Patojen yok rahatsızlık devam

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Grandy

Patojen yok rahatsızlık devam

Mesaj gönderen Grandy »

Daha önce açtığım konular da bahsetmiştim ama toplayarak canımı sıkan süreci bir daha paylaşmak istedim.

Rahatsızlık: Bacak bacak üstüne atınca sol testis ve kasık bölgesinde rahatsızlık ve yanma hissi. (Genellikle epididimit üzerinde durdu doktorlar)

2 sene önce İlk olduğunda tarivid x2 geçmedi. Tetradox+aksef geçti kurtuldum. 9 ay sonra nüks tetradox+aksef tekrar geçti.
4 ay sonra bir nüks daha oldu. Bu sefer ne yaptıysam kurtulamadım. Son 8 ay içinde Tetradox+aksef x 2 hafta, molcef x1, bactirm forte x1, cipro+tetradox 3 hafta ve son olarak zimaks+tetradox 1 hafta kullandım.

Şu anda bacak bacak üstüne atınca rahatsızlık hissi %90 geçti. Fakat benim problemlerim hastalığın 3. Ayından sonra başka bir noktaya evrildi. Kasıkta ve uyluk içlerinde çamaşırın değmesiyle yanma batma hissi var. Slip giysem üst kasık bölgesi, boxer giysem alt uyluğa değdiği yerlerde batma oluyor. Not: benim hiç işeme, ereksiyon vb gibi ağır prostatit semptomlarım olmadı.

Neler yaptım?
En az 4 kez idrar kültürü, tahlili,
Semen kültürü,
Ultrason x3 (kasık lenfleri şiş)
Prostat sıvısından pcr, kültür, lökosit sayılması
CYBH paneli pcr x2
Bunların hepsi temiz. (1-2 lökosit görüldü prostatta)
Pelvik MR ( kasık lenfleri şiş, prostatta kontrastlanma)

En son check up paneli aldım kan idrar. Artık aklınıza gelebilecek herşeye bakıldı. Psa felan çok iyi. Hatta referans dışı değerim bi tane hariç yok. O da alerji değerim yüksek. Birşeye alerjim var belliki.

Bu noktadan sonra yeni bir doktor ziyareti beni bi yere taşımayacak sanırım. Aynı şeyler olacak.

Dikkatimi çeken birşey oldu. Bu batma ve yanmaların olduğu yerlerdeki kılları çekince inanılmaz acıyor. Başka yerdeki kılları çekince hiçbirşey yok. Buradan yola çıkarak deri içinde altında vs bir enfeksiyon olduğunu düşünmeye başladım.
Aklıma kendime ampirik tedavi uygulamak geliyor hep. Azitronun hem prostatit hem deri enfeksiyonlarında etkisinden dolayı, azitro+tetra kombinleyip kullansam nasıl olur? Herhangi bir fikri olan var mı arkadaşlar?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Patojen yok rahatsızlık devam

Mesaj gönderen kadir »

Grandy yazdı:Daha önce açtığım konular da bahsetmiştim ama toplayarak canımı sıkan süreci bir daha paylaşmak istedim.

Rahatsızlık: Bacak bacak üstüne atınca sol testis ve kasık bölgesinde rahatsızlık ve yanma hissi. (Genellikle epididimit üzerinde durdu doktorlar)

2 sene önce İlk olduğunda tarivid x2 geçmedi. Tetradox+aksef geçti kurtuldum. 9 ay sonra nüks tetradox+aksef tekrar geçti.
4 ay sonra bir nüks daha oldu. Bu sefer ne yaptıysam kurtulamadım. Son 8 ay içinde Tetradox+aksef x 2 hafta, molcef x1, bactirm forte x1, cipro+tetradox 3 hafta ve son olarak zimaks+tetradox 1 hafta kullandım.

Şu anda bacak bacak üstüne atınca rahatsızlık hissi %90 geçti. Fakat benim problemlerim hastalığın 3. Ayından sonra başka bir noktaya evrildi. Kasıkta ve uyluk içlerinde çamaşırın değmesiyle yanma batma hissi var. Slip giysem üst kasık bölgesi, boxer giysem alt uyluğa değdiği yerlerde batma oluyor. Not: benim hiç işeme, ereksiyon vb gibi ağır prostatit semptomlarım olmadı.

Neler yaptım?
En az 4 kez idrar kültürü, tahlili,
Semen kültürü,
Ultrason x3 (kasık lenfleri şiş)
Prostat sıvısından pcr, kültür, lökosit sayılması
CYBH paneli pcr x2
Bunların hepsi temiz. (1-2 lökosit görüldü prostatta)
Pelvik MR ( kasık lenfleri şiş, prostatta kontrastlanma)

En son check up paneli aldım kan idrar. Artık aklınıza gelebilecek herşeye bakıldı. Psa felan çok iyi. Hatta referans dışı değerim bi tane hariç yok. O da alerji değerim yüksek. Birşeye alerjim var belliki.

Bu noktadan sonra yeni bir doktor ziyareti beni bi yere taşımayacak sanırım. Aynı şeyler olacak.

Dikkatimi çeken birşey oldu. Bu batma ve yanmaların olduğu yerlerdeki kılları çekince inanılmaz acıyor. Başka yerdeki kılları çekince hiçbirşey yok. Buradan yola çıkarak deri içinde altında vs bir enfeksiyon olduğunu düşünmeye başladım.
Aklıma kendime ampirik tedavi uygulamak geliyor hep. Azitronun hem prostatit hem deri enfeksiyonlarında etkisinden dolayı, azitro+tetra kombinleyip kullansam nasıl olur? Herhangi bir fikri olan var mı arkadaşlar?
@Grandy Prostattaki kontraslanma yada kontrast görüntüdeki geçirilmiş bir enfeksiyondan kalan scar doku,kalsifik alanlar yada diger bir anlamda kireclenmiş alanlardır. Enfeksiyonel tahlilleriniz negatif çıktığına göre, ( Eğer tahliller prosedüre uygun yapıldiysa) bu alanlarda inflamasyon devam edebilir. Dolayısı ile semptomlarinız bu kontraslanma bulgusuna bağlıdır muhtemelen.
Grandy

Mesaj gönderen Grandy »

Kadir abi Lenflerin şiş olması ve bu kontrastlanma hep enfeksiyonun devam ettiğini düşündürdü. Enfeksiyon yoksa neden lenfler şiş diye düşünmekten harap oldum. İlk günlere göre yine indi şişliği çok şükür. Ne önerirsiniz bu saatten sonra? B ve d vitamin düzeylerim gayet iyi.1 aydan fazladır antiyide bıraktım. Yani daha ne yapabilirim bilmiyorum. Bazen diyorum ki keşke bakteriyi bulsam ne olduğunu bilsem de ona göre tedaviyi zorlasam. Kafam çok karışık.
Baykus06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Baykus06 »

Grandy yazdı:Kadir abi Lenflerin şiş olması ve bu kontrastlanma hep enfeksiyonun devam ettiğini düşündürdü. Enfeksiyon yoksa neden lenfler şiş diye düşünmekten harap oldum. İlk günlere göre yine indi şişliği çok şükür. Ne önerirsiniz bu saatten sonra? B ve d vitamin düzeylerim gayet iyi.1 aydan fazladır antiyide bıraktım. Yani daha ne yapabilirim bilmiyorum. Bazen diyorum ki keşke bakteriyi bulsam ne olduğunu bilsem de ona göre tedaviyi zorlasam. Kafam çok karışık.
Kol altımda lenf sis benimde yapabileceğim birşey var mı kardes
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Grandy yazdı:Kadir abi Lenflerin şiş olması ve bu kontrastlanma hep enfeksiyonun devam ettiğini düşündürdü. Enfeksiyon yoksa neden lenfler şiş diye düşünmekten harap oldum. İlk günlere göre yine indi şişliği çok şükür. Ne önerirsiniz bu saatten sonra? B ve d vitamin düzeylerim gayet iyi.1 aydan fazladır antiyide bıraktım. Yani daha ne yapabilirim bilmiyorum. Bazen diyorum ki keşke bakteriyi bulsam ne olduğunu bilsem de ona göre tedaviyi zorlasam. Kafam çok karışık.
Dediğim gibi enfeksiyonel bulguların negatif ise inflamasyon süreci tedavisi ile devam edebilirsin @Grandy kardeşim.