Kronik Prostatit [Kesin Çözüm] [Kurtuldum]

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Aliyavuz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Kronik Prostatit [Kesin Çözüm] [Kurtuldum]

Mesaj gönderen Aliyavuz »

Merhaba Forum Arkadaşları,

Uzun bir süre boyunca kronik prostatit ile mücadele ettim ve sonunda kendi uyguladığım yöntemlerle bu sorunu aştım! Paylaşmak istedim çünkü bu süreçte yaşadığım zorlukları ve sonunda bulduğum çözümleri diğer arkadaşlarla paylaşmak istiyorum.

Adım 1: Doğru Teşhis ve Profesyonel Yardım

İlk olarak, doğru bir teşhis almam ve bir uzmana danışmam çok önemliydi. Bir üroloji uzmanından profesyonel bir görüş almak, sürecin en başında en kritik adımlardan biriydi.

Kullanılan Yöntem (Önemli Kısım)*

Mastürbasyon sıklığını zorlanıyor olsam dahi haftada 3-4 gibi bir sayıya çıkarıp ejakülasyon ardından ıkınma yöntemini kullanıp sperm atılımı süresince prostattaki iltihap ve ödemin de beraberinde atılmasında etkili olduğunu ve idrar sıkışıklığı, prostat ağrısı gibi sorunların ertesi günden itibaren yavaş yavaş azaldığını fark ettim. Bu uygulamayı sürdürdüğüm 2.hafta ve o kadar kullandığım ilaca rağmen çözüm bulamayıp şimdi bu uygulama ile tüm problemlerimden kurtulmam mucize gibi.

Prostat Masajı

Evet aralıklı olarak bu uygulamanın üzerine prostat masajı da uyguladım ki daha etkili sonuç alalım. isterseniz bu uygulamaların yanında yeşil çay da tüketebilirsiniz bu sizin Prostatit kaynaklı sorunlarınızın bir nebze daha da hızlı çözülmesini ve uygulamaların sonuç vermesini hızlandırabilir.

Yeşil çay içinde bulunan polifenoller, PSA düzeylerini önemli derecede azaltmaktadır. Günde 3 fincan yeşil çay tüketen erkeklerde prostat kanseri riski azalır. Araştırmalar; yeşil çayın prostat kanserini tetikleyen enzimleri baskıladığını ve apopitozis adı verilen programlı hücre ölümünü tetiklediğini vurgulamaktadır.

Eğer bunları uygulamayı deneyen ve sonuç alan olursa çok mutlu olurum herkese sağlıklı günler dilerim iyi forumlar. :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Kronik Prostatit [Kesin Çözüm] [Kurtuldum]

Mesaj gönderen kadir »

Mrb,Kaç yıllık prostatit hastasısiniz,semptomlarıniz nelerdi? Ne kadar sürede iyileştiniz? Detay verebilirmisiniz? Zira haftada 3-4 masturbasyon hastalık seyrini uzatıp iyileşmeyi engelliyor,semptomları arttırıyor. Hastalar sık ejekülasyonu denediler ve %95 i daha kötü oldular bu deneyimi kendimde yaşadım.
Ayrıca forum şartlarına göre link vermeniz yasaktır. Üye olurken bu şartları kabul etmiş sayiliyorsunuz.
Ve bugün üye olup bu açıklamayı bu gün yapmışsınız...forumu hiç okumamişsiniz. Bu forumda çok tecrübeli hastalar var.
ali ankara

Mesaj gönderen ali ankara »

Sıkıntıların neydi hangi sıkıntından kurtuldun bu hastalık kişiden kişiye deyişiklik gösteriyor kiminde hiç agrı olmuyor kiminde koltuga oturtmuyor sendrki sıkıntı ney ona göre uygulayalım
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

Aliyavuz yazdı: 14.09.2023 - 12:18 Merhaba Forum Arkadaşları,

Uzun bir süre boyunca kronik prostatit ile mücadele ettim ve sonunda kendi uyguladığım yöntemlerle bu sorunu aştım! Paylaşmak istedim çünkü bu süreçte yaşadığım zorlukları ve sonunda bulduğum çözümleri diğer arkadaşlarla paylaşmak istiyorum.

Adım 1: Doğru Teşhis ve Profesyonel Yardım

İlk olarak, doğru bir teşhis almam ve bir uzmana danışmam çok önemliydi. Bir üroloji uzmanından profesyonel bir görüş almak, sürecin en başında en kritik adımlardan biriydi.

Kullanılan Yöntem (Önemli Kısım)*

Mastürbasyon sıklığını zorlanıyor olsam dahi haftada 3-4 gibi bir sayıya çıkarıp ejakülasyon ardından ıkınma yöntemini kullanıp sperm atılımı süresince prostattaki iltihap ve ödemin de beraberinde atılmasında etkili olduğunu ve idrar sıkışıklığı, prostat ağrısı gibi sorunların ertesi günden itibaren yavaş yavaş azaldığını fark ettim. Bu uygulamayı sürdürdüğüm 2.hafta ve o kadar kullandığım ilaca rağmen çözüm bulamayıp şimdi bu uygulama ile tüm problemlerimden kurtulmam mucize gibi.

Prostat Masajı

Evet aralıklı olarak bu uygulamanın üzerine prostat masajı da uyguladım ki daha etkili sonuç alalım. isterseniz bu uygulamaların yanında yeşil çay da tüketebilirsiniz bu sizin Prostatit kaynaklı sorunlarınızın bir nebze daha da hızlı çözülmesini ve uygulamaların sonuç vermesini hızlandırabilir.

Yeşil çay içinde bulunan polifenoller, PSA düzeylerini önemli derecede azaltmaktadır. Günde 3 fincan yeşil çay tüketen erkeklerde prostat kanseri riski azalır. Araştırmalar; yeşil çayın prostat kanserini tetikleyen enzimleri baskıladığını ve apopitozis adı verilen programlı hücre ölümünü tetiklediğini vurgulamaktadır.

Eğer bunları uygulamayı deneyen ve sonuç alan olursa çok mutlu olurum herkese sağlıklı günler dilerim iyi forumlar. :)
Merhaba. Uzmanlar profesyoneller size ne dedi, ne teşhisi koydu?
BruceLee

Arkadaşlar, siz haftada 3-4 yapmayın. Haftada 1 kez ve çok zorlarsa 2 olabilir
savas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen savas »

açıkçası ben hafta 3 yapıyorum ve 2-3 defa başlarda biraz ağrı yapıyodu ama şuan Allah a şükür ağrıda yapmıyo , şikayetlerimi benim hikayemden açtığım konuda görebilirsiniz
BruceLee

savas yazdı: 14.09.2023 - 21:42 açıkçası ben hafta 3 yapıyorum ve 2-3 defa başlarda biraz ağrı yapıyodu ama şuan Allah a şükür ağrıda yapmıyo , şikayetlerimi benim hikayemden açtığım konuda görebilirsiniz
Savaş kardeş haftada 2 ye düşürmek mantıklı olabilir