Spermde kahverengimsi jölemsi parçacıklar/pıhtı??

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Fzt

Spermde kahverengimsi jölemsi parçacıklar/pıhtı??

Mesaj gönderen Fzt »

Herkese merhabalar, bu hastalığı çocukluğumdan beri çekmekteyim. Hikayemi kısaca tekrardan özetleyeyim. Çocukluğumdan beri idrarda yanma ve çatallı işeme şikayetlerim vardı. Bu yaşıma (26)kadar hastalıkla yaşamaya alıştım. Zaman zaman semptomlar hafifledi zaman zaman şiddetlendi. Hiçbir tedavi bulamayınca insan yaşamaya mecbur kalıyor. Neyse diyorum her seferinde ama her seferinde farklı bir semptom çıkıyor sanırım daha da ilerliyor. Şimdi de spermde parça parça kahverengi sarımsı parcaciklar geldi. Açıkçası bu korkuttu beni. Zafer hocaya gitmiştim iki ay önce. Lökosite baktı. 1 2 tane var sen prostatit degilsin dedi. Ondan öncesinde de sistoskopi yaptırmıştım. İki yerde üretral darligim oldugunu öğrendim. Debim aşırı düşük. Ani idrar hissi oluşuyor. Ama bazı zamanlar debimde artış gözlemliyorum. Bence bir enfeksiyon var darlık ondan dolayı meydana geldi. Doktorlar direkt ameliyat öneriyor ama kesin çözüm değil. Testiste sürekli bir huzursuzluk bazen kamışın içinde gidiklanma gibi bir his oluşuyor. Idrar sonrasi pıhtı şeklinde kan gelmesi, ağrılı boşalma var. Yani semptomlarim çok fazla ama kesin tanı ve çözüm bir şekilde bulamıyorum. Sperm kültürleri temiz idrar kültürü her zaman temiz çıkıyor. Napacagimi artık bilmiyorum. Bir yol gösterebilir misiniz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Spermde kahverengimsi jölemsi parçacıklar/pıhtı??

Mesaj gönderen kadir »

Sistoskopide gorüntülenen Üretral darlık tam olarak nerede? Multiparametrik prostat emari cektirdinizmi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sistoskopide gorüntülenen Üretral darlık tam olarak nerede? Multiparametrik prostat emari cektirdinizmi?
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

kadir yazdı: 07.09.2023 - 10:43 Sistoskopide gorüntülenen Üretral darlık tam olarak nerede? Multiparametrik prostat emari cektirdinizmi?
Abi giriş seviyesindeydi adını unuttum tam yerin, prostat emarı çekilmedim. Seminal vezikül iltihabina mi evrildi sence abi ? Sürekli başka bir sıkıntı çıkıyor:(
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kardeşim olasi seminel vezikülit riski icin bir Transrektal ultrason (Trus) çektirerek bu şüpheyi elimine etmeni öneririm öncelikle.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

kadir yazdı: 07.09.2023 - 18:23 Kardeşim olasi seminel vezikülit riski icin bir Transrektal ultrason (Trus) çektirerek bu şüpheyi elimine etmeni öneririm öncelikle.
Bu ultrasonda net gözükür mü abi? Enflamasyon var hissediyorum. Ama darlık da var hangisi ana sebep bilmiyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

İnflamasyon kaynaklı bir darlık söz konusu olabilir.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

kadir yazdı: 08.09.2023 - 13:30 İnflamasyon kaynaklı bir darlık söz konusu olabilir.
Abi senle daha öncede konuşmuştuk. Bence de enflamasyon kaynaklı bendeki darlık. Sanırım ameliyattan başka çaresi de yok. Peki bu spermdeki parçalar antiler ile geçer mi ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Spermdeki kahverengi parçalardan bir kültür yaptirmani öneririm Fzt kardeşim. Ayrıca olasi seminel vezikülit riski için TRUS cektirmeni önermistim.