 dakika boyunca yap. Oradaki kaslar güçlendikçe farkı hissedeceksin. Üşenmeden inatla yap. 2 gün yapıp bırakma. Bu egzersizlerin yanında sabah uyandığında core bölgeni güçlendirmek için egzersizler yap 10 dakika yapsan yeterli. Son olarak her gün en az 15-20 dakika tempolu yürüyüşler yap. Yokuş olursa daha iyi. Pelvik kaslarına da ciddi faydası var.

Bunları yapınca bu belirtilerin ortadan kalktığını göreceksin. Ve unutmadan aklından penisini çıkarmalısın. Kafana takarsan hastalık hastası olur çıkarsın. Bunları rutine bağla şifanı bulursun kardeşim.
Hocam değerli yorumun ve tavsiyelerin için çok teşekkür ederim

Ama inan bazen penisim o kadar küçük ve ince kalıyor ki inan bana ister istemez panik yapıyorum. zaten ben birşey yok desem vücudum kendisi yapıyor, kalbim küt küt atmaya başlıyor. son zamanlarda ilacın etkisiyle biraz sakinleştim, ama geçenlerde birgün çok stres yapmıştım, penisim o kadar büzüşük ince ve sık olmuştu ki , bildiğin ölmüş gibiydi yani bu durumda panik yapmamak biraz zor oluyor. çünkü penisim normal halini biliyorum, ama son zamanlarda öyle bir içeri kaçıyor, büzüşüyor ve inceliyor ki yani adeta şekil değiştiriyor, ve bu olurken de yanma, kasılma vs de oluyor yani sadece psikolojik veya kozmetik değil acı da veriyor insanı kötü ediyor

ayrıca bir de hissizlik durumu da var, son zamanlarda penisimi sanki daha az hissediyorum, daha değişik bir his. bu ereksiyonu da etkiliyor tabi

beslenmeyi düzeltmeye zaten başladım, egzersizlere de şimdilik yürüyüşle başladım. diğer tavsiyelerini de not aldım, yeşil çayı zaten severim

aklımdan çıkarmaya çalışıyorum evet ama kolay değil insan ister istemez panik yapıyor
doktorların hepsi bir sorun yok diyor. ama madem bir sorun yoksa tüm bunların olması beni belirsizliğe itiyor. umarım anlıyorsundur

çok teşekkür ederim dostum, umarım sende şifana kavuşursun, veya kavuştuysan sağlıklı bir şekilde devam edersin...
sonsuzizdirap

red yazdı: 01.07.2024 - 08:55 Semptomlar geçicidir, endişelenmenize gerek yok.
Yapılması gerekenler;
- mastürbasyonu bırakmak
Cevap için teşekkür ederim, hocam

Doktorum (prof) bana "Sende kronik prostatit görmüyorum, daha önce kesin tanı konmamış sadece olabilir denmiş. ama ben genel sorunun senin takıntı ve anksiyeten olduğunu düşünüyorum" dedi, o yüzden lokosit ve kültür tanısını yapmaya sıcak bakmıyor, xatral urorec cipro vs de yazmıyor. penisinde anormal bir sorun yok, takıntı ediyorsun, kafanı oradan uzak tut, mast ı azalt, diyet yürüyüş yap dışarı çıkmaya başla 1 ay sonra bakacağız diyor. diğer gören tüm doktorlar da benzer şeyleri söylüyor, acil doktorları da sorun göremiyoruz deyip göndermişlerdi zaten

şuan beni en çok rahatsız eden de bu hissizlik, sanki penisimi daha az hissediyorum. onu da antidepresanlara bağlıyor genelde doktorlar
sonsuzizdirap

BruceLee yazdı: 01.07.2024 - 01:51 İyi geceler. Bir de çoğu prostatit hastasının bakteri teşhisi ve sorunun neyden kaynaklandığı tespit edilemiyor. Bu süreçte belki de hastalık ilerleyebiliyor ve hasta da kendini saldığı zaman işler daha da kötüye gidebiliyor.
Çok doğru. zaten bende ne olduğu bile tam bir tanı koyulabilmiş değil. İstanbula gitme durumum da olmadığı için lokosit-kültür işlemini yaptıramadım. Şimdilik böyle bir çare arıyoruz işte yıllar oldu şikayetler azalıp artıp devam ediyor...
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

Dostumla sen durumlarimiz benzer, geçecek inşallah bu da
sonsuzizdirap

Fzt yazdı: 03.07.2024 - 21:43 Dostumla sen durumlarimiz benzer, geçecek inşallah bu da
aynen dostum biliyorum. kader arkadaşıyız...