İlk idrar - orta akım idrar farkı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Grandy

İlk idrar - orta akım idrar farkı

Mesaj gönderen Grandy »

Selamlar arkadaşlar

Bir gün idrar yaparken sanki sperm gibi bir akıntı olduğunu farkettim. Yani ilk başladığında ve biraz ortalarında idrarın çıkış yönüne değilde tam aşağıya iz düşümüne damladığını farkettim açıkçası. Bunu gördükten sonra idrarımı bir kabın içinde ve ışıkta inceliyorum ve ilk idrarda çoğu zaman bulanıklık, partiküller ve böyle ince ipliksi sperme benzeyen yapılar görüyorum. Orta idrarda bu büyük oranda kayboluyor. Bu gelen şey nedir acaba çok merak ediyorum. Bu zamana kadarki tahliller hep temiz çıktı. İdrarda Lökosit 1-2 sürekli.
Bununla alakalı bilgisi olan arkadaşlarım cevap yazabilirse çok sevinirim.
horsel
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: İlk idrar - orta akım idrar farkı

Mesaj gönderen horsel »

Boşalma sonrası bakıyorsan belki sperm mesaneye kaçmıştır
Grandy

Mesaj gönderen Grandy »

Benimde aklıma bu geldi ve özellikle 3 gün sonra tekrar baktım yine aynı sonuç oldu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Grandy yazdı: 15.02.2024 - 16:32 Selamlar arkadaşlar

Bir gün idrar yaparken sanki sperm gibi bir akıntı olduğunu farkettim. Yani ilk başladığında ve biraz ortalarında idrarın çıkış yönüne değilde tam aşağıya iz düşümüne damladığını farkettim açıkçası. Bunu gördükten sonra idrarımı bir kabın içinde ve ışıkta inceliyorum ve ilk idrarda çoğu zaman bulanıklık, partiküller ve böyle ince ipliksi sperme benzeyen yapılar görüyorum. Orta idrarda bu büyük oranda kayboluyor. Bu gelen şey nedir acaba çok merak ediyorum. Bu zamana kadarki tahliller hep temiz çıktı. İdrarda Lökosit 1-2 sürekli.
Bununla alakalı bilgisi olan arkadaşlarım cevap yazabilirse çok sevinirim.
Xatral, Cardura v.s gibi mesane düz kaslarını gevseten alfablokerler kullanıyorsanız bu ilaçlar retrograd ejekülasyona yol açar. Mesaneye kaçan sperm kalıntılarıdır çıkan nesneler.
Grandy

Mesaj gönderen Grandy »

Cevabınız için teşekkür ederim kadir abi. Bahsettiğiniz ilaçları hiç kullanmadım. Uzun süredir de ilaç kullanmıyorum. Bir süre daha incelemeye devam edeceğim. Aynı şekilde devam ederse bir kültür yaptırırım herhalde belki birşey çıkar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim.