Yeni bir dr muayenesi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Abdullahergn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Yeni bir dr muayenesi

Mesaj gönderen Abdullahergn »

Bugün yine yeni bir dr'a gittim.Yarım çatallı idrar ve 11 aydır süren cinsel sorunlarımdan bahsettim(zevk alamama,sertleşme bozukluğu,isteksizlik vs).Kr Pi'den ve penis içi doku hasarından şüphelendiğimi söyleyip,prostattan sıvı almak veya doppler gibi tetkikleri yapması konusunda ricada bulundum ;ancak klasik olarak ''bu yaşta beklemeyiz,sıvı alma veya 4 kap gibi testler demode oldu,ilaca başlasan ağır olur,en iyisi partnerle görmek, 5-6 ay daha bekle veya psikyatri öneririm '' cevabı aldım.Çok şükür psikolojik bir olumsuzluk yaşamadım öyle.
Yarım çatallı idrar için de yine üroflowmetriye girdim ve bana şunu söyledi ''maşallah bu mu çatallı idrar?''dedi.Ben de tam değil yarım çatallı olduğunu yani 2 ayrı uçtan çıkar gibi olup ileride birleşerek devam ettiğini söyledim.Üretrada darlık olur mu diye de sordum tabiri caizse hiç sallamadı.
1-)Üroflowmetri testinde sonuçlar iyi diye yarım çatallı idrarın üstünde durmaya gerek yok mudur?
2-)Prostatın şişmesinden ötürü üretrada darlık oluşabilir mi diye sordum,hayır dedi.Kadir hocam bunlar nasıl doktorlar,daha sizin takviyelerinizi de söylemeyi düşünüyordum.Şu cevaplardan sonra vazgeçtim.
3-)Hadi prostattan sıvı alıp inceleme yapmayı bilmiyorlar veya üşeniyorlar diyelim.Prostattan veya penisten doppler,ur çekmek niye bu kadar anormal geliyor doktorlara hiç anlam veremiyorum.
Normalde dayanıklıyımdır,sağlık problemlerinde doktora kendimi kolay teslim ederim ancak maalesef bu ürologlar yüzünden iyice moralim bozuldu.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Yeni bir dr muayenesi

Mesaj gönderen kadir »

Ne diyeyim kardeşim tamamen saçmalamış başından savmış. Doktor diye piyasada geçiniyorlar. Yazık bu hastalara.
Karşılarına çok bilen bir hasta çıktığında ise her öneriye hayır deyin siyaha beyaz diyerek ego yaparlar. Hele hele genç doktorların klasik davranış biçimidir bu. Tabiki her fikre açık doktorlar var gerçekten onları tenzih ediyorum.
Abdullahergn

kadir yazdı:Ne diyeyim kardeşim tamamen saçmalamış başından savmış. Doktor diye piyasada geçiniyorlar. Yazık bu hastalara.
Karşılarına çok bilen bir hasta çıktığında ise her öneriye hayır deyin siyaha beyaz diyerek ego yaparlar. Hele hele genç doktorların klasik davranış biçimidir bu. Tabiki her fikre açık doktorlar var gerçekten onları tenzih ediyorum.
Valla abi beni en çok bu doktorlar yıldırdı. Normalde diğer branşların doktorları muayene bile etmeden zart zurt mr, ur isterler. Bu ürologlar da ne hikmetse ur, mr çektirmemeye yeminli gibiler. Evlendikten sonra partnerinle görmek lazım şuanda anlamsız denmesini zerre mantıklı bulmuyorum. Yahu evlilik çocuk oyunu mu sırf cinsellik yüzünden yuvalar dağılıyor. Eyvallah cinsel sorunlar yaşayıp evlendikten sonra düzelen insanlar var ama düzelmeyenler de var.Hatta bu sitede de gördüm. Evlenmeden önce karşı tarafa ne diyeceğiz, ya benim cinsel sorunlarım var ilişkide sorun olabilir haberin olsun mu diyecez.Ülkemiz tıpta iyi diyor ve drlarımızı övüyordum hep. Ama üroloji alanında bence vasat durumdayız artık buna emin oldum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Çok haklısın @Abdullahergn kardeşim.
dgn11
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen dgn11 »

Abdullahergn yazdı:
kadir yazdı:Ne diyeyim kardeşim tamamen saçmalamış başından savmış. Doktor diye piyasada geçiniyorlar. Yazık bu hastalara.
Valla abi beni en çok bu doktorlar yıldırdı. Normalde diğer branşların doktorları muayene bile etmeden zart zurt mr, ur isterler. Bu ürologlar da ne hikmetse ur, mr çektirmemeye yeminli gibiler. Evlendikten sonra partnerinle görmek lazım şuanda anlamsız denmesini zerre mantıklı bulmuyorum. Yahu evlilik çocuk oyunu mu sırf cinsellik yüzünden yuvalar dağılıyor. Eyvallah cinsel sorunlar yaşayıp evlendikten sonra düzelen insanlar var ama düzelmeyenler de var.Hatta bu sitede de gördüm. Evlenmeden önce karşı tarafa ne diyeceğiz, ya benim cinsel sorunlarım var ilişkide sorun olabilir haberin olsun mu diyecez.Ülkemiz tıpta iyi diyor ve drlarımızı övüyordum hep. Ama üroloji alanında bence vasat durumdayız artık buna emin oldum
kesinlikle emar ve ultrason çekilmeden kafasına göre senin birşeyin yok deyip yolluyorlar
Abdullahergn

dgn11 yazdı:
Abdullahergn yazdı:
kesinlikle emar ve ultrason çekilmeden kafasına göre senin birşeyin yok deyip yolluyorlar
İşin kötü tarafı bulunduğum yerde bir özel hastaneye gittim.Güya oradaki dr'u da methediyorlardı ama o da aynı muameleyi yaparak partnersiz belli olmaz deyip psikoloji bilmine topu attı hemen.