Ankarada Doktor Tavsiyesi.

Forum hakkındaki tüm görüş, istek ve önerilerinizi buraya belirtebilirsiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Ankarada Doktor Tavsiyesi.

Mesaj gönderen kadir »

Arkadaşlar ben pek doktor tavsiyesi vermeyi sevmem ama bu doktoru tavsiye etmemek hastalar için bir kayıp olur diye düşündüm çünkü böyle hepsi bir arada bir doktora ilk defa şahit oldum.
Bu doktorun muayenehanesi Ankara-Etimesgut’ta muayenehanesinde Ultrason,Üroflowmetri var ve hepsine kendisi bakıyor.
Ayrıca Rektal tuşe yöntemiyle sıvi aliyor ve Prostat sıvisindan cam lam üzerinde mikroskopla lökosit sayıyor, isterseniz kültüre gönderiyor.
Üstelik söylediklerine göre muayene ücreti çok uygunmuş hepsi içinde tek ücret alıyormuş.
Ben kendisini tanımıyorum, forumdan iki kişi gitmiş çok memnun kalmışlar.. onların bana söylemesi üzerine bende sizlerin yararlanmasi adına bu paylaşımı yapıyorum.
Op.Dr.Avni Uysal
Üroloji Uzmanı.
Tel: 0506 721 12 12
İsteyenler bu telefondan randevu alabilir.
Jumbo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Ankarada Doktor Tavsiyesi.

Mesaj gönderen Jumbo »

Kesinlikle tavsiye ederim Avni Hocam çok kıyak ve babacan adamdır arkadaş gibidir şakacıdır
Mrtank
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Mrtank »

Tedavi şekli nasıl sizin tedaviniz ne durumda Avni hoca ile mi devam ediyorsunuz
Jumbo

Mesaj gönderen Jumbo »

Tedavi şekli çok uygun gerçekten ultrason işeme test bakar lokosit sayar kültür alır yakında Labratuar var kendin götürürsün hastaya bütüncül yaklaşır lokosit yüksekce ilaç iğne verir kültürde üreme varsa antibiyoğrama göre ilaç verir kral adamdır doktor değil abidir resmen
Ghost

Mesaj gönderen Ghost »

kadir yazdı: 10.04.2024 - 16:46 Arkadaşlar ben pek doktor tavsiyesi vermeyi sevmem ama bu doktoru tavsiye etmemek hastalar için bir kayıp olur diye düşündüm çünkü böyle hepsi bir arada bir doktora ilk defa şahit oldum.
Bu doktorun muayenehanesi Ankara-Etimesgut’ta muayenehanesinde Ultrason,Üroflowmetri var ve hepsine kendisi bakıyor.
Ayrıca Rektal tuşe yöntemiyle sıvi aliyor ve Prostat sıvisindan cam lam üzerinde mikroskopla lökosit sayıyor, isterseniz kültüre gönderiyor.
Üstelik söylediklerine göre muayene ücreti çok uygunmuş hepsi içinde tek ücret alıyormuş.
Ben kendisini tanımıyorum, forumdan iki kişi gitmiş çok memnun kalmışlar.. onların bana söylemesi üzerine bende sizlerin yararlanmasi adına bu paylaşımı yapıyorum.
Op.Dr.Avni Uysal
Üroloji Uzmanı.
Tel: 0506 721 12 12
İsteyenler bu telefondan randevu alabilir.
Abi ankaradaki hastalar olarak ne kadar teşekkür etsek az. Eksik olma kadir abim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim @Ghost kardeşim ne demek.
Falconn58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Falconn58 »

kadir yazdı: 11.04.2024 - 17:01 Rica ederim @Ghost kardeşim ne demek.
Kadir abi dicloflam ile tavanic aynı gün kullanılabilir mi
K.Yavuz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Mesaj gönderen K.Yavuz »

Kadir abi öncelikle senin ve forumdaki diğer arkadaşların bayramını kutluyorum, herkese şifa diliyorum. Abi benim kafama takılan bir soru var, ayrı başlık açmak istemedim buradan sormuş olayım. Benim 4 ay önce bi ilişki sonrası başladı belirtilerim, pelvik bölge de zaman zaman artan azalan bir ağrı dışında şu an için başka bir belirtim yok. Prostat sıvısından PCR dışında tüm testleri yaptım negatif çıktı ama prostata bakteri inmiş olma ihtimali çok yüksek. En son gittiğim bi doktor spermiyogramda lokasit sıfır çıkınca noprost diye bir takviye tavsiye etti şimdilik başka bir şey kullanmana gerek yok dedi.
Abi benim merak ettiğim belirtiler zamanla kötüleşir mi yoksa bu kişiden kişiye değişen bir durum mu? Şu ana bi çok doktora gittim kimi tavanic yazdı kimi cipro yazdı kimi prostattan sıvı alma işlemini tavsiye etmiyorum dedi. Kafam allak bullak durumda, sizce doktorun tavsiyesine uyup bi süre belirtilerimi takip mi etmeliyim yoksa geçen zaman aleyhime mi işliyor antibiyotik tedavisine derhal başlayayım mı? Şimdiden cevabın İçin çok teşekkür ederim abi.
Falconn58

K.Yavuz yazdı: 11.04.2024 - 21:00
Kadir abi öncelikle senin ve forumdaki diğer arkadaşların bayramını kutluyorum, herkese şifa diliyorum. Abi benim kafama takılan bir soru var, ayrı başlık açmak istemedim buradan sormuş olayım. Benim 4 ay önce bi ilişki sonrası başladı belirtilerim, pelvik bölge de zaman zaman artan azalan bir ağrı dışında şu an için başka bir belirtim yok. Prostat sıvısından PCR dışında tüm testleri yaptım negatif çıktı ama prostata bakteri inmiş olma ihtimali çok yüksek. En son gittiğim bi doktor spermiyogramda lokasit sıfır çıkınca noprost diye bir takviye tavsiye etti şimdilik başka bir şey kullanmana gerek yok dedi.
Abi benim merak ettiğim belirtiler zamanla kötüleşir mi yoksa bu kişiden kişiye değişen bir durum mu? Şu ana bi çok doktora gittim kimi tavanic yazdı kimi cipro yazdı kimi prostattan sıvı alma işlemini tavsiye etmiyorum dedi. Kafam allak bullak durumda, sizce doktorun tavsiyesine uyup bi süre belirtilerimi takip mi etmeliyim yoksa geçen zaman aleyhime mi işliyor antibiyotik tedavisine derhal başlayayım mı? Şimdiden cevabın İçin çok teşekkür ederim abi.
Ah ve kardeşim hepimizin kafası allak bullak bende bütün testleri yaptırdım sadece prostat sıvısında 30 lokosit var doktor 4 kutu tavanic yazdı 1 kutu kullandım dışkılamamı düzeltti biraz ama sonra sinirlendim çöpe attım ilaçları sonra hata yaptığımi farkettim bidaha yazdiracam ilaçları bu hastalık böyle en iyi uzman bile sana 1 saat bu hastalığı anlatsa kafanda soru işaretleri kalır
Falconn58

Benimde makatta ağrı oluyor çoğu zaman basınçta var
K.Yavuz

Mesaj gönderen K.Yavuz »

Benimde makatta ağrı oluyor çoğu zaman basınçta var
[/quote]

Hastalık muğlak maalesef, doktorların bi çoğu ya bilmiyor ya da hastaları başından savıyor. Bu forum sayesinde biraz daha bilinçli hareket etmeye çalışıyoruz. İyice emin olmadan bi adım atamıyor insan. Şimdiden 7-8 doktora gittim adamlar o kadar ezbere iş yapıyor ki bi idrar tahlili yap bişey çıksa da çıkmasa da antibiyotiği yazıp gönderiyor.
Karanlıkta el yordamıyla yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. Allah yardımcımız olsun..
Falconn58

K.Yavuz yazdı: 11.04.2024 - 21:58 Benimde makatta ağrı oluyor çoğu zaman basınçta var
Hastalık muğlak maalesef, doktorların bi çoğu ya bilmiyor ya da hastaları başından savıyor. Bu forum sayesinde biraz daha bilinçli hareket etmeye çalışıyoruz. İyice emin olmadan bi adım atamıyor insan. Şimdiden 7-8 doktora gittim adamlar o kadar ezbere iş yapıyor ki bi idrar tahlili yap bişey çıksa da çıkmasa da antibiyotiği yazıp gönderiyor.
Karanlıkta el yordamıyla yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. Allah yardımcımız olsun..
[/quote]

Maalesef öyle kendi kendimizin doktoru olmalıyız hastalık cidden çok enterasan bir hastalık doktorların zorlanacağı kadar var legal işkence resmen
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Teşekkür ederim kardeşim bende senin bayramını en içten dileklerimle kutlar sağlık huzur ve mutluluklar dilerim.
Hikayende bir cinsel ilişkiden bahsetmişsin ve sonrasında semptomlar belirtmiş. Yüksek bir olasılıkla bir bulaş olmuş ve enfeksiyon gerçekleşmiş gibi görünüyor.
Bakteriyel Kronik Prostatit olma ihtimalin yüksek. Öncelikle Rektal tuşe ile alınan prostat sıvısının cam lama damlatılarak mikroskop altinda lökosit kontrolü/sayımını yaptırmanı öneririm. En basit, en sağlam ve en pratik yöntem budur. Eğer lökosit sayısı yüksek ise bu Bakteriyel Kronik Prostatit tanısı için yeterli bir veridir. Bundan sonra Bakteri cinsini tespit etme adına çoklu patojen tarama panelini kim hangi lab hastane yapıyorsa bir Pcr yaptirmanı, pozitif çıktığı takdirdede duyarlı antibiyotik tespiti için çıkan patojenlere kültür antibiogram yaptirmanı öneririm.
Spermiogram ile Bakteriyel Prostatit tanısı konulmaz.
Rektal tuşeye gerek yok diyen doktorlar ya yapmak istemiyorlar yada bu işlemi bilmeyen kişilerdir.
K.Yavuz

Mesaj gönderen K.Yavuz »

Anladım Kadir abi çok teşekkür ederim yönlendirmen için. İdrardan düzen lab da pcr yaptırmıştım temiz çıkmıştı, anladığım kadarıyla en kesin yolu prostat sıvısından pcr yapmam olacak..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim. İdrarda enfeksiyon belirteci olmayıpta prostat sıvısinda olduğuna bir çok kereler şahit olduk.
Tecrübeler,deneyimler ve bilimsel çalışmalar ürogenital sistem enfeksiyon lokalizasyonu farklilıği ve alınan üriner sıvı örneklerinin Kronik Bakteriyel Prostatit teşhisi adına çok önemli olduğunu göstermektedir.
cileli06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen cileli06 »

Çok teşekkürler abi, bu başlığı görmesem İstanbul'a gidecektim tedavi için. İzak Hoca'ya gittim Ankara'da iyi hoşta, hiç derdime derman olmadı açık konuşmak gerekirse.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

İyi olmuş ozaman kardeşim, fayda görürsün umarım bu doktordan.
Falconn58

Kadir abi benim için çok önemli sana bir sorum var abi şimdi bende bilimsel olarak prostatit hastalığı var mikroskobik incelemede 30 lokosit ve gram bakteri var. Semptomlarım makatta basınç var hafif ama yüksek sesli bir ortamda basınç artıyor discoda güvenliğim ayakta duruyorum bazen o sıra basınç artıyor hemen idrarımı yapınca çok az rahatlıyorum disco kapanıyor sonra 30 dakika oturuyorum tekrar ayağa kalkıyorum sadece dolgunluk hissi oluyor basınç gidiyor az önce 2km koşu yaptım koşarken hastalık yok gibiydi abi bendeki bu basınç noröpatik olma olasigi nedir veya psikojik olma olasigi nedir sence birde bu nöroloji falan ugraşmak istemiyorum abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Falconn58 yazdı: 13.04.2024 - 21:22 Kadir abi benim için çok önemli sana bir sorum var abi şimdi bende bilimsel olarak prostatit hastalığı var mikroskobik incelemede 30 lokosit ve gram bakteri var. Semptomlarım makatta basınç var hafif ama yüksek sesli bir ortamda basınç artıyor discoda güvenliğim ayakta duruyorum bazen o sıra basınç artıyor hemen idrarımı yapınca çok az rahatlıyorum disco kapanıyor sonra 30 dakika oturuyorum tekrar ayağa kalkıyorum sadece dolgunluk hissi oluyor basınç gidiyor az önce 2km koşu yaptım koşarken hastalık yok gibiydi abi bendeki bu basınç noröpatik olma olasigi nedir veya psikojik olma olasigi nedir sence birde bu nöroloji falan ugraşmak istemiyorum abi
Falconn58 kardeşim, Senin prostat sivisinda zaten 30 lökosit ve gram bakteri bulunmuş bu başlı başına zaten bir problem.
Öncelikle bu durumu eradike etmen gerekir.
Enfekte/inflamasyonlu/şiş olan prostat etrafindaki sinir, kasları ve pelvik taban kasıni oljmsuz etkileyerek gerer,spazmatik hale getirir,hassaslaştırir. Ağrıya sebep olur.
Falconn58

kadir yazdı: 14.04.2024 - 01:18
Falconn58 yazdı: 13.04.2024 - 21:22 Kadir abi benim için çok önemli sana bir sorum var abi şimdi bende bilimsel olarak prostatit hastalığı var mikroskobik incelemede 30 lokosit ve gram bakteri var. Semptomlarım makatta basınç var hafif ama yüksek sesli bir ortamda basınç artıyor discoda güvenliğim ayakta duruyorum bazen o sıra basınç artıyor hemen idrarımı yapınca çok az rahatlıyorum disco kapanıyor sonra 30 dakika oturuyorum tekrar ayağa kalkıyorum sadece dolgunluk hissi oluyor basınç gidiyor az önce 2km koşu yaptım koşarken hastalık yok gibiydi abi bendeki bu basınç noröpatik olma olasigi nedir veya psikojik olma olasigi nedir sence birde bu nöroloji falan ugraşmak istemiyorum abi
Falconn58 kardeşim, Senin prostat sivisinda zaten 30 lökosit ve gram bakteri bulunmuş bu başlı başına zaten bir problem.
Öncelikle bu durumu eradike etmen gerekir.
Enfekte/inflamasyonlu/şiş olan prostat etrafindaki sinir, kasları ve pelvik taban kasıni oljmsuz etkileyerek gerer,spazmatik hale getirir,hassaslaştırir. Ağrıya sebep olur.
Anladım abi eyvallah