3 Yıl sonradan tekrardan merhaba

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Metincan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

3 Yıl sonradan tekrardan merhaba

Mesaj gönderen Metincan »

Merhabalar. 2020 17 ekimde başladı bu hastalık. Kimisi kronik prostatit dedi kimisi psikolojik. Belirtilerim idrar yaparken penis ucunda ağrı ve 3-4 gün boşalmadıysam yine ağrılı boşalma. Başka hiçbir belirtisi yok.
Sperm kültürü verdim hiçbir üreme olmadı bu arada. Boşaldıktan 1 gün sonra gitmiştim acaba bu yüzden mi hiç olmadı bilmiyorum.
Günlük hayatımda beni etkilemiyor ama daha hastalığımın ismini tam olarak koyamadılar bile o beni rahatsız ediyor.
CRP 0,1 çıkıyor sedim düşük psa düşük. Lise öğrencisiyken başlayan bu hastalık tıp fakültesi 2. sınıfken devam ediyor maalesef ki. Bir ömür beni bırakacak gibi gözükmüyor.
Hastalık için 7-8 kere ürologa gitsem de hiçbir teşhis koyulmadı. Sizin düşünceleriniz nedir?
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: 3 Yıl sonradan tekrardan merhaba

Mesaj gönderen alexandro1104 »

Yanlış anlama da semptomlarım sadece bunlar olsa siklemem hiç.
Unstopables
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Unstopables »

Abim sana şöyle ifade edeyim;

Prostatitden çektiklerim:

Poponun üzerine oturtmayacak kadar acı,
Hayalarının birisi tarafından sıkılıyormuşcasına bir acı,
Hataların sağ sol yanında kasıklarda yanma,
Penisin tüm gövdesine yayılan bir acı,
Poponuzudan diz arkasına kadar yayılan iki taraflı yanma,
Penisinizde renk degişimi, penis başında kızarklık.
Sperminizde değişiklik ( jöle kıvamı, içinde parçacıklar, az gelmesi)
İshal bağırsak sorunları, sırt ağrısı.

3 yıldır çekiyorum bu bahsettiklerim en ağır tablo, son 6 aydır iyileşme sürecindeyim.

Eğer söylediklerin bir sorun olsaydı alexsandro ya katılıyor eğer hala sorun ediyorsan benim halime bak ve şükret.
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

Metincan yazdı: 06.11.2023 - 00:34 Merhabalar. 2020 17 ekimde başladı bu hastalık. Kimisi kronik prostatit dedi kimisi psikolojik. Belirtilerim idrar yaparken penis ucunda ağrı ve 3-4 gün boşalmadıysam yine ağrılı boşalma. Başka hiçbir belirtisi yok.
Sperm kültürü verdim hiçbir üreme olmadı bu arada. Boşaldıktan 1 gün sonra gitmiştim acaba bu yüzden mi hiç olmadı bilmiyorum.
Günlük hayatımda beni etkilemiyor ama daha hastalığımın ismini tam olarak koyamadılar bile o beni rahatsız ediyor.
CRP 0,1 çıkıyor sedim düşük psa düşük. Lise öğrencisiyken başlayan bu hastalık tıp fakültesi 2. sınıfken devam ediyor maalesef ki. Bir ömür beni bırakacak gibi gözükmüyor.
Hastalık için 7-8 kere ürologa gitsem de hiçbir teşhis koyulmadı. Sizin düşünceleriniz nedir?
Merhaba. Bırakır kardeşim. Hastalık başlangıç sebebi?
BruceLee

Metin kardeşim girip baktım ilk attığın mesaja. Kadir abi nin inflamasyon diyeti, egzersiz, spor vb. senin işini çözer. Un ürünleri, şeker türevleri, market ürünleri çikolata kek bisküvi vb bıraktığında ve güzel beslenme, ve gıda takviyeleri ile senin olayın çözülür. Hareketsiz yaşam veya kötü beslenme var mı?
BruceLee

Ve bunların yanında soğan sarımsak karanfil zerdeçal vb tüm antioksidan, antifungal, antibakteriyel ve doğal antibiyotikleri, bitki çaylarını hafife almayın.