Self Masajda En Uygun Pozisyon

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
sainz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Self Masajda En Uygun Pozisyon

Mesaj gönderen sainz »

Merhabalar,

Prostat sıvısı kültürü ve antibiyogram vereceğim. Kendim masaj yapabiliyorum ama sıvı getiremiyorum.
Optimum yolu bilenler var mı?
Boşaldıktan sonra ne kadar süre beklemek gerekmektedir?
En uygun pozisyon nedir bunun için?
sainz

Re: Self Masajda En Uygun Pozisyon

Mesaj gönderen sainz »

Peki boşaldıktan sonra ne kadar süre geçmesi gerekir sıvıyı alabilmek için? Çünkü ejekülasyon sıvıyı dışarı atıyor diye düşünüyorum.
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

Valla ben de çözemedim bunu hoca masaj yapıp sıvı getirince ağrılarım azalıyor bende yapmak istiyorum ama. Prostat bulamıyorum çok mu ileride prostat tahmini kaç cm içeride.
rizasirman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen rizasirman »

Mesafesi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir bende 10 cm kadar içeride. Kalın bağırsağın sonunun altında kalıyor. Rüku pozisyonunda bir yakınınızdan yapmasını isteyebilirsiniz belki. Ayrıca bunun için yurtdışında bazı masaj aletleri de var. Ben denemedim ama denenebilir.
Zodiac

Mesaj gönderen Zodiac »

Dün forumdan bir arkadaşın teşviki ve anlatmasıyla yaptım kendime hocalardan daha çok çıkardım.oncesi sıcak suya oturabilir siniz ben sıcak su torbasina oturdum bı 5-10 dk sonra yaptım sol işaret parmağı tamamı olmasa çoğunluğu içerde olacak şekilde idrara biraz sıkışık olarak yaptım daha rahat prostat bezimi buldum.soluna ve sağına onar kez bas çek yaptım ve baya aktı.bugun uzun süren sabah ereksiyonu yaşadım ve daha rahatım.haftada 2-3 yapma planım var.
hakan564
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen hakan564 »

peki bu işlemi kendimiz yaptığımızda zarar verme riskimiz var mı ? yoksa bunu herkes yapabilir mi ?
sainz

Mesaj gönderen sainz »

Makata zarar verebilirsin dikkatli olmak gerekir. Tırnakları kesmek gerekir. Eldiven ve vazelin kullanıyorum. Arkadaşların dedigi gibi oturma banyosu yumusadiktan sonra yapmak daha faydalı olacaktır
hakan564
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen hakan564 »

abi zaten doktora gidincede inanılamz canım yanıyor. farkeden çok birşey olmaz o halde :) denemeye çalışıcam . peki sıvıyı alıp kendimiz labaratuara götürmek istesek ne yapmamız gerkerir ?
Grandy

Mesaj gönderen Grandy »

Malesef kendi kendime sıvı getirmeyi başaramadım. Fakat masaj sonrası yaptığım ilk idrarda (yaklaşık 1.5 saat sonra) inanılmaz bir yanma oldu. Daha sonraki idrarlarda hiç bir sıkıntı olmadı. Bu neyi işaret ediyor sizce?
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen apo. »

Grandy yazdı: 05.03.2024 - 16:34 Malesef kendi kendime sıvı getirmeyi başaramadım. Fakat masaj sonrası yaptığım ilk idrarda (yaklaşık 1.5 saat sonra) inanılmaz bir yanma oldu. Daha sonraki idrarlarda hiç bir sıkıntı olmadı. Bu neyi işaret ediyor sizce?
Irite etmişsin sebeb bu
apo.

Mesaj gönderen apo. »

sainz yazdı: 01.12.2023 - 15:19 Merhabalar,

Prostat sıvısı kültürü ve antibiyogram vereceğim. Kendim masaj yapabiliyorum ama sıvı getiremiyorum.
Optimum yolu bilenler var mı?
Boşaldıktan sonra ne kadar süre beklemek gerekmektedir?
En uygun pozisyon nedir bunun için?
Verecegin laba gidip kap al oranin tuvaletinde verilebilir
Bekletmek doğru değil
Grandy

Mesaj gönderen Grandy »

apo. yazdı: 05.03.2024 - 17:43
Grandy yazdı: 05.03.2024 - 16:34 Malesef kendi kendime sıvı getirmeyi başaramadım. Fakat masaj sonrası yaptığım ilk idrarda (yaklaşık 1.5 saat sonra) inanılmaz bir yanma oldu. Daha sonraki idrarlarda hiç bir sıkıntı olmadı. Bu neyi işaret ediyor sizce?
Irite etmişsin sebeb bu
Cevap için teşekkür ederim. Bende “acaba sıvı dışarı gelmedi ama olası iltihabı mı dağıttım?” Diye düşünmüştüm. Bu ihtimal dışı mı oluyor o zaman?
apo.

Mesaj gönderen apo. »

Grandy yazdı: 05.03.2024 - 19:01
Irite etmişsin sebeb bu
Cevap için teşekkür ederim. Bende “acaba sıvı dışarı gelmedi ama olası iltihabı mı dağıttım?” Diye düşünmüştüm. Bu ihtimal dışı mı oluyor o zaman?
Enfeksiyon var ise dagitirsin şikayetlerin de artar oda var
alper1993
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen alper1993 »

apo. yazdı: 05.03.2024 - 19:21

Irite etmişsin sebeb bu
Hocam sıvı getirmenin önemi nedir? Mesela ben kendime bir hafta her akşam masaj yaptım prostatıma çok rahat ulaşabiliyorum ve hafif şiş gibi hissettim ilk iki masajımdan sonra yaklaşık bir yarım saat kadar kasığımda çok ağrı ve yanma olmuştu sonraki masajlarımda bunu hiç yaşamadım. İlk 1 hafta her akşam 30 saniye bu masajı yaptım ve çok rahatlattı beni. Sonraki hafta ise 2-3 günde bir yapayım dedim ve prostatıma dokunduğumda önceki hafta şiş gibi hissettiğim prostatımdaki şişlik inmişti dolayısıyla ulaşmakta biraz zorlandım ama bahsettiğiniz sıvı nasıl getirilir getirilirse ne faydası olur onu bilmiyorum bu konuda yorumunuz nedir? Ben baskı yapmadım sadece yüzeysel olarak yukarı aşağı masaj yaptım baskı yapmak mı gerekiyor sıvı çıkartmak için ? Ayrıca masturbasyonun bunu dışarı atmada faydası olur mu?
alper1993
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen alper1993 »

apo. yazdı: 05.03.2024 - 19:21

Irite etmişsin sebeb bu
Ayrıca ayağımı üşütmediğim sürece çok rahat tuvalete çıkıyorum zaten en büyük şikayetim buydu sık tuvalete çıkma ve mesane boşalmamış hissi. Dikkatimi çekti özellikle ayağım üşüdüğünde ve çok sıkıntı stres yaptığımda idrar yapmam zorlaşıyor onun dışında sıkıntı yok. Evli değilim evlilik dışı ilişkiye de girmedim ama bazen her gün bazen iki günde bir masturbasyon yaptığım için ve erken boşalmamak için bazen kendimi sıktığım içinde bu rahatsızlık olabilir. İşin garip tarafı masturbasyondan sonra acayip tazyikli ve rahat yapıyorum ama kasığımdaki yanma sorununu çözmek için perhize girdim en azından haftada bir yapıyorum. Şu an Pollstimol kullanıyorum ayrıca kadir hocamın önerdiği Canephron da var antibiyotiklerden bile etkililer üstelik bitkiseller yanında vitamin takviyeleri, yaş polen ve propolis tüketiyorum şikayetlerim yarı yarıya azaldı özellikle işyerinde oturarak çalıştığım için ayaklarım üşüyor sürekli tuvalete çıkıyorum evdeyken böyle bir sorun yok. Ayrıca büyük tuvalete çıktıktan sonraki 2-3 saat sürekli idrara çıkma isteği oluyor sanırım prostata baskı yaptığı için oluyor. Forumda önerilen pcr kültür testlerini yaptırma şansım yok bulunduğum ilçede devlet hastanesinde üroloji doktoru bulmak bile zor maalesef. Kan, idrar testleri tertemiz çıktı. Sizce doğru yoldamıyım bir akıl verirmisiniz ?