CPPS Ve Yanmalar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
sainz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

CPPS Ve Yanmalar

Mesaj gönderen sainz »

İdrarda öğleden sonra yanmalar ve sıklık artmaya başlıyor. Lökosit yok, pelvik gerginlik had safhada, anksiyete var. Bu durumda yanmalar ve sık idrar başladığın da egzersiz ve esneme yapıyorum başta biraz hafifliyor. Sonrasın da birkaç saat içerisinde azalıyor. İşten eve gittikten sonra kaygı seviyem azken bu kasılmalar daha az oluyor. Bu spazmlar için bir ilaç yok mu bir Doç Gastroenterolojist ile konuştum bunun bir çaresi yok botoks yapıyoruz fakat senin durumunda sen kaslarını istemli bir şekilde kasıp bırakabiliyorsun ki yapsak bu seferde altıma yaptım diye ağlayarak yanıma gelirsin dedi.

Yani bu gerginlikten bizi kurtaracak bir ilaç kas gevşetici vs icat edilemedi mi halen? Aydınlatırsanız sevinirim. Ve bu yanma iltihaptan değilse prostatta
yara mı vardır? Bu yara nasıl iyileşir zamana mı bırakmak gerekli yoksa örneğin az idrara çık diyet yap alkali su içi gibi şeyler işimize yarar mı?
jamiryo

Re: CPPS Ve Yanmalar

Mesaj gönderen jamiryo »

Lioresal iyi gelebilir belki. Reddit te pelvic floor başlığını takip ediyordum bir ara amerika da pelvik taban disfonksiyonu için baclofen ve valium fitil reçete ediliyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

sainz yazdı:İdrarda öğleden sonra yanmalar ve sıklık artmaya başlıyor. Lökosit yok, pelvik gerginlik had safhada, anksiyete var. Bu durumda yanmalar ve sık idrar başladığın da egzersiz ve esneme yapıyorum başta biraz hafifliyor. Sonrasın da birkaç saat içerisinde azalıyor. İşten eve gittikten sonra kaygı seviyem azken bu kasılmalar daha az oluyor. Bu spazmlar için bir ilaç yok mu bir Doç Gastroenterolojist ile konuştum bunun bir çaresi yok botoks yapıyoruz fakat senin durumunda sen kaslarını istemli bir şekilde kasıp bırakabiliyorsun ki yapsak bu seferde altıma yaptım diye ağlayarak yanıma gelirsin dedi.

Yani bu gerginlikten bizi kurtaracak bir ilaç kas gevşetici vs icat edilemedi mi halen? Aydınlatırsanız sevinirim. Ve bu yanma iltihaptan değilse prostatta
yara mı vardır? Bu yara nasıl iyileşir zamana mı bırakmak gerekli yoksa örneğin az idrara çık diyet yap alkali su içi gibi şeyler işimize yarar mı?
Değerli kardeşim, Doktorunuzun size üriner sıklık/aciliyet/yanmalar için Xatral gibi alfablokerlar, Kinzy gibi üriner antispazmatik ilaçlar recete etmesi gerekir.
Bunun yanında İnflamatuar süreç diyeti ve bazı vitamin, antioksidan ve takviyeleri alabilirsiniz.
sainz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen sainz »

kadir yazdı:
sainz yazdı:İdrarda öğleden sonra yanmalar ve sıklık artmaya başlıyor. Lökosit yok, pelvik gerginlik had safhada, anksiyete var. Bu durumda yanmalar ve sık idrar başladığın da egzersiz ve esneme yapıyorum başta biraz hafifliyor. Sonrasın da birkaç saat içerisinde azalıyor. İşten eve gittikten sonra kaygı seviyem azken bu kasılmalar daha az oluyor. Bu spazmlar için bir ilaç yok mu bir Doç Gastroenterolojist ile konuştum bunun bir çaresi yok botoks yapıyoruz fakat senin durumunda sen kaslarını istemli bir şekilde kasıp bırakabiliyorsun ki yapsak bu seferde altıma yaptım diye ağlayarak yanıma gelirsin dedi.

Değerli kardeşim, Doktorunuzun size üriner sıklık/aciliyet/yanmalar için Xatral gibi alfablokerlar, Kinzy gibi üriner antispazmatik ilaçlar recete etmesi gerekir.
Bunun yanında İnflamatuar süreç diyeti ve bazı vitamin, antioksidan ve takviyeleri alabilirsiniz.
Kadir abi ürispas kullandım ama hiç bir işe yaramadı. Bu bahsettiklerin ürispasdan farklı bir şey mi bilmediğimden soruyorum?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Urispasta antispazmatik bir ilaçtır ama etken maddesi farklıdır.
İyi gelmediyse farklı etken maddeli ilaçları deneyin.