Ayağa kalkınca peniste sertlik

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Vatanevladi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Ayağa kalkınca peniste sertlik

Mesaj gönderen Vatanevladi »

Arkadaşlar merhaba, otururken ve yatarken penisin yanlarını sıkınca gayet yumuşak olması gerektiği gibi ama ayağa kalkıp aynı şeyi yaptığımda penisimde boyutta bir büyüme olmadan yan kaslar sertleşiyor bu duruma penis başıda eşlik ediyor.Amerikan hastanesi pelvik taban bölümüne gittim doktor makat kaslarıma baktı gayet normal seni cihaza sokmama bile gerek yok dedi.Acaba hardflaccid böyle bir şey mi?.Bu durum zaten forumda okuduklarımdan sonra dikkatimi çekti.İnanın artık her şey gözüme batmaya başladı ne normal ne değil anlayamamaya başladım.İstanbulda bana tavsiye edebileceğiniz hardflaccid sendromuyla ilgilenen bir fizyoterapist var mı? en azından bi gidiyim baksın normal mi değil mi söylesin.Teşekkür ederim.
Yamtar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Ayağa kalkınca peniste sertlik

Mesaj gönderen Yamtar »

Geçmiş olsun. Bağırsak problemleri var mı?
Vatanevladi

Yamtar yazdı: 10.04.2024 - 10:28 Geçmiş olsun. Bağırsak problemleri var mı?
Teşekkür ederim, hayır yok neden sordunuz?
NonwovenII
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen NonwovenII »

Vatanevladi yazdı: 10.04.2024 - 02:07 Arkadaşlar merhaba, otururken ve yatarken penisin yanlarını sıkınca gayet yumuşak olması gerektiği gibi ama ayağa kalkıp aynı şeyi yaptığımda penisimde boyutta bir büyüme olmadan yan kaslar sertleşiyor bu duruma penis başıda eşlik ediyor.Amerikan hastanesi pelvik taban bölümüne gittim doktor makat kaslarıma baktı gayet normal seni cihaza sokmama bile gerek yok dedi.Acaba hardflaccid böyle bir şey mi?.Bu durum zaten forumda okuduklarımdan sonra dikkatimi çekti.İnanın artık her şey gözüme batmaya başladı ne normal ne değil anlayamamaya başladım.İstanbulda bana tavsiye edebileceğiniz hardflaccid sendromuyla ilgilenen bir fizyoterapist var mı? en azından bi gidiyim baksın normal mi değil mi söylesin.Teşekkür ederim.
Merhaba,

Bu bir sorun değil. En başta şunu bilmekte yarar var dokunduğunuz sağ sol dediğiniz şeyler kas değil. Ereksiyon sırasında içi kanla dolan sağ - sol kavernöz cisim. Basınç tüpleri gibi düşünebilirsiniz. İçinde her halükarda zaten kan var. Penis yumuşak haldeykende doku zayıf akımla beslenir.

Ayağa kalktığınızda yer çekimi etkisiyle kasık ve tüm kavernöz cisime yayılan zayıf akım doğal olarak aşağı kayacaktır. Yani kavernöz cisimlerde toplanacaktır.

Bu durum gayet normaldir. Yatarken zaten ayaktaki haline göre çok daha yumuşak olabilir.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
Vatanevladi

NonwovenII yazdı: 10.04.2024 - 12:06
Vatanevladi yazdı: 10.04.2024 - 02:07 Arkadaşlar merhaba, otururken ve yatarken penisin yanlarını sıkınca gayet yumuşak olması gerektiği gibi ama ayağa kalkıp aynı şeyi yaptığımda penisimde boyutta bir büyüme olmadan yan kaslar sertleşiyor bu duruma penis başıda eşlik ediyor.Amerikan hastanesi pelvik taban bölümüne gittim doktor makat kaslarıma baktı gayet normal seni cihaza sokmama bile gerek yok dedi.Acaba hardflaccid böyle bir şey mi?.Bu durum zaten forumda okuduklarımdan sonra dikkatimi çekti.İnanın artık her şey gözüme batmaya başladı ne normal ne değil anlayamamaya başladım.İstanbulda bana tavsiye edebileceğiniz hardflaccid sendromuyla ilgilenen bir fizyoterapist var mı? en azından bi gidiyim baksın normal mi değil mi söylesin.Teşekkür ederim.
Merhaba,

Bu bir sorun değil. En başta şunu bilmekte yarar var dokunduğunuz sağ sol dediğiniz şeyler kas değil. Ereksiyon sırasında içi kanla dolan sağ - sol kavernöz cisim. Basınç tüpleri gibi düşünebilirsiniz. İçinde her halükarda zaten kan var. Penis yumuşak haldeykende doku zayıf akımla beslenir.

Ayağa kalktığınızda yer çekimi etkisiyle kasık ve tüm kavernöz cisime yayılan zayıf akım doğal olarak aşağı kayacaktır. Yani kavernöz cisimlerde toplanacaktır.

Bu durum gayet normaldir. Yatarken zaten ayaktaki haline göre çok daha yumuşak olabilir.
Yorumun için teşekkür ederim.Dediğim gibi belki öncedende vardı ama ben şimdi dikkat etmeye başladım yatıyorum 1 saniye içerisinde hemen ayağa kalkıyorum anında orada bir sertlik oluşuyor ama boyutta bir büyüme yok.Dediğiniz gibi yatarken çok daha yumuşak.
Yamtar

Mesaj gönderen Yamtar »

Vatanevladi yazdı: 10.04.2024 - 11:12
Bende de bağırsak sorunları ile başlayan ve bahsettiğiniz probleme dönüşen uzun süredir devam eden ve malesef düzelmeyen problem mevcut. Bunu yaşamayan birine içinde bulunulan durumun anormal bir durum olduğunu anlatmak da çok zordur. Organ ayaktayken normal durmuyor ve kasılıyor. Vücuda sonradan monte edilmiş bir parça gibi vücuda ait bir parça değilmiş gibi oldukça rahatsız edici bir durum oluşuyor.
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Arkadaşlar bel ağrısı makat sorunları yanı sıra sağ testis te ağrı bariz sol izada dururken sağ testis yamuk ve torba da aşağı sarkık kötü bir durum mu arkadaşlar
Vatanevladi

Yamtar yazdı: 10.04.2024 - 12:40
Vatanevladi yazdı: 10.04.2024 - 11:12
Bende de bağırsak sorunları ile başlayan ve bahsettiğiniz probleme dönüşen uzun süredir devam eden ve malesef düzelmeyen problem mevcut. Bunu yaşamayan birine içinde bulunulan durumun anormal bir durum olduğunu anlatmak da çok zordur. Organ ayaktayken normal durmuyor ve kasılıyor. Vücuda sonradan monte edilmiş bir parça gibi vücuda ait bir parça değilmiş gibi oldukça rahatsız edici bir durum oluşuyor.
Boyutta bir farklılık oluyor mu ve his değişimi yaşıyor musunuz?.Nonwoven arkadaşımız durumun normal olduğundan bahsetmiş.Sizin farklı şikayetlerinizde mi var?.Bende boyutta bir farklılık olmuyor sadece sertleşiyor arada elimle kontrol ediyorum daha yumuşak oluyor ama elim değdiği an tekrar bir sertleşme durumu oluyor ama dediğim gibi ereksiyon gibi değil boyut aynı kalıyor.
Yamtar

Mesaj gönderen Yamtar »

Kasıldığı zaman haliyle bir kalınlaşma olup elastik yapısı ortadan kalkıyor. Gevşeme yeteneği ortadan kalktığı için bölgede huzursuzluk ve sürekli bir düzeltme ihtiyacı oluyor ve batma hassasiyet hissi oluşuyor. Ne kadar süredir bu sorunu yaşadığınızı bilmiyorum benim 3 sene oldu. Bu hastalığın neredeyse tüm semptomlarını yaşadım ve bir çoğu düzeldi. Ama bu durum malesef düzelmedi. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki psikolojiyi en fazla bozan ve bu hastalığı sürekli hatırlatan en kötü semptom bu diyebilirim.
Vatanevladi

Yamtar yazdı: 10.04.2024 - 13:01 Kasıldığı zaman haliyle bir kalınlaşma olup elastik yapısı ortadan kalkıyor. Gevşeme yeteneği ortadan kalktığı için bölgede huzursuzluk ve sürekli bir düzeltme ihtiyacı oluyor ve batma hassasiyet hissi oluşuyor. Ne kadar süredir bu sorunu yaşadığınızı bilmiyorum benim 3 sene oldu. Bu hastalığın neredeyse tüm semptomlarını yaşadım ve bir çoğu düzeldi. Ama bu durum malesef düzelmedi. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki psikolojiyi en fazla bozan ve bu hastalığı sürekli hatırlatan en kötü semptom bu diyebilirim.
Yok dediğim gibi benim durumumda batma, hassasiyet hissi olmuşmuyor.Elimi sürmeden anlamamıştım zaten dediğim gibi öncedende olan bir durumdu belkide sonuçta eskiden manyak gibi durup dururken penisimi kontrol etmiyordum.Sizde yarım ereksiyon gibi mi oluyor?.Yatarken durum nasıl?.Ayrıca kontrol yaptırdınız mı?
Yamtar

Mesaj gönderen Yamtar »

Evet tam olarak yarım ereksiyon hali diye tanımlamak mümkün bendeki durumu. Çeşitli yöntemler, fizyoterapi denedim egzersiz vs gibi ama malesef şimdilik bir sonuç yok.
Yamtar

Mesaj gönderen Yamtar »

Yatarken durum normal
Vatanevladi

Yamtar yazdı: 10.04.2024 - 13:16 Evet tam olarak yarım ereksiyon hali diye tanımlamak mümkün bendeki durumu. Çeşitli yöntemler, fizyoterapi denedim egzersiz vs gibi ama malesef şimdilik bir sonuç yok.
Sordunuz mu hardflaccid var mı diye bir profesyonele?.Hiç mi normale dönmüyor durumunuz yoksa hep stabil mi?
Yamtar

Mesaj gönderen Yamtar »

Şundan emin olabilirsiniz , Türkiye'de bu işin profesyonelleri bile böyle bir sendromun varlığından siz söyleyince haberdar oluyorlar.