Hikayem - Yalvarırım Yardım Edin

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Bastus11
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Hikayem - Yalvarırım Yardım Edin

Mesaj gönderen Bastus11 »

Abilerim hepinize merhaba 24 yaşındayım bu lanet hastalığa yaklaşık 11 ay önce yakalandım.Bir ağustos gecesi idrarda yanmayla başladı İYE sanıp doktora gittim idrar tahilili tertemiz çıktı ama yine de bana antibiyotik yazdı tabi ki geçmedi ve 1 hafta sonra yine aynı doktora gittim ve yine idrar tahlili yaptı ve yine tertemiz çıktı ve sende Kronik Prostatit var dedi ve 1 kutu tavanic verdi.Sonrasında bu forumla tanıştım ve forumdaki prosedürleri uyguladım.

Semptomlar:
İdrar başlatırken zorlanma ve ağrı ce tam perine bölgede idrar başlatırken istemsiz kasılmalar
Boşalırken bazen yanma

Doktorlar:

Zafer bey 1)
6 lökosit bana neler geldi senin işin 1 aylık dediklerimi yap 1 aya bir şeyin kalmaz.
2 Ay sonra tekrar gittim.

Zafer bey 2)
+Mutlu bir şekilde lokositin 0 bastus11 semptomların nasıl?
-Hiç bir şey düzelmedi.
+Ne demek düzelmedi kızdı mızdı yolladı halbuki dediklerinin her şeyini yaptım.Antibiyotik verdi yine gel dedi dedikler harfi harfine yapıp gene antibiyotiklerimi aldım sonuç 0 -- Semptomlar bomba gibi.

Prostat kültür
Herhangi bir üreme olmadı.

Spermiyogram ve kültür:

Hafif bir hareketsizlik var 4 ay sonra tekrar bakılacak.Kültür Tertemiz

Algoloji
Pudendal Sinir olabilir ama bunu deneme yanılmayla anlayabiliriz sana hemen blokaj yapmak istemiyorum o yüzden sana bir ilaç vericem "Neruda" semptomların azalırsa söyle--45 gün kullanım sonucu semptolar bomba gibi

Yaklaşık 1 saat süren detaylı ultrason
Herhangi bir problem yok bir tek bir damarımda genişleme varmış oda önemli değilmiş.Prostat 15 cc kalsifikasyon yok

Pelvik taban koltuğu
Semptomlar resmen delirdi

İşte arkadaşlarım abilerim son denemeden sonra parçalar oturdu bu hastalığa yakalanmadan 2 ay önce internetten manitalar ile sexting yapıyordum ve bunlar yaklaşık 1 1 buçuk saat saat sürüyordu ve bazen günde 2 - 3 kere yapıyordum.O zaman 2 saat erekte kalmak vay be benim erkeklik iyi diyordum taki bu hastalığa kadar kusura bakmayın çok uzattım.

Uzun lafın kısası arkadaşlarım abilerim o kadar erekte kala kala malesef pelvik taban kaslarım deli gibi kasıldı şuanda lioresal kullanıyorum.Ama en büyük sorun şu "İSTEMSİZ KEGEL" Yapıyorum bunu yapmayı bıraktığım an kaslarım normale dönecek.

Bunun için bir bir ilaç öneriniz var mı nefes egzersizleri yapıyorum veya bu perine bölgeyi rahatlatıcak bir ezgersiz yalvarıyorum yardımcı olun
Abdullahergn

Re: Hikayem - Yalvarırım Yardım Edin

Mesaj gönderen Abdullahergn »

Bu pelvik taban koltuğu, pelvik taban kaslarını kuvvetlendirmek için mi yapılmış? Şayet öyleyse pelvik taban kaslarını gevşetecek sağlam egzersizlere ihtiyacımız var. Çünkü ben de aynı senin yaptığın gibi uzun süre sert kalıyordum. Bir de penis için bir muayene yaptılar mı? Penis için doppler ultrason veya mr çektiler mi? Acaba penis içi dokular mı kasılı kaldı, spazma girdi
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

Çok çok geçmiş olsun. Öyle görünüyor ki, sinirsel sebeplerden. Bakteri, mantar, hareketsizlik, cinsellik, çok uzun perhiz, çok mükerrer boşalma gibi sebepler değil.

Allah yardımcın olsun. O kaslar nasıl açılır bilmiyorum ama inşallah yol gösteren olur. Fizyoterapi herhalde işe yarar.
Bastus11

Abdullahergn yazdı:Bu pelvik taban koltuğu, pelvik taban kaslarını kuvvetlendirmek için mi yapılmış? Şayet öyleyse pelvik taban kaslarını gevşetecek sağlam egzersizlere ihtiyacımız var. Çünkü ben de aynı senin yaptığın gibi uzun süre sert kalıyordum. Bir de penis için bir muayene yaptılar mı? Penis için doppler ultrason veya mr çektiler mi? Acaba penis içi dokular mı kasılı kaldı, spazma girdi
Aynen öyle hocam elektrik gibi bir şey verip deli gibi kastirip sonra bırakıyor ben koltuktan çıktım dedim herhalde sondaj taktiracaz bıraktım direkt.Neden bana uygulandığını hakkında hiç bir fikrim yok zaten deli gibi kasılı olan şey dahada kasıldı.Abi penis bölgemde hic bir sorun yok tüm sorun erekte olduğunda testislerin altında halat gibi bir kas olduğunu göreceksin.Benim tüm semptomlarımın sebebi o kas.Çok yoruldum artık abi ordan oraya tedavi aramaktan.
Bastus11

Turkick yazdı:Çok çok geçmiş olsun. Öyle görünüyor ki, sinirsel sebeplerden. Bakteri, mantar, hareketsizlik, cinsellik, çok uzun perhiz, çok mükerrer boşalma gibi sebepler değil.

Allah yardımcın olsun. O kaslar nasıl açılır bilmiyorum ama inşallah yol gösteren olur. Fizyoterapi herhalde işe yarar.
İnşallah hocam bu hayatta başına ne geliyorsa nefsinden geliyor düştük o dönem aptal aptal işlere 1 yıldır hayat zindan oldu
Abdullahergn

Bastus11 yazdı:
Abdullahergn yazdı:Bu pelvik taban koltuğu, pelvik taban kaslarını kuvvetlendirmek için mi yapılmış? Şayet öyleyse pelvik taban kaslarını gevşetecek sağlam egzersizlere ihtiyacımız var. Çünkü ben de aynı senin yaptığın gibi uzun süre sert kalıyordum. Bir de penis için bir muayene yaptılar mı? Penis için doppler ultrason veya mr çektiler mi? Acaba penis içi dokular mı kasılı kaldı, spazma girdi
Aynen öyle hocam elektrik gibi bir şey verip deli gibi kastirip sonra bırakıyor ben koltuktan çıktım dedim herhalde sondaj taktiracaz bıraktım direkt.Neden bana uygulandığını hakkında hiç bir fikrim yok zaten deli gibi kasılı olan şey dahada kasıldı.Abi penis bölgemde hic bir sorun yok tüm sorun erekte olduğunda testislerin altında halat gibi bir kas olduğunu göreceksin.Benim tüm semptomlarımın sebebi o kas.Çok yoruldum artık abi ordan oraya tedavi aramaktan.
O kas öyle belli oluyor mu hiç dikkat etmedim. Senin semptomlar yine iyimiş hocam. Ben de zevk almada ciddi kayıp ve sertleşme bozukluğu da var. Yarım çatallı idrar ve bazen çok hafif olan penis başında ağrıyı saymıyorum bile hayatımı şimdilik etkilemediği için. Erkek sağlığı fizyoterapisti burada ciddi iş görebilir özellikle sizin için ama anemnez vermeye utanıyorum artık. Burada hepimiz aşağı yukarı aynı semptomlara ve anemneze sahibiz ama bir dra veya fzt e ben uzun süreler sert kalıp boşalmıyordum veya sık sık mast yapıyorum demek çok zor geliyor
Abdullahergn

Bir de hocam 1 saat süren ultrasonu ilk kez duydum. Bunu özelde mi yaptırdınız, bildiğimiz normal ultrason mu bu, özel bir teknoloji mi gelişti acaba?
Zodiac

Mesaj gönderen Zodiac »

Zaten ne geliyorsa başımıza bu cekinceden geliyor.Cekinme utanma sakın.Yasinizi ve durumunuzu bilmiyorum ama bu organ bize en az 50 li yaslara jadar lazım sağlıklı bir cinsellik için.Lutfen gidin ve durumunuzu detaylarıyla anlatın.Benim pelvik kas sorunlarım var ve fizyoterapistte e bıraktım kendimi ve herşeyimi anlattım.Bu yaşta sağlık için her şeyi yaptırdım.Sagligin ayıbı olmaz kardeşim yapma bunu kendine
Zodiac

Mesaj gönderen Zodiac »

Bir de arkadaşlar pelvik kaslarinizin durumunu bilmeden egzersiz yapmayın.Gevsemesi gerekeni iyice kasarsaniz ya da tam tersini yaparsaniz durum daga da kötüleşir.İyi bir fizyoterapiste görünmeden egzersiz yapmayın.
Bastus11

Abdullahergn yazdı:Bir de hocam 1 saat süren ultrasonu ilk kez duydum. Bunu özelde mi yaptırdınız, bildiğimiz normal ultrason mu bu, özel bir teknoloji mi gelişti acaba?
Hocam merhaba Bursa'da bir yerde baktrdım eger Bursa'ya yakinsaniz özelden yazayım yerin adını karından testise kadar her yere detaylı bakıp nasıl olması gerektiğini söylüyor.Biraz tuzlu.
Bastus11

Zodiac yazdı:Zaten ne geliyorsa başımıza bu cekinceden geliyor.Cekinme utanma sakın.Yasinizi ve durumunuzu bilmiyorum ama bu organ bize en az 50 li yaslara jadar lazım sağlıklı bir cinsellik için.Lutfen gidin ve durumunuzu detaylarıyla anlatın.Benim pelvik kas sorunlarım var ve fizyoterapistte e bıraktım kendimi ve herşeyimi anlattım.Bu yaşta sağlık için her şeyi yaptırdım.Sagligin ayıbı olmaz kardeşim yapma bunu kendine
Kesinlikle durum bu abi ya gerizekalı gibi davranıyorum farkındayım.Makattan işlem yapmam gerekiyor lafını duyduğum anca çekiniyorum ya
Abdullahergn

Zodiac yazdı:Zaten ne geliyorsa başımıza bu cekinceden geliyor.Cekinme utanma sakın.Yasinizi ve durumunuzu bilmiyorum ama bu organ bize en az 50 li yaslara jadar lazım sağlıklı bir cinsellik için.Lutfen gidin ve durumunuzu detaylarıyla anlatın.Benim pelvik kas sorunlarım var ve fizyoterapistte e bıraktım kendimi ve herşeyimi anlattım.Bu yaşta sağlık için her şeyi yaptırdım.Sagligin ayıbı olmaz kardeşim yapma bunu kendine
Kesinlikle haklısınız hocam.Sizde cinsel sorunlar var mıydı(zevk alamama, sertleşme gibi) ve faydası oldu mu fizik tedavinin?
Zodiac

Mesaj gönderen Zodiac »

Vardı fizik tedaviden fayda gördüm ama daha bir seans aldım tedavi.Agrilarim bir hafta sonra tekrar başladı.2. seansa gidip duruma bakicam.Su an kasık ağrım çok fazla ereksiyon normal oluyor ama tam sert degil