Zemzem suyu

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
amecan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Zemzem suyu

Mesaj gönderen amecan »

Arkadaşlar merhaba daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama zemzem suyunun faydası saymakla bitmez deniyor ve çok gencim diye içmek istemiyorum doğrusu ağzımıza alkol flan değer belli olmaz günahına girmeyelim diye ama iyileşeceğimi bilsem düşünmeden içerim varmı bilgisi fikri olan yada içtim işe yaramadı diyen?
ABittersweetLi

Re: Zemzem suyu

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Zemzem suyunun ne kutsallığı ne de faydası var kardeşim.arabistanın para kazanmak için yalandan yere uydurduğu bir efsaneden ibaret. Bulabilirsen dene istersen.
amecan

Mesaj gönderen amecan »

Birkaç arkadaş daha fikrini,yorumunu,düşüncesini yazsın duruma göre bakarım evde varmış akrabalar getirmiş 1 litre kadar
aksaraysulo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen aksaraysulo »

2122. [3:489, Hadîs No: 4077]
îbni Abbas'dan (r.a.) rivayetle:
Yeryüzündeki suların en hayırlısı Zemzem suyudur. Onda doyuru­cu bir gıda ve hastalıklara karşı şifa vardır.

2. HADİS

2304. [ 4:64, Hadîs No: 4561] Bbû Zer'den (r.a.) rivayetle: Zemzem açlar için gıda, hastalar için şifadır.

Zemzem müslüman lar icin siradan bir su değildir kesinlikle.degeri hadislerle sabittir .Arabistan in bundan para kazanmasi onun kutsalliguna golge düşürmez
حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
amecan

Mesaj gönderen amecan »

bende öyle düşünüyordum ama ben içmiş birisinin fikrini edinmek istiyorum içipte fayda görmediyse içipte ileride günahına girmek istemiyorum günümüzde aldığımız nefes dışında her şey paraya döndü kimin ne kar ettiği umurumda değil herkesin düşüncesinede saygı duyarım inanç olur yada olmaz ben sağlığıma kavuşup yoluma devam etmek istiyorum sadece :D
ABittersweetLi

işid'de hadislere uyarak yapıyor bu katliamları.yedi yaşındaki çocukla evlenmekte vardı sanırım.kuranda kutsallığı yazmayan bir şeyi hadislerle kutsal saymak şirke kadar gider.

zemzeme zaten arabistan belirli oranlarda içme suyu karışıtıyor.orada yaşayan bir arkadaşım vardı.kuyulara normal suyu tankerler ile boşaltıyor demişti.sonrasında bu suyun kendiliğinden dolduğunu söylüyorlar demişti.aynı adıyamancı cigaracıların bitmeyen mucizevi pilavı gibi uydurma şeyler.
aksaraysulo

Hocam isid meselesi cok frkli girersek cukamayiz zaten burasi onu tartiscamiz yerde değil. Zemzem müslüman lar icin kıymetli bi sudur alimler oyle söylüyor. Ha icersin sifa olur olmsz bilemem allah bilir
ABittersweetLi

hocam işid'de bazı hadisleri bahane ederek zulum yapıyor.sizin bahsettiğiniz alimler cübbeli tarzı kendini hoca zanneden insanlarsa zaten tartışacak bir şey yok :) gerçekte zerre kadar faydası yok.bilimsel araştırmalarda bu yönde zaten.yararı yok..
amecan

Mesaj gönderen amecan »

:D islam hoşgörü dinidir bunu sen arkadan iş yürüterek değiştirebilirsin en pis din yahudilerdedir ama insanlara gösterilen bu değildir ki,alırım elime bir tevrat haritası keserim 3-5 kişiyi al sana yahudiler katliam yaptı kimse kimin ne bok olduğunu bilmez durumda şehit haberini haber diye saymayan bir haber topluluğunun içindeyiz der ki hadisi şerif vatanını terk edip giden müslüman değildir suriyeliler din değiştirmeyi göze aldı can pahasına hani peygamber torunlarıydı bunlar değil mi bende dinden soğumuşlardan birisiyim işin doğrusu ama bir abim bu konuda güzel bir öğüt verdi (sen bildiğini yap duyduğunu değil) bu yüzden ben namazımı kılarım orucumu tutarım zekatımı veririm onlar orda cihat diye kıçını yırtıp baştakilerin 5 er karılarına köpek olsunlar ben yoluma bakarım isteyen istediği boku yesin zorla tutup götüren yok =)
ABittersweetLi

islamın bu günlere bu şekilde gelmesinin tek nedeni kuranı kerimi yıllarca yanlış yorumlanmasından kaynaklıdır.evet aslında çok çok uzun bir konu :)
amecan

Mesaj gönderen amecan »

yani =) koyun gibi kuyruğu takip edersen mallık sende oraya giden hatunlar ne için gidiyor savaşmaya mı ? hani zina en büyük günahlardandı nasıl islam örgütü bu? herkes işine geleni yapıyor, yani rahat ol büyük günahları bil uzak dur gerisini pekte dert etme derim =) sağlık olsun gerisi onların olsun o kadar arabanın motorun yazlık, depoların içinde yüzüyoruz ne arabaya binebiliyorum zevkli, motorla gene kısa mesafelerde git gel yapıyorum yazlıkta manita yapamıyorsun deponun biri uzakta içini unuttum sayılır 3 senedir hastalıktan beri doğru düzgün gitmedim bile ev dükkan 2- kere de yazlığa gidiyorum zar zor o bile umarım bu hastalığında şifası bulunur bir an önce sınıf arkadaşlarım askere gitmeye başladı nasıl gidicem üniv. de wc salarlar mı stajları nasıl yaparım hep bir düşünce saçlarımda beyazlar başladı çıkmaya 20 yaşında stresten
aksaraysulo

Kardes bwnde uni deyim sikma canını lise gibi biyer değil yani zaten gunde en fazls 4 dersin olur en fazla teneffüs lerde halleder sin tuvalet isini bi de hocalar in cogu bjsey demeden cikmana izin verir sikjnti etme ysni
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Vay anam vay quercetinden nerelere geldik.

Zem zem icip gunah isleyince gunahin artmaz .

Zem zem sevapmi bilmiyorum ama Gunah isleyecem diye sevap islemekten geri durmak daha beter gunah

Seytanda zaten onu istiyor nasilsa gunahkarsin ne isin var camide simdi ileride tovbe edersin oyle gidersin der hep

Aksama kariiya gideceksen oglen cumaya gidilir mi degil mi aama

Zem zem suyu iceceksen siselenmis paketli bi zemzem suyu ic konyada satilir gormustum

oyle akrabalarin bidona getirip doldurdugu suyu icme

İki bilimsel makale okuyun da gelin buraya

İlimle bilimle ugrasinda muslumanlar olarak ileriye gidelim

Simdi bu zemzemle ilgili bir bilgi toplayim dedim butun turkce kaynaklar da soyle sifali boyle temiz ne kadar kutsal o anlatilio

Bi taneside cikip ya arkadas bu suyu sifali yapan ne bi arastiralim icinde ne vqr niye bakteri yok

Efendim bi japaon demiski ezan okuttuk suyun kristalleri berraklasti can caldik karardi kristql neyse ben bilmem bi almanda demiski icen 35 dakika icinde huzura kavusuyor ispwt etmis niye 35 dakika ve nasil bi huzur acaba bunlqr hic sorgulanmiyor turkce kaynaklarda

Anlatmamis hepsi aman cok sifali anlqdik bende viki islam diye bi siteye girddim bileme yazanlar ne kadwr dogrudur

Zem zem i kral faysal arastitrmis zqmanin da icinde ki calsiyum ve mwgnezyum diger sulardan cok daha fazlaymis

Ayni zamanda diss macunlarinda kullanilan floridde fazlaymis bu suda

Bana boyle seylerle gelin kardesim

Neyin niye ise yaradigini dusunmezsek geri kaliriz

Gavurun icad ettigi ucakla haca gideriz

Bu arada bu su ticari olarak satilmazmis bu sisede satilan nedir bilmeem nerde siselenmis zaten ilk gorduhumde cok yadirgamistim

Ha ben de bi kere ictim arkadasin annesi getirmisti

Plastik bi bidonda ydi tadini begenmedigim icin suyun bozulmus oldugunu dusunup icmedim kalanini

o tad icimde pek sifa uyandirmadi huzurda vermedi bilemem belki plastik sise bozmustur

Hurmalar lezzetliydi ama allah haclarini kabul etsin

Kaynagindan icmek lazim
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Eskiden buralar ne guzeldi ,bilimsellik sart,normal su da icsen faydalidir.idrar ilk sivisini prostattan alir ,ne kadar su icersen o kadar faydalidir yani ;)
Allah neylerse güzel eyler hoş eyler vardır bir bildiği
prostatiniseveyim

Birde bu su donmuyo diyorlar onunda nedeni var tuzlu su daha dusuk sicakliklarda donar antifririz misali

Bu suyun icindeki mineraller kati hale geciss noktasini yqni donma sicakligini dusuruyodur
ABittersweetLi

Zemzem ile ilgili en önemli şey ise Arabistan da hacılara zemzemin yanında su içmelerini söylüyorlarmış. Çünkü zemzem kutsal olduğu için idrar yolu ile atılmıyormuş.ter yolu ile atıyormuş vücut. Yani prostata etki etmiyor. :) bunu şaka olsun diye söylemiyorum. Cidden böyle bir şey varmış.
prostatiniseveyim

Su Vakfı Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.Zekai Şen’e başvurdu. İki yıl boyunca Suudi Arabistan Petrol Bakanlığı Zemzem Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı yapan Şen,

Varmis neyse bu isin ilmini yapan biri
prostatiniseveyim

Suyun ph i 10 mus alkali bir su magnezyum ve kalsiyum bol
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Munzur suyu icin hem ucuz hemde alkali 8.4 ya da 8.9 olmali,ben sahsen iciyorum
amecan

Mesaj gönderen amecan »

fatih içiyorsun ama bir iyileşme yok değil mi durumlar aynı benim bir sıkıntımda terleyemiyorum beyler zatece koltuk altım terliyor eskiden bu havalarda üşüyordum bile şimdide ince bir üşüme var ama çok daha iyiyim 1 saat halısahada full koşuyorum ıslanmıyor bile akletim nedenini bilmiyorum iltihap mı yapıyor onu araştırıyorum çıkmıyor öyle bir şey
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Antibiyotik sadece bizi iyilestirir,suyun fazla alimi,fazla idrar yapmanizi,mesaneyi temizlemeyi,ve prostatin devir daim olmasini saglar
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Bende çok su içme isteği var,ağzım boğazım kuruyor uzun zamandir nedendir bilmiyorum ,belki vucutta enfeksiyondan kaynaklanabilir.
etmen

Mesaj gönderen etmen »

açlık ve tokluk kan şekeri ile idrarda ki şekere baktır inşeallah şeker hastası değilsindir
freeman

Mesaj gönderen freeman »

etmen yazdı:açlık ve tokluk kan şekeri ile idrarda ki şekere baktır inşeallah şeker hastası değilsindir
ona baktirdim normal çıktı.