Kültür Sonucum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Nibelungen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Kültür Sonucum

Mesaj gönderen Nibelungen »

Arkadaşlar merhaba, pcr testinden sonra prostat sıvısından kültür yaptırdım, ilk defa kültürde bakteri üretmeyi başardım, sonuçlarım şöyle:

Metisilin dirençli koagülaz negatif stafilokok üredi, lökosit görülmedi, gram pozitif bakteriler görüldü.

https://drive.google.com/file/d/12F8TjL ... p=drivesdk

Ürologa bu sonuçları gösterdiğimde, bunlar prostatit yapmaz, sana tedavi vermiyorum deyip kestirip attı, cuma günü devlet hastanesindeki enfeksiyon doktorundan randevu aldım, umuyorum ciddiye alır da bi serum tedavisi başlar, metisilin dirençli olan bakteriler sıradan oral antilerle de ölmüyo, vankomisin, teikoplanin, linezolid gibi ağır antibiyotiklerle eradike edilebiliyo sadece, bundan sonraki amacım bi şekilde bi enfeksiyoncuyu ikna edip o antilerden birini yazdırmak, başka çare yok.
Pab10
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Kültür Sonucum

Mesaj gönderen Pab10 »

Bende de Kns üredi, hem ürolog hem enfeksiyon zamanı anti yazmıştı. Doktorlar da ilginç.
Orda bir bakteri var işte, ne demek olmaz. Bu el, kol değil prostat.
Flora bakterisi olduğu için bazı doktorlar ciddiye almıyor.
artemis

Mesaj gönderen artemis »

Geçmiş olsun hocam bende de yakın şikayetler var Antalya da yaşıyorum bi önceki başlığınızda pcr testini memorial hastanesinde yaptırdığınızı duydum prostat sıvısı kültürünü de aynı yerden mi yaptırdınız? Doktorunuzun ismi nedir? Ben de yıllardır uğraşıyorum ilgili doktor bulamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim!! Saygılar..
Nibelungen

artemis yazdı:Geçmiş olsun hocam bende de yakın şikayetler var Antalya da yaşıyorum bi önceki başlığınızda pcr testini memorial hastanesinde yaptırdığınızı duydum prostat sıvısı kültürünü de aynı yerden mi yaptırdınız? Doktorunuzun ismi nedir? Ben de yıllardır uğraşıyorum ilgili doktor bulamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim!! Saygılar..
Kültürü Antalya Yaşam Hastanesinde Doktor Rıza Baysal'a yaptırdım, masaj sonrası gelen sıvıdan sürüntü alınarak yapıldı, ama dediğim gibi çıkan bakteriyi önemsemedi, aslında doktorların büyük çoğunluğu bu kafada, flora bakterileri prostatit yapmaz diye kalıp bi düşünceleri var, aksi yöndeki araştırmaları söyleyince de ukalalık yapma falan diyolar. Ama sadece kültür yaptırmak için Rıza hocayı tavsiye ederim, sürüntü örneğini hiç acıtmadan aldı.
artemis

Mesaj gönderen artemis »

Teşekkür ederim hocam dediğiniz konu da haklısınız bakteri bulunmasa bi dert bulunsa ayrı bi dert bende gitmeyi düşünüyorum kültür için tekrardan teşekkür ederim doktoru paylaştığınız için... umarım iyi bir enfeksiyon doktoruna denk gelirsiniz ! Sağlıckla kalın
NonwovenII

Mesaj gönderen NonwovenII »

Staph ailesinin bir çok Ferdi bende çıktı. Üstelik yarısı metisilin dirençli. Doktorların inanmama sebebine ben tecrübelerimden kaynaklı hak veriyorum. Vücudumuzun her yerinde staph var zaten bir kısmı metisilin dirençli bir kısmı değil. Bu bakteriye yönelik anti tedavisi alan daha doğrusu Floradaki her suşa karşı tedavi alan ve iyileşen ben görmedim.

Mantık olarak düşününce de prostatta bunu bulduk evet, ya vücudun geri kalanı? Kulak, burun, boğaz, ağız, makat, bağırsak vb. Bunlar her yerde. Ve baktığınız zaman asıl işlevi zararlı bakterilerin gelip bir yeri enfekte etmemesi için florada bulunması.

Tamam bu da enfekte edebilir ama lökosit ile değerlendirilmesi gerek. Metisilin dirençli bir bakterinin sizi uzun süre enfekte edip kana karışmadan öylece beklemesi pek mantıklı gelmiyor. Zira bu hastane mikrobu dediğimiz şeyin kendisi(metisilin dirençli).

Gardnerella vaginalis 6 ay etti etmedi benim kanıma karıştı enfeksiyonu bir sürü parazit görüldü. Mitoz bölünmeye bu kadar müsait bir bakteri ve biofilm yeteneği muazzam bir bakteri nasıl olurda sabırlı şekilde durabilir ben anlayamıyorum.

Aksi yönde fikri olan varsa ben fikirlere açığım.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Nonwovenli kardeşim merhaba, vücudun derin katmanlarında,bir şekilde enfeksiyondan dolayı lezyonel bir oluşum varsa burada flora bakterilerinin kolonize olma ihtimali yüksek. Ve flora bakterileri burada olması gereken cfu/ml degeri üzerinden fazla olursa patojen hale gelir.Bu değerin referans değerleri içinde olması gerek. Böylece daha önce oluşmuş olan enfeksiyon/inflamasyonu devam ettirirler. Ayrıca vücudun bazı yerlerinde olması gereken ve sorun cıkarmayan commensal bakteriler, ( Bagirsaklar, burun içi, perine, kulak içi gibi)prostat içi gibi islak yumuşak ve bakterilerin gelişmesi icin cok müsait bir besiyeri gibi ortamlarda koloni oluşturursa sorun oluşturuyor.
Bu konuda yapılan ve kanıtlanmiş hakemli klinik çalışmalar mevcut.
Nibelungen

Ben de Kadir hocam gibi düşünüyorum, böyle düşünmemin en büyük sebebi de antibiyotiklerin kısa bir süre için bile olsa bütün belirtilerimi geçirmesi, özellikle sefuroksim bana çok iyi geliyo. Bence bazı insanların prostatı normalden daha hassas oluyo ve soğuk, acı yemek, bira içmek gibi eylemlerle kolayca irrite oluyo, oluşan doku hasarında da flora bakteri kolonize olunca fırsatçı patojen duruma geçip hasarın vücut tarafından iyileştirilmesini önlüyolar(ya da yavaşlatıyolar). Ama şunu kesin olarak fark ettim ki hastalık tekrarlasa bile her tekrarlaması artık eskisinden daha hafif oluyo, örneğin sertleşmem bir sene önce % 20 lere kadar düşmüşken şu an hastalık şiddetli vurduğu zamanlarda bile % 50 nin altına düşmüyo, demek ki antibiyotik yavaş da olsa iyileştiriyo prostatı
Nibelungen

artemis yazdı:Teşekkür ederim hocam dediğiniz konu da haklısınız bakteri bulunmasa bi dert bulunsa ayrı bi dert bende gitmeyi düşünüyorum kültür için tekrardan teşekkür ederim doktoru paylaştığınız için... umarım iyi bir enfeksiyon doktoruna denk gelirsiniz ! Sağlıckla kalın
Rica ederim, siz de
NonwovenII

:oops:
kadir yazdı:Nonwovenli kardeşim merhaba, vücudun derin katmanlarında,bir şekilde enfeksiyondan dolayı lezyonel bir oluşum varsa burada flora bakterilerinin kolonize olma ihtimali yüksek. Ve flora bakterileri burada olması gereken cfu/ml degeri üzerinden fazla olursa patojen hale gelir.Bu değerin referans değerleri içinde olması gerek. Böylece daha önce oluşmuş olan enfeksiyon/inflamasyonu devam ettirirler. Ayrıca vücudun bazı yerlerinde olması gereken ve sorun cıkarmayan commensal bakteriler, ( Bagirsaklar, burun içi, perine, kulak içi gibi)prostat içi gibi islak yumuşak ve bakterilerin gelişmesi icin cok müsait bir besiyeri gibi ortamlarda koloni oluşturursa sorun oluşturuyor.
Kadir abim çok doğru ancak lökositin 1-2 olup bu bakterilerin üremesi kafa karıştırıyor. Enfekte ettiyse lökosit neden 1-2 çıkıyor örneğin bu mantığı kuramıyorum. Benim sürecimi zaten biliyorsun anlatmama gerek yok abim, saygılar.
sahınnn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen sahınnn »

kadir yazdı:Nonwovenli kardeşim merhaba, vücudun derin katmanlarında,bir şekilde enfeksiyondan dolayı lezyonel bir oluşum varsa burada flora bakterilerinin kolonize olma ihtimali yüksek. Ve flora bakterileri burada olması gereken cfu/ml degeri üzerinden fazla olursa patojen hale gelir.Bu değerin referans değerleri içinde olması gerek. Böylece daha önce oluşmuş olan enfeksiyon/inflamasyonu devam ettirirler. Ayrıca vücudun bazı yerlerinde olması gereken ve sorun cıkarmayan commensal bakteriler, ( Bagirsaklar, burun içi, perine, kulak içi gibi)prostat içi gibi islak yumuşak ve bakterilerin gelişmesi icin cok müsait bir besiyeri gibi ortamlarda koloni oluşturursa sorun oluşturuyor.
Abi 2 hafta önce doktora gittim prostat sıvısından lökosit sayımı yapıldı küme küme lökositler çıktı mikroskop altında bende gördüm doktor 6 adet iesef iğne + 2 kutu(6adet)Azro hap verdi kullandım bittiği gün doktoru aradım tekrardan 6 adet iesef iğne +2 kutu (6adet)Azro +flynta(tadalafil 28 adet)verdi iesef ve Azro bitmek üzere bittikten ne kadar zaman sonra tekrardan lökosit sayımı yaptırmalıyım.???
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Antibiyotik bittikten hemen sonra Sekresyon örneğinden lokosit incelemesi yaptırabilirsiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

NonwovenII yazdı::oops:
Kadir abim çok doğru ancak lökositin 1-2 olup bu bakterilerin üremesi kafa karıştırıyor. Enfekte ettiyse lökosit neden 1-2 çıkıyor örneğin bu mantığı kuramıyorum. Benim sürecimi zaten biliyorsun anlatmama gerek yok abim, saygılar.
Nonwovenli kardeşim, çok doğru öyle vakalarda var, antibiyotik tedavisinden sonra lökositsiz ama patojen üreyen süreci bende yaşadım. Bu süreçte patojen üremesi olabiliyor semptomlar %80 yok olmuştur fakat lokosit bulunmadigi zamanlarda oluyor...artık eskisi çıkmadığı zamanlar olabiliyor.
Lokosit 1-2 dir semptomlar eskisi gibi değildir %80-85 yok olmuştur. Bu durumda eger kontaminasyon harici bakteri üremesi olursa ve hep aynı bakteri farklı lablardada ürerse bunu bir bakteri varlığı olarak görmemezlikten gelemeyiz. Yine tedavi edilmeli.
Bakteri yine vardır fakat lokosit basacak kadar virulansı yüksek değildir.
NonwovenII

kadir yazdı:
NonwovenII yazdı::oops:
Nonwovenli kardeşim, çok doğru öyle vakalarda var, antibiyotik tedavisinden sonra lökositsiz ama patojen üreyen süreci bende yaşadım. Bu süreçte patojen üremesi olabiliyor semptomlar %80 yok olmuştur fakat lokosit bulunmadigi zamanlarda oluyor...artık eskisi çıkmadığı zamanlar olabiliyor.
Lokosit 1-2 dir semptomlar eskisi gibi değildir %80-85 yok olmuştur. Bu durumda eger kontaminasyon harici bakteri üremesi olursa ve hep aynı bakteri farklı lablardada ürerse bunu bir bakteri varlığı olarak görmemezlikten gelemeyiz. Yine tedavi edilmeli.
Bakteri yine vardır fakat lokosit basacak kadar virulansı yüksek değildir.
Şimdi tam oturdu Kadir abim teşekkürler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim değerli kardeşim.
sahınnn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen sahınnn »

kadir yazdı:Antibiyotik bittikten hemen sonra Sekresyon örneğinden lokosit incelemesi yaptırabilirsiniz.
Teşekkür ederim abim