Dert Birdi İki Oldu

prostat iltihabının cinsellik üzerindeki olumsuz etkilerini ve tedavi yöntemlerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Abdullahergn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Dert Birdi İki Oldu

Mesaj gönderen Abdullahergn »

Kadir hocam size dün prostat sıvısından lökosit bakılacağını söylemiştim.Bugün gittim meğer meniden kültür ve lökosit bakacakmış.Hocaya dedim ''ben rektal tuşeyle prostat sıvısına bakacaksınız sandım'' o da ''menide zaten prostat sıvısı da var gerek yok ona dedi''.Resmen hayal kırıklığına uğradım ama bari bunu yaptırayım dedim testi verdim.Sonuçlar çıktı ama klasik spermiyogram testi yapmışlar.Muhtemelen kağıtlarda veya sistemde bir sıkıntı oldu.Çünkü doktor yanımdayken hastanenin lab'ını arayıp sordu,meniden lökosit ve kültür çalışmak istiyorum mümkün mü diye.
Velhasılkelam,hayalkırıklığına uğrayıp bir de yanlış test yapılmasının ötesinde,spermiyogram değerlerinde de üzücü bir durumla karşılaştım.İleri hareketlilik düşük gözüküyor.1 ay önce gittiğim doktora varikoselden de şüphelendiğimi söylemiştim.Sol testiste olduğunu ancak cerrahi seviyesinde olmadığını,bu yaşlarda bu kadarın normal olduğunu,bekar da olduğum için test istemediğini söylemişti.Bugün de aksilik oldu ve istemeden bu testi yaptırmış oldum.6 günlük perhiz sonucunda ve aç karnına yaptırdım.Normal değerleri internette net olarak bulamadım birçok değer için.Sonuçlar şu şekilde;
ÖZEL SPERM TETKİKİ:
Renk:Milk White
Likefaksiyon şekli:Completely liquefaction
Miktar:2 ml
Viscosity:Normal
PH:7,4
Likefaksiyon zamanı:30 dk
Sperm konsantrasyonu:187,4 M/ml
Toplam hareketlilik(PR-NP):41,9
İleri hareketlilik(PR):28,8 (YANINDA AŞAĞI YÖNLÜ OK İŞARETLİYLE DÜŞÜK OLDUĞU BELİRTİLMİŞ)
Yerinde hareketlilik(NP):13,1
Hareketsiz MP:58,1 %
Hareketli sperm konsantrasyonu:78,5 M/ml
İleri hareket sperm konsantrasyonu: 54 M/ml
Fonksiyonel sperm konsantrasyonu: 78,5 M/ml
Toplam sperm:374,8 M
Toplam hareketli sperm:157
Toplam ileri hareketli sperm:107,9
Normal morfoloji form:14,2
Ortalama hız:27,2
SORU 1:İLERİ HAREKETLİLİĞİN DÜŞÜK ÇIKMA SEBEBİ KRONİK Pİ OLABİLİR Mİ?
SORU 2:İLERİ HAREKETLİLİĞİN DÜŞÜK ÇIKMA SEBEBİ VARİKOSEL OLABİLİR Mİ?
SORU 3:DİĞER DEĞERLERİN YANINDA ANORMAL OLDUĞUNA DAİR BİR İŞARET KOYMAMIŞLAR AMA DİĞER DEĞERLER NORMAL Mİ SİZCE VEYA SINIRDA FALAN MI?
Abdullahergn

Re: Dert Birdi İki Oldu

Bu arada dr lab'ı aradığında lökositin 1 olduğunu,anlamlı olmadığı için yazmadıklarını söylediler.Bu zamana kadar 2 kutu tavanic kullandım uzun aralarla.Tavanic'ten sonra yanma az da olsa arttığı için bu sefer 1 iğne iesef ve monodoks hap yazdı.İğneyi 1 kez vurulup hapları aralıksız 2 hafta kullan 1 ay sonra yine görelim gerekirse bir kez daha sperm testi de verirsin ileri hareketlilik için dedi.Sizce boş bir tedavi mi?
Abbasklcc

Mesaj gönderen Abbasklcc »

Pcr testi yaptirdinmi hic
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Merhaba, varikoselin sperm kalitesini etkilediği bir gerçek. Hız,hareketlilik ve sayısal olarak olumsuz etkilenme oranı yüksektir.
Kronik Bakteriyel Prostatit tanınız var ise enfeksiyonel bulgularınizda pozitif ise aynı şekilde yine olumsuz etkilenme söz konusudur Abdullahergn kardeşim.
Abdullahergn

Abbasklcc yazdı: 23.02.2024 - 15:55 Pcr testi yaptirdinmi hic
Yok hocam kaç doktora gittim zor bela meni testini yaptılar.Bir de pcr daha ziyade cybh için değil mi? Benim cinsel ilişkim hiç olmadı,sebep olarak maalesef tms'yi görüyorum.
Abdullahergn

kadir yazdı: 23.02.2024 - 15:56 Merhaba, varikoselin sperm kalitesini etkilediği bir gerçek. Hız,hareketlilik ve sayısal olarak olumsuz etkilenme oranı yüksektir.
Kronik Bakteriyel Prostatit tanınız var ise enfeksiyonel bulgularınizda pozitif ise aynı şekilde yine olumsuz etkilenme söz konusudur Abdullahergn kardeşim.
Yani 2 sebepten de kaynaklanabilir diyorsunuz hocam.İyice arap saçına döndü.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Abdullahergn yazdı: 23.02.2024 - 16:00
kadir yazdı: 23.02.2024 - 15:56 Merhaba, varikoselin sperm kalitesini etkilediği bir gerçek. Hız,hareketlilik ve sayısal olarak olumsuz etkilenme oranı yüksektir.
Evet doğrudur Abdullahergn kardeşim önce iyi bir ürologla varikoseli bir değerlendirip dışlamanı öneririm. Sonrasında Kronik Prostatiti ele alabilirsin.
Abdullahergn

kadir yazdı: 23.02.2024 - 20:14
Evet doğrudur Abdullahergn kardeşim önce iyi bir ürologla varikoseli bir değerlendirip dışlamanı öneririm. Sonrasında Kronik Prostatiti ele alabilirsin.
Sağ olasın Kadir hocam.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Abdullahergn yazdı: 23.02.2024 - 20:28
kadir yazdı: 23.02.2024 - 20:14

Sağ olasın Kadir hocam.
Sende sağol kardeşim.
superbeetle

Mesaj gönderen superbeetle »

Geçmiş olsun kardeşim, varikosel ilerledikçe sprem kalitesi iyice düşmeye başlar . Şuan değerlerinde anormal bir durum yok. Olur da ilerde ameliyat kararı alınırsa mikro cerrahi ameliyatı olmanı ve testisleri dışarı çıkarmadan normal klasik kasık üstünden yapılan ameliyatı olmanı öneririm. Doktor ismi vermicem . Ama testisi dışarı çıkarıp damarları kesen biçen doktorlara hiç bulaşma . Ben ameliyatı bu şekilde oldum. Testislerimde hassasiyet oluştu. 3 yıl geçmiş aradan ve o hassasiyetim daha yeni azalmaya başladı . Onun geçmesi içinde ciddi paralar harcadım. Varikosel bazı insanlarda testis ağrısı yapabilir . Kimisi ameliyat olsa bile bu ağrıların devam ettiğini söyler . Kimisinde ise ağrı hiç yoktur. Sana önerim çok ayakta durmaktan kaçın. Sabahları aç karnına 1 kaşık doğal keçiboynuzu pekmezi iç. Faydası olur.Varikosel ilerlediğinde testis üstünde damarlar belirginleşir ve şişer bilgin olsun. Varikosel ameliyatı evli ve çocuğu olmayan ,sperm değeri ciddi anlamda düşmüş kişilere yapılır. Ağrıdan dolayı varikosel ameliyatı yapılmaz. Geçmiş olsun
Abdullahergn

superbeetle yazdı: 24.02.2024 - 00:35 Geçmiş olsun kardeşim, varikosel ilerledikçe sprem kalitesi iyice düşmeye başlar . Şuan değerlerinde anormal bir durum yok. Olur da ilerde ameliyat kararı alınırsa mikro cerrahi ameliyatı olmanı ve testisleri dışarı çıkarmadan normal klasik kasık üstünden yapılan ameliyatı olmanı öneririm. Doktor ismi vermicem . Ama testisi dışarı çıkarıp damarları kesen biçen doktorlara hiç bulaşma . Ben ameliyatı bu şekilde oldum. Testislerimde hassasiyet oluştu. 3 yıl geçmiş aradan ve o hassasiyetim daha yeni azalmaya başladı . Onun geçmesi içinde ciddi paralar harcadım. Varikosel bazı insanlarda testis ağrısı yapabilir . Kimisi ameliyat olsa bile bu ağrıların devam ettiğini söyler . Kimisinde ise ağrı hiç yoktur. Sana önerim çok ayakta durmaktan kaçın. Sabahları aç karnına 1 kaşık doğal keçiboynuzu pekmezi iç. Faydası olur.Varikosel ilerlediğinde testis üstünde damarlar belirginleşir ve şişer bilgin olsun. Varikosel ameliyatı evli ve çocuğu olmayan ,sperm değeri ciddi anlamda düşmüş kişilere yapılır. Ağrıdan dolayı varikosel ameliyatı yapılmaz. Geçmiş olsun
Allah razı olsun hocam. Geçenlerde Cüneyt Sevinç'in bir varikosel ameliyatını izlemiştim. O da testisi dışarı çıkarıp yaptı ve bunun hiçbir sorunu yok, testis üşür diyorlar ama hiçbir şey olmaz falan dedi ama yinede tuhaf geldi bana da. Keçiboynuzunu muhakkak içeceğim. Zaten alerjik astımdan ötürü başlamıştım bir de cinsel isteğe belki iyi gelir diye. Unutuyordum içmeyi ama düzgün kullanacağım artık.