hastalıkta 45in günüm

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
mehta23
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

hastalıkta 45in günüm

Mesaj gönderen mehta23 »

arkadaşlar merhabalar,

hastalıkta 45in günüm ve ilerlemeden elimden gelen en iiyi tedaviyi almayı istiyorum.

partnerimle korunmasız anal ilişki sonrası semptomları başladı. daha önce de 4 5 kere benzer durum yaşamıştım ve tetradox kullanıp geçirmiştim.

45 önce bu süre zarfında ilk başta bel soğukluğu düşünülür tetradox yazıldı, 1 hafta kullandım ve geçmeyince cipro yazıldı. 1 hafta da onu kullandım. ardından 10 tane genta iğne verildi ve maalesef düzelmedim. doktor değiştirdim ve 6 iğne iesef 3 hafta tavanic kullandım. Başka bir doktor tavanic ile tetradox kullanmamı söylemişti ancak bunu yapmadım, çünkü diğer doktorum gerek yok demişti. geçmeyince doktor değiştirdim ve tavaniğin bitimine 3 gün kala azitro ekledi ve tam prost yazdı. ancak hala devam ediyor rahatsızlıklarım.

idrarda yanma, gün içinde peniste sürekli yanma bunlar ve idrar hissim oluyor sürekli. Sabah ereksiyonum yok. menide sarılık var.

ancak hiçbir doktor lökosit bakmadı. Bu durumda zafer oymana gitmem mi gerekir?
Prostatitis.06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: hastalıkta 45in günüm

Mesaj gönderen Prostatitis.06 »

Abi direkt git, bana benziyor hikayen. İdrarda lökosit vs çıkmıyor zaten. Yol yakınken tedavine başla. Bu süreçte de alkolü kahveyi mastürbasyonu bırak üşütme. Boşalmayı haftada1e düşür lütfen sık boşal diyen doktorlara da itimat etme. Cinsel ilişki hafta 1 iyi geliyor eğer partnerin varsa
mehta23

Mesaj gönderen mehta23 »

Aletbozuldu2 yazdı:
mehta23 yazdı:arkadaşlar merhabalar,

hastalıkta 45in günüm ve ilerlemeden elimden gelen en iiyi tedaviyi almayı istiyorum.

partnerimle korunmasız anal ilişki sonrası semptomları başladı. daha önce de 4 5 kere benzer durum yaşamıştım ve tetradox kullanıp geçirmiştim.

45 önce bu süre zarfında ilk başta bel soğukluğu düşünülür tetradox yazıldı, 1 hafta kullandım ve geçmeyince cipro yazıldı. 1 hafta da onu kullandım. ardından 10 tane genta iğne verildi ve maalesef düzelmedim. doktor değiştirdim ve 6 iğne iesef 3 hafta tavanic kullandım. Başka bir doktor tavanic ile tetradox kullanmamı söylemişti ancak bunu yapmadım, çünkü diğer doktorum gerek yok demişti. geçmeyince doktor değiştirdim ve tavaniğin bitimine 3 gün kala azitro ekledi ve tam prost yazdı. ancak hala devam ediyor rahatsızlıklarım.

idrarda yanma, gün içinde peniste sürekli yanma bunlar ve idrar hissim oluyor sürekli. Sabah ereksiyonum yok. menide sarılık var.

ancak hiçbir doktor lökosit bakmadı. Bu durumda zafer oymana gitmem mi gerekir?
Son idrar tahlili temizmi sürüntü testi yapıldı mı? Hangi testler yapıldı. 10 yıl önce Anal iliskiden enfeksiyon kapmıstım. Doktor test yapmadan cipro tetradox verdi gecmemisti. 15 . Gün başka doktor flagyl vermis ve gecip gitmisti. Sonra rahat durmadık tabi...
kan ve idrar verdim her şeyim temiz çıktı. Başka bir test istemediler. ancak işemede geç başlıyor ancak debide bir sıkıntı yok.
mehta23

Mesaj gönderen mehta23 »

Yarım yarım yazıyorum kusura bakmayın son 1 2 haftadır menide sarılaşma oldu önceden yoktu ve kaka yaparken yanma, kakadan sonra makatta ciddi uyanmalar oluşmaya başladı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bulaş sonucu enfeksiyon oluşumlarında idrar ve prostat sıvısı lökosit kontrolü +kültür antibiogram yaptırmanız gerekir. İdrarın negatif, prostat sivisinin pozitif olduğu çok görülen bir durumdur. İdrarın temiz çıkması net sonuç vermez. Prostat sivisindan sürüntü şeklindeki swapla örnek alımında kültür bakılabilir fakat lökosit net bilgi vermez. Cam lama damlatilip bakılması lazım.Hikayenizde anal ilişki varsa Enterekok bulaş ihtimali yüksektir.
Yinede tahlillerinizi yaptırıp sonuca göre bir yol çizin.
mehta23

Mesaj gönderen mehta23 »

kadir yazdı:Bulaş sonucu enfeksiyon oluşumlarında idrar ve prostat sıvısı lökosit kontrolü +kültür antibiogram yaptırmanız gerekir. İdrarın negatif, prostat sivisinin pozitif olduğu çok görülen bir durumdur. İdrarın temiz çıkması net sonuç vermez. Prostat sivisindan sürüntü şeklindeki swapla örnek alımında kültür bakılabilir fakat lökosit net bilgi vermez. Cam lama damlatilip bakılması lazım.Hikayenizde anal ilişki varsa Enterekok bulaş ihtimali yüksektir.
idrar kültürüm hep temiz çıkıyor, kültür antibiogram için labaraturda sperm falan mı vermem gerekiyor
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen apo. »

mehta23 yazdı:
kadir yazdı:Bulaş sonucu enfeksiyon oluşumlarında idrar ve prostat sıvısı lökosit kontrolü +kültür antibiogram yaptırmanız gerekir. İdrarın negatif, prostat sivisinin pozitif olduğu çok görülen bir durumdur. İdrarın temiz çıkması net sonuç vermez. Prostat sivisindan sürüntü şeklindeki swapla örnek alımında kültür bakılabilir fakat lökosit net bilgi vermez. Cam lama damlatilip bakılması lazım.Hikayenizde anal ilişki varsa Enterekok bulaş ihtimali yüksektir.
idrar kültürüm hep temiz çıkıyor, kültür antibiogram için labaraturda sperm falan mı vermem gerekiyor
Hayir prostat sekresyonu steril bir kaba alınması ve incelenmesi lazım kültür ve pcr şart hiç gecikme mutlaka yaptir
mehta23

Mesaj gönderen mehta23 »

apo. yazdı:
mehta23 yazdı:
Hayir prostat sekresyonu steril bir kaba alınması ve incelenmesi lazım kültür ve pcr şart hiç gecikme mutlaka yaptir
doktor 4 kap testi yapacağını söyledi, bu yeterli mi kültür ve pcr için? çok hakim olmadığım için terimlere soru soruyorum sürekli kusura bakmayın
apo.

Mesaj gönderen apo. »

mehta23 yazdı:
apo. yazdı:
mehta23 yazdı: idrar kültürüm hep temiz çıkıyor, kültür antibiogram için labaraturda sperm falan mı vermem gerekiyor
doktor 4 kap testi yapacağını söyledi, bu yeterli mi kültür ve pcr için? çok hakim olmadığım için terimlere soru soruyorum sürekli kusura bakmayın
4 kap testi yapılsın artı pcr da iste
mehta23

Mesaj gönderen mehta23 »

apo. yazdı:
mehta23 yazdı:
apo. yazdı: Hayir prostat sekresyonu steril bir kaba alınması ve incelenmesi lazım kültür ve pcr şart hiç gecikme mutlaka yaptir
çok saolun hocam. benim hastalığıma artık kronik prostatit denilebilir mi yoksa iyileşebilir mi :(
apo.

Mesaj gönderen apo. »

mehta23 yazdı:
apo. yazdı:
mehta23 yazdı:
çok saolun hocam. benim hastalığıma artık kronik prostatit denilebilir mi yoksa iyileşebilir mi :(
Çok erken henüz gecikmeden verin testleri çabuk kurtulursunuz