Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

prostat iltihabının cinsellik üzerindeki olumsuz etkilerini ve tedavi yöntemlerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Kilitli
NonwovenII
Mesajlar: 140
Kayıt: 31.03.2023 - 21:31
Şehir: Adana
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen NonwovenII »

Merhabalar,

Pelvik egzersiz konusu neredeyse forumun var oluşundan beri konuşulan, tartışılan, hatta antibiyoterapi yerine bile gösterilen bir mesele. Bu konuya kendi tecrübelerim ışığında açıklık getirme kanaatindeydim.

Türkiye’nin en iyisi bu konuda Yasemin İrkilata olarak gösteriliyor ki bana göre de öyle. Kendisinden 10 seans üstü Pelvik terapi almış biri olarak söylüyorum.

Yine Ümit Erkut öğrencilerinden adından sıkça söz ettiğimiz Tekin Özdemir hoca bu konuda iyidir.

İkisini ayıran temel fark elbette Yasemin hocanın biofeedback kullanması diyebiliriz.

Nedir bu biofeedback?
Esasen ne yeni bir icat ne yeni bir buluş ne de farklı bir sistemdir. Bir prob vasıtasıyla makatınıza tıpkı bir çubuk gibi takılır. Takılan çubuk kasların gerginliğini ölçer ve sizlere bu kasları kasmamayı öğretmek adına bir takım oyun tadında egzersizler uygulatır. Dolayısıyla hem hangi durumlarda kaslar kasılıyor, hangi durumlarda gevşiyor farkında olursunuz. Gün içerisinde veya egzersizler sırasında farkındalık amaçlanır.

Tabiri caizse, Pelvik egzersizler yalnız gevşemeyle sınırlı olmayıp aynı zamanda güçlendirme, sıkılaştırma olarakta mevcuttur. Ancak biz prostatit veya KPAS(Kronik Pelvik Ağrı Sendromu) hastaları genellikle bu kasların kasılı kalması, travmaya girmesinden muzdariptir.

Neden bu kaslar travmaya girer?
Arkadaşlar hikayenizde ciddi bir düşme, uzun süreli bisiklet veya motorlu sporlar, bıçaklı-silahlı yaralanma, cerrahi invazif bir girişim yoksa bu kaslar enfeksiyon / inflamasyon kaynaklı kasılır. Dolayısıyla bir problemin çözümü en temelinde kök nedenin bulunmasıyla başlar. Kaslarınızı kasan nedir? Bu sorunun cevabı önemli olan.

Neler olabilir?

- Enfeksiyonel durum ( Genellikle şiddetli yanma, bulanık idrar, idrar yanması, prostat bölgesinde şişlik-dolgunluk-yara hissi güncel veya geçmiş hikayesi)

Patojeni CYBH olanlar zaten tedavi bellidir, ilgili patojene tedaviyi alır sonrasında inflamasyon süreci - Pelvik fizyoterapi ile süreci yönetir.

Flora bakterileri çıkan arkadaşlar, sorununuz hem flora bakterileri hem değil. Şöyle ki, normal şartlarda bilinen ve tıpta söylenen flora bakterileri enfeksiyon yapmaz. Hem doğru, hem yanlış. Prostat bezinize vermiş olduğunuz bir hasar(sık mastürbasyon, idrar tutma kaynaklı reflü, herhangi bir travma) sonrası oluşan yara, irritasyon bu kez flora bakterilerin konağı haline gelir. Dolayısıyla Enfeksiyonel bir belirteç var ise ilk ve tek yol antibiyoterapidir. Duyarlı antibiyotikleri alırsınız, lökositi sabitlersiniz. Hem psikolojiniz rahatlar o kağıtta lökosit nadir yazısını görünce hem organ iyileşme sürecine geçer.

Özetle antibiyoterapi her tedavinin ana basamağıdır. Flora bakterisini yenersiniz, öldürürsünüz veya öldüremezsiniz artık orası hayat ve size bağlı. Kontrol altına her şekilde alırsınız, semptomları minimuma çekersiniz bu garanti.

Sonrasında adı geçen takviyelerle bir süreç yürütürsünüz, uzun dönemlik faydası olur veya umarım ki tamamen kurtulursunuz.

- Psikolojik bir takım problemler ( OKB, Anksiyete, Panik Atak, Uyku apnesi vs. ) bu tarz durumlar istemsiz şekilde Pelvik kaslarınızı kasmanızı sağlar. Farkına varmazsınız, vücudun bir yanıtıdır. Burada kasılan kaslar sırasıyla makat, bağırsaklar, mide, sindirim her şeyi etkiler. Hoş geldin kabızlık, hoş geldin fissür, hemoroid, ibs.

- Uzun oturma / Hareketsiz yaşam alışkanlıkları: Ofis çalışanları, uzun yol şoförleri.

Not: Prostatit kaynağı kesin olarak zaten bulunmamıştır. Forumun örneklemi ve benim tecrübelerim yukarıdaki gibi.

1- Enfeksiyonel süreçte üzerinize düşeni yaptınız
- Kültür / Lökosit / PCR test metotları
- Duyarlı / Ampirik / Anti-inflamatuvar tedavi.

Ardından gelecek olan tüm lökosit kontrol, kültür kontrol testleri sizin için artıdır. Kontrolün kötüsü olmaz( Kadir abi )


2- Semptomlar büyük oranda hafifledi veya devam ediyor ancak şiddetli bir yanmanız yok.

Kalan semptomlarınız:

- Peniste çekilme
- Erektil Disfonksiyon
- Erken boşalma
- Makat - Makat çevresi ağrı.
- Penis - testis - testis çevresi ağrı.
- Batma hissi
- İdrar tam boşaltamama hissi
- Kesik / Çatallı idrar
- Peniste hissizlik / Soğukluk

Temeli Enfeksiyonel biobelirteçler için uygun tedavi alındıysa inflamasyonun devamlılığıdır.

(Bknz: viewtopic.php?p=128667#p128667 )

3- İnflamatuvar sürecin gerileyip doku onarımı evresi:
Semptomların çoğu artık kalmamıştır. Nadiren gelip giden, veya orta şiddette ereksiyon veya idrar problemleri - Pelvik kaslarda nahoş gerginlik / batma ve idrar debi şikayetleri. Devam eden kabızlık veya ibs problemleri.

Bu süreçte bağışıklık sistemine yüklenmelisiniz. Takviyelere devam etmeli ve bağışıklık için ne gerekiyorsa yapmalısınız.

Yakın zamanda yine kullandığım ve devam ettiğim Allicin Max bu konuda gerçekten halsizlik, yorgunluk, kırgınlık ve bağışıklığa bulunmaz bir nimet. Ek olarak tabi Kadir abimin bilgileri doğrultusunda ve kaynaklarda yazanlar doğrultusunda bakteri, virüs, parazite karşı son derece kanıtlanmış ölçüde etkili.

Son olarak doku onarımı için işe yaramış olan ve esasen tırnak / saç takviyesi olan dertli arkadaşın kullandığı Cececap. Son evrede yaranın üstünü kapatmanızda içeriğinde kollajen ve hyulorunic asit ile katkı sağlıyor. Bu süreçte Pelvik gevşetmelerde yapılırsa sonuç mükemmel olacaktır.


Pelvik gevşetme egzersizleri;

Bana göre en başarılı program Mike’ın egzersizleri. DCT4Health üyeliği olan biri olarak söylüyorum. Burdan birçok arkadaşla da üyeliğimi paylaşmıştım. Linkini paylaşacağım egzersizler tek videoda en etkili, efektif egzersizler. İmkanı olan sabah akşam yapsın. Tabi step by step tüm adımları tamamlayıp bu noktaya geldikten sonra (!)


https://youtu.be/J6tueuGlo1QAçıklama:

Prostatit tedavisi de güç, yönetmesi de güç bir hastalıktır. Ne büyük şanstır ki Kadir abi zamanında bu yolda yürümüş ve bizlere bilgilerini sunmuştur, sunmaktadır. Öğrendiğim ve edindiğim tecrübe ve bilgilerde kendisinin emeği büyüktür. Yukarıda yazdığım hiçbir şey kesin ifadelerle belirtilse de bu hastalık özelinde bir kesinlik belirtmez. Tamamı edindiğim bilgi ve tecrübelerdir. Ben bu hastalık hakkında bir şey bilmiyorum, biliyorum diyen yalan söyler.

Tecrübesi vardır, sana tutar bir diğerine tutmaz.

Ben faydalı olmak adına dilim döndüğünce konuyu özetlemeye çalıştım. Antibiyoterapi, anti inflamatuvar tedavi ile fizik tedavi hiçbir zaman kıyaslanacak kulvarlar değildir.

Kök neden neyse ve siz bu hastalığın hangi aşamasındaysanız ona göre ilerlersiniz. Enfeksiyon vücutta varken, bez cayır cayır yanarken burada Pelvik egzersiz şöyle böyle diyene itibar etmeyin.

Pelvik egzersiz önemli, gerekli. Ancak yerine ve amacına uygun şekilde kullanıldıkça sizi bir adım ileri taşır. Ana tedaviler yerine lütfen lütfen lütfen koymayın. Geçmişinde 800 torba ilaç kullanıp 3 seans fizyo alıp iyi olunca her şey boş fizyo al coş edalarına kanmayın.

Paranızı, vaktinizi, psikolojinizi ve beslenmesinizi doğru yönetin, yönetelim.

Herkese acil şifalar, hastalığın bu zorlayıcı şartlarına rağmen peygamber sabrına sahip olmalarını diliyorum.
Zodiac
Mesajlar: 97
Kayıt: 13.03.2023 - 02:17
Şehir: Eskisehir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen Zodiac »

Ne denir ki
Eline emeğine sağlık kardeşim
Emre2023
Mesajlar: 11
Kayıt: 13.10.2023 - 22:17
Şehir: Gaziantep
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen Emre2023 »

Ağzına sağlık, çoğu doktordan iyi özetlemişsin konuyu bilgiler için teşekkür ederim kardeşim.
sainz
Mesajlar: 124
Kayıt: 27.07.2023 - 09:41
Şehir: istanbul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen sainz »

Abi tam olarak dediğin gibi yani hafifleme başladı çünkü bu hastalıkla ilk tanıştığımda doktor doktor geziyordum.İşi asıyordum. Dediğin gibi oturarak çalışıyorum ve anksiyetem var. Hastalık öncesinde bir kere ilişkiye girmiştim o da 3-4 yıl önce korunmalı ilişkiydi ve hiçbir zaman sarı akıntı ve spermim olmadı.İşe yeni başlamıştım ve Sık idrar problemi ile başladı ve sonrasında kendimi kasa kasa yanmalar başladı batmalar başladı. Şuan da kullandıklarım;

Pollstimol 2*3 olarak(1 Aydır. 200 tane kaldı 800 tane daha getirtiyorum inşallah)
B12
Ligone
Omega 3
Magnezyum sitrat 200 mg
Bromelain

Omega 3 bitti bir daha almayı düşünmüyorum. Quercetin 2 kutu kullanmıştım bir müddet ara verdim. Şimdi bir kutu solgardan yine aldım.
Bugün itibari ile Cececap da sipariş verdim.

Diyet yapıyorum beyaz ekmeği aylardır yemedim. Tam buğday ekmek,tam buğday makarna, tavuk, bulgur, salata, meze şeklinde. Günde 1 bilemedin 2 bardak çay, aylardır da toplasan 10 kere türk kahvesi içmişimdir.

Çikolata çok muhtaç kalmadıkça yemiyorum. Uzun bir süre sonra dün ilk defa yedim mesela.


Kullandığım antiler
4 hafta Tavanic
5 Genta
1 Kutu Biteral
2 Ay antidepresan(Hiç fayda görmedim zararını çok gördüm)

Bir kere Zafer Oymana gittim 4-5 lökosit çıktı.Sende yok gibi bir şey dedi. Bende ki durumun bakteri olmadığından eminim. Çünkü hastalığın ortaya çıkış şeklini yukarıda anlattım.

Şuan kalan belirtilerim makatta ki gerginlik ve spasm(Bunu çözersem herşey bitecek gibi hissediyorum).
Gün içerisinde oturduğum için %95 öğleden sonra pelvik tabanda yanma hissi gibi.
Bazen prostat sıvısının idrar sonunda çıktığını hissediyorum. Şeffaf kaygan zevk suyu gibi bir şey çıkıyor bazen. Genelde oturarak idrar yaptığım zaman oluyor bu.
Ereksiyon konusunda geçen bir gün içinde 2si peş peşe 3 kere cinsellik yaşadım.Zararlı olduğunu biliyorum şeytana uyduk.Ereksiyon mükemmelmi değil ama %75 80 işimi görüyor rahatlıkla.
Sabah ereksiyonu %95 yok.(Depresyona bağlıyorum)
Gece çişe kalkma %95 yok.
Korunmasız asla ilişkiye girmiyorum.
Eskisi gibi sürekli değil ama yine gün içinde bazen idrar hissinin geçmemesi.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Allah cümlemize şifa versin
NonwovenII
Mesajlar: 140
Kayıt: 31.03.2023 - 21:31
Şehir: Adana
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen NonwovenII »

sainz yazdı: 09.11.2023 - 10:46 Abi tam olarak dediğin gibi yani hafifleme başladı çünkü bu hastalıkla ilk tanıştığımda doktor doktor geziyordum.İşi asıyordum. Dediğin gibi oturarak çalışıyorum ve anksiyetem var. Hastalık öncesinde bir kere ilişkiye girmiştim o da 3-4 yıl önce korunmalı ilişkiydi ve hiçbir zaman sarı akıntı ve spermim olmadı.İşe yeni başlamıştım ve Sık idrar problemi ile başladı ve sonrasında kendimi kasa kasa yanmalar başladı batmalar başladı. Şuan da kullandıklarım;

Pollstimol 2*3 olarak(1 Aydır. 200 tane kaldı 800 tane daha getirtiyorum inşallah)
B12
Ligone
Omega 3
Magnezyum sitrat 200 mg
Bromelain

Omega 3 bitti bir daha almayı düşünmüyorum. Quercetin 2 kutu kullanmıştım bir müddet ara verdim. Şimdi bir kutu solgardan yine aldım.
Bugün itibari ile Cececap da sipariş verdim.

Diyet yapıyorum beyaz ekmeği aylardır yemedim. Tam buğday ekmek,tam buğday makarna, tavuk, bulgur, salata, meze şeklinde. Günde 1 bilemedin 2 bardak çay, aylardır da toplasan 10 kere türk kahvesi içmişimdir.

Çikolata çok muhtaç kalmadıkça yemiyorum. Uzun bir süre sonra dün ilk defa yedim mesela.


Kullandığım antiler
4 hafta Tavanic
5 Genta
1 Kutu Biteral
2 Ay antidepresan(Hiç fayda görmedim zararını çok gördüm)

Bir kere Zafer Oymana gittim 4-5 lökosit çıktı.Sende yok gibi bir şey dedi. Bende ki durumun bakteri olmadığından eminim. Çünkü hastalığın ortaya çıkış şeklini yukarıda anlattım.

Şuan kalan belirtilerim makatta ki gerginlik ve spasm(Bunu çözersem herşey bitecek gibi hissediyorum).
Gün içerisinde oturduğum için %95 öğleden sonra pelvik tabanda yanma hissi gibi.
Bazen prostat sıvısının idrar sonunda çıktığını hissediyorum. Şeffaf kaygan zevk suyu gibi bir şey çıkıyor bazen. Genelde oturarak idrar yaptığım zaman oluyor bu.
Ereksiyon konusunda geçen bir gün içinde 2si peş peşe 3 kere cinsellik yaşadım.Zararlı olduğunu biliyorum şeytana uyduk.Ereksiyon mükemmelmi değil ama %75 80 işimi görüyor rahatlıkla.
Sabah ereksiyonu %95 yok.(Depresyona bağlıyorum)
Gece çişe kalkma %95 yok.
Korunmasız asla ilişkiye girmiyorum.
Eskisi gibi sürekli değil ama yine gün içinde bazen idrar hissinin geçmemesi.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Allah cümlemize şifa versin
Merhaba harika şekilde düzene oturtmuşsunuz. Korunmasız oral yaşıyor musunuz? Bildiğiniz insanlarla.
sainz
Mesajlar: 124
Kayıt: 27.07.2023 - 09:41
Şehir: istanbul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen sainz »

Bir kaç kere yaşadım ama aylar önceydi. Sonra yanlış olduğuna karar verdim ve artık yapmıyorum.
Fatih34
Mesajlar: 229
Kayıt: 20.06.2022 - 14:01
Şehir: İstanbul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen Fatih34 »

NonwovenII yazdı: 08.11.2023 - 20:16 Merhabalar,

Pelvik egzersiz konusu neredeyse forumun var oluşundan beri konuşulan, tartışılan, hatta antibiyoterapi yerine bile gösterilen bir mesele. Bu konuya kendi tecrübelerim ışığında açıklık getirme kanaatindeydim.

Türkiye’nin en iyisi bu konuda Yasemin İrkilata olarak gösteriliyor ki bana göre de öyle. Kendisinden 10 seans üstü Pelvik terapi almış biri olarak söylüyorum.

Yine Ümit Erkut öğrencilerinden adından sıkça söz ettiğimiz Tekin Özdemir hoca bu konuda iyidir.

İkisini ayıran temel fark elbette Yasemin hocanın biofeedback kullanması diyebiliriz.

Nedir bu biofeedback?
Esasen ne yeni bir icat ne yeni bir buluş ne de farklı bir sistemdir. Bir prob vasıtasıyla makatınıza tıpkı bir çubuk gibi takılır. Takılan çubuk kasların gerginliğini ölçer ve sizlere bu kasları kasmamayı öğretmek adına bir takım oyun tadında egzersizler uygulatır. Dolayısıyla hem hangi durumlarda kaslar kasılıyor, hangi durumlarda gevşiyor farkında olursunuz. Gün içerisinde veya egzersizler sırasında farkındalık amaçlanır.

Tabiri caizse, Pelvik egzersizler yalnız gevşemeyle sınırlı olmayıp aynı zamanda güçlendirme, sıkılaştırma olarakta mevcuttur. Ancak biz prostatit veya KPAS(Kronik Pelvik Ağrı Sendromu) hastaları genellikle bu kasların kasılı kalması, travmaya girmesinden muzdariptir.

Neden bu kaslar travmaya girer?
Arkadaşlar hikayenizde ciddi bir düşme, uzun süreli bisiklet veya motorlu sporlar, bıçaklı-silahlı yaralanma, cerrahi invazif bir girişim yoksa bu kaslar enfeksiyon / inflamasyon kaynaklı kasılır. Dolayısıyla bir problemin çözümü en temelinde kök nedenin bulunmasıyla başlar. Kaslarınızı kasan nedir? Bu sorunun cevabı önemli olan.

Neler olabilir?

- Enfeksiyonel durum ( Genellikle şiddetli yanma, bulanık idrar, idrar yanması, prostat bölgesinde şişlik-dolgunluk-yara hissi güncel veya geçmiş hikayesi)

Patojeni CYBH olanlar zaten tedavi bellidir, ilgili patojene tedaviyi alır sonrasında inflamasyon süreci - Pelvik fizyoterapi ile süreci yönetir.

Flora bakterileri çıkan arkadaşlar, sorununuz hem flora bakterileri hem değil. Şöyle ki, normal şartlarda bilinen ve tıpta söylenen flora bakterileri enfeksiyon yapmaz. Hem doğru, hem yanlış. Prostat bezinize vermiş olduğunuz bir hasar(sık mastürbasyon, idrar tutma kaynaklı reflü, herhangi bir travma) sonrası oluşan yara, irritasyon bu kez flora bakterilerin konağı haline gelir. Dolayısıyla Enfeksiyonel bir belirteç var ise ilk ve tek yol antibiyoterapidir. Duyarlı antibiyotikleri alırsınız, lökositi sabitlersiniz. Hem psikolojiniz rahatlar o kağıtta lökosit nadir yazısını görünce hem organ iyileşme sürecine geçer.

Özetle antibiyoterapi her tedavinin ana basamağıdır. Flora bakterisini yenersiniz, öldürürsünüz veya öldüremezsiniz artık orası hayat ve size bağlı. Kontrol altına her şekilde alırsınız, semptomları minimuma çekersiniz bu garanti.

Sonrasında adı geçen takviyelerle bir süreç yürütürsünüz, uzun dönemlik faydası olur veya umarım ki tamamen kurtulursunuz.

- Psikolojik bir takım problemler ( OKB, Anksiyete, Panik Atak, Uyku apnesi vs. ) bu tarz durumlar istemsiz şekilde Pelvik kaslarınızı kasmanızı sağlar. Farkına varmazsınız, vücudun bir yanıtıdır. Burada kasılan kaslar sırasıyla makat, bağırsaklar, mide, sindirim her şeyi etkiler. Hoş geldin kabızlık, hoş geldin fissür, hemoroid, ibs.

- Uzun oturma / Hareketsiz yaşam alışkanlıkları: Ofis çalışanları, uzun yol şoförleri.

Not: Prostatit kaynağı kesin olarak zaten bulunmamıştır. Forumun örneklemi ve benim tecrübelerim yukarıdaki gibi.

1- Enfeksiyonel süreçte üzerinize düşeni yaptınız
- Kültür / Lökosit / PCR test metotları
- Duyarlı / Ampirik / Anti-inflamatuvar tedavi.

Ardından gelecek olan tüm lökosit kontrol, kültür kontrol testleri sizin için artıdır. Kontrolün kötüsü olmaz( Kadir abi )


2- Semptomlar büyük oranda hafifledi veya devam ediyor ancak şiddetli bir yanmanız yok.

Kalan semptomlarınız:

- Peniste çekilme
- Erektil Disfonksiyon
- Erken boşalma
- Makat - Makat çevresi ağrı.
- Penis - testis - testis çevresi ağrı.
- Batma hissi
- İdrar tam boşaltamama hissi
- Kesik / Çatallı idrar
- Peniste hissizlik / Soğukluk

Temeli Enfeksiyonel biobelirteçler için uygun tedavi alındıysa inflamasyonun devamlılığıdır.

(Bknz: viewtopic.php?p=128667#p128667 )

3- İnflamatuvar sürecin gerileyip doku onarımı evresi:
Semptomların çoğu artık kalmamıştır. Nadiren gelip giden, veya orta şiddette ereksiyon veya idrar problemleri - Pelvik kaslarda nahoş gerginlik / batma ve idrar debi şikayetleri. Devam eden kabızlık veya ibs problemleri.

Bu süreçte bağışıklık sistemine yüklenmelisiniz. Takviyelere devam etmeli ve bağışıklık için ne gerekiyorsa yapmalısınız.

Yakın zamanda yine kullandığım ve devam ettiğim Allicin Max bu konuda gerçekten halsizlik, yorgunluk, kırgınlık ve bağışıklığa bulunmaz bir nimet. Ek olarak tabi Kadir abimin bilgileri doğrultusunda ve kaynaklarda yazanlar doğrultusunda bakteri, virüs, parazite karşı son derece kanıtlanmış ölçüde etkili.

Son olarak doku onarımı için işe yaramış olan ve esasen tırnak / saç takviyesi olan dertli arkadaşın kullandığı Cececap. Son evrede yaranın üstünü kapatmanızda içeriğinde kollajen ve hyulorunic asit ile katkı sağlıyor. Bu süreçte Pelvik gevşetmelerde yapılırsa sonuç mükemmel olacaktır.


Pelvik gevşetme egzersizleri;

Bana göre en başarılı program Mike’ın egzersizleri. DCT4Health üyeliği olan biri olarak söylüyorum. Burdan birçok arkadaşla da üyeliğimi paylaşmıştım. Linkini paylaşacağım egzersizler tek videoda en etkili, efektif egzersizler. İmkanı olan sabah akşam yapsın. Tabi step by step tüm adımları tamamlayıp bu noktaya geldikten sonra (!)


https://youtu.be/J6tueuGlo1QAçıklama:

Prostatit tedavisi de güç, yönetmesi de güç bir hastalıktır. Ne büyük şanstır ki Kadir abi zamanında bu yolda yürümüş ve bizlere bilgilerini sunmuştur, sunmaktadır. Öğrendiğim ve edindiğim tecrübe ve bilgilerde kendisinin emeği büyüktür. Yukarıda yazdığım hiçbir şey kesin ifadelerle belirtilse de bu hastalık özelinde bir kesinlik belirtmez. Tamamı edindiğim bilgi ve tecrübelerdir. Ben bu hastalık hakkında bir şey bilmiyorum, biliyorum diyen yalan söyler.

Tecrübesi vardır, sana tutar bir diğerine tutmaz.

Ben faydalı olmak adına dilim döndüğünce konuyu özetlemeye çalıştım. Antibiyoterapi, anti inflamatuvar tedavi ile fizik tedavi hiçbir zaman kıyaslanacak kulvarlar değildir.

Kök neden neyse ve siz bu hastalığın hangi aşamasındaysanız ona göre ilerlersiniz. Enfeksiyon vücutta varken, bez cayır cayır yanarken burada Pelvik egzersiz şöyle böyle diyene itibar etmeyin.

Pelvik egzersiz önemli, gerekli. Ancak yerine ve amacına uygun şekilde kullanıldıkça sizi bir adım ileri taşır. Ana tedaviler yerine lütfen lütfen lütfen koymayın. Geçmişinde 800 torba ilaç kullanıp 3 seans fizyo alıp iyi olunca her şey boş fizyo al coş edalarına kanmayın.

Paranızı, vaktinizi, psikolojinizi ve beslenmesinizi doğru yönetin, yönetelim.

Herkese acil şifalar, hastalığın bu zorlayıcı şartlarına rağmen peygamber sabrına sahip olmalarını diliyorum.
Çok faydalı bir paylaşım emeğinize sağlık.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 9671
Kayıt: 19.04.2015 - 23:04
Şehir: istanbul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004
Yaş: 64

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen kadir »

NonwovenII yazdı: 08.11.2023 - 20:16 Merhabalar,

Pelvik egzersiz konusu neredeyse forumun var oluşundan beri konuşulan, tartışılan, hatta antibiyoterapi yerine bile gösterilen bir mesele. Bu konuya kendi tecrübelerim ışığında açıklık getirme kanaatindeydim.

Türkiye’nin en iyisi bu konuda Yasemin İrkilata olarak gösteriliyor ki bana göre de öyle. Kendisinden 10 seans üstü Pelvik terapi almış biri olarak söylüyorum.

Yine Ümit Erkut öğrencilerinden adından sıkça söz ettiğimiz Tekin Özdemir hoca bu konuda iyidir.

İkisini ayıran temel fark elbette Yasemin hocanın biofeedback kullanması diyebiliriz.

Nedir bu biofeedback?
Esasen ne yeni bir icat ne yeni bir buluş ne de farklı bir sistemdir. Bir prob vasıtasıyla makatınıza tıpkı bir çubuk gibi takılır. Takılan çubuk kasların gerginliğini ölçer ve sizlere bu kasları kasmamayı öğretmek adına bir takım oyun tadında egzersizler uygulatır. Dolayısıyla hem hangi durumlarda kaslar kasılıyor, hangi durumlarda gevşiyor farkında olursunuz. Gün içerisinde veya egzersizler sırasında farkındalık amaçlanır.

Tabiri caizse, Pelvik egzersizler yalnız gevşemeyle sınırlı olmayıp aynı zamanda güçlendirme, sıkılaştırma olarakta mevcuttur. Ancak biz prostatit veya KPAS(Kronik Pelvik Ağrı Sendromu) hastaları genellikle bu kasların kasılı kalması, travmaya girmesinden muzdariptir.

Neden bu kaslar travmaya girer?
Arkadaşlar hikayenizde ciddi bir düşme, uzun süreli bisiklet veya motorlu sporlar, bıçaklı-silahlı yaralanma, cerrahi invazif bir girişim yoksa bu kaslar enfeksiyon / inflamasyon kaynaklı kasılır. Dolayısıyla bir problemin çözümü en temelinde kök nedenin bulunmasıyla başlar. Kaslarınızı kasan nedir? Bu sorunun cevabı önemli olan.

Neler olabilir?

- Enfeksiyonel durum ( Genellikle şiddetli yanma, bulanık idrar, idrar yanması, prostat bölgesinde şişlik-dolgunluk-yara hissi güncel veya geçmiş hikayesi)

Patojeni CYBH olanlar zaten tedavi bellidir, ilgili patojene tedaviyi alır sonrasında inflamasyon süreci - Pelvik fizyoterapi ile süreci yönetir.

Flora bakterileri çıkan arkadaşlar, sorununuz hem flora bakterileri hem değil. Şöyle ki, normal şartlarda bilinen ve tıpta söylenen flora bakterileri enfeksiyon yapmaz. Hem doğru, hem yanlış. Prostat bezinize vermiş olduğunuz bir hasar(sık mastürbasyon, idrar tutma kaynaklı reflü, herhangi bir travma) sonrası oluşan yara, irritasyon bu kez flora bakterilerin konağı haline gelir. Dolayısıyla Enfeksiyonel bir belirteç var ise ilk ve tek yol antibiyoterapidir. Duyarlı antibiyotikleri alırsınız, lökositi sabitlersiniz. Hem psikolojiniz rahatlar o kağıtta lökosit nadir yazısını görünce hem organ iyileşme sürecine geçer.

Özetle antibiyoterapi her tedavinin ana basamağıdır. Flora bakterisini yenersiniz, öldürürsünüz veya öldüremezsiniz artık orası hayat ve size bağlı. Kontrol altına her şekilde alırsınız, semptomları minimuma çekersiniz bu garanti.

Sonrasında adı geçen takviyelerle bir süreç yürütürsünüz, uzun dönemlik faydası olur veya umarım ki tamamen kurtulursunuz.

- Psikolojik bir takım problemler ( OKB, Anksiyete, Panik Atak, Uyku apnesi vs. ) bu tarz durumlar istemsiz şekilde Pelvik kaslarınızı kasmanızı sağlar. Farkına varmazsınız, vücudun bir yanıtıdır. Burada kasılan kaslar sırasıyla makat, bağırsaklar, mide, sindirim her şeyi etkiler. Hoş geldin kabızlık, hoş geldin fissür, hemoroid, ibs.

- Uzun oturma / Hareketsiz yaşam alışkanlıkları: Ofis çalışanları, uzun yol şoförleri.

Not: Prostatit kaynağı kesin olarak zaten bulunmamıştır. Forumun örneklemi ve benim tecrübelerim yukarıdaki gibi.

1- Enfeksiyonel süreçte üzerinize düşeni yaptınız
- Kültür / Lökosit / PCR test metotları
- Duyarlı / Ampirik / Anti-inflamatuvar tedavi.

Ardından gelecek olan tüm lökosit kontrol, kültür kontrol testleri sizin için artıdır. Kontrolün kötüsü olmaz( Kadir abi )


2- Semptomlar büyük oranda hafifledi veya devam ediyor ancak şiddetli bir yanmanız yok.

Kalan semptomlarınız:

- Peniste çekilme
- Erektil Disfonksiyon
- Erken boşalma
- Makat - Makat çevresi ağrı.
- Penis - testis - testis çevresi ağrı.
- Batma hissi
- İdrar tam boşaltamama hissi
- Kesik / Çatallı idrar
- Peniste hissizlik / Soğukluk

Temeli Enfeksiyonel biobelirteçler için uygun tedavi alındıysa inflamasyonun devamlılığıdır.

(Bknz: viewtopic.php?p=128667#p128667 )

3- İnflamatuvar sürecin gerileyip doku onarımı evresi:
Semptomların çoğu artık kalmamıştır. Nadiren gelip giden, veya orta şiddette ereksiyon veya idrar problemleri - Pelvik kaslarda nahoş gerginlik / batma ve idrar debi şikayetleri. Devam eden kabızlık veya ibs problemleri.

Bu süreçte bağışıklık sistemine yüklenmelisiniz. Takviyelere devam etmeli ve bağışıklık için ne gerekiyorsa yapmalısınız.

Yakın zamanda yine kullandığım ve devam ettiğim Allicin Max bu konuda gerçekten halsizlik, yorgunluk, kırgınlık ve bağışıklığa bulunmaz bir nimet. Ek olarak tabi Kadir abimin bilgileri doğrultusunda ve kaynaklarda yazanlar doğrultusunda bakteri, virüs, parazite karşı son derece kanıtlanmış ölçüde etkili.

Son olarak doku onarımı için işe yaramış olan ve esasen tırnak / saç takviyesi olan dertli arkadaşın kullandığı Cececap. Son evrede yaranın üstünü kapatmanızda içeriğinde kollajen ve hyulorunic asit ile katkı sağlıyor. Bu süreçte Pelvik gevşetmelerde yapılırsa sonuç mükemmel olacaktır.


Pelvik gevşetme egzersizleri;

Bana göre en başarılı program Mike’ın egzersizleri. DCT4Health üyeliği olan biri olarak söylüyorum. Burdan birçok arkadaşla da üyeliğimi paylaşmıştım. Linkini paylaşacağım egzersizler tek videoda en etkili, efektif egzersizler. İmkanı olan sabah akşam yapsın. Tabi step by step tüm adımları tamamlayıp bu noktaya geldikten sonra (!)


https://youtu.be/J6tueuGlo1QAçıklama:

Prostatit tedavisi de güç, yönetmesi de güç bir hastalıktır. Ne büyük şanstır ki Kadir abi zamanında bu yolda yürümüş ve bizlere bilgilerini sunmuştur, sunmaktadır. Öğrendiğim ve edindiğim tecrübe ve bilgilerde kendisinin emeği büyüktür. Yukarıda yazdığım hiçbir şey kesin ifadelerle belirtilse de bu hastalık özelinde bir kesinlik belirtmez. Tamamı edindiğim bilgi ve tecrübelerdir. Ben bu hastalık hakkında bir şey bilmiyorum, biliyorum diyen yalan söyler.

Tecrübesi vardır, sana tutar bir diğerine tutmaz.

Ben faydalı olmak adına dilim döndüğünce konuyu özetlemeye çalıştım. Antibiyoterapi, anti inflamatuvar tedavi ile fizik tedavi hiçbir zaman kıyaslanacak kulvarlar değildir.

Kök neden neyse ve siz bu hastalığın hangi aşamasındaysanız ona göre ilerlersiniz. Enfeksiyon vücutta varken, bez cayır cayır yanarken burada Pelvik egzersiz şöyle böyle diyene itibar etmeyin.

Pelvik egzersiz önemli, gerekli. Ancak yerine ve amacına uygun şekilde kullanıldıkça sizi bir adım ileri taşır. Ana tedaviler yerine lütfen lütfen lütfen koymayın. Geçmişinde 800 torba ilaç kullanıp 3 seans fizyo alıp iyi olunca her şey boş fizyo al coş edalarına kanmayın.

Paranızı, vaktinizi, psikolojinizi ve beslenmesinizi doğru yönetin, yönetelim.

Herkese acil şifalar, hastalığın bu zorlayıcı şartlarına rağmen peygamber sabrına sahip olmalarını diliyorum.
👍
Yamtar
Mesajlar: 167
Kayıt: 11.04.2022 - 00:55
Şehir: Muş
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen Yamtar »

İrkilata daha ziyade kadın sağlığı ile ilgilenen bir isim. Son zamanlarda portföy oluşsun diye prostatit konusuna da eğilmeye başlamış gibi görünüyor. Türkiye'nin en iyisi biraz abartılı bir sıfat olmuş. Geçmiş olsun.
NonwovenII
Mesajlar: 140
Kayıt: 31.03.2023 - 21:31
Şehir: Adana
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen NonwovenII »

Yamtar yazdı: 09.11.2023 - 21:18 İrkilata daha ziyade kadın sağlığı ile ilgilenen bir isim. Son zamanlarda portföy oluşsun diye prostatit konusuna da eğilmeye başlamış gibi görünüyor. Türkiye'nin en iyisi biraz abartılı bir sıfat olmuş. Geçmiş olsun.
Biofeedback kullanan kaç Pelvik taban fizyoterapisti var? Bu konuda yurtdışında sayısız eğitim alan kaç fizyoterapist tanıyorsunuz? Pelvik taban üzerine sadece gayet geçerli kitap yazmış kaç kişi biliyorsunuz? Kliniğini hiç ziyaret ettiniz mi, kadın ile çalışmıyor aksine sayısız erkek hastası var. KPAS bir yana dursun sadece makat hastalıklarından gelen bir çok erkek hastası mevcut.

Abartılı terim falan yok. Siz buyurun gidin seans alın, kitabını okuyun ve özgeçmişini araştırın siz yorum yapın. Veya daha yüksek mertebe gördüğünüz biri varsa önerin insanlar faydalansın.

Emek ettim yazdım tek yorumun abartılı sıfat olması mı? Siz başka başlıkları değerlendirin daha iyisi.
Yamtar
Mesajlar: 167
Kayıt: 11.04.2022 - 00:55
Şehir: Muş
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen Yamtar »

Bu nasıl bir yorum ya. Acaba Yasemin hanımın reklamını mı yapıyor dedim ilk mesajında şimdi şüphem kalmadı. Sağol ve sakinleş. Burası forum ortamı insanlar fikirlerini özgürce paylaşabilir. Tıpkı senin yaptığın gibi. Saygı duymayı öğren. Tamam her şeyin en iyisini sen biliyorsun.
NonwovenII
Mesajlar: 140
Kayıt: 31.03.2023 - 21:31
Şehir: Adana
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen NonwovenII »

Yamtar yazdı: 10.11.2023 - 18:43 Bu nasıl bir yorum ya. Acaba Yasemin hanımın reklamını mı yapıyor dedim ilk mesajında şimdi şüphem kalmadı. Sağol ve sakinleş. Burası forum ortamı insanlar fikirlerini özgürce paylaşabilir. Tıpkı senin yaptığın gibi. Saygı duymayı öğren. Tamam her şeyin en iyisini sen biliyorsun.
Benim reklam yapmayacağımı burda herkes biliyor. Kimsenin reklamını yapmadım, yapmam. Sen iyi olanı çekemiyorsun, gir başlıklarımı oku öğren nasıl iyi oldum. Ben şeffafım yaptığım ve yaşadıklarım konusunda, kötü kalbinle iyileşmeyi bekleme. Bir daha da benim başlığıma girip yorum atma, herkesin bildiği kendine.
Yamtar
Mesajlar: 167
Kayıt: 11.04.2022 - 00:55
Şehir: Muş
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen Yamtar »

Bak birader. Alttan aldıkça olayın tadını kaçırıyorsun. İcap ederse seninle her tondan anladığın her dilden konuşurum haddini aşma ağır gel. Seni, zannettiğin gibi herkes tanımıyor. Ben seni tanımıyorum mesela kendini dünyanın merkezinde hissetme. Sen bu hastalığın adını bilmezken biz buralarda senin bu yazdığın şeyleri hatim ediyorduk. Yazdığın şeyler ilk defa yazılmış şeyler değil yani.Sen bu hastalık nedir bilmezken ben senin öve öve bitiremediğin kişilere muayene oluyordum. Şu egondan bir kere sıyrıl. Dünyanın merkezi değilsin. Tartışmayı da uzatma. Burası forum ve her isteyen istediği her başlığa yazabilir. Haddini AŞ-MA kes sesini . Kimin kalbinin iyi kimin kötü olduğunu Allah bilir. İşine bak şimdi.
NonwovenII
Mesajlar: 140
Kayıt: 31.03.2023 - 21:31
Şehir: Adana
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen NonwovenII »

Yamtar yazdı: 11.11.2023 - 04:03 Bak birader. Alttan aldıkça olayın tadını kaçırıyorsun. İcap ederse seninle her tondan anladığın her dilden konuşurum haddini aşma ağır gel. Seni, zannettiğin gibi herkes tanımıyor. Ben seni tanımıyorum mesela kendini dünyanın merkezinde hissetme. Sen bu hastalığın adını bilmezken biz buralarda senin bu yazdığın şeyleri hatim ediyorduk. Yazdığın şeyler ilk defa yazılmış şeyler değil yani.Sen bu hastalık nedir bilmezken ben senin öve öve bitiremediğin kişilere muayene oluyordum. Şu egondan bir kere sıyrıl. Dünyanın merkezi değilsin. Tartışmayı da uzatma. Burası forum ve her isteyen istediği her başlığa yazabilir. Haddini AŞ-MA kes sesini . Kimin kalbinin iyi kimin kötü olduğunu Allah bilir. İşine bak şimdi.
Benim başlığıma girme, gocunduğun vardı geldin cevabını aldın hala yediremedin delikanlılık peşindesin. Kadir abiye saygımdan susuyorum, senin zevzekliğinin haddini bildiricek alet, edevat, takım, taklavat bende mevcut canını sıkma.

Ben seni biliyorum merak etme, numaramda var sende zamanında sorduğun şeyler olmuştu bana özelden yazayım bir kontrol et sen istersen.

Ben buraya bu hastalıkta biliyorum diyen yalan söyler yazmışım, ben hiçbir şeye biliyorum demedim tecrübemi paylaştım. Sen bir şeye hakim olmadan akılsız şekilde geldin zikirde bulundun. Ben ne yaptım? Tecrübemi paylaştım. Hatta o kadar nezaketli davrandım ki varsa bildiğiniz daha iyi biri buyrun dedim önerin insanlar faydalansın. Sen ne yaptın? Salyanı akıtarak saldırmaya devam ettin.

Benim yaşadığım semptomun kaçta kaçını yaşamışsın? Hastalık başlangıç zamanımız aynı seninle, bu hesabı yeni görünce mi sana özgüven geldi?


Hatim etmiş, peh. Kafa varsa hatim fayda eder hocam, kafa yoksa bin defa oku zikret tavaf et hatim et ne edersen et :)

Sana bir daha cevap vermeyeceğim, pis zihniyetini al burdan git. İnsanlara faydalı olmak için açtığın tek bir başlık yok, Pelvik kaslarla ilgili copy paste bir paylaşım yapmışsın cevap bile gelmemiş.

Ezikliğini başka yerde yaşa, benim sinirimi bozma. Hadi defol.
Yamtar
Mesajlar: 167
Kayıt: 11.04.2022 - 00:55
Şehir: Muş
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen Yamtar »

Yaz bakiyim numaranı hadi bakalım. Sende yalan var dolan var ego var hadi yaz bekliyorum. Oğlum kendine gel canımı sıkma benim.

Benim sana yazdığım tek bir mesaj yaz. Hadi bekliyorum. Senin takımını da taklavatını da seni de...
igozukara
Mesajlar: 236
Kayıt: 25.02.2020 - 23:31
Şehir: Kırklareli
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019
Yaş: 29

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen igozukara »

NonwovenII yazdı: 08.11.2023 - 20:16 Merhabalar,

Pelvik egzersiz konusu neredeyse forumun var oluşundan beri konuşulan, tartışılan, hatta antibiyoterapi yerine bile gösterilen bir mesele. Bu konuya kendi tecrübelerim ışığında açıklık getirme kanaatindeydim.

Türkiye’nin en iyisi bu konuda Yasemin İrkilata olarak gösteriliyor ki bana göre de öyle. Kendisinden 10 seans üstü Pelvik terapi almış biri olarak söylüyorum.

Yine Ümit Erkut öğrencilerinden adından sıkça söz ettiğimiz Tekin Özdemir hoca bu konuda iyidir.

İkisini ayıran temel fark elbette Yasemin hocanın biofeedback kullanması diyebiliriz.

Nedir bu biofeedback?
Esasen ne yeni bir icat ne yeni bir buluş ne de farklı bir sistemdir. Bir prob vasıtasıyla makatınıza tıpkı bir çubuk gibi takılır. Takılan çubuk kasların gerginliğini ölçer ve sizlere bu kasları kasmamayı öğretmek adına bir takım oyun tadında egzersizler uygulatır. Dolayısıyla hem hangi durumlarda kaslar kasılıyor, hangi durumlarda gevşiyor farkında olursunuz. Gün içerisinde veya egzersizler sırasında farkındalık amaçlanır.

Tabiri caizse, Pelvik egzersizler yalnız gevşemeyle sınırlı olmayıp aynı zamanda güçlendirme, sıkılaştırma olarakta mevcuttur. Ancak biz prostatit veya KPAS(Kronik Pelvik Ağrı Sendromu) hastaları genellikle bu kasların kasılı kalması, travmaya girmesinden muzdariptir.

Neden bu kaslar travmaya girer?
Arkadaşlar hikayenizde ciddi bir düşme, uzun süreli bisiklet veya motorlu sporlar, bıçaklı-silahlı yaralanma, cerrahi invazif bir girişim yoksa bu kaslar enfeksiyon / inflamasyon kaynaklı kasılır. Dolayısıyla bir problemin çözümü en temelinde kök nedenin bulunmasıyla başlar. Kaslarınızı kasan nedir? Bu sorunun cevabı önemli olan.

Neler olabilir?

- Enfeksiyonel durum ( Genellikle şiddetli yanma, bulanık idrar, idrar yanması, prostat bölgesinde şişlik-dolgunluk-yara hissi güncel veya geçmiş hikayesi)

Patojeni CYBH olanlar zaten tedavi bellidir, ilgili patojene tedaviyi alır sonrasında inflamasyon süreci - Pelvik fizyoterapi ile süreci yönetir.

Flora bakterileri çıkan arkadaşlar, sorununuz hem flora bakterileri hem değil. Şöyle ki, normal şartlarda bilinen ve tıpta söylenen flora bakterileri enfeksiyon yapmaz. Hem doğru, hem yanlış. Prostat bezinize vermiş olduğunuz bir hasar(sık mastürbasyon, idrar tutma kaynaklı reflü, herhangi bir travma) sonrası oluşan yara, irritasyon bu kez flora bakterilerin konağı haline gelir. Dolayısıyla Enfeksiyonel bir belirteç var ise ilk ve tek yol antibiyoterapidir. Duyarlı antibiyotikleri alırsınız, lökositi sabitlersiniz. Hem psikolojiniz rahatlar o kağıtta lökosit nadir yazısını görünce hem organ iyileşme sürecine geçer.

Özetle antibiyoterapi her tedavinin ana basamağıdır. Flora bakterisini yenersiniz, öldürürsünüz veya öldüremezsiniz artık orası hayat ve size bağlı. Kontrol altına her şekilde alırsınız, semptomları minimuma çekersiniz bu garanti.

Sonrasında adı geçen takviyelerle bir süreç yürütürsünüz, uzun dönemlik faydası olur veya umarım ki tamamen kurtulursunuz.

- Psikolojik bir takım problemler ( OKB, Anksiyete, Panik Atak, Uyku apnesi vs. ) bu tarz durumlar istemsiz şekilde Pelvik kaslarınızı kasmanızı sağlar. Farkına varmazsınız, vücudun bir yanıtıdır. Burada kasılan kaslar sırasıyla makat, bağırsaklar, mide, sindirim her şeyi etkiler. Hoş geldin kabızlık, hoş geldin fissür, hemoroid, ibs.

- Uzun oturma / Hareketsiz yaşam alışkanlıkları: Ofis çalışanları, uzun yol şoförleri.

Not: Prostatit kaynağı kesin olarak zaten bulunmamıştır. Forumun örneklemi ve benim tecrübelerim yukarıdaki gibi.

1- Enfeksiyonel süreçte üzerinize düşeni yaptınız
- Kültür / Lökosit / PCR test metotları
- Duyarlı / Ampirik / Anti-inflamatuvar tedavi.

Ardından gelecek olan tüm lökosit kontrol, kültür kontrol testleri sizin için artıdır. Kontrolün kötüsü olmaz( Kadir abi )


2- Semptomlar büyük oranda hafifledi veya devam ediyor ancak şiddetli bir yanmanız yok.

Kalan semptomlarınız:

- Peniste çekilme
- Erektil Disfonksiyon
- Erken boşalma
- Makat - Makat çevresi ağrı.
- Penis - testis - testis çevresi ağrı.
- Batma hissi
- İdrar tam boşaltamama hissi
- Kesik / Çatallı idrar
- Peniste hissizlik / Soğukluk

Temeli Enfeksiyonel biobelirteçler için uygun tedavi alındıysa inflamasyonun devamlılığıdır.

(Bknz: viewtopic.php?p=128667#p128667 )

3- İnflamatuvar sürecin gerileyip doku onarımı evresi:
Semptomların çoğu artık kalmamıştır. Nadiren gelip giden, veya orta şiddette ereksiyon veya idrar problemleri - Pelvik kaslarda nahoş gerginlik / batma ve idrar debi şikayetleri. Devam eden kabızlık veya ibs problemleri.

Bu süreçte bağışıklık sistemine yüklenmelisiniz. Takviyelere devam etmeli ve bağışıklık için ne gerekiyorsa yapmalısınız.

Yakın zamanda yine kullandığım ve devam ettiğim Allicin Max bu konuda gerçekten halsizlik, yorgunluk, kırgınlık ve bağışıklığa bulunmaz bir nimet. Ek olarak tabi Kadir abimin bilgileri doğrultusunda ve kaynaklarda yazanlar doğrultusunda bakteri, virüs, parazite karşı son derece kanıtlanmış ölçüde etkili.

Son olarak doku onarımı için işe yaramış olan ve esasen tırnak / saç takviyesi olan dertli arkadaşın kullandığı Cececap. Son evrede yaranın üstünü kapatmanızda içeriğinde kollajen ve hyulorunic asit ile katkı sağlıyor. Bu süreçte Pelvik gevşetmelerde yapılırsa sonuç mükemmel olacaktır.


Pelvik gevşetme egzersizleri;

Bana göre en başarılı program Mike’ın egzersizleri. DCT4Health üyeliği olan biri olarak söylüyorum. Burdan birçok arkadaşla da üyeliğimi paylaşmıştım. Linkini paylaşacağım egzersizler tek videoda en etkili, efektif egzersizler. İmkanı olan sabah akşam yapsın. Tabi step by step tüm adımları tamamlayıp bu noktaya geldikten sonra (!)


https://youtu.be/J6tueuGlo1QAçıklama:

Prostatit tedavisi de güç, yönetmesi de güç bir hastalıktır. Ne büyük şanstır ki Kadir abi zamanında bu yolda yürümüş ve bizlere bilgilerini sunmuştur, sunmaktadır. Öğrendiğim ve edindiğim tecrübe ve bilgilerde kendisinin emeği büyüktür. Yukarıda yazdığım hiçbir şey kesin ifadelerle belirtilse de bu hastalık özelinde bir kesinlik belirtmez. Tamamı edindiğim bilgi ve tecrübelerdir. Ben bu hastalık hakkında bir şey bilmiyorum, biliyorum diyen yalan söyler.

Tecrübesi vardır, sana tutar bir diğerine tutmaz.

Ben faydalı olmak adına dilim döndüğünce konuyu özetlemeye çalıştım. Antibiyoterapi, anti inflamatuvar tedavi ile fizik tedavi hiçbir zaman kıyaslanacak kulvarlar değildir.

Kök neden neyse ve siz bu hastalığın hangi aşamasındaysanız ona göre ilerlersiniz. Enfeksiyon vücutta varken, bez cayır cayır yanarken burada Pelvik egzersiz şöyle böyle diyene itibar etmeyin.

Pelvik egzersiz önemli, gerekli. Ancak yerine ve amacına uygun şekilde kullanıldıkça sizi bir adım ileri taşır. Ana tedaviler yerine lütfen lütfen lütfen koymayın. Geçmişinde 800 torba ilaç kullanıp 3 seans fizyo alıp iyi olunca her şey boş fizyo al coş edalarına kanmayın.

Paranızı, vaktinizi, psikolojinizi ve beslenmesinizi doğru yönetin, yönetelim.

Herkese acil şifalar, hastalığın bu zorlayıcı şartlarına rağmen peygamber sabrına sahip olmalarını diliyorum.
Kardesim cok guzel ozetlemissin eline saglik.
Bende kisaca bendeki problemden bahsedeyim, bir fikir sunarsan cok sevinirim.
Benim hastalik enfeksiyonla basladi uzun uğras sonucu enfeksiyonu bitirdim fakat bu surecte prostat uzun süre şiş kaldigi icin cevresindeki kaslara zarar verdi, kaslar gergin kaldi. Ustune bide bi donem baya stres yapinca alt karin bölgesindeki kaslar gerildi baya. Benim problem şu, ereksiyon olurken zorlanma, veya cabuk inmesi, spermin az cikmasi, sanki kaslar spermi disari atamiyor gibi. o yuzden biturlu tam tatmin olamiyorum. Ya da belkide kaslar gevsemistir fakar bosalma sirasinda noluyorsa o bolge kasiliyormu ne cozemedim. 2 farkli fizyoterapiste gittim, biri umit hocanin ogrencisiydi. Yani kaslar gevsedi faydasi oldu gibi fakat bu 2 problemi hala yasiyorum. Tedavi sirasinda kaslar gevsiyordu hissediyordum ama dedigim gibi ereksiyon ve spermin az cikmasina cozum olmadi. Kuru igneleme, fizyovandla icerden mudaha vs gibi tedaviler gordum. Yani bana ne tavsiye edersin. Yasemin hocanin yaninami gitmeliyim ? Ya da izleyip evde yapabilcegim bir icerik var mi ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 9671
Kayıt: 19.04.2015 - 23:04
Şehir: istanbul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004
Yaş: 64

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen kadir »

Yamtar yazdı: 11.11.2023 - 13:29 Yaz bakiyim numaranı hadi bakalım. Sende yalan var dolan var ego var hadi yaz bekliyorum. Oğlum kendine gel canımı sıkma benim.

Benim sana yazdığım tek bir mesaj yaz. Hadi bekliyorum. Senin takımını da taklavatını da seni de...
Bu bir uyarıdır.
Kardeşim bakın, objektif olarak mesajlar incelendi Nonvowenli adlı üyenin yaptığı art niyetli bir içerik taşımadığı ve faydalı bir paylaşım olduğu tespit edildi.
Bu posta artık tartışma,tehdit ve iftira içerikli paylaşım yapmayın. Bu şekildeki yapılan paylaşımların forum kurallarına aykırı olduğunu hatırlatırım.
Yamtar
Mesajlar: 167
Kayıt: 11.04.2022 - 00:55
Şehir: Muş
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen Yamtar »

Kadir abi seni severim. Tartışmayı kimin başlattığı ortada. Şahsın satır aralarında ettiği hakaretler, salya akıtma, akılsız vesaire laflar da ortada. Aynı uyarıyı ilgili şahsa da yapman senden beklediğim tavırdır.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 9671
Kayıt: 19.04.2015 - 23:04
Şehir: istanbul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004
Yaş: 64

Re: Pelvik Gevşetme Egzersizi Nedir, Ne zaman yapılır, Nasıl Yapılır?

Mesaj gönderen kadir »

Yamtar yazdı: 11.11.2023 - 17:56 Kadir abi seni severim. Tartışmayı kimin başlattığı ortada. Şahsın satır aralarında ettiği hakaretler, salya akıtma, akılsız vesaire laflar da ortada. Aynı uyarıyı ilgili şahsa da yapman senden beklediğim tavırdır.
Uyarı her iki taraf için geçerlidir karşı tarafta uyarı verilecek bir paylaşım yok lütfen bu konuda artık yazmayın.
Kilitli