Geçecek mi ? İyileşenler var mı ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
intheroad
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Geçecek mi ? İyileşenler var mı ?

Mesaj gönderen intheroad »

Merhaba arkadaşlar bu hastalıktan çok yoruldum artık.psikolojim yerle bir oldu,sosyal ilişkilerim günlük hayatım her şeyim 1 yıldır askıda.Bu hastalığı yenen var mı? iyileşebilecek miyiz yoksa artık hep bununla mı yaşayacağız?
muratcimenn

Re: Geçecek mi ? İyileşenler var mı ?

Mesaj gönderen muratcimenn »

kardeşim bende 1 yıldır bu hastalikla baş etmeye çalışıyorum , sanırım önce kabul etmek gerekiyor hastalığı. Tahminimce semptomları rahatsız etmeyecek kadar azaltmak ilk amaç olmalı aksi halde prostat zor bir organ yani direk mudahale veya antibiyotik yada buna benzer bir tedaviyle onarılması zor bir organ yapısal oluşumundan kaynaklı.
Yapilabileceklerde aslinda belli semptomlarinizi net takip edip , forumda çok bilgili kişiler var , onlarada danış ancak benim tavsiyem kendi durumunu en iyi sen bilirsin , semptomlarini net anlatabildigin ve seni net anlayabilen bir doktor bulup semptomlarini sifirlamaya yakin Kadir abinin takviyelerine baslayip saglik durumumuzu duzeltmekten başka şuan içini ferahlatacak birsey diyemem nacizane.
Ancak psikolojini ve sabrını hep yüksekte tut , sosyallesmeye çalış , yürüyüş , spor , buna benzer aktivitelerle kendini iyilestirmeye calis kardesim
NonwovenII

Mesaj gönderen NonwovenII »

Kronik terimi sizi korkutmasın. Hastalık sınıflandırmasında baktığınız zaman belli süreler vardır. Akut süreyi aştıktan sonraki her hastalığa(örn. 4 hafta) kronik adı verilir. Yalnız kronik demek geçmez demek değildir.

Uzun süreli olduğundan ve uğraştırdığından kaynaklı bu hastalık kronik olarak adlandırılır. Elbette geçiyor, çok çok iyi yerlere geliyorsunuz. Moralinizi bozmayın diyeceğim ama ben bile hala nüks olunca karalar bağlıyorum.

Yalnız tavsiyem doğru bir tedavi protokolü belirleyin ve inandığınız yolda ilerleyin. Böylesi çok çok rahatlatıyor gerek psikolojik gerek fiziksel tüm semptomlarda.

Örneğin ben Zafer Oyman hoca ile ilerliyorum, lökositi 1-2 yaptım ve antiinflamatuvar tedavi ile devam ediyorum. Lökositin 1-2 olması bazısı için bir şey ifade etmeyebilir ancak ben bu yola inandım bu yolda ilerliyorum. Gayette iyiyim dönem dönem hastalık hiç yok gibi.

Moralinizi bozmayın demiyorum dolayısıyla acilen arayıştan kurtulup yol haritanızı çizin diyorum.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
intheroad

Mesaj gönderen intheroad »

Teşekkür ederim yorumunuz için inanın biraz umuda ihtiyacım var.İş güç derken mutlu olmayı unuttum bu hastalık yüzünden.Artık gelecekten bir beklentim kalmamış gibi hissettiriyor.Cuma günü bende Zafer hocayla bir yola gireceğim.Randevum var umarım bir şeyler yoluna girer.Artık hem mental hem fiziksel gücüm kalmadı gibi hissediyorum.Kullandığım antibiyotikler bağışıklığı düşürdü.1 yıl öncesinde düzenli spor yapan 74-75 kg biriyken yaklaşık 10 kg verdim.Bu hastalığın soktuğu sıkıntıdan günden güne eriyorum.
kartal20
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen kartal20 »

NonwovenII yazdı:Kronik terimi sizi korkutmasın. Hastalık sınıflandırmasında baktığınız zaman belli süreler vardır. Akut süreyi aştıktan sonraki her hastalığa(örn. 4 hafta) kronik adı verilir. Yalnız kronik demek geçmez demek değildir.

Uzun süreli olduğundan ve uğraştırdığından kaynaklı bu hastalık kronik olarak adlandırılır. Elbette geçiyor, çok çok iyi yerlere geliyorsunuz. Moralinizi bozmayın diyeceğim ama ben bile hala nüks olunca karalar bağlıyorum.

Yalnız tavsiyem doğru bir tedavi protokolü belirleyin ve inandığınız yolda ilerleyin. Böylesi çok çok rahatlatıyor gerek psikolojik gerek fiziksel tüm semptomlarda.

Örneğin ben Zafer Oyman hoca ile ilerliyorum, lökositi 1-2 yaptım ve antiinflamatuvar tedavi ile devam ediyorum. Lökositin 1-2 olması bazısı için bir şey ifade etmeyebilir ancak ben bu yola inandım bu yolda ilerliyorum. Gayette iyiyim dönem dönem hastalık hiç yok gibi.

Moralinizi bozmayın demiyorum dolayısıyla acilen arayıştan kurtulup yol haritanızı çizin diyorum.
Hocam sizde hangi bakteriler var ?
NonwovenII

kartal20 yazdı:
NonwovenII yazdı:Kronik terimi sizi korkutmasın. Hastalık sınıflandırmasında baktığınız zaman belli süreler vardır. Akut süreyi aştıktan sonraki her hastalığa(örn. 4 hafta) kronik adı verilir. Yalnız kronik demek geçmez demek değildir.

Hastalık başında Gardnerella vaginalis ve metisilin dirençli staphilococ haemlictus. Şuanda ise en son yine metisilin dirençli staphy hominis ve staph mitis/oralis çıktı. Metisilin dirençli haemlictus tedavisi almadan ampirik şekilde %100 olmuştum. Şuanda da çıkan bu staphlara yönelik değil ampirik tedaviyle tedavi oluyorum. Kültürü tekrarlayınca göreceğiz neler olmuş.
kartal20
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen kartal20 »

Gardnerella bakterisi kültürde mi çıktı pcr testinde mi çıktı ?
serhats1

Mesaj gönderen serhats1 »

Arkadaşlar geçiyor geçiyor geçmiyor değil sadece zaman alıyor gerek forumdakiler gerek Kadir abi olsun hepsinin tavsiyelerini dinleyin ben atlattım şahsen darısı diğerlerinin başına
Neredenbulastikbeabi

Mesaj gönderen Neredenbulastikbeabi »

NonwovenII yazdı:
kartal20 yazdı:

Hastalık başında Gardnerella vaginalis ve metisilin dirençli staphilococ haemlictus. Şuanda ise en son yine metisilin dirençli staphy hominis ve staph mitis/oralis çıktı. Metisilin dirençli haemlictus tedavisi almadan ampirik şekilde %100 olmuştum. Şuanda da çıkan bu staphlara yönelik değil ampirik tedaviyle tedavi oluyorum. Kültürü tekrarlayınca göreceğiz neler olmuş.

Hocam bende de Gardanella çıktı prostat sıvısından PCR yaptirdim , PCR dışında test vermedim kültür gibi doktor istemedi. Şuan da Cipro 500 + flagyl 500 kullanıyorum. Sen ne kullandın acaba gardanalle için söyleyebilir misin ?
mertens

Mesaj gönderen mertens »

Valla kardeşim bende bıkmış vaziyetteyim geçen yine bir üroloğa gittim lökosit bakmaktan falan bahsettim . Baksamda sana aynı 6 haftalık tedaviyi verecem bakmasamda vereccem aynı kapıya çıkıyor dedi. Ayriyetten bunla yaşamaya alışmalisin dedi bazen hafifliyor bitti diyorsun sonra tekrar baş gösteriyor sıkıntılar.Şuan misal kötüyüm idrar yolu ucundaki yanma cinsel organ başı hassasiyeti başındaki kızarıklık morarma falan . Bactrim Tertra ve xatral verdi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

mertens yazdı:Valla kardeşim bende bıkmış vaziyetteyim geçen yine bir üroloğa gittim lökosit bakmaktan falan bahsettim . Baksamda sana aynı 6 haftalık tedaviyi verecem bakmasamda vereccem aynı kapıya çıkıyor dedi. Ayriyetten bunla yaşamaya alışmalisin dedi bazen hafifliyor bitti diyorsun sonra tekrar baş gösteriyor sıkıntılar.Şuan misal kötüyüm idrar yolu ucundaki yanma cinsel organ başı hassasiyeti başındaki kızarıklık morarma falan . Bactrim Tertra ve xatral verdi
Lokosit ve bakteri bulgusu yoksa antibiyotik kullanmanızı önermem.Lokosit ve bakteri bulgusu varsada antibiograma göre kullanmanız gerekir.
Hiç bir enfeksiyonel bulgunuz yoksa inflamatuar süreç tedavisi almanız gerekebilir.
muratcimenn

kadir yazdı:
mertens yazdı:Valla kardeşim bende bıkmış vaziyetteyim geçen yine bir üroloğa gittim lökosit bakmaktan falan bahsettim . Baksamda sana aynı 6 haftalık tedaviyi verecem bakmasamda vereccem aynı kapıya çıkıyor dedi. Ayriyetten bunla yaşamaya alışmalisin dedi bazen hafifliyor bitti diyorsun sonra tekrar baş gösteriyor sıkıntılar.Şuan misal kötüyüm idrar yolu ucundaki yanma cinsel organ başı hassasiyeti başındaki kızarıklık morarma falan . Bactrim Tertra ve xatral verdi
Lokosit ve bakteri bulgusu yoksa antibiyotik kullanmanızı önermem.Lokosit ve bakteri bulgusu varsada antibiograma göre kullanmanız gerekir.
Hiç bir enfeksiyonel bulgunuz yoksa inflamatuar süreç tedavisi almanız gerekebilir.
Abi peki birşey sorabilirmiyim ? bende bakteri yok lökositte yok , sadece karın altı ağrısı oluşuyor başlayınca , antibiyotik kullanınca tevanic gibi ağrımı kesiyor 3-5 günde bu neden kaynaklı ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Virulansı düşen bakteriler besiyerlerinde üremiyor ve lokosit basmıyor bu yüzden kullandığınız antibiyotiklerden etkilendikleri için rahatliyorsunuz. Bazı antibiyotiklerin ise analjezik etkileri var. Fakat Tavanicte öyle bir özellik yok.
mertens

Mesaj gönderen mertens »

kadir yazdı:
Biliyorum abi senin inflamatuar süreç başlığını da okumuştum kısmen uyguluyorum takviyeleri alıyorum ama ilerleyemedim. Teşekkürler yinede
NonwovenII

Ben farklı zamanlarda flagentyl 4X500 tek seferde daha sonra biteral 500 ve flagyl 500 kullanmıştım. Bir de ek olarak Rus ilacı trichopol diye bir ilaç sağolsun bir abim getirtmişti burdan bana da nasip oldu.
ekin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ekin »

intheroad yazdı:Merhaba arkadaşlar bu hastalıktan çok yoruldum artık.psikolojim yerle bir oldu,sosyal ilişkilerim günlük hayatım her şeyim 1 yıldır askıda.Bu hastalığı yenen var mı? iyileşebilecek miyiz yoksa artık hep bununla mı yaşayacağız?
Altatan çok kişi var, ben dahil atlattım şükür, sabır hastalığı, geçmiş olsun kardeşim
muratcimenn

kadir yazdı:Virulansı düşen bakteriler besiyerlerinde üremiyor ve lokosit basmıyor bu yüzden kullandığınız antibiyotiklerden etkilendikleri için rahatliyorsunuz. Bazı antibiyotiklerin ise analjezik etkileri var. Fakat Tavanicte öyle bir özellik yok.
Lökosit yok , bakteri yok , tavanici yeni kullaniyorum yaklaşık bir 10 gundur hafifleten bir durumu var ancak antibiyotikte işe yaramayacak ise , inflamatuar süreçtede kendime iyi bakmama rağmen bu agriyla yaşamayımi öğrenicem abi ? o kadar çözümsüz kaliyorum ki 3 gun iyi 2 gün kötü oluyorum ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hemen iyileşme beklemeyin, bu iş sabir işi. Klasik semptomlar grafigi, iyileşme sürecinde inişli çıkışlı olur hiç bir zaman lineer olmaz.