5 mg liftayla ilişkiye girebiliyorsa sorun damarsal degildir demi

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
emirhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

5 mg liftayla ilişkiye girebiliyorsa sorun damarsal degildir demi

Mesaj gönderen emirhan »

5 mg liftayla rahat ilişkiye yasiyabiliyorum sorun damarsal degildir demi hocalarım damarsalda 5 mg fayda etmez öle düşünuyorum bilgisi olan cevaplarsa cok sevinirim herkese geçmiş olsun. Kadir abim cevaplarsab çok memnun kalirim
scream1717

Re: 5 mg liftayla ilişkiye girebiliyorsa sorun damarsal degildir demi

Mesaj gönderen scream1717 »

Bana da bir doktor öyle demişti tadalafil ile oluyorsa sorun yok diye
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

5 mg Lifta ile oluyorsa damarsal değildir.
Prostatit nedeniyle oluşan inflamasyon kaynaklı cinsel isteksizlik ve ereksiyon da zayıflık çokça rastlanan bir durum. Hastalıkla meydana gelen esas semptomları ortadan kaldırmak ve cinsellik için üstelememek gerekiyor. Zira cinselliği artırmak İçin kullandığınız bu takviyelerle artan cinsel aktivite inflamasyonu artırarak size semptom ve cinsellikte zayıflık olarak dönebilir.
Aslolan sabırlı şekilde tedavi almak kurallara uymak ve cinselliği hayatın olağan akışına bırakmaktır.
musonic
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen musonic »

tadalafille dahi olmuyorsa muhakkak damarsal bir sorun mudur? inflamasyon, pelvik taban gerginliği veya başka bir problemden söz etmek mümkün değil mi? ben ve onlarca yazar dostumuz bu soruya bir yanıt bulamıyor. çok şükür ki ağrı sızı vs. olmayınca da, biraz da maalesef, psikolojik vs.ye dönüyor iş.
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

musonic yazdı:tadalafille dahi olmuyorsa muhakkak damarsal bir sorun mudur? inflamasyon, pelvik taban gerginliği veya başka bir problemden söz etmek mümkün değil mi? ben ve onlarca yazar dostumuz bu soruya bir yanıt bulamıyor. çok şükür ki ağrı sızı vs. olmayınca da, biraz da maalesef, psikolojik vs.ye dönüyor iş.
Bende 1 defa tadalafil ile de olmamıştı psikolik olarak gördüm sonra sorun azaldı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

emirhan yazdı:5 mg liftayla rahat ilişkiye yasiyabiliyorum sorun damarsal degildir demi hocalarım damarsalda 5 mg fayda etmez öle düşünuyorum bilgisi olan cevaplarsa cok sevinirim herkese geçmiş olsun. Kadir abim cevaplarsab çok memnun kalirim
Tadalafil,Sildenafil,Vardanafil gibi pd5 inhibitörleri damarsal,psikolojik,inflamasyonel,enfeksiyonelde olsa, ( Gerçi çoğunlukla ED sebebi inflamasyona dayalı performans anksiyetesi katkılı bir semptomdur)
Her halükarda fayda ederler. Damar genişletici kan hızlandırıcı ve ayrıca plaseboya dayalı güven psikolojisi etkisiyle fayda sağlar.
musonic

Mesaj gönderen musonic »

kadir yazdı:
emirhan yazdı:5 mg liftayla rahat ilişkiye yasiyabiliyorum sorun damarsal degildir demi hocalarım damarsalda 5 mg fayda etmez öle düşünuyorum bilgisi olan cevaplarsa cok sevinirim herkese geçmiş olsun. Kadir abim cevaplarsab çok memnun kalirim
Tadalafil,Sildenafil,Vardanafil gibi pd5 inhibitörleri damarsal,psikolojik,inflamasyonel,enfeksiyonelde olsa, ( Gerçi çoğunlukla ED sebebi inflamasyona dayalı performans anksiyetesi katkılı bir semptomdur)
Her halükarda fayda ederler. Damar genişletici kan hızlandırıcı ve ayrıca plaseboya dayalı güven psikolojisi etkisiyle fayda sağlar.
Kadir abi ben aylardir ayni sorundan muzdaripim. Her halukarda fayda ediyor demissiniz fakat bende aldigimda hicbir fark goremiyorum. Hatta 5 degil, arka arkaya 20mg iki gun kullandigimda bile bir fark olmuyor neredeyse. Olan fark su: penisin hacmi buyuyor ama kokten sertlik gelmedigi icin balon gibi sisip aninda sonuyor. Bu sikintiyi yasayan cok sayida arkadasimiz var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sabah ereksiyonlariniz nasıl @musonic kardeşim?
musonic

Mesaj gönderen musonic »

kadir yazdı:Sabah ereksiyonlariniz nasıl @musonic kardeşim?
Hocam neredeyse hic yok. Eger duzenli tadalafil 5mg alirsam o zaman bu bahsettigim balon gibi sismeden dolayi sanki ereksiyon vsrmis gibi bir ilizyon olusuyor fakat ic camasirdan cikarttigim anda aninda sonuyor, birkac saniye bile duramiyor. Son zamanlarda arkadaslar sikca fizyoterapiden bahsetti, belki de boyle bir problem yasiyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

@musonic,
Penis korpus kavernozumdaki damarlarda endotel hasar olabilir (plaklaşma)inflamasyondan dolayı. ED ye sebep olan başlıca nedenlerden biride budur.
Eswt öneririm size bunun icin... yanısira fizyoterapide alabilirsiniz.
musonic

Mesaj gönderen musonic »

kadir yazdı:@musonic,
Penis korpus kavernozumdaki damarlarda endotel hasar olabilir (plaklaşma)inflamasyondan dolayı. ED ye sebep olan başlıca nedenlerden biride budur.
Kadir abi enterekok’un bu problemi yasattigina dair cok fazla paylasim yapilmis. Son 2 prostat sivisi kulturumde (farkli zamanlarda alindi biri duzen biri gelisim) birinde stafilokok uredi digerinde hicbir sey uremedi, yalniz gelisim’deki pcr’imda enterekok goruldu.

Lokosit ise son 3 aydir 0.

Enterekoku geride biraktigimi dusunup tamamen inflamasyon sonrasina mi yonelmeliyim, yoksa enterekok hala bir yerlerde gizleniyor olabilir mi? Ben ilk secenekten yanayim fakat tadalafil ile dahi sertlesme olmadigi icin enterekok suphesini atlatamoylrum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bunu sanıyı kesinlestirmek adına pcr tekrarı yapabilirsin aynı laboratuarda olmak kaydı ile @musonic kardeşim.
Eğer negatif çıkarsa inflamasyon süreci tedavisine yönelmeni öneririm.
musonic

Mesaj gönderen musonic »

kadir yazdı:Bunu sanıyı kesinlestirmek adına pcr tekrarı yapabilirsin aynı laboratuarda olmak kaydı ile @musonic kardeşim.
Eğer negatif çıkarsa inflamasyon süreci tedavisine yönelmeni öneririm.
Kadir abi sana ozellikle soruyorum cunku enfeksiyon uzmani da urolog da kulturun lokositin temiz artik kafaya takmayi birak, pcr belki de yillar onceki goruntuyu cekiyor diyorlar. Hatta kulturda stafilokok pcrda enterekok ciktiginda enfeksiyon uzmani sadece stafilokoku dusunerek bactrim+uromisin kuru uygulatti yogun olarak.

Senin yorumunu merak ediyorum bu konuda. Pcrda bir daha gorunse ama kulturde cikmasa, kimilerine gore dogal florada bulunan enterekok icin bir daha anti dongusune girmek faydali olur mu? Yaklasik 6 aydir neredeyse hic durmadan farkli seyler kullandim. Stresi azaltinca bir miktar iyiye gidiyor sertlesme ama sabah ereksiyonu hala yok.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

@musonic,
Enterekoklar bağırsaklarda yoğun olarak bulunurlar. 300 çeşit suşu vardır bir cok antibiyotiğe direnç kazanmıştır. Vücudun derin katmanlarında kolonize olma durumunda enfeksiyona sebep olabiliyorlar. İnatçı bir bakteridir. Prostat içindede bir şekilde kolonize olduğunda iltihap oluşturabilir. Eğer pcrde sürekli çıkıyorsa bunun infeksiyon yapma kapasitesini, kolonize miktarını ve antibiogramını direnç paternlerini tespit etmek için prostat sivısi,idrar ve meniden kültür araştırması yapmak gerekir. Çünkü Pcrde bu tespitleri yapma imkanı yok teknik olarak. Bu zamana kadar aldığınız antibiyotiklerin işe yaramayan ihtimali yüksek.
musonic

Mesaj gönderen musonic »

Kadir Abi zaten son 2 kulturde (idrar, sperm, prostat sivisi) cikmayip sadece pcr’da ciktigi icin kafam karisik. Pcr’da yine ciksa da hicbir kulturde cikmadigi icin ne yapabiliriz onu da bilemiyorum. Pcr’de ust uste 3 kere ciksa, kultur temiz ciktigi icin nasil bir tedavi izlenebilir?
musonic

Mesaj gönderen musonic »

Enterekoklar bağırsaklarda yoğun olarak bulunurlar. 300 çeşit suşu vardır bir cok antibiyotiğe direnç kazanmıştır. Vücudun derin katmanlarında kolonize olma durumunda enfeksiyona sebep olabiliyorlar. İnatçı bir bakteridir. Prostat içindede bir şekilde kolonize olduğunda iltihap oluşturabilir. Eğer pcrde sürekli çıkıyorsa bunun infeksiyon yapma kapasitesini, kolonize miktarını ve antibiogramını direnç paternlerini tespit etmek için prostat sivısi,idrar ve meniden kültür araştırması yapmak gerekir. Çünkü Pcrde bu tespitleri yapma imkanı yok teknik olarak. Bu zamana kadar aldığınız antibiyotiklerin işe yaramayan ihtimali yüksek.
Kadir Abi zaten son 2 kulturde (idrar, sperm, prostat sivisi) cikmayip sadece pcr’da ciktigi icin kafam karisik. Pcr’da yine ciksa da hicbir kulturde cikmadigi icin ne yapabiliriz onu da bilemiyorum. Pcr’de ust uste 3 kere ciksa, kultur temiz ciktigi icin nasil bir tedavi izlenebilir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Eğer kültür yapan laboratuarlar uygun ve kaliteli besiyeri kitleri kullanıp zamanlama v.s gibi etkenler ve akreditasyon şartlarına uygun tahlil yaptıysa ve sonuçlar negatif çıktıysa bunda yapacak bir şey yok.
Ben laboratuarladaki tahlillerin bu şartlara uygun olarak yapıldığını pek zannetmiyorum doğrusu.
Pcrde prostat sivisi orneginde 3 kere üst üste enterecoc çikmasını var olarak kabul ederim.
musonic

Mesaj gönderen musonic »

kadir yazdı:Eğer kültür yapan laboratuarlar uygun ve kaliteli besiyeri kitleri kullanıp zamanlama v.s gibi etkenler ve akreditasyon şartlarına uygun tahlil yaptıysa ve sonuçlar negatif çıktıysa bunda yapacak bir şey yok.
Ben laboratuarladaki tahlillerin bu şartlara uygun olarak yapıldığını pek zannetmiyorum doğrusu.
Pcrde prostat sivisi orneginde 3 kere üst üste enterecoc çikmasını var olarak kabul ederim.
Cok tesekkurler hocam degerli bilgileriniz icin. Lokositin sifirligina ragmen pcrda 3. Kez de enterekok gorulurse buna uygun bir tedavi almami uygun goruyorsunuz oyleyse degil mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim,
Pcrde 3 kere çıkan sonucu ben doğru olarak kabul ederim fakat patojenin kültür, antibiogram imkanı ve bilgileri olmadığı ve 300 enterekok suşu olduğunu varsayarak tahmini olarak size buradan şu antibiyotigi kullanın deme şansım yok. Ona doktorunuz karar verecektir.
Duyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Duyu »

Kadir Bey merhaba,
Bu bahsettiğiniz durum peyroni plağı mıdır? Ben de kronik prostatit teşhisinden 1 yıl kadar sonra peyroni plağı oluşumu da başladı. Kronik prostatit peyroniye sebep verebiliyor mu?