Prostatit Başlangıç

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
spft
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Prostatit Başlangıç

Mesaj gönderen spft »

Merhabalar, 2 ay önce tuvalete girip çıktıktan sonra rahatlamadığımı hissettim. Tuvaletten sonra bile idrarım var gibi hissediyordum. Tuvalete giriyorum ama his geçmiyor. Soğuklardan diye düşündüm ama sıcak ortamlarda da devam etti. Doktora gittim kan tahlili temiz, idrar temiz, aşırı aktif mesane dedi mesane gevşetici ilaç verdi yolladı. Sonra belirtiler artmaya başladı sol testiste ağrılar başladı idrardan sonra yanma olma başladı. Başka doktora gittim kronik prostatit dedi ( tavanic, xalfu , celebrex , purinol ) verdi. Semptomlarında bir değişiklik yok. Eskiye göre daha rahat hareket ediyorum ama ilaçlardan mı yoksa hastalığa karşı geliştirdiğim yaşama şeklinden mi bilmiyorum. Doktor sol testiste varikosel var dedi ama testislerle ilgili de daha önceden bir şikayetim yoktu bu hastalıktan sonra başladı. Benim semptomlarım :
- İdrar yapınca 40-50 dakika beni sıkıştırıyor idrar var gibi hissettiriyor sonra geçiyor.
-Testis , mesane , sırt ve kasıklarda ağrılar.
- Sol testiste dokunmayla artan ağrı

Şuan için diğer arkadaşlara göre şanslıyım diye düşünüyorum çok aşılamayacak semptomlar değil gibi ancak doktorlar bana bu hiçbir zaman geçmeyecek dediği için kendimi kötü hissediyorum. Ömür boyu böyle yaşamak zorunda mı kalacağım. Sizlerden iyileşenler varsa yardımcı olabilir mi ne yapmam gerekir nasıl kurtulmam gerekir ?
NonwovenII
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Prostatit Başlangıç

Mesaj gönderen NonwovenII »

spft yazdı: 20.04.2024 - 10:22 Merhabalar, 2 ay önce tuvalete girip çıktıktan sonra rahatlamadığımı hissettim. Tuvaletten sonra bile idrarım var gibi hissediyordum. Tuvalete giriyorum ama his geçmiyor. Soğuklardan diye düşündüm ama sıcak ortamlarda da devam etti. Doktora gittim kan tahlili temiz, idrar temiz, aşırı aktif mesane dedi mesane gevşetici ilaç verdi yolladı. Sonra belirtiler artmaya başladı sol testiste ağrılar başladı idrardan sonra yanma olma başladı. Başka doktora gittim kronik prostatit dedi ( tavanic, xalfu , celebrex , purinol ) verdi. Semptomlarında bir değişiklik yok. Eskiye göre daha rahat hareket ediyorum ama ilaçlardan mı yoksa hastalığa karşı geliştirdiğim yaşama şeklinden mi bilmiyorum. Doktor sol testiste varikosel var dedi ama testislerle ilgili de daha önceden bir şikayetim yoktu bu hastalıktan sonra başladı. Benim semptomlarım :
- İdrar yapınca 40-50 dakika beni sıkıştırıyor idrar var gibi hissettiriyor sonra geçiyor.
-Testis , mesane , sırt ve kasıklarda ağrılar.
- Sol testiste dokunmayla artan ağrı

Şuan için diğer arkadaşlara göre şanslıyım diye düşünüyorum çok aşılamayacak semptomlar değil gibi ancak doktorlar bana bu hiçbir zaman geçmeyecek dediği için kendimi kötü hissediyorum. Ömür boyu böyle yaşamak zorunda mı kalacağım. Sizlerden iyileşenler varsa yardımcı olabilir mi ne yapmam gerekir nasıl kurtulmam gerekir ?
İş bilmeyene denk gelirseniz zaten geçmez der. Çünkü hiçbir şeyi ölçmeden, test etmeden kafasına göre ilaç yazarak sallamasyon yaptığı için kendi de düzelir mi düzelmez mi bilmiyor. Hastalığa hakim olmadığı için geçer diyemiyor.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
spft
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Re: Prostatit Başlangıç

Mesaj gönderen spft »

Hastalığa hakim etraflıca ilgilenecek kim var istanbulda bildiğiniz. En azından psikolojik olarak biraz rahatlatabilir.