Rektosel Bağırsak Fıtığı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Fatih34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Rektosel Bağırsak Fıtığı

Mesaj gönderen Fatih34 »

Arkadaşlar Herkese Hayırlı Akşamlar
Ağrılarımın artması sebebiyle istanbulda özel bir doktordan sıvı aldırarak prostar sıvısı kültürü verdim üreme olmadı doktorum bir genel cerraha makatıma baktırmamı istedi yine aynı hastanede bir genel cerrah anoskopi yaptı ve sende rektosel olabilir dedi kesin tanı koyabilmemiz için mr defekografi çekilmen gerek dedi daha çektirmedim bu hastalıkla ilgili bilgisi olan varmıdır
Şuanki semptomlar
Makat ve perine bölgesinde ağrı
Dışkıladıktan sonra ağrı artıyor
İşedikten sonra penis kökünde ağrı ve idrar kalması
Dışkı ile idrarın aynı anda gelmesi
Kalca ve kasık ağrısı
Fatih34

Re: Rektosel Bağırsak Fıtığı

Mesaj gönderen Fatih34 »

Semptomlar :
Perine ve makat ağrısı
İşedikten ve dışkıladıktan sonra artıyor
Makatta dışkı hissi , makatta basınç
Dışkı ve idrarın aynı anda gelmesi
İşedikten sonra penis kökünde dışkıladıktan sonra perinede ağrı
Bacak ve kasık ağrısı
İdrarı tam boşaltamama ve başlatmada zorluk
Alihan06

Mesaj gönderen Alihan06 »

Fatih34 yazdı: 04.02.2024 - 21:26 Arkadaşlar Herkese Hayırlı Akşamlar
Ağrılarımın artması sebebiyle istanbulda özel bir doktordan sıvı aldırarak prostar sıvısı kültürü verdim üreme olmadı doktorum bir genel cerraha makatıma baktırmamı istedi yine aynı hastanede bir genel cerrah anoskopi yaptı ve sende rektosel olabilir dedi kesin tanı koyabilmemiz için mr defekografi çekilmen gerek dedi daha çektirmedim bu hastalıkla ilgili bilgisi olan varmıdır
Şuanki semptomlar
Kalca ve kasık ağrısı
Prostat sivisindan lokosit bakildi mi?
Fatih34

Mesaj gönderen Fatih34 »

Alihan06 yazdı: 05.02.2024 - 01:18
Şuanki semptomlar
Kalca ve kasık ağrısı
Ben lökosit odaklı tedavi oldum hiçbir düzelme yaşamadım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Fatih34 yazdı: 05.02.2024 - 08:52
Şuanki semptomlar
Kalca ve kasık ağrısı
Fatih34 kardeşim sen lokositi uzun süre kontrol etmemissindir kesin. En son sorduğumda 1yil önce baktırdım demiştin. Lökosit seviyesini en az bir yıl stabil tutmak gerek. Bir iki kere düşme ile olmuyor maalesef tekrar yükseliyor.
Fatih34

Mesaj gönderen Fatih34 »

kadir yazdı: 05.02.2024 - 09:25
Fatih34 kardeşim sen lokositi uzun süre kontrol etmemissindir kesin. En son sorduğumda 1yil önce baktırdım demiştin. Lökosit seviyesini en az bir yıl stabil tutmak gerek. Bir iki kere düşme ile olmuyor maalesef tekrar yükseliyor.
Abi ben lökosit işinden umudu kestim görüştüğüm bir çok ürolog lökositin kesin tanı olmadığını ve bir anlam ifade etmediğini söylemekte burdaki çoğu kişi lokosit odakli tedavi olmuştur yüzde kaçı iyileşti ben şimdi gidip lökosit baktırsam yüksek çıksa yine antiye boğacaklar bağırsakları daha da mahvedeceğiz diye düşünüyorum bu benim kendi düşüncem herkesin fikrine saygı duyuyorum şuan bu şekilde düşünüyorum ilerde ne olur bilemem belkide dediğin gibi uzun süre stabil kalırsa bir anlam ifade eder ama lökositi stabil tutucam diye o kadar anti içmek ne kadar doğru bilemiyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Değerli kardeşim bu benim veya senin fikrin değildir. Bu mevzuu bilimsel bir olgudur.
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji bilim dalı genel olarak gözle görülemeyecek kadar küçük mikroorganizmaların (virüs, bakteri, mantar; maya ve küf ve protozoon) sebep olduğu hastalıkları inceleyen ve tedavi eden bir bilim dalıdır.
Eğer bir insanın kan,idrar,meni,prostat sivısi v.s örneklerinden yapılan tahlil ve incelemelerinde enfeksiyonel bulgular pozitif çıkarsa bunu tedavisi için antibiyoterapi kaçınılmaz bilimsel bir gerçektir. Tedavi olmaz iseniz hastalık ilerler ve içinden çıkılmaz bir hal alır.
Buna karar verecek olan yine sizsiniz. Biz burada doğru yöntemi sadece bilimsel gerçeklikler ışığında hatırlatıyoruz.
Uyup uymamak size kalmış.
Alihan06

Fatih34 yazdı: 05.02.2024 - 10:18
Abi ben lökosit işinden umudu kestim görüştüğüm bir çok ürolog lökositin kesin tanı olmadığını ve bir anlam ifade etmediğini söylemekte burdaki çoğu kişi lokosit odakli tedavi olmuştur yüzde kaçı iyileşti ben şimdi gidip lökosit baktırsam yüksek çıksa yine antiye boğacaklar bağırsakları daha da mahvedeceğiz diye düşünüyorum bu benim kendi düşüncem herkesin fikrine saygı duyuyorum şuan bu şekilde düşünüyorum ilerde ne olur bilemem belkide dediğin gibi uzun süre stabil kalırsa bir anlam ifade eder ama lökositi stabil tutucam diye o kadar anti içmek ne kadar doğru bilemiyorum
Peki lokositi dusurmeden iyilesmeyi nasil dusunuyorsun?Veya hicbir antibiyotik kullanmadan nasil iyilesmeyi düşünüyorsun?Var mi bir tedavi planin bizimlede paylasin bizde uygulayalim bizde merakli degiliz antibiyotik kullanmaya.Enfeksiyonel bir bulgu varsa antibiyotik kullanmak zorundayiz,tabi herkes özgür iyilesmek istemiyorsaniz farkli yollarda secilebilir
Fatih34

Mesaj gönderen Fatih34 »

Alihan06 yazdı: 05.02.2024 - 18:45
Fatih34 yazdı: 05.02.2024 - 10:18

Peki lokositi dusurmeden iyilesmeyi nasil dusunuyorsun?Veya hicbir antibiyotik kullanmadan nasil iyilesmeyi düşünüyorsun?Var mi bir tedavi planin bizimlede paylasin bizde uygulayalim bizde merakli degiliz antibiyotik kullanmaya.Enfeksiyonel bir bulgu varsa antibiyotik kullanmak zorundayiz,tabi herkes özgür iyilesmek istemiyorsaniz farkli yollarda secilebilir
Arkadaşım ben lökosit odaklı tedavi oldum zaten iyileşemedim bütün antileri bende kullandım 18 adet iesef novesef karışık tetradox klından tavanıc hepsini kullandım sizde olun o tedaviyi olmayın diyen mi var
Alihan06

Uzun bir sure stabil tutman lazim lokositi aksi halde ne yaparsan yap yine nuks edecek sikayetin.-Her ay duzenli olarak masaj yaptirip lokosit sayimi yaptirman lazim ben 6 ay stabil tuttum rahattim bu ay lokosit saydirdim yuksek cikti tum sikayetler tavan yapti.Bu bir gercekki lokositi uzun bir sure sabit tutabilirsek iyilesiyoruz arkadasim iyilesemeyende eskisi gibi kotu olmuyor minimuma iniyor sikayetleri
Çapulcu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Çapulcu »

Alihan06 yazdı: 07.02.2024 - 11:03 Uzun bir sure stabil tutman lazim lokositi aksi halde ne yaparsan yap yine nuks edecek sikayetin.-Her ay duzenli olarak masaj yaptirip lokosit sayimi yaptirman lazim ben 6 ay stabil tuttum rahattim bu ay lokosit saydirdim yuksek cikti tum sikayetler tavan yapti.Bu bir gercekki lokositi uzun bir sure sabit tutabilirsek iyilesiyoruz arkadasim iyilesemeyende eskisi gibi kotu olmuyor minimuma iniyor sikayetleri
Lökosit yüksekse elbette sebebi aranmalı. Genelde sebebi de bakteridir. Fakat semptom konusumda dediğine katılmıyorum. Her hasta için geçerli değil. Benim lökosit hiç yükselmedi. Hastalığımın en tavan yaptığında Zafer hoca baktı lökosit 1,2 çıktı. Farklı sebebleri olabiliyor. Lökosit sıfırlayıp takviyelerle bir iki yıl hastalığını takip eden iyileşemeyen hastaların hayata küsüp kabullenmelerini değil sebebi aramaya devam etmeleri doğru olandır. Kas, sinir sorunu mu? , fibromiyalji mi? Nöropati mi? Fıtık mı? Bağırsak sorunları mı? Makat sorunları mı? Vs.... Aramaya devam etmeli
Fatih34

Mesaj gönderen Fatih34 »

Çapulcu yazdı: 07.02.2024 - 12:34
Alihan06 yazdı: 07.02.2024 - 11:03 Uzun bir sure stabil tutman lazim lokositi aksi halde ne yaparsan yap yine nuks edecek sikayetin.-Her ay duzenli olarak masaj yaptirip lokosit sayimi yaptirman lazim ben 6 ay stabil tuttum rahattim bu ay lokosit saydirdim yuksek cikti tum sikayetler tavan yapti.Bu bir gercekki lokositi uzun bir sure sabit tutabilirsek iyilesiyoruz arkadasim iyilesemeyende eskisi gibi kotu olmuyor minimuma iniyor sikayetleri
Lökosit yüksekse elbette sebebi aranmalı. Genelde sebebi de bakteridir. Fakat semptom konusumda dediğine katılmıyorum. Her hasta için geçerli değil. Benim lökosit hiç yükselmedi. Hastalığımın en tavan yaptığında Zafer hoca baktı lökosit 1,2 çıktı. Farklı sebebleri olabiliyor. Lökosit sıfırlayıp takviyelerle bir iki yıl hastalığını takip eden iyileşemeyen hastaların hayata küsüp kabullenmelerini değil sebebi aramaya devam etmeleri doğru olandır. Kas, sinir sorunu mu? , fibromiyalji mi? Nöropati mi? Fıtık mı? Bağırsak sorunları mı? Makat sorunları mı? Vs.... Aramaya devam etmeli
Benim lökositim 15 20 çıkmıştı 2 bucuk ayda 0 a düştü 4 ay sonra birdaha baktırdım yine 0 zafer hoca sende bişey yok daha fazla gelme dedi bu adam binlerce hasta bakıyor neden uzun süre stabiil kalmalı veya ayda bir bunu kontrol ettirmelisin vs demedi yani veya yani bu iş bence çok karışık kimisine iyi gelen tedavi kimini dahq kötü yapabiliyor bu işte 1+1 = 2 diye bişey yok abi
Fatih34

Mesaj gönderen Fatih34 »

Ben 3 seneyi aşkındır bu hastalığı çekiyorum gerçekten birçok üroloji genel cerrahi gastro dahiliye gibi bölümlere gittim yani elimden ne gelirse yapıyorum zafer hocanın kürlerindende aldım antibiyotikler sonrası çok daha kötü oldum yine gidip antiye boğulmaktan çekiniyorum açıkcası iesef vurulduğum zamanlar semptom yoktu iğneler oral antiler biter bitmez çok daha kötü oldum yanmalar ağrılar alevlenmişti resmen