Öncelikle merhabalar

prostat iltihabının cinsellik üzerindeki olumsuz etkilerini ve tedavi yöntemlerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Biter
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Öncelikle merhabalar

Mesaj gönderen Biter »

alihan411 yazdı: 13.05.2024 - 17:23 Valla bugün konuşmaya bile fırsat bulamadım arkalarından atlı koşturur gibi acele ediyorlar. İlaçların kullanıp kontrole gittikten sonra bu sefer kültür de saydırın dicem inş triplere girmez diğerleri gibi
Yani lökosit bu kadar yüksekse net bir şekilde iltihap var demektir. Neden kültür yapmamış çok saçma doğrusu
alihan411
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen alihan411 »

Biter yazdı: 13.05.2024 - 17:24
alihan411 yazdı: 13.05.2024 - 17:23 Valla bugün konuşmaya bile fırsat bulamadım arkalarından atlı koşturur gibi acele ediyorlar. İlaçların kullanıp kontrole gittikten sonra bu sefer kültür de saydırın dicem inş triplere girmez diğerleri gibi
Yani lökosit bu kadar yüksekse net bir şekilde iltihap var demektir. Neden kültür yapmamış çok saçma doğrusu
Kanka neden çünkü biz bu şikayetler ile gidince şeyine takan olmuyor afedersin. Kronik prostatit teşhisi koyulan kişiler hep doktorlara ısrar edip yada bilinen doktorlara gidip durumunu öğrenebiliyor. 4 kap testi yapıyorsun kültür yaptırmıyorsun şimdi neyse strese girmicem bedavaya. Bir de tahlili verirken asistan eleman vardı ona dedim ki kültür yapılacak bunlardan değil mi diye, yok ya ne gerek var ki kültüre falan diyor çok biliyor denyomatikler
Biter
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Biter »

alihan411 yazdı: 13.05.2024 - 17:28
Kanka neden çünkü biz bu şikayetler ile gidince şeyine takan olmuyor afedersin. Kronik prostatit teşhisi koyulan kişiler hep doktorlara ısrar edip yada bilinen doktorlara gidip durumunu öğrenebiliyor. 4 kap testi yapıyorsun kültür yaptırmıyorsun şimdi neyse strese girmicem bedavaya. Bir de tahlili verirken asistan eleman vardı ona dedim ki kültür yapılacak bunlardan değil mi diye, yok ya ne gerek var ki kültüre falan diyor çok biliyor denyomatikler
Benim 3-5 lökosit çıktı doktor kp değilsin dedi. Prostatın küçük dedi. Kültüre ise gerek duymadı çünkü bizim için en büyük belirteç lökosit dedi
han007
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Mesaj gönderen han007 »

Biter yazdı: 13.05.2024 - 17:47

Benim 3-5 lökosit çıktı doktor kp değilsin dedi. Prostatın küçük dedi. Kültüre ise gerek duymadı çünkü bizim için en büyük belirteç lökosit dedi
çünkü lökosit oranın düşük... benimde 20-25 çıktı bu ay kültür yaptıracagım boş boş anti kullanmanın mantıgı yok
Ortega

Mesaj gönderen Ortega »

han007 yazdı: 13.05.2024 - 18:50

çünkü lökosit oranın düşük... benimde 20-25 çıktı bu ay kültür yaptıracagım boş boş anti kullanmanın mantıgı yok
Merhaba ikinci lökosit değerlerinizi saydırdınız mı, tedavinizin hangi aşamasındasınız?
alihan411

Benim saydırmam için henüz 1 hafta daha var gelecek hafta pazartesi sonuçlara bakılacak. Şu ED işi çok ağır boyutlara geldi sabah ereksiyonu hiç yok penis adeta yok gibi yerinde. Hiçbir anlamda tepki yok sonumuz hayrolsun cinsiyetsiz gibi hissediyorum.
probata

Mesaj gönderen probata »

Seni çok iyi anlıyorum kardeşim, ben tadalafil kullandığımdan beri sabah ereksiyonları haftanın en az 2 3 gününde oluyor tamamen geri dönüş olmadı ama faydasını görebildim diyebilirim
alihan411

probata yazdı: 19.05.2024 - 17:22 Seni çok iyi anlıyorum kardeşim, ben tadalafil kullandığımdan beri sabah ereksiyonları haftanın en az 2 3 gününde oluyor tamamen geri dönüş olmadı ama faydasını görebildim diyebilirim
20 mg kullansam dahi eskisi gibi faydası olmuyor reis. 2 ay öncesine kadar içmeye korkuyordum penis inmiyor diye şimdi de tam tersi durum hakim. Ama bu sorun prostatit kaynaklı mı yoksa başka bir şey mi bilmiyorum. Dopplerde peyronie de çıktı çünkü, gidiyoruz bir yolda ama sonu nereye varır bilinmez.
han007

Mesaj gönderen han007 »

Ortega yazdı: 19.05.2024 - 12:30
han007 yazdı: 13.05.2024 - 18:50

Merhaba ikinci lökosit değerlerinizi saydırdınız mı, tedavinizin hangi aşamasındasınız?
bu hafta kültür baktıracagım henüz lökosite baktırmadım ikinci defa
prostatiniseveyim2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen prostatiniseveyim2 »

Alihan kardeşim baskalarina da çok faydalı bilgiler var bu baslikta ama sadece sen bilion elli gün sonra bu başlık bı şey öğrenmek isteyen hiç bı fayda saglamayack
prostatiniseveyim2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen prostatiniseveyim2 »

Başlığı deistirmen mümkün mu
alihan411

prostatiniseveyim2 yazdı: 20.05.2024 - 23:04 Başlığı deistirmen mümkün mu
Kankacım inan anlamadığım işler. Eğer modlar yazımızı görüyorsa Güncel Hikayem adı altında değişirse başkalarına da yarar sağlarız.
edddzg
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen edddzg »

Merhabalar,

ilgili hastalık için Uzm. Dr. Kutluhan Erdem'i ziyaret edebilirsiniz. Geçmiş olsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bu doktorun Uzmanlık alanı,tedavi şekli,tanı ve teşhis yöntemi nedir? Kronik Bakteriyel Prostatitten muzdarip hastalardan iyileştirdiği hastalar varmı?
yenicezseni
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen yenicezseni »

edddzg yazdı: 21.05.2024 - 11:48 Merhabalar,

ilgili hastalık için Uzm. Dr. Kutluhan Erdem'i ziyaret edebilirsiniz. Geçmiş olsun.
Hocam kimdir bu doktor
alihan411

Son durumum;

10 günlük flagyl ve 1 hafta tetradox kullanımı sonrası son tahlilim

Tam İdrar Analizi (TİT)
Sonuçlandı
28.05.2024 08:37
...Renk
Sonuçlandı
Renksiz
Referans: (AÇIK SARI )
...Bulanıklık
Sonuçlandı
BERRAK
Referans: (BERRAK )
...pH
Sonuçlandı
6,0
.
Referans: (5,5 - 8,0 .)
...Dansite
Sonuçlandı
1,005
.
Referans: (1,005 - 1,027 .)
...Kan
Sonuçlandı
NEGATİF(-)
Referans: (NEGATİF(-) )
...Lökosit
Sonuçlandı
+
...Glukoz
Sonuçlandı
NEGATİF(-)
...Protein
Sonuçlandı
NEGATİF(-)
...Bilirubin
Sonuçlandı
NEGATİF(-)
...Keton
Sonuçlandı
NEGATİF(-)
...Nitrit
Sonuçlandı
NEGATİF(-)
...Urobilinojen
Sonuçlandı
NORMAL
Referans: (NORMAL )
...Eritrosit
Sonuçlandı
1
/HPF
...Lökosit
Sonuçlandı
15
/HPF
İdrar Kültürü
Sonuçlandı
Kültür: KÜLTÜRDE ÜREME OLMADI
FSH (Follikül stimülan hormon)
Sonuçlandı
4,33
IU/L
Referans: (1,5 - 12,4 IU/L)
Prolaktin
Sonuçlandı
9,03
ug/L
Referans: (4,04 - 15,2 ug/L)
LH (Lüteinleştiren hormon)
Sonuçlandı
6,8
IU/L
Referans: (1,7 - 8,6 IU/L)
Total Testosteron
Sonuçlandı
6,53
ug/L
Referans: (2,49 - 8,36 ug/L)
Estradiol (E2)
Sonuçlandı
29,2
pg/mL
Referans: (11,3 - 43,2 pg/mL)

Lökosit sayısı 39dan 15e düşmüş fakat kültürde üreme olmadığı gözüküyor. Tabi benim içim rahat etmedi forumda bazı arkadaşlarla kültürde üreme olmayıp pcrda olduğunu görüyoruz. Yarın bir devlet hastanesine gidip prostat sıvısı aldırmaya ve pcr+kültür yaptırmaya çalışacağım. Non bakteriyel olma ihtimali var mıdır ne diyorsunuz dostlar. Çünkü hikayemde çok eşlilik yok her zaman tek eşliydim? Diğer semptomlar hız kesmeden devam ediyor. Cinsellik sorunlu, pelvik kaslarda kasılma ve titreme hiç gitmedi. Ayrıca farkettiğim bir husus da 1-2 gündür kabız olduğum ve bu durumda pelvik tabanın resmen azıttığı. Çalar saat gibi hiç durmadan titriyor. Yorumlarınız önemli olacaktır.
alihan411

Bugün embolizasyon yapan doktorumla tekrar görüştük. Penil doppler yapalım dedi.

50mg papaverin enjeksiyonu sonrası 15 dakika boyunca kaçak akım izlenmedi, hatta venöz ters akım -11e kadar düştü. Maalesef üzülerek söylüyorum ki doppler raporunda tekrardan kaçak çıkmamasına rağmen penis yapısı gün geçtikçe küçülmeye, yumuşamaya devam ediyor. Bu iş artık aklımı bulandırıyor. Bilimsel olarak ereksiyon problemi oluşacak bir durum ortada yok ama ne sabah ereksiyonu var ne de penisin eski halinden eser var. Normal boyu 15.5cm olan bir penis nasıl oluyorsa 2-3cme kadar düşebiliyor ve jelibon gibi yumuşacık kalıyor aklım almıyor. El ile uyarma olmadan ereksiyon gerçekleşmiyor. Bırakınca da hemen sönmeye başlıyor. Son antilerden sonra lökositimi ölçtürme fırsatım olmadı gelecek hafta muhtemelen ölçtüreceğim. Ayrıca bu hafta iç hastalıklarından da randevu aldım endokrinolojiye gidip tahlil yaptıracağım. Ayrıca pelvik tabanda titreme ve o bölgedeki güçsüzlük hissi olduğu gibi devam ediyor. Doktor bey damarsal bir problem gözükmediğini ve pelvik tabana yönelmek daha faydalı gibi gözüktüğünü söyledi. Kafam yine çok karışık, yorumlarınızı bekliyorum.
alanyali

Mesaj gönderen alanyali »

alihan411 yazdı: 25.06.2024 - 20:19 Bugün embolizasyon yapan doktorumla tekrar görüştük. Penil doppler yapalım dedi.

50mg papaverin enjeksiyonu sonrası 15 dakika boyunca kaçak akım izlenmedi, hatta venöz ters akım -11e kadar düştü. Maalesef üzülerek söylüyorum ki doppler raporunda tekrardan kaçak çıkmamasına rağmen penis yapısı gün geçtikçe küçülmeye, yumuşamaya devam ediyor. Bu iş artık aklımı bulandırıyor. Bilimsel olarak ereksiyon problemi oluşacak bir durum ortada yok ama ne sabah ereksiyonu var ne de penisin eski halinden eser var. Normal boyu 15.5cm olan bir penis nasıl oluyorsa 2-3cme kadar düşebiliyor ve jelibon gibi yumuşacık kalıyor aklım almıyor. El ile uyarma olmadan ereksiyon gerçekleşmiyor. Bırakınca da hemen sönmeye başlıyor. Son antilerden sonra lökositimi ölçtürme fırsatım olmadı gelecek hafta muhtemelen ölçtüreceğim. Ayrıca bu hafta iç hastalıklarından da randevu aldım endokrinolojiye gidip tahlil yaptıracağım. Ayrıca pelvik tabanda titreme ve o bölgedeki güçsüzlük hissi olduğu gibi devam ediyor. Doktor bey damarsal bir problem gözükmediğini ve pelvik tabana yönelmek daha faydalı gibi gözüktüğünü söyledi. Kafam yine çok karışık, yorumlarınızı bekliyorum.
Tüm tahlillerim temizdi , idrar , kültürler , lökosit sıvıları. Ama sürekli idrar hissi ve peniste gömülme yaşadım. Dediğiniz gibi 2-3 cmden bile aşağısına gömüldüğü olmuştur. Özellikle dışkılama ile kasları iyice zorladıktan sonra şikayetlerim artıyordu. Ve tamamen kas üstüne yoğunlaştım. Fizik tedavi alıyorum kendimde hareketlerimi yapıyorum. Gömülme normale döndi denebilir biraz hacim kaybediyor yine ama çok kasılma yok. Kaslar gergin oldukca sinirlere baskı yapıp harabiyet verebilir. Kasları açtıkca sinirleriniz de kendisine gelir. Egzersizleri yapın şikayetleriniz geçecektir.
alihan411

alanyali yazdı: 25.06.2024 - 20:28
alihan411 yazdı: 25.06.2024 - 20:19 Bugün embolizasyon yapan doktorumla tekrar görüştük. Penil doppler yapalım dedi.

Tüm tahlillerim temizdi , idrar , kültürler , lökosit sıvıları. Ama sürekli idrar hissi ve peniste gömülme yaşadım. Dediğiniz gibi 2-3 cmden bile aşağısına gömüldüğü olmuştur. Özellikle dışkılama ile kasları iyice zorladıktan sonra şikayetlerim artıyordu. Ve tamamen kas üstüne yoğunlaştım. Fizik tedavi alıyorum kendimde hareketlerimi yapıyorum. Gömülme normale döndi denebilir biraz hacim kaybediyor yine ama çok kasılma yok. Kaslar gergin oldukca sinirlere baskı yapıp harabiyet verebilir. Kasları açtıkca sinirleriniz de kendisine gelir. Egzersizleri yapın şikayetleriniz geçecektir.

Egzersizleri bir dönem yaptım ama değişim göremedim açıkçası benim o bölgede genel bir sorun var 1 senedir. Bazen anal kaslar öyle kasılıyor ki tuvalet yapmak bile güç oluyor. Ve ah o pelvik tabanın sürekli kasılıp titremesi yok mu beni benden alıyor sanki elektrik veriyorlar sürekli akım geçer gibi bir his. Bazen günlerce sürebiliyor hiç durmadan. Şu lökositi bi görelim de pelvik taban fizyocunun yolunu tutalım bakalım bir de onlara yedirelim maaşı
alihan411

kadir yazdı: 04.04.2024 - 02:02 İnşallah kardeşim.

En son dün prostat sıvısı ve bir miktar idrar karışık olarak üniversitede tahlil vermiştim. Ahmaklar o sıvıyı sadece kültüre vermişler ve lökosit ölçümü yapmamışlar. Gerçi bakteri üremesi olmamış yine. Ama artık düşmanımı tanıdığımı düşünüyorum. Candida.

Eskiden beri ayak tırnaklarımı bir miktar uzun bırakırım çünkü batma yapmasın diye düzgün keserim hep ve uzun bir süre uzattığım için tırnak uç kısımlarında sararmalar meydana gelirdi. En son dün sabah dilime bakayım dedim. Ben hep sigaradan zannederdim ama bir baktım ki dilim bembeyaz olmuş dostlar. Yani bildiğiniz dil üstünde silme beyaz bir tabaka var be kalın halde. Ayrıca dil yanlarında beyaz nodüller var. Sonra merak ettim ve şu suya tükürme olayını test ettim. Evet beklediğim gibi tükürüğüm saçaklandı ve bir miktarı da dibe çöküp öbeklendi. Bugünden sonra zor bir süreç olan kandida diyetine başlayacağım. Ayrıca enfeksiyon doktoruna gideceğim pazartesi günü. Forumda yazılanlara baktım ve boraksın kandidaya iyi geldiğini yazanlar olmuş denemeye değer sanırım. Tüm bunlardan sonra umarım bir sonuç alabiliriz. @kadir bey acaba ne düşünüyorsunuz durum hakkında. Sizin de candida tecrübeniz olmuş zamanında. Her şeyin sebebi candida olabilir mi gerçekten. Çünkü ben kilo ve boyu orantılı fit ve kilosuz biri olmama rağmen yorgunluğum asla geçmiyor, tüm gün uykuluyum, gözlerim hep kapanmak istiyor. Bu mantar beni gerçekten bu hale sokmuş olabilir mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Merhaba, Candida tükürük testi diye bir şey yok. Herkeste saçaklanma oluyor, sosyal medyada uydurulan bir yalan.

Candida testi yaptiracaksanız Pcr yöntemiyle herhangi vücut sıvınızdan yaptırabilirsiniz.

Yorgun ve uykulu hal Kronik Prostatitli kişilerde görülen bir semptomdur. Buda enfeksiyon/inflamasyonla mücadele eden bağışıklık sisteminin düşüklüğü ile alakalıdır.

Candida vücudumuzda yer alan bir flora üyesidir. Aşıri antibiyotik kullanımı sebebi ile vücumuzda yerleşik dost bakterilerin azalması Candidanın artışına sebep olur.

Candida artışı fungal enfeksiyonlara sebeb olabilir.
Candidanın düşmanı doğal fermente ev yapımı organik elmadan yapılan elma sirkesidir.

Bozulan bagirsak florasıni düzenler dost bakterilerin artmasına sebeb olur. İBS, SİBO gibi bağırsak hastalıklarının iyileşmesi için Probiyotik ve Simbiyotik olarak katkı sağlar.

Sabah ve Akşam günde iki kere bir bardak suyun içine 2 yemek kaşığı karıştırıp içilecek.
2-3 Ay devam edilmesi tavsiye edilir.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

Hissizlik probleminiz var mıydı
alihan411

kadir yazdı: 03.07.2024 - 20:03 Merhaba, Candida tükürük testi diye bir şey yok. Herkeste saçaklanma oluyor, sosyal medyada uydurulan bir yalan.

Candida testi yaptiracaksanız Pcr yöntemiyle herhangi vücut sıvınızdan yaptırabilirsiniz.

Yorgun ve uykulu hal Kronik Prostatitli kişilerde görülen bir semptomdur. Buda enfeksiyon/inflamasyonla mücadele eden bağışıklık sisteminin düşüklüğü ile alakalıdır.

Candida vücudumuzda yer alan bir flora üyesidir. Aşıri antibiyotik kullanımı sebebi ile vücumuzda yerleşik dost bakterilerin azalması Candidanın artışına sebep olur.

Candida artışı fungal enfeksiyonlara sebeb olabilir.
Candidanın düşmanı doğal fermente ev yapımı organik elmadan yapılan elma sirkesidir.

Bozulan bagirsak florasıni düzenler dost bakterilerin artmasına sebeb olur. İBS, SİBO gibi bağırsak hastalıklarının iyileşmesi için Probiyotik ve Simbiyotik olarak katkı sağlar.

Sabah ve Akşam günde iki kere bir bardak suyun içine 2 yemek kaşığı karıştırıp içilecek.
2-3 Ay devam edilmesi tavsiye edilir.
Teşekkür ederim Kadir bey fırsat olduğunda candida için bir test vereceğim.

Fzt kardeşim evet cinsellik anlamında aylardır süren sorunlar mevcut. Hissizlik de bunlardan birisi. Ama boşalma esnasında falan zevk alıyorum yani o konuda bir problemim yok. Ereksiyonu sürdürememe, libido eksikliği, sabah ereksiyonları eksikliği gibi birçok semptomum mevcut.

Diyete başladım, boraks aldım bugün onu da kullanıyorum. Ayrıca bir arkadaş birkaç malzeme ile karışım çayı yapmış candida için onu da içiyorum. Yolumuz uzun. Hiçbir şey olmasa bile bağışıklık kazanır vücut.