KRONİK PROSTATİT DİYE BİRSEY YOKTUR

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: KRONİK PROSTATİT DİYE BİRSEY YOKTUR

Mesaj gönderen red »

kaza sonucu ayağını kaybeden biriyle tanıştım.
olmayan ayağının parmak ucunun yıllarca ağrıdığını söylemişti.
ağrı bir uyarı sinyalidir. beyne giden bu uyarı kişiye bir mesaj verir aynı zamanda.
bu bazen bir eksiklik, bazen bir risk, bazen psikolojik bir baskının sonucudur.
prostat konum olarak stratejik bir yerde olduğu için kişide onlarca sebeple onlarca semptoma neden olabilmektedir.
çözümü biraz kişinin kendi elindedir. az risk alarak fazlaca deneme yapmak kişinin leyhinedir.
zindan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: Kronik prostatit diye bir şey yoktur

Mesaj gönderen zindan »

red yazdı: 09.09.2023 - 00:14 kaza sonucu ayağını kaybeden biriyle tanıştım.
olmayan ayağının parmak ucunun yıllarca ağrıdığını söylemişti.
ağrı bir uyarı sinyalidir. beyne giden bu uyarı kişiye bir mesaj verir aynı zamanda.
bu bazen bir eksiklik, bazen bir risk, bazen psikolojik bir baskının sonucudur.
prostat konum olarak stratejik bir yerde olduğu için kişide onlarca sebeple onlarca semptoma neden olabilmektedir.
çözümü biraz kişinin kendi elindedir. az risk alarak fazlaca deneme yapmak kişinin leyhinedir.
Bunun adı Fantom ağrı hayalet ağrıdır. Bizimle bir ilgisi yok daha iki gün önce prof Dr la görüştüm bunun için bana güldü
ali ankara

Mesaj gönderen ali ankara »

Merhaba zindan son durumun nasıl kardeşim seni ameliyat eden doktorun ne diyor göründünmü ona tedavi oluyomussun neler yapıyosun agrı yanma durumun nasıl
zindan

Mesaj gönderen zindan »

ali ankara yazdı: 11.09.2023 - 08:34 Merhaba zindan son durumun nasıl kardeşim seni ameliyat eden doktorun ne diyor göründünmü ona tedavi oluyomussun neler yapıyosun agrı yanma durumun nasıl
[/quota
Ameliyat eden Dr la maillestim benden test istedi. Kültürler vs sonuca göre konuşalım dedi
Sonuçlar temiz çıktı
Lyrica tavsiye etti 3 hafta kullandım para etmedi.
Ağrılar batmalar devam.
Tens biraz hafifletsede ağrı orda duruyor.
Sinir nevraljisi olduğu kesin ama hangi sinir bilmiyoruz işte. Bir kaç güne blokajlar yaptıracagim. İnşallah fayda verecektir
zindan

Mesaj gönderen zindan »

ali ankara yazdı: 11.09.2023 - 08:34 Merhaba zindan son durumun nasıl kardeşim seni ameliyat eden doktorun ne diyor göründünmü ona tedavi oluyomussun neler yapıyosun agrı yanma durumun nasıl
Ameliyat eden Dr la maillestim benden test istedi. Kültürler vs sonuca göre konuşalım dedi
Sonuçlar temiz çıktı
Lyrica tavsiye etti 3 hafta kullandım para etmedi.
Ağrılar batmalar devam.
Tens biraz hafifletsede ağrı orda duruyor.
Sinir nevraljisi olduğu kesin ama hangi sinir bilmiyoruz işte. Bir kaç güne blokajlar yaptıracagim. İnşallah fayda verecektir
ali ankara

İşallah rabbim yardımcın olsun kısa zamanda cözersin inşallah
zindan

Mesaj gönderen zindan »

ali ankara yazdı: 11.09.2023 - 10:39 İşallah rabbim yardımcın olsun kısa zamanda cözersin inşallah
Teşekkürler Ali kardeş.
Pudental blok çok pahalı..okadar param yok
Formdan kampanya baslatsam destek olan olurnu dersin
ali ankara

Ona benim birşey demem dogru olmaz kadir abi ile degerlendirirsen daha mantıklı olur forum yöneticisi kadir abi karar verirse daha mantıklı olur
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Ok sagolasin
prostagod
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen prostagod »

Ben her turlü destege hazirim kardeşim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ali ankara yazdı: 11.09.2023 - 11:58 Ona benim birşey demem dogru olmaz kadir abi ile degerlendirirsen daha mantıklı olur forum yöneticisi kadir abi karar verirse daha mantıklı olur
@ali ankara kardeşim @zindan nikli üyeden bana böyle bir istek gelmedi ama forumdan yardımcı olmak isteyen varsa olabilir.
qaz1325qaz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen qaz1325qaz »

demir777 yazdı: 08.09.2023 - 18:41 Literatürü takip eden aklı başında ve hırsız olmayan hiçbir ürolog kronik prostatit / ürolojik kronik pelvik ağrı sendromlu bir hastaya böylesi radikal bir işlemin uygulanmayacağını bilir. Bakteriyel gömülü enfeksiyon şarlatanlığı ile birleşen bir diğer hırsızlık operasyonu yine iş başında. Artık ucpps in psiko nöro müsküler bir işlev bozukluğu olduğunu tüm medeni batı dünyası guidelanlarına geçirmiştir. Mapp ağı gibi abd federal hükümeti tarafından bizzat desteklenen ve ucpps i psiko nöro müsküler mercekten araştırma ile görevlendirilmiş oluşumlar vardır, medeni dünya gömülü enfeksiyon teorisini çoktan terk etmiştir. Ucpps in şüpheye yer bırakmayacak bir şekilde psiko nöro müsküler bir işlev bozukluğu olduğunu gösteren tonlarca hakemli yayın vardır. Bu gizemli bir patojenin, biyofilmler arkasına gizlenmiş bir bakterinin ve yahut bir mantarın sebep olduğu bir kronik enfeksiyonel durum değil aksine çok yönlü olarak beynin, merkezi sinir sisteminin, periferik sinirlerin, pelvik taban kaslarının ve bağışıklık sisteminin içinde olduğu bir Sendrom dur. Ucpps için cerrahi müdahaleler klinik olarak faydasızdır, radikal prostatetoktami ( prostatın tamamen çıkarılması) dahil korkunç derecede yararsız ve çok daha derin komplikasyonlar ile gelir.
Mukemmel. Ben de aynini dusunuyorum. Antidepresan alinca sikayetler pat diye azaliyor.
qaz1325qaz

NonwovenII yazdı: 08.09.2023 - 18:59
demir777 yazdı: 08.09.2023 - 18:41 Literatürü takip eden aklı başında ve hırsız olmayan hiçbir ürolog kronik prostatit / ürolojik kronik pelvik ağrı sendromlu bir hastaya böylesi radikal bir işlemin uygulanmayacağını bilir. Bakteriyel gömülü enfeksiyon şarlatanlığı ile birleşen bir diğer hırsızlık operasyonu yine iş başında. Artık ucpps in psiko nöro müsküler bir işlev bozukluğu olduğunu tüm medeni batı dünyası guidelanlarına geçirmiştir. Mapp ağı gibi abd federal hükümeti tarafından bizzat desteklenen ve ucpps i psiko nöro müsküler mercekten araştırma ile görevlendirilmiş oluşumlar vardır, medeni dünya gömülü enfeksiyon teorisini çoktan terk etmiştir. Ucpps in şüpheye yer bırakmayacak bir şekilde psiko nöro müsküler bir işlev bozukluğu olduğunu gösteren tonlarca hakemli yayın vardır. Bu gizemli bir patojenin, biyofilmler arkasına gizlenmiş bir bakterinin ve yahut bir mantarın sebep olduğu bir kronik enfeksiyonel durum değil aksine çok yönlü olarak beynin, merkezi sinir sisteminin, periferik sinirlerin, pelvik taban kaslarının ve bağışıklık sisteminin içinde olduğu bir Sendrom dur. Ucpps için cerrahi müdahaleler klinik olarak faydasızdır, radikal prostatetoktami ( prostatın tamamen çıkarılması) dahil korkunç derecede yararsız ve çok daha derin komplikasyonlar ile gelir.
Demir bey bu hasta nasıl 7 yıl hastalığı unuttu peki ben bunu anlamak istiyorum. İkinci olarak size en son yazmıştım bana isim önerin diye ben buldum ve tedavimi aldım. Gerçekten 20 seans Türkiye’nin en iyi fizyocularından birinden seanslar aldım. Anlık rahatladım ertesi gün yine kötü oldum. Pelvik taban aşırı kasılı ve sıkıydı her seferinde.

Her seans 2 saat sürüyordu. Daha ne yapabilirim?
Neler yapiyordular gevsetmek icin acaba? Ben Istanbuldayim siz nerde aldiniz fizyo tedavisini?
qaz1325qaz

prostagod yazdı: 08.09.2023 - 23:12 Dr yasemin irkilatayi siteye davet edelim
Turkiyedeki tek pelvik taban disfonksiyo uzmani.
İdda ediyorum.prostatitim diyen herkesin pelvik taban gerginligine ssahipoldugunu bu nedenle agri yasadigini goreceksiniz.
Net katiliyorum. Karin bolgeme yaptigim bazi masajlar sonrasinda kisa sureli bir perine gevseme ver rahatlamasi yasadim. Ilk bosalmam da cok zevkli eskisi gibi idi. 2. Ve 3. Derken tekrar donuklasti perine. Bu is net bu bolgedeki kaslarla ilgili.
qaz1325qaz

zindan yazdı: 08.09.2023 - 23:17
prostagod yazdı: 08.09.2023 - 23:12 Dr yasemin irkilatayi siteye davet edelim
Turkiyedeki tek pelvik taban disfonksiyo uzmani.
İdda ediyorum.prostatitim diyen herkesin pelvik taban gerginligine ssahipoldugunu bu nedenle agri yasadigini goreceksiniz.
Şükrü abi vardı bana ulaştı ameliyat oldu.
Onunda arkadaşı vardı bir sürü bakteri çıkıyormuş ama.agri sıfır.
Yani ben bir devrim olarak diyorum ki prostatit diye birşey yok evet var ama akut var zaten bendede prostatit olarak idrar yanmasıyla başladı ağlayarak idrar yaptığımı bilirim. Sonra olay sinir ve kaslara dönüyor yani boşuna birbirimizi kandırmayalım prostatit mikrop vs vs yok yani canlı örnek benim
Bu bir kas sinir hastalığıdir nokta..
Ben de bunu dusunuyorum. Hicbir sikayeti olmayan bir insani bile gotursek pcr ve lokosit pozitif cikar bence. Bu bir yanilsama. Hasta olan ne gorurse "Aaa pcr de şu üredi ya da lokosit su cikti" diye sucu onda buluyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Prostat sivisinda bol lökosit çıkan bir kişi kesinlikle prostatittir. Tüm kanıtlanmış hakemli klinik çalışmalarda bu fenomenin olmazsa olmazıdır. Bu konuda eski ve yeni binlerce makale var. Forumdada bir çok yerde kaynakları ile beraber paylaşıldı ve yüzlerce, binlerce kişi bu tanı sekli ile bu forumda tedavi gördü ve iyileşti.
Bu işin bana göresi olmaz.
Evet sinir ve kaslar fizyoterapi ile rahatlar tabiki ama nonbakteriyele dönen vakalarda bu sinir ve kasların gerginligine sebep olan prostattaki mikropsuz kronik inflamasyondur. Fizyoterapi bir müddet rahatlatacaktir ama Kronik inflamasyon devam ettiği surece ile bir müddet sonra gevşeyen kaslar yine gerilecektir.
ali ankara

Zindan kadir abiyi duydun kardeşim artık söyledigin konuyla ilgili calışma sende bende elimden geleni yaparım
zindan

Mesaj gönderen zindan »

ali ankara yazdı: 11.09.2023 - 21:01 Zindan kadir abiyi duydun kardeşim artık söyledigin konuyla ilgili calışma sende bende elimden geleni yaparım
Tamam başlık açacağım ali
Turgutk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Turgutk »

Aletbozuldu2 yazdı: 12.09.2023 - 12:42
zindan yazdı: 08.09.2023 - 15:16 Evet arkadaşlar merhaba. Ben zindan
Yıllar sonra ben geldim..
Ve bir devrimle hastalığın net teşhisiyle geliyorum.
Hikayemi bilen bilir. Beni tanıyan tanır hastalık hakkinda yaptiklarimida bilir..
Ve gelelim can alıcı yere
PROSTATİT DİYE BİR HASTALİK YOKTUR..
BEN prostatı aldirdim 7 yıldır iyiydim yüzde 80 90
hastalık tekrar nuks etti..
Bu hastalık perineye vuran batmalar cimcikleme ağrı idrar yaparken yanma apış arası yangısı makat içinden gelen yanma penis iç çamaşıra değince batma şuan hepsi bende oluyor...
Arkadaşlar kronik prostatit diye birşey yoktur sadece hastalığa ilk yakalananlar için akut prostatit var
Harici hepsi palavra..kimseye inanmayın yok şu antibiyotik prostata geçiyormuş yok bu geçmiyor Muş vs vs vs hepsi yalan .
Bu hastalık gercekte kronik pelvik ağrı sendromudur ve sebebi pelvik bölgedeki sinirler ve kaslardir.. benim işim gereği ben çok oturuyorum muhtemelen şimdi ondan nuks etti ve sinir üzerine tedaviler olacağım..
Kafanızı prostatitle yormayın böyle bir hastalık yoktur bilginize.. tedavilerimi paylaşacağım bu illeti bi kere yendim yine yenecegim
Tüm tıp fakültelerinin üroloji alanlarında ders olarak okutulması gereken bir yaşanmışlık. Geçmiş olsun. Ben hastalığı 5 seans pt fizyoterapisi ve uzun süre Laroxyl kullanarak semptomsuz hale getirdim. 1 yıldır her sabah youtubeye cpps yazarak ordaki yarım saatlik egzersizi sabah akşam yapıyorum. Hastalık cinsel ilişki sonrası başladığı için akla direkt enfeksiyon geliyor. Fakat enfeksiyon ilaç kullanınca hemen geçiyor. Kas ve sinirlerdeki sorunları bırakıyor. Kaslarda sorun olup olmadığını Pt fizyoterapisi anlıyor. Eğer burda da sorun yoksa Nöroplastik ağrı üzerine yoğunlaşabilirler.
İzmirde doktor Burak Turnaya gittim bana söylediği şey prostatını iltihaplandıran pelvik taban sinirleri bizim yapacağımız bişey yok angolojiye gitmelisin dedi. Kafam allak bullak oldu.
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Turgutk yazdı: 12.09.2023 - 13:55
zindan yazdı: 08.09.2023 - 15:16 Evet arkadaşlar merhaba. Ben zindan
Yıllar sonra ben geldim..
Ve bir devrimle hastalığın net teşhisiyle geliyorum.
Hikayemi bilen bilir. Beni tanıyan tanır hastalık hakkinda yaptiklarimida bilir..
Ve gelelim can alıcı yere
PROSTATİT DİYE BİR HASTALİK YOKTUR..
BEN prostatı aldirdim 7 yıldır iyiydim yüzde 80 90
hastalık tekrar nuks etti..
Bu hastalık perineye vuran batmalar cimcikleme ağrı idrar yaparken yanma apış arası yangısı makat içinden gelen yanma penis iç çamaşıra değince batma şuan hepsi bende oluyor...
Arkadaşlar kronik prostatit diye birşey yoktur sadece hastalığa ilk yakalananlar için akut prostatit var
Harici hepsi palavra..kimseye inanmayın yok şu antibiyotik prostata geçiyormuş yok bu geçmiyor Muş vs vs vs hepsi yalan .
Bu hastalık gercekte kronik pelvik ağrı sendromudur ve sebebi pelvik bölgedeki sinirler ve kaslardir.. benim işim gereği ben çok oturuyorum muhtemelen şimdi ondan nuks etti ve sinir üzerine tedaviler olacağım..
Kafanızı prostatitle yormayın böyle bir hastalık yoktur bilginize.. tedavilerimi paylaşacağım bu illeti bi kere yendim yine yenecegim
Tüm tıp fakültelerinin üroloji alanlarında ders olarak okutulması gereken bir yaşanmışlık. Geçmiş olsun. Ben hastalığı 5 seans pt fizyoterapisi ve uzun süre Laroxyl kullanarak semptomsuz hale getirdim. 1 yıldır her sabah youtubeye cpps yazarak ordaki yarım saatlik egzersizi sabah akşam yapıyorum. Hastalık cinsel ilişki sonrası başladığı için akla direkt enfeksiyon geliyor. Fakat enfeksiyon ilaç kullanınca hemen geçiyor. Kas ve sinirlerdeki sorunları bırakıyor. Kaslarda sorun olup olmadığını Pt fizyoterapisi anlıyor. Eğer burda da sorun yoksa Nöroplastik ağrı üzerine yoğunlaşabilirler.
İzmirde doktor Burak Turnaya gittim bana söylediği şey prostatını iltihaplandıran pelvik taban sinirleri bizim yapacağımız bişey yok angolojiye gitmelisin dedi. Kafam allak bullak oldu.
Doğru demiş kardeşim.
Şikayetlerin nedir
Turgutk

Mesaj gönderen Turgutk »

zindan yazdı: 12.09.2023 - 14:13
Turgutk yazdı: 12.09.2023 - 13:55

Doğru demiş kardeşim.
Şikayetlerin nedir
Şikayetim penis kökünde ağrı oluyor bastırınca idrar hissi oluşuyor sonra idrarımı yapınca geçiyor 15 dakika sonra tekrar aynı şey oluyor bu yüzden devamlı idrara çıkıyorum.
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Ağrıların hafifse takma.
Hayatını etkiliyorsa yürümeni oturmanı skinti
Turgutk

Mesaj gönderen Turgutk »

zindan yazdı: 12.09.2023 - 17:29 Ağrıların hafifse takma.
Hayatını etkiliyorsa yürümeni oturmanı skinti
Hayatımı etkiliyor çok fazla idrar hissi yapıyor işeyince rahatlıyorum sonra yenimden başlıyor
Turgutk

Mesaj gönderen Turgutk »

Aletbozuldu2 yazdı: 12.09.2023 - 17:43
Turgutk yazdı: 12.09.2023 - 15:02
zindan yazdı: 12.09.2023 - 14:13

Doğru demiş kardeşim.
Şikayetlerin nedir
Şikayetim penis kökünde ağrı oluyor bastırınca idrar hissi oluşuyor sonra idrarımı yapınca geçiyor 15 dakika sonra tekrar aynı şey oluyor bu yüzden devamlı idrara çıkıyorum.
Makatta sorun var mı Turgut bey çatlak vs. Penis altına oda vuruyor

Aslıımda çatlat var ama dr onda olmaz dedi sence o etkiler mi?
Turgutk

Mesaj gönderen Turgutk »

Aletbozuldu2 yazdı: 12.09.2023 - 19:53
Turgutk yazdı: 12.09.2023 - 17:45
Aletbozuldu2 yazdı: 12.09.2023 - 17:43

Makatta sorun var mı Turgut bey çatlak vs. Penis altına oda vuruyor

Aslıımda çatlat var ama dr onda olmaz dedi sence o etkiler mi?
Çatlak ile prostatit arasında bir bağ var. Youtubede bir kaç genel cerrahın bu konuda videosuda var. Bununla ilgili bir çalışmada var. Kendi hastalığımdan yola çıkarak. Fissür ameliyatından çıktığımda makat ağrısından çok penis altı ağrısı çektim. Makat iyileştikçe bu ağrı yavaş yavaş yok oldu.
O zaman bir genel cerrahha gidip göstereyim