Tedavimin 8.günü,son durumum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
intheroad
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Tedavimin 8.günü,son durumum

Mesaj gönderen intheroad »

Arkadaşlar merhaba öncelikle önceki başlıkta Zafer hocaya gittiğimi ve prostat sıvımda bol lokosit olduğunu belirtmiştim.Aşağıda verilen ilaçları tekrar yazıyorum.
Tetradox (1 kutu)
Ligone(vitamin) ( 3 ay )
Azeltin
Floxivelo(2 kutu)
İesef (iğne 6 kutu)
Orcafil

İğneler tamamlandı ve eş zamanlı olarak tetradox kullandım,bu süreçte her gün ligone ve orcafil aldım.İlaçlar pelvik bölgedeki rahatsızlık ve doygunluk hissini bitirdi,ereksiyon geri geldi ve ilginç bir cinsel istek etkisi oluştu sanırım bu orcafil nedenli.
İdrar kanalındaki damlama hissi ve idrar debisindeki zorluk iğneleri vurunduğum günlerde rahatlamıştı fakat 2 gün önce iğneler bitti ve sıra floxivelo ve azeltin kombinasyonuna geldi.Şuan onları kullanıyorum ve idrar debisi yine azaldı,idrar kanalında bir şey varmış hissiyatı geri döndü.Ayrıca bulanık idrar başta kesilmişti ama o da tekrar başladı.Yani 1.kürümün yarısı bitmişken 1 haftalık rahatlama bitmiş gibi gözüküyor.Sizce bulanık idrar,zor idrar yapma ve huzursuzluk durumu enfeksiyonun hala devam ettiğine bir işaretmidir? Neler yapmalıyım tavsiyeniz var mı? Biliyorum bu süreç uzun ama ilaçların etkisinin bu kadar kısa sürmesi baya moralimi bozdu.
Orkunnn

Re: Tedavimin 8.günü,son durumum

Mesaj gönderen Orkunnn »

Bu damlama hissi nasıl oluyor kardeşim
intheroad

İdrar kanalında bir damla kalmış gibi,orada bir huzursuzluk oluşturuyor.Ama bu sadece idrar sonrası değil devamlı halde var ve bana prostattaki enfeksiyonu idrar kanalına damlatıyormuş gibi geliyor.Çünkü bu semptom arttığında idrarımda bulanıklaşıyor.
Orkunnn

Mesaj gönderen Orkunnn »

Peki bu bulanıklık nasıl bir bulanıklık tuvaletini yaptıktan sonra klozetin dibini görememe şeklinde mi yoksa kahverengi renk falan mı
intheroad

Dümdüz bulanık,renk normal idrar rengi,ama saydam değil.Mesaneye iltihap damlamış gibi.
Orkunnn

Mesaj gönderen Orkunnn »

Kardeşim öncelikle kombinasyonu tamamla bol miktarda lökasidin var unutma prostat gözenekli bir yapı tamamen kurutmak zor bu yüzden kronik diyoruz öncelikle baharatlı tüketme, içki içme, sigara içme, işlenmiş gıda içecek yememeye özen göster, kahve çay azalt, yürüyüş yap, yaz ayındayız 4 lt su iç, pelvik bölge güçlendirecek egzersizler yap ve bu antibiyotikler bittikten sonra git tekrardan lökasit testi yap sen rahat ol çok kafaya takma aynı zamanda oturarak işe eğer geç tedavi olduğun bir cinsel hastalık vakan varsa darlık bile olabilir ama söyleyeyim pelvik egzersizleri şiddetli tavsiye ediyorum
intheroad

Teşekkürler hocam,yeme içme konusunda oldukça dikkatliyim.Sadece sigara var diyebilirim problem olarak.Egzersiz olarak neler yapabilirim ? Bu konuda video vs var mıdır ? YouTube da bulamadım.15 gün sonra kontrolüm var.Bakalım umarım o güne kadar toparlar.
Orkunnn

Mesaj gönderen Orkunnn »

Youtubeye pelvik kasları geliştiren egzersiz yazınca dünya kadar video çıkıyor hocam
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen apo. »

intheroad yazdı:Arkadaşlar merhaba öncelikle önceki başlıkta Zafer hocaya gittiğimi ve prostat sıvımda bol lokosit olduğunu belirtmiştim.Aşağıda verilen ilaçları tekrar yazıyorum.
Tetradox (1 kutu)
Ligone(vitamin) ( 3 ay )
Azeltin
Floxivelo(2 kutu)
İesef (iğne 6 kutu)
Orcafil

İğneler tamamlandı ve eş zamanlı olarak tetradox kullandım,bu süreçte her gün ligone ve orcafil aldım.İlaçlar pelvik bölgedeki rahatsızlık ve doygunluk hissini bitirdi,ereksiyon geri geldi ve ilginç bir cinsel istek etkisi oluştu sanırım bu orcafil nedenli.
İdrar kanalındaki damlama hissi ve idrar debisindeki zorluk iğneleri vurunduğum günlerde rahatlamıştı fakat 2 gün önce iğneler bitti ve sıra floxivelo ve azeltin kombinasyonuna geldi.Şuan onları kullanıyorum ve idrar debisi yine azaldı,idrar kanalında bir şey varmış hissiyatı geri döndü.Ayrıca bulanık idrar başta kesilmişti ama o da tekrar başladı.Yani 1.kürümün yarısı bitmişken 1 haftalık rahatlama bitmiş gibi gözüküyor.Sizce bulanık idrar,zor idrar yapma ve huzursuzluk durumu enfeksiyonun hala devam ettiğine bir işaretmidir? Neler yapmalıyım tavsiyeniz var mı? Biliyorum bu süreç uzun ama ilaçların etkisinin bu kadar kısa sürmesi baya moralimi bozdu.
Idrari zor yapma idrar a başlamadan güçlük bu tür semptomlar enflamasyon etkisidir ikinci mücadele etmemiz gereken ve biraz zaman gereken sabır isteyen tedavidir.
Tepkiangry
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Tepkiangry »

intheroad yazdı:Teşekkürler hocam,yeme içme konusunda oldukça dikkatliyim.Sadece sigara var diyebilirim problem olarak.Egzersiz olarak neler yapabilirim ? Bu konuda video vs var mıdır ? YouTube da bulamadım.15 gün sonra kontrolüm var.Bakalım umarım o güne kadar toparlar.

https://www.tkrcd.org.tr/pelvik-kas-egzersizleri

https://m.youtube.com/watch?v=ADgpkbuBH ... p=gAQBiAQB

Yazidakileri okuyup videodaki ilk 3 hareketi yaparak.. dene istersen. Pelvik bölgeyi çalıştırıyor
gizlikalsin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen gizlikalsin »

hocam geçmiş olsun nasıl oldunuz acaba ?