Antibiyotik kullanımı ile belirtilerde artma

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
mertens
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Antibiyotik kullanımı ile belirtilerde artma

Mesaj gönderen mertens »

Desefin kullanımı sonucu idrar yolu yanması ve penis kökü- Makat arası dolgunluk hissi , ağrısı zirve yaptı ne düşünüyorsunuz abiler. Başına gelen üyeler vardı da neticesi ne oldu acaba?
NonwovenII

Re: Antibiyotik kullanımı ile belirtilerde artma

Mesaj gönderen NonwovenII »

Merhaba,
Şikayetlerin artması veya azalması bir şey ifade etmiyor. Esas olan tedavi öncesi ve sonrası lökositin miktarı. Aynı durumu şöyle örnek vereyim hastalığımın başında 5 genta artı oral kombin yaptığımda benimde korkunç derecede şikayetlerim artıyordu. Ağrılarıma ağrı ekleniyordu diyebilirim. Ancak işe yaradı ki belli bir duruma geldim. Yaşadığım nüks sonrası yine 5 genta ile oral kombin aldığımda bu kez semptomlarımı anında kesti. Demem o ki ne zaman ağırlaşır ne zaman hafiflerseniz bunun iltihabı kurutup kurutmamakla alakası yok.

Ben şuan gayet iyi oldum örneğin ancak lökosit kontrolünü bırakmak en büyük hata. Ağırlaştım diyip tedaviden vazgeçmemek, iyi oldum diyip kontrolü ihmal etmemek gerekir.

Geçmiş olsun.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
mertens

Mesaj gönderen mertens »

NonwovenII yazdı:Merhaba,
Şikayetlerin artması veya azalması bir şey ifade etmiyor. Esas olan tedavi öncesi ve sonrası lökositin miktarı. Aynı durumu şöyle örnek vereyim hastalığımın başında 5 genta artı oral kombin yaptığımda benimde korkunç derecede şikayetlerim artıyordu. Ağrılarıma ağrı ekleniyordu diyebilirim. Ancak işe yaradı ki belli bir duruma geldim. Yaşadığım nüks sonrası yine 5 genta ile oral kombin aldığımda bu kez semptomlarımı anında kesti. Demem o ki ne zaman ağırlaşır ne zaman hafiflerseniz bunun iltihabı kurutup kurutmamakla alakası yok.

Ben şuan gayet iyi oldum örneğin ancak lökosit kontrolünü bırakmak en büyük hata. Ağırlaştım diyip tedaviden vazgeçmemek, iyi oldum diyip kontrolü ihmal etmemek gerekir.

Geçmiş olsun.
Teşekkürlerr yorumun için
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

mertens yazdı:Desefin kullanımı sonucu idrar yolu yanması ve penis kökü- Makat arası dolgunluk hissi , ağrısı zirve yaptı ne düşünüyorsunuz abiler. Başına gelen üyeler vardı da neticesi ne oldu acaba?
Desefin de aynı sorunu bende yaşadım penis kökünde yanma ağrı gibi şeyler oldu hemen kestim. Bu iyiye işaret değil bence..
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen apo. »

mustafaa yazdı:
mertens yazdı:Desefin kullanımı sonucu idrar yolu yanması ve penis kökü- Makat arası dolgunluk hissi , ağrısı zirve yaptı ne düşünüyorsunuz abiler. Başına gelen üyeler vardı da neticesi ne oldu acaba?
Desefin de aynı sorunu bende yaşadım penis kökünde yanma ağrı gibi şeyler oldu hemen kestim. Bu iyiye işaret değil bence..
Güzel kardeşlerim prostatda yangi var enflamasyon siz bKteriyi öldürüp lokositi stabil oluncaya kadar anti kullanıp ağrı geçecek veya azalacak tanısı doğru değil hemen ağrı geçmez. Ama lökosit belli bir süre sıfırlanırsa enflamasyona yönelik tedaviler takviyeler alırsanız ciddi bir iyileşme yakalarsiniz
alper696
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen alper696 »

2 yıldır ben de yaşıyorum bu hastalığı defalarca antibiyotik kullandım .En iyi gelen tavanicti ama oda riskliymiş malesef forumu gördükten sonra hastalığın tedavisi hakkında bayağı fikir sahibi oldum en son Amikozit iğne 7 tane ve Aksef hap kullanıyorum şuan o da bitmek üzere bende idrarda 15 bakteri çıktı dr vermişti.Ancak yanma geçmedi bitince arkasına Biteral kullanayım diye düşünüyorum. Bende de sık boşalmak Nüks e sebep oluyor tam toparladım derken sürekli tuvalete gitmek zorunda kalıyorum .
qaz1325qaz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen qaz1325qaz »

Antibiyotik kullaniminda bende de perine yanmasi falan sikayetlerde sanki artma oluyordu. Basta. Ama bu bence orda vucut islem yapiyor diye olabilir. Bolgeyi hedef aliyor

Cunku ilk asamada bu etkiler artiyor sonra rahatlama oluyordu diye hatirliyorum. Mesela 2 kutu Cipro beni 1 sene goturdu. Hic mast olayina dikkat etmeden yuklenmeme ragmen. Bayaga kurutmus demekki iltihabi
intheroad

Mesaj gönderen intheroad »

Evet antibiyotikler benimde semptomlarımı artırıyor fakat 1 aylık iesef floxivelo vb kür sonucu lökosit sayıl “bol” dan,10-12 seviyelerine indi.Yani semptomların artması sizi ürkütmesin,önemli olan enfeksiyonunun ne durumda olduğu.
herzamanumutvardir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen herzamanumutvardir »

Ben antibiyotik kullandığım gün mesanemde yanma oluyor, ve işeme sayım artıyor saatte 1 işiyorum.
sahınnn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen sahınnn »

Bu kadar Antibiyotik kullanmak safra kesesi,böbrekler,mide ve bağırsaklara çok fazla zarar veriyor
3 yıldır uğraşıyorum bu sorunla bir dünya antibiyotik kullandım hala kullanıyorum lökositi düşürmak için ama artık sağ kaburgamın altında ağrı oluşmaya başladı ultrasonda doktor safra kesesinde çamurlaşma oluşmaya başlamış dedi nedeni ise çok fazla Antibiyotik kullanmak yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal :(
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ozcartman »

Candida'ya bağlı rahatsızlıklarda antibiyotik kullanımı şikayetleri artırabilir. Bunu kendi sinüzitimden biliyorum. Antibiyotik kullanırken sinüzitim geçiyor çünkü antibiyotik mantarın neden olduğu iltihabı da temizliyor. Sorun şu ki ilaçtan sonra sinüzit çok daha hızlı ve şiddetli şekilde geri geliyor çünkü antibiyotik yararlı bakterileri de öldürerek gidiyor. iki ay önce dikkatsizliğimden dolayı iki hafta ara ile ciddi sinüzit vakası atlattım ve ikisinde de mecbur kalarak antibiyotik aldım. geçen ay tomografi çekildi ve kronik sinüzit tanısı konuldu. peşpeşe antibiyotik kullanımından önce yoktu böyle bir durum. denemek için burnuma gümüş suyu sıktım ve kulağımdaki çıtırtı sesi kayboldu. burnum günde bir paket kağıt mendil bitirecek kadar akardı şimdi kesildi.

altını çiziyorum: sorun mantar ise bu söylediklerim düşünülebilir ancak kesin öyledir demiyorum. gümüş suyunu kendimde sinüzit için denedim ancak o da faydalı bakterileri öldürür denildiği için içmedim. herkes kendi riskini kendisi belirlemeli.