Peniste sarkma uzama ve

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Abbasklcc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Peniste sarkma uzama ve

Mesaj gönderen Abbasklcc »

Peniste normal halinden bahsediyorum ereksiyondayken degil peniste uzama olan varmi hastaliktan once normalde yani inikken boyu daha kisaydi simdi hastaliktan beri normal halinden 3 kat daha uzun sanki felc gibi birde idrari surekli penisin ucunda hissediyorim mesanede hicbir his yok eskiden tam tersi idi idrari mesanede hissederdim ve tuvalete gidince keyifle idrar yapardim simdi boyle neredeyae cogu velirtiyi yasadim bunlarida bir sorayim dedim
Abdullahergn

Re: Peniste sarkma uzama ve

Mesaj gönderen Abdullahergn »

Abbasklcc yazdı: 18.02.2024 - 02:43 Peniste normal halinden bahsediyorum ereksiyondayken degil peniste uzama olan varmi hastaliktan once normalde yani inikken boyu daha kisaydi simdi hastaliktan beri normal halinden 3 kat daha uzun sanki felc gibi birde idrari surekli penisin ucunda hissediyorim mesanede hicbir his yok eskiden tam tersi idi idrari mesanede hissederdim ve tuvalete gidince keyifle idrar yapardim simdi boyle neredeyae cogu velirtiyi yasadim bunlarida bir sorayim dedim
Hocam bende de durum birebir aynı. Normalde yani ereksiyon olmadığında da eski sağlıklı zamanlarıma göre bariz şekilde uzun, daha ince ve salık duruyor.Sanki penis kasları ve sinirleri artık işlevini kaybetmiş gibi. Önceden ereksiyon yokken kısa ama kalınlık olarak normal duruyordu.Ejakulasyondan sonra da bazen kök kısmı uzun süre sert kalıyor, geç yumuşadığı oluyor. İdrar hissiyatım da bariz şekilde değişti.Önceden idrara çok sıkıştığımda sallanma hissi gelirdi, yerimde duramazdım. Şimdi sadece mesane çevresinde bir sıkılma oluyor ama garip bir durum tarif etmesi zor. Sıkıştıktan sonra idrar yaparken de '' oh be dünya varmış '' dedirten tatlı bir rahatlama hissi oluşturdu şuan sadece sıkışma halinden kurtulmuş oluyorum ama o rahatlama hazzı yok.
Ben de bunların sebebi maalesef çok büyük ihtimalle Tms. Bu aptalca alışkanlığımın bedelini ödüyorum. Sizde de Tms alışkanlığı var mıydı yoksa ilişki sonrası mı başladı? Neler yaptınız tedavi olarak?
NonwovenII

Mesaj gönderen NonwovenII »

Abbasklcc yazdı: 18.02.2024 - 02:43 Peniste normal halinden bahsediyorum ereksiyondayken degil peniste uzama olan varmi hastaliktan once normalde yani inikken boyu daha kisaydi simdi hastaliktan beri normal halinden 3 kat daha uzun sanki felc gibi birde idrari surekli penisin ucunda hissediyorim mesanede hicbir his yok eskiden tam tersi idi idrari mesanede hissederdim ve tuvalete gidince keyifle idrar yapardim simdi boyle neredeyae cogu velirtiyi yasadim bunlarida bir sorayim dedim
Penisin normal halindeki duruşunu tamamen Pelvik kaslar belirler. Enfeksiyon - inflamasyon veya herhangi bir sebepten zarar gören kas ve sinir ağı içinde kasılan, travmaya giren yerler bulunur. Dolayısıyla Pelvik kas işlevinde sekteye uğrama olduğu için bu durum olağandır. İdrarı penis ucunda hissetmek bir enfeksiyon - inflamasyon belirtisidir. Bana kalırsa benim kendi yaşadığım ve gördüğüm durumlara göre bu bir enfeksiyon. Kültür idrar - semen - prostat sekresyonu olarak verilmeli. Benim tercihim düzen lab, karar sizin.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
Abdullahergn

NonwovenII yazdı: 18.02.2024 - 21:55
Peki yanma net olarak enfeksiyon göstergesi midir? Yani hiç bakteri olmasa bile;penis, prostat ve genel olarak pelvik taban kaslarının çok zorlanıp spazma girmesinden kaynaklı olarak da yanma olabilir mi? Kadir hocam sizin de yorumunuzu merak ediyorum

Penisin normal halindeki duruşunu tamamen Pelvik kaslar belirler. Enfeksiyon - inflamasyon veya herhangi bir sebepten zarar gören kas ve sinir ağı içinde kasılan, travmaya giren yerler bulunur. Dolayısıyla Pelvik kas işlevinde sekteye uğrama olduğu için bu durum olağandır. İdrarı penis ucunda hissetmek bir enfeksiyon - inflamasyon belirtisidir. Bana kalırsa benim kendi yaşadığım ve gördüğüm durumlara göre bu bir enfeksiyon. Kültür idrar - semen - prostat sekresyonu olarak verilmeli. Benim tercihim düzen lab, karar sizin.
Abbasklcc

Bende nasil basladi bilmiyorum ilk baş peniste yanma vardı ucunda başka şikayetim yoktu sonra bir sürü doktor bir sürü antibiyotik beni iyilesecm diye beklerken daha kötü oldum idrarda incelme kesik işeme idrardan sonra damlatma rektumdan penise kadar kasılma rektumda yanma kaşinma daha neler neler peniste inik iken uzama idrari penis ucunda hissetme eskiden mesanede hissederdim dedigin gibi eskiden idrar bitince oh be isemek ne guzel derdim simdi ordaki idrari atiyom sadece oda zar zor simdi penis yanmasi biraz azaldi ama simdide rektumda yanma artti ve kaskatı sert rektumdan penise kadar

Tedaviler
Bir suru ilac ictim roxin tetradox infex tavanic novosef cipro cipronatin tetradox flagy genta biteral floxilevo azitro bitkiler 6 seans eswt bunlar beni iyilestirmek bir yana daha kötü yaptı

Bitkisel takviyeler
Bromelian saw palmetto civanpercemi karabas otu baska bitkiler
Sivi kil zerdecal ekstresi kabakcekirdegi yagi

Yaptirdigim testler
3 idrar tahlili , 3 idrar kulturu , sperm kulturu , prostat sivisi kulturu , 2 ultrason , pelvik mr , rontgen , tomografi

Teshisler
bir doktor tomografide prostatin enfeksiyonlu gorunuyor dedi
Zafer oyman 2 3 lokosit cikinca sende prostatit yok dedi yolladi

Şimdi azitro bitti flexilevoyu iciyorum ve bu ilaclari kendim yazdirdim doktor yazmadi yani bütün tuşlara basiyorum herseyi deniyorum

Sen neler yaptin
NonwovenII

Mesaj gönderen NonwovenII »

Abbasklcc yazdı: 19.02.2024 - 01:18 Bende nasil basladi bilmiyorum ilk baş peniste yanma vardı ucunda başka şikayetim yoktu sonra bir sürü doktor bir sürü antibiyotik beni iyilesecm diye beklerken daha kötü oldum idrarda incelme kesik işeme idrardan sonra damlatma rektumdan penise kadar kasılma rektumda yanma kaşinma daha neler neler peniste inik iken uzama idrari penis ucunda hissetme eskiden mesanede hissederdim dedigin gibi eskiden idrar bitince oh be isemek ne guzel derdim simdi ordaki idrari atiyom sadece oda zar zor simdi penis yanmasi biraz azaldi ama simdide rektumda yanma artti ve kaskatı sert rektumdan penise kadar

Tedaviler
Bir suru ilac ictim roxin tetradox infex tavanic novosef cipro cipronatin tetradox flagy genta biteral floxilevo azitro bitkiler 6 seans eswt bunlar beni iyilestirmek bir yana daha kötü yaptı

Bitkisel takviyeler

Yaptirdigim testler
3 idrar tahlili , 3 idrar kulturu , sperm kulturu , prostat sivisi kulturu , 2 ultrason , pelvik mr , rontgen , tomografi

Teshisler

Şimdi azitro bitti flexilevoyu iciyorum ve bu ilaclari kendim yazdirdim doktor yazmadi yani bütün tuşlara basiyorum herseyi deniyorum

Sen neler yaptin
Akılcı bir yöntem değil. Düzen laboratuvarına bir kültür ver çıkan patojene göre antibiyogram dahilinde anti al. Böyle iyileşme olmaz, daha kötü olursun.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
Abdullahergn

Abbasklcc yazdı: 19.02.2024 - 01:18 Bende nasil basladi bilmiyorum ilk baş peniste yanma vardı ucunda başka şikayetim yoktu sonra bir sürü doktor bir sürü antibiyotik beni iyilesecm diye beklerken daha kötü oldum idrarda incelme kesik işeme idrardan sonra damlatma rektumdan penise kadar kasılma rektumda yanma kaşinma daha neler neler peniste inik iken uzama idrari penis ucunda hissetme eskiden mesanede hissederdim dedigin gibi eskiden idrar bitince oh be isemek ne guzel derdim simdi ordaki idrari atiyom sadece oda zar zor simdi penis yanmasi biraz azaldi ama simdide rektumda yanma artti ve kaskatı sert rektumdan penise kadar

Tedaviler

Bitkisel takviyeler

Yaptirdigim testler

Teshisler

Sen neler yaptin
Birçok defa idrar tahlili,idrar kültürü,kan tahlili,üroflowmetri ve fiziksel muayene yapıldı.1 kutu Hippurin,1 kutu Cipro ve 2 kutu Tavanic ile Xatral,Xalfu ve Spazmol ilaçlarını da çokça kullandım.1,5 aydır da Quarcetin,Bromelain ve çok düzenli olmasa da kabak çekirdeği yağı,keçiboynuzu pekmezi ve karaçörek otu yağı kullanıyorum. En son gittiğim dr,sende muhtemelen meni kanallarında bakteri var veya kp olabilirsin diyerek 1 kutu tavanic ve xalfu yazıp kullandıktan sonra gelmemi istemişti.Gittim aynı testleri yaptı bualamayınca 1 kutu daha yazdı,bu sefer xatral yazıp 3 ay kullanmamı istedi.3 ay sonra bir daha göreyim seni dedi.Bu tedaviden bir şey beklemiyordum ama diğer doktorlara göre daha ilgili davrandı ve bunların işe yaramadığını görüp gerekli tetkikleri yaptırır diye kullandım yine de.Zaten bulunduğum yerdeki en popüler doktor kendisi.3 ay sonra gittiğimde de bence bunlar çok önemli şeyler değil,akışına bırak,evlen falan deyip geçti.Yani kıvırdı.Bu hafta bir doktora daha sıra aldım yeni geldi hastaneye.Zaten olmadı Mayıs-Haziran gibi izin kullanıp Ankara veya İstanbul'a gideceğim.Yaş kaç,evli misiniz,cinsel sorunlar var mı?(bende isteksizlik ve zevk almada ciddi azalma mevcut)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Çok ilaç kullanmakla iyi olacağım diye düşünmek yanlış bir düşünce tarzı. Prostat sıvısıdan lökosit ölçümü,Pcr,kültür yaptırdınızmı?
Kullandığınız antibiyotikler direnç geliştirmesine sebep olabilir olası bakterilerin.
Abbasklcc

kadir yazdı: 19.02.2024 - 09:40 Çok ilaç kullanmakla iyi olacağım diye düşünmek yanlış bir düşünce tarzı. Prostat sıvısıdan lökosit ölçümü,Pcr,kültür yaptırdınızmı?
Kullandığınız antibiyotikler direnç geliştirmesine sebep olabilir olası bakterilerin.
Abi yaptirmadigim bir tek pcr kaldi onuda yaptiracam neyden yaptirmaliyim idrar sürüntü prostat sivisi
Abbasklcc

Abbasklcc yazdı: 19.02.2024 - 13:01
kadir yazdı: 19.02.2024 - 09:40 Çok ilaç kullanmakla iyi olacağım diye düşünmek yanlış bir düşünce tarzı. Prostat sıvısıdan lökosit ölçümü,Pcr,kültür yaptırdınızmı?
Abi yaptirmadigim bir tek pcr kaldi onuda yaptiracam neyden yaptirmaliyim idrar sürüntü prostat sivisi
Abi bu ilaclari doktorlar verdi sadece son iki ilaci ben aldim hatta doktorlara patojeni tespit edip oyle kullansam daha iyi degilmi diye sordugumda test yapsak nolacak zaten birsey cikmayacak zaten bunlar genis spektrumlu ilac gibi tavirlarla karsilastim ) acemiydik bilseydim hastalik baslar baslamaz ilac kullanmak yerine patojeni bulmaya calisirdim gerci kulturlerde birsey cikmadi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Prostat sivisi ve idrardan önce lokosit seviyesi sonra Pcr dna yöntemiyle Cybh ve commensal bakterilere bakılsın. Tespit edilen bakteriler varsa onlarada kültür antibiogram çalışılsın kardeşim.
Yamtar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Yamtar »

Aynı sorun bende de var
Çapulcu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Çapulcu »

Bende tam tersi oldu. Hastalık başladıktan sonra En küçük sinirlenme yada üşümeden sonra penis başı penis gövdesine gömülüyodu. Kaplumbağanın kafasına kabuğuna sokması gibi çok canım yanıyordu.Bu duruma retraktif penis deniyormuş Fizik tedavi ve diyete tam bağlılık, aşırı kilo verme beni bu durumdan kurtardı.
Abdullahergn

Çapulcu yazdı: 20.02.2024 - 01:11 Bende tam tersi oldu. Hastalık başladıktan sonra En küçük sinirlenme yada üşümeden sonra penis başı penis gövdesine gömülüyodu. Kaplumbağanın kafasına kabuğuna sokması gibi çok canım yanıyordu.Bu duruma retraktif penis deniyormuş Fizik tedavi ve diyete tam bağlılık, aşırı kilo verme beni bu durumdan kurtardı.
Fizik tedavide neler yapıldı? Hastalığın başlama nedeni neydi?
Çapulcu

Mesaj gönderen Çapulcu »

Abdullahergn yazdı: 20.02.2024 - 09:55
Çapulcu yazdı: 20.02.2024 - 01:11 Bende tam tersi oldu. Hastalık başladıktan sonra En küçük sinirlenme yada üşümeden sonra penis başı penis gövdesine gömülüyodu. Kaplumbağanın kafasına kabuğuna sokması gibi çok canım yanıyordu.Bu duruma retraktif penis deniyormuş Fizik tedavi ve diyete tam bağlılık, aşırı kilo verme beni bu durumdan kurtardı.
Cinsel ilişki ile başladı. İlk yapılan idrar testi temiz diye sende birşey yok dendi. Fakat akıntım vardı. Doğru yöntem cubukla örnek alıp pcr yapmakmış. Ama benimde başima ilk defa geldiği için bilmiyordum. 2 hafta kadar geçmesini bekledim. Bu süreçte epididimit ve prostatit oldum beni bu hale bir doktor getirdi. Sonra başka bir doktor test yapmadan bel soğukluğu deyip hayli ilaç bastı. Geçmedi. Prostata ilerlemiş artık kronik geçmez deyince forumu buldum. Tonla testler yaptırdım. Hep negatif. Fizik tedavi beni sıfır semptom haline getiriyor. Ankarada 3 fizyoterapist denedim.Hepsinin yöntemi farklı ama temelde pelvik taban spazmını gevşetiyorlar. Fizyoterapi beni sıfır semptomsuz hale getirdi. Fakat her 15 günde bir bel ağrısı olarak hafif kımıltı başlıyor. Kendim bazı haraketlerle sporla durduruyorum. Tekrar tekrar test verdim hep negatif. Neyin tetiklediğini bilmiyorum. Nörolojiye gideceğim
Abdullahergn

Çapulcu yazdı: 20.02.2024 - 10:30
Cinsel ilişki ile başladı. İlk yapılan idrar testi temiz diye sende birşey yok dendi. Fakat akıntım vardı. Doğru yöntem cubukla örnek alıp pcr yapmakmış. Ama benimde başima ilk defa geldiği için bilmiyordum. 2 hafta kadar geçmesini bekledim. Bu süreçte epididimit ve prostatit oldum beni bu hale bir doktor getirdi. Sonra başka bir doktor test yapmadan bel soğukluğu deyip hayli ilaç bastı. Geçmedi. Prostata ilerlemiş artık kronik geçmez deyince forumu buldum. Tonla testler yaptırdım. Hep negatif. Fizik tedavi beni sıfır semptom haline getiriyor. Ankarada 3 fizyoterapist denedim.Hepsinin yöntemi farklı ama temelde pelvik taban spazmını gevşetiyorlar. Fizyoterapi beni sıfır semptomsuz hale getirdi. Fakat her 15 günde bir bel ağrısı olarak hafif kımıltı başlıyor. Kendim bazı haraketlerle sporla durduruyorum. Tekrar tekrar test verdim hep negatif. Neyin tetiklediğini bilmiyorum. Nörolojiye gideceğim
Bir sakıncası yoksa fizyoterapistlerin isimlerini verebilir misiniz? Birde cinsel isteksizlik,zevk azlığı,peniste sarkma ve yanma gibi sorunlarınız da var mıydı,varsa bunlara da faydası oldu mu? Fizyoterapiye ara ara gidiyor musunuz yoksa geçti gitti artık ufak ufak semptom olunca kendiniz mi bir şeyler yapıyorsunuz?
Çapulcu

Mesaj gönderen Çapulcu »

Abdullahergn yazdı: 20.02.2024 - 13:46
Bir sakıncası yoksa fizyoterapistlerin isimlerini verebilir misiniz? Birde cinsel isteksizlik,zevk azlığı,peniste sarkma ve yanma gibi sorunlarınız da var mıydı,varsa bunlara da faydası oldu mu? Fizyoterapiye ara ara gidiyor musunuz yoksa geçti gitti artık ufak ufak semptom olunca kendiniz mi bir şeyler yapıyorsunuz?
3 seans Erol Mersin
12 seans Yasemin İrkikata dan seans aldım. Fizik tedaviye artık gitmiyorum. İdrarda ağrı, idrar hissi,idrar debi düşüklüğü penis altı ağrısı. alt karın, perine, kuyruk sokumu ve bel ağrım vardı. Peniste sarkma yoktu çekilme oluyordu. His kaybı yoktu. Ama ya ilişki sırasında ağrı nedeniyle yada hastalıktan sertleşme sorunu hafif oluyordu. Tüm semptomlarım geçti. Fakat Yaseminin verdiği hareketleri bırakınca hemen belimde bazen karnımda hafif ağrı oluyor. Alkol alınca idrar debim düşüyor. Bir kaç saate geçiyor. Eğer hareketleri yapar alkol almazsam sıfır oluyorum.

Erol daha kara düzendi. Anüse parmağı sokuyor burası sert deyip bastırıyordu. Alt karın kalçaya iğne yapıyordu. Yasemin daha profesyonel Eswtsinden, pelvik taban sitimilasyon koltuğuna herşey var. Fakat doğrudan yönlendiriyor gibi olmak istemem.Benim forumdan adını duyduğum kişi bile benim kadar fayda görmemiş.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

Hard flaccid mi vardı hocam sizde
Abdullahergn

Çapulcu yazdı: 20.02.2024 - 16:28
Abdullahergn yazdı: 20.02.2024 - 13:46

3 seans Erol Mersin
12 seans Yasemin İrkikata dan seans aldım. Fizik tedaviye artık gitmiyorum. İdrarda ağrı, idrar hissi,idrar debi düşüklüğü penis altı ağrısı. alt karın, perine, kuyruk sokumu ve bel ağrım vardı. Peniste sarkma yoktu çekilme oluyordu. His kaybı yoktu. Ama ya ilişki sırasında ağrı nedeniyle yada hastalıktan sertleşme sorunu hafif oluyordu. Tüm semptomlarım geçti. Fakat Yaseminin verdiği hareketleri bırakınca hemen belimde bazen karnımda hafif ağrı oluyor. Alkol alınca idrar debim düşüyor. Bir kaç saate geçiyor. Eğer hareketleri yapar alkol almazsam sıfır oluyorum.

Erol daha kara düzendi. Anüse parmağı sokuyor burası sert deyip bastırıyordu. Alt karın kalçaya iğne yapıyordu. Yasemin daha profesyonel Eswtsinden, pelvik taban sitimilasyon koltuğuna herşey var. Fakat doğrudan yönlendiriyor gibi olmak istemem.Benim forumdan adını duyduğum kişi bile benim kadar fayda görmemiş.
Peki çok teşekkür ederim şifanız daim olsun inşallah.Yasemin Hanım'ı aklımızda tutalım öyleyse,birkaç kişi daha bahsetmişti
Çapulcu

Mesaj gönderen Çapulcu »

Fzt yazdı: 21.02.2024 - 00:18
Hard flaccid mi vardı hocam sizde
Sanıyorum hocam