Zafer hoca 1.kür kontrol

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
intheroad
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Zafer hoca 1.kür kontrol

Mesaj gönderen intheroad »

Merhaba arkadaşlar Zafer hocayla 1.kür bitti.Prostat sıvısında ilk incelemede bol lökosit bulunmuştu.Lökosit 10-12 ye düştü.Zafer hoca iyi değil mükemmel gelişme dedi.İlk incelemede lökosit sayılamamıştı ve çok fazla inflamasyon vardı dedi.Semptomlarımda %40 lık iyileşme var,tabii ki hala bazı sorunlar devam ediyor.Ama ufakta olsa daha iyi hissediyorum.Bulanık işeme harici canımı sıkan pek bişey yok,ara ara da zor işeme oluyor.Ereksiyon %50 daha iyi.Önümüzdeki ay 3.kontrole gideceğim.2.gidişimde verilen ilaçlar;

6 iesef
2 floxivelo
1 azeltin
1 orcafil
1 ligone
1 imutor
1 zero-p

Semptomların hala tam geçmemesi normal mi ? Pelvik bölgedeki kaşıntı hissi ve doluluk azaldı ama ereksiyon,bulanık ve zor işeme devam ediyor.Bunların geçmesi için zamana ihtiyaç var sanırım.
qaz1325qaz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Zafer hoca 1.kür kontrol

Mesaj gönderen qaz1325qaz »

Bulanik iseme neden oluyor? Keske biri mekanizmasini anlatsa
intheroad

qaz1325qaz yazdı:Bulanik iseme neden oluyor? Keske biri mekanizmasini anlatsa

Ben bulanık işemeyi idrar kanalına ve mesaneye damlayan enfeksiyondan ötürü olduğunu düşünüyorum.Tabii ki bir tahminden öte değil.
qaz1325qaz

intheroad yazdı:
qaz1325qaz yazdı:Bulanik iseme neden oluyor? Keske biri mekanizmasini anlatsa

Ben bulanık işemeyi idrar kanalına ve mesaneye damlayan enfeksiyondan ötürü olduğunu düşünüyorum.Tabii ki bir tahminden öte değil.
Ogrensek cok iyi olur. Ben de kotu kokulu idrar bulanikligi vardi. Antidepressana basladim. Sak diye normale. Dondu. Cok sirli olaylar. Butun mekanizmayi desifre etmek istiyorum
intheroad

Antidepresan bulanık idrara iyi geldi mi ? Gerçekten tuhaf bi sistem.
qaz1325qaz

intheroad yazdı:Antidepresan bulanık idrara iyi geldi mi ? Gerçekten tuhaf bi sistem.
Evet sak diye kesti. Bende semptomlar anksiyete kaynakli da olabilir bilemiyorum. Anksiyete tek basina prostatit yapabilir mi bilemiyorum.
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

qaz1325qaz yazdı: 15.07.2023 - 13:56 Bulanik iseme neden oluyor? Keske biri mekanizmasini anlatsa

İdrarınız Neden Bulutlu?
Tarafından İncelendi Murtaza Cassoobhoy, MD 28 Mayıs 2023 Yazan: Stephanie Watson
4 dk okuma
Bunu fark ederseniz idrar her zamanki berrak, sarımsı rengi yerine bulutlu görünüyor, enfeksiyonlardan kaynaklanıyor olabilir, böbrek taşları, veya sağlığınızdaki diğer değişiklikler. bazen acı veya diğer belirtiler bununla birlikte gider. Nedeni ne kadar erken öğrenirseniz, ihtiyacınız olan tedaviyi o kadar hızlı alabilirsiniz.
Önerilen

Üriner Kanal Enfeksiyonu

A idrar yolu enfeksiyonu ( UTI ) bakteriler mesane, böbrekler, veya üretra. İdrar burada ortaya çıkıyor. Bulutlu idrarla birlikte, aşağıdaki gibi belirtiler fark edeceksiniz:
İşemek sırasında yanma veya ağrı
Normalden daha sık gitme ihtiyacı
İdrar sızdırıyor
Koklamak veya kanlı idrar
Alt karnında ağrı
Doktorunuz muhtemelen antibiyotikler enfeksiyonu temizlemek için. Tüm bakterilerin öldürüldüğünden emin olmak için reçete ettikleri tüm hapları bitirin.
Aşağıdaki durumlarda doktorunuzu arayın:
Almak ateş 100,5 F'den yüksek
Titreme var
Alt karnınızda veya yanınızda ağrı hissedin
Bulantı veya kusma

dehidrasyon

Yeterince içmediğinizde idrarınız bulanıklaşabilir. Sıvı eksikliği idrarı daha konsantre hale getirir. Ayrıca daha koyu bir renge dönüşecektir.
Bu sorunu daha fazla içerek çözebilirsiniz su her gün. Yeterli sıvı aldığınızda, idrarınız berrak ve açık sarı renkte olacaktır.
Başım dönüyor veya baygın
Kafan karıştı
Hızlı bir kalp atışı geçirin
Var nefes zor

Böbrek Taşları

Böbrek taşları böbreklerinizde oluşan kristaller mineraller ve idrarınızdaki tuzlar. Büyük taşlar, mesanenizde veya idrar yolunuzun başka bir bölümünde idrarı geri getirebilir. Yapabilirler acıya neden olmak, bazen şiddetli. Yanınızda ve belinizde ya da işediğinizde acıtabilirsiniz.
İdrarınız bulanıklaşabilir veya kan içinde. Ayrıca koklamak veya kırmızı, pembe veya kahverengi görünebilir.
Sahip olabileceğiniz diğer bazı belirtiler şunlardır:
Ateş ve titreme
Bulantı ve kusma
İdrarınızda bazı böbrek taşları kendi başlarına çıkar. Doktorlar idrardan geçemeyecek kadar büyük taşları parçalamak için noninvaziv bir prosedür yapabilirler. Bazen insanların taşları çıkarmak için ameliyata ihtiyacı vardır.
Sırtınızda veya yanınızda şiddetli ağrı var
Bulantı veya kusma hissediyorum
Her zaman gitmek zorunda
İşemek zaman yanma hissi var
Pembe veya kırmızı idrara dikkat edin

Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyon ( STI )

CYBE viral veya bakteriyel enfeksiyonlar sırasında bir partnerden yakalarsınız seks. Enfeksiyonlar klamidya ve belsoğukluğu idrarı bulanıklaştırabilen penis veya vajinadan sütlü bir akıntıya neden olur.
CYBE'niz olduğuna dair diğer işaretler şunlardır:
Yeşil, sarı veya kanlı akıntı penis veya vajina
İşemek veya seks yaparken ağrı veya yanma
kaşıntı penisin etrafında veya vajina
CYBE belirtileriniz varsa doktorunuzu arayın. Antibiyotikler bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi edebilir. Bir virüs CYBE'nize neden olduysa, ilaçlar semptomları tedavi edebilir.

Yeniden Boşalma Boşalması

Normalde bir erkek orgazm olduğunda, meni vücutlarından kendi vücutlarından dışarı çıkar. penis. Retrograd boşalmada, meni mesaneye geri döner. Bu, sıvı olmadan kuru bir orgazma neden olur. İdrar orgazmdan hemen sonra bulutludur, çünkü meni içerir.
Retrograd boşalma, mesanenin açılışındaki kas yeterince sıkı kapanmadığında gerçekleşir. Sinir problemleri diyabet, multipl skleroz (MS) veya ilaçlar olası nedenlerdir.
Bir aile kurmak istemiyorsanız ve eşinizi alamıyorsanız bu durum için tedaviye ihtiyacınız olmayabilir. hamile. Doktorunuz mesanenizi seks sırasında kapalı tutmak için ilaçlar önerebilir.
Orgazm olduğunda ve bir çocuk sahibi olmak istediğinizde çok az meni çıkarsa veya hiç meni çıkarsa doktorunuzu arayın.

İdrarda Kan

Bulutluluk bazen idrardaki kandan kaynaklanır. Kan sarı idrarı kırmızı, pembe veya kahverengi lekeleyebilir.
İdrarınızdaki kan, İYE, böbrek taşları veya genişlemiş prostat. Nadiren, kanser idrar yolunuzda. Bu belirtiyi kontrol ettirmek için doktorunuza danışın.
İdrarınız kırmızı veya pembe görünüyorsa, özellikle de ağrı, ateş veya başka belirtileriniz varsa doktorunuzu arayın.

Prostat Sorunları

. prostat bezi sıvı ekler sperm erkeklerde. Bu bez üretranın etrafına sarılır, idrarın vücuttan çıkarken içinden geçtiği tüp.
Prostatın şişmesi idrar akışını engelleyebilir. Kan veya döküntü daha sonra hapsolmuş idrarda birikebilir ve bulanıklaşabilir.
İdrar nedeniyle bulutlu olduğunda prostat sorunları, aşağıdaki gibi belirtileriniz de olabilir:
İşemek sırasında ağrı veya yanma
Top sürme veya idrara çıkma sorunu
Acil bir ihtiyaç, veya sık idrara çıkma
İdrarda kan
Boşaldığında acı
Ateş ve titreme
Tedaviniz soruna neyin sebep olduğuna bağlıdır. Bir enfeksiyonu tedavi etmek veya şişmiş prostatınızı küçültmek için ilaç alabilirsiniz.
Her zaman işemek zorundasın
Gece işemek için kalkıyorsun
İşediğinizde, idrar top sürülür
Çişinizde kan görüyorsunuz veya meni
İşemek veya orgazm
Alt sırtınızda, kalçalarınızda, kasıklarınızda veya üst uyluklarınızda ağrı var

Kaynak:https://www.webmd.com/a-to-z-guides/cloudy-urine-causes
savas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen savas »