Pes mi devam mı ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
LokositBey

Pes mi devam mı ?

Mesaj gönderen LokositBey »

Arkadaşlar selam 3 yıldır ara ara zafer hocanın ilaçlarını kullanıyorum, kimi dönem 8-9 ay iyileştiğim oluyor sonra bir ufak bir yanlışla tekrar nüks yaşıyorum. Dün antalya sıcağında bacağıma vantilatör vururken uyuduğum için ağrım başladı, evet hem de 40 derece havada, vallahi artık aklım almıyor. Neyse uzun lafın kısası bu iyileştiğim dönemler bi hata yapmadığım sürece devam esiyor ama toplamda 150-200 iğne ve ilaca mal olmuştur, bi yandan bu konfordan vazgeçmek istemiyorum hastalık ilerlemeden tekrar hemen önüne geçmek istiyorum ama diğer yandan da bu nereye kadar böyle devam edwcek karaciğerine böbreğine yazık diyorum. Nerde durmalıyım ? Sizin yediğiniz iğne sayısı nedir bu normal mi ? Artık pes mi etmeliyim ?
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Pes mi devam mı ?

Mesaj gönderen red »

İnsan vücudu eğer iyi bakılırsa enfeksiyonu kendiliğinden bastırabilecek savunma mekanizmasına sahiptir. Bunun İçin fit bir vücut, hareketli ve stresten uzak yaşam tarzı, sağlıklı beslenme, düzenli uyku, alkol ve sigaradan uzak durmak, inflamasyonu artıracak yasaklı gıdalardan ve soğuktan kaçınmak gerekiyor. Özellikle ayaklarınız yaz kış sıcak olmalı. Mevsime uygun giyinin yazın sıcağında terletici kıyafet giyerseniz hasta eder. Sürekli antibiyotik almak çözüm değil, vücudun doğal savunma mekanizmasının güçlenmesi gerek. Sağlıksız gıdalar bağırsakları da bozar, bozulan bağırsak florası bağışıklığı zayıflatır. Bunları tüketeceğinize aç kalmanız daha iyi. Sürekli antibiyotik alımı düşen bir çocuğun elinden tutup kaldırmak gibi, bırakın o çocuk kendisi kalksın ayağa.
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

Bence farklı yöntemi denemelisin. Akıl verecek deneyimim olmadı ama bağırsakları düzeltmek çok önemli olabiliyor bu hastalıkta. Eğer aktif bir enfeksiyon yoksa. İyi bir diyetle, değişim hissediliyor. En azından ben kendimde farkı görmeye başladım.
LokositBey

Mesaj gönderen LokositBey »

Artık böyle yaşamayı öğrenicem sanırım yoruldum. bol ağrılı, mecburi diyetli, ayak üşümeli günlere geri dönücez. Yoksa ha geçti ha geçicek bi kür daha derken sürekli başa sarıyor. Bu kadar ilaç normal mi çok mu zarar verdik vücuda bilemiyorum. Böbrek testi yaptırdım geçen korkudan %90 verimlilikte dedi inşallah karaciğer de iyidir. Ona da baktırıcam.
Prostatitis.06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Prostatitis.06 »

Hocam yanlışlar neler mesela? Bir de lökositinizi kaç ay 1 2 de tuttunuz?