Prostatit miyim?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
fatih1299
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Prostatit miyim?

Mesaj gönderen fatih1299 »

Arkadaşlar merhaba..
Yaklaşık 10 aydır bende genellikle öğleden sonra başlayan ve 5-6 saat süren aşırı halsizlik(ama anlatmayacağım kadar) baş ağrısı, testislerde ve kasık bolgesinde ve penis cevresinde ağrı oluyordu. Aksam yatmaya yakın bu belirtiler geçiyor.
Bu durum son zamanlarda dahada artmaya başladı.
Vücudumun hemen hemen her yerinde ağrı ve sızlama, özellikle pelvik bölgede çok fazla agri, makatta kaşıntı, mide bulantısı, kasıklarda ve bacak içlerinde ciltte aşırı hassasiyet ve yanma, göbek çevresinde sızlama, ateşim yok ama vücutta yanma hissi,
İdrarda yanma, yapamama gibi şeyler yok. Şimdi diyeceksiniz prostatit ne alaka ama ağrı ve yanmalar genelde hep kasık bölgede, testislerde, belde oluyor. Ağrılar genellikle sızlama şeklinde oluyor. Önce dahiliyeye gittim, tüm tahliller ve tam karın ultrasonu herşey normal. Urologa gittim idrar tahlili ve ultrason istedi. Tahlil temiz, ultrasonda prostat ölçüleri normal ama kalsifikasyon izlendi yazıyordu. Ama bu vücut ağrılarından ve halsizlikten artık yıprandım kafayı yemek üzereyim.
Falconn58

Re: Prostatit miyim?

Mesaj gönderen Falconn58 »

fatih1299 yazdı: 11.04.2024 - 22:43 Arkadaşlar merhaba..
Yaklaşık 10 aydır bende genellikle öğleden sonra başlayan ve 5-6 saat süren aşırı halsizlik(ama anlatmayacağım kadar) baş ağrısı, testislerde ve kasık bolgesinde ve penis cevresinde ağrı oluyordu. Aksam yatmaya yakın bu belirtiler geçiyor.
Vücudumun hemen hemen her yerinde ağrı ve sızlama, özellikle pelvik bölgede çok fazla agri, makatta kaşıntı, mide bulantısı, kasıklarda ve bacak içlerinde ciltte aşırı hassasiyet ve yanma, göbek çevresinde sızlama, ateşim yok ama vücutta yanma hissi,
İdrarda yanma, yapamama gibi şeyler yok. Şimdi diyeceksiniz prostatit ne alaka ama ağrı ve yanmalar genelde hep kasık bölgede, testislerde, belde oluyor. Ağrılar genellikle sızlama şeklinde oluyor. Önce dahiliyeye gittim, tüm tahliller ve tam karın ultrasonu herşey normal. Urologa gittim idrar tahlili ve ultrason istedi. Tahlil temiz, ultrasonda prostat ölçüleri normal ama kalsifikasyon izlendi yazıyordu. Ama bu vücut ağrılarından ve halsizlikten artık yıprandım kafayı yemek üzereyim.
Eğer aciklanamyan hastalığın varda prostatittir zaten prostatirin acayip acayip semptomları var yani haberlere adamın biri prostatit yüzünden bır gözünü kaybetti dese inanırım o derece.Prostatit olma ihtimalin %90 en yakın zamanda prostat sıvısından pcr ve kültür yaptir kesinleştir hastalığını
NonwovenII
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen NonwovenII »

fatih1299 yazdı: 11.04.2024 - 22:43 Arkadaşlar merhaba..
Daha çok prostatitin akut belirtilerine benziyor. Yalnız 10 aydan bahsediyorsunuz ciddi bir süre. Bu halsizlik yorgunluk ve diğer belirtiler bakteri olmasa da bana candida ihtimalini düşündürdü. Prostat olması şart değil ancak bir yerinizde fungal bir problem var gibi görünüyor.

Geçmiş olsun.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
fatih1299

Mesaj gönderen fatih1299 »

Çok teşekkürler..Her iki doktorda bana sende fibromiyalji var fizik tedavi uzmanına görünmen lazım dedi ama araştırıyorum, fibromiyalji testislerde ve kasık bölgesinde bu kadar ağrı yapar gibi bir bilgiye ulaşamadım. Fizik tedaviye de gideceğim hafta içi bakalım o ne diyecek. Ama yıldım artık beni çok perişan etmeye başladı. Ağrılar genellikle pelvik bolgede ama Eğer prostatit isem idrarla ilgili hiçbir sikintimin olmaması da çok ilginç değil mi?
NonwovenII
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen NonwovenII »

fatih1299 yazdı: 11.04.2024 - 22:58 Çok teşekkürler..Her iki doktorda bana sende fibromiyalji var fizik tedavi uzmanına görünmen lazım dedi ama araştırıyorum, fibromiyalji testislerde ve kasık bölgesinde bu kadar ağrı yapar gibi bir bilgiye ulaşamadım. Fizik tedaviye de gideceğim hafta içi bakalım o ne diyecek. Ama yıldım artık beni çok perişan etmeye başladı. Ağrılar genellikle pelvik bolgede ama Eğer prostatit isem idrarla ilgili hiçbir sikintimin olmaması da çok ilginç değil mi?
Her prostatitli hasta idrarla ilgili mutlaka semptom verecek diye bir geçerlilik yoktur. Tamamen enfeksiyonun veya inflamasyonun lokalizasyonuyla alakalı.

Fibromiyalji olabilir mi, olabilir gibi duruyor. Ancak diğer tüm her şeyin negatif olduğu durumda fibromiyalji düşünmek daha doğru olur.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!