Bu forumun amacı ve bu foruma girmemin sebepleri.

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
etmen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Bu forumun amacı ve bu foruma girmemin sebepleri.

Mesaj gönderen etmen »

urolojik girişim derken sistoskopiden mi bahsediyorsun ben ayın 28 inde sistoskopi olacağım tehlikeli bir şey varsa söyle vaz geceyim başkabir yazında ben sistoskopi olmadığını belirtmişsin neden
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Slm kadir abi.. Ben teşekkür ederim. Abi inan kutu sayısını bilmiyorum. Çok uzun bir süreden beri kullanıyorum çünkü. Şuan haftada yarım tablet. Abi vigamaxx ı kullandıktan sonra hiç doktora gitmedim. Hiçbir şikayetim olmadı çünkü. Abi 4-5 ayı buluyor ama onda da eskisi gibi geri gelmiyor semptomlar. Çok daha az. Yüzde 10 bile diyebilirim hatta. Hani yokluyor derler ya. O şekilde[/quote]
Anladım Zoom505,
Sağlığının devamın dilerim...iyi isen mesele yok...yazılara devam)))[/quote]

Kadir abi teşekkür ederim.. Sana da çok geçmiş olsun.. Müthiş bir mücadele vermişsin.. Hiç yılmamışssın ve vazgeçmemişsin.. İkimizde inatçı bir tipiz galiba:)) abi bu arada 100 e yakın iğne yaptırmışsın.. antibiyotik ve ligone, propolis, bromelian..

Bir kaç sorum olacak müsade edersen,
1- iesef iğneyi 5 gün günde 2 kez kullanıp mı antibiotiğe geçiş yapıyordun.. Sonra bir kutu antibiyotik kullanıp tekrar mı iğneye geçiyordun? Bu yüz iğneyi bu şekildemi kullandın. İğneyle beraber antibiyotik kullanmamışsın sanırım. Ligone ve bromailini ve propolisi antibiyotik veya iğnelerle aynı saatte mi atıyordun yoksa bir kaç saat sonra mı?

Bir yazında da 6 kutu antibiyotiği üstüste kullandığım zamanlar oldu demişssin. Bu 6 hafta boyunca iğne hiç kullanmadın o zaman yanlış anlamadıysam. Merak ettiğim için soruyorum iğneye neden ara verilip antibiyotik 6 kutu tercih edildi?

Yani kısacası kullandığın iğne, antibiyotik ve takviye kronolojisini ayrıntılı yazarmısın? Enjeksiyon bölümü hariç.. Teşekkür ederim saygılar..[/quote]

Benim tedavi şeklim şöyleydi ZooM505 kardesim;
Yaşadığım tedavi süreci hikayemi aynen aktarıyorum.
Malum korunmasiz ilişkiden sonra yaşadığım ilk semptom penis ucunda sinek ısırması hissi.Tavsiye üzerine Kızılay kliniğinde ilk muayene oluşum ve sadece idrar tahlili ile idrar yolları enfeksiyonu teşhisi. (Eksik muayene yanlış teşhis)Reçete edilen idrar yolları antiseptiği. İlacı kullandım,semptomlar giderek arttı. Geçer diye bekledim 2 ay gibi.Dahada arttı. Sonunda başka Dr a gittim.
İlk muayenede rektal tuşe ile prostat sıvısına bakildi ve idrar tahlili yapıldı.Sonuçlar kötüydü bol lokosit kümeleri vardı..dr siz kronik prostatit olmuşsunuz,niye bu kadar beklediniz diye sitem etti.Evet o Dr yüzünden hastalık kroniklesmisti.
Tedavi süreci başlamış oldu.

1-Prostat sıvısı lokosit ölçümü; her sahada 30-35.(ilk zamanlar)
Tedavi: 10 adet iesef igne,sabah 1aksam1.5gun devam edildi..İgne bitince flexilevo 750 mg. 2kutu 14 gün devam edildi.
2-Tekrar lokosit kontrolu:3-4 e düşmüş. Semptomlarda azalma var.2 ay sonra semptomlar artmaya başladı.
3-Tekrar lokosit kontrolu: Lokosit artmış. Her sahada 20-25 çıktı.
Tedavi: 8 kutu iesef iğne, sabah 1, akşam 1,4gun.İgne bitince flexilevo750 2 kutu 15 gün. Semptomlar azaldı.
4-Lokosit kontrolu: Her sahada 2-3 çok iyi.Dr. iyisin artık gelmene gerek yok dedi.Semptomlar ara sıra yokluyor.
Bir muddet sonra yine doktora gittim.Semtomlar yine ara sıra yokluyor.Dr niye geldin sen iyisin dedi.
5-Lokosit kontrolu: Yine yükselmiş.12-13 olmuş.
Tedavi: 5 adet iesef iğne, günde 1 ad.5gun. İgne bitince 1 kutu flexilevo750,7 gün.
6-Tekrar lokosit kontrolü: 2-3 e düşmüş. Çok iyi sağlıklı bir insanın durumu.
Semptomlar ara sıra yokluyor. Aradan 3-4 ay geçti. Semptomlar cok dusuk.Yine yavaştan pelvik bölgede damar atması,karınca gezmesi gibi belirtiler başladı.
7- Tekrar lokosit kontrolu:Lokosit yine yükselmiş. 10-15
Tedavi:7 adet iesef iğne, 1 kutu flexilevo .Ilaclar bitti.Semptomlar iyi.
Geçen zaman 6 ay, antibiyotik kullanımı yok.Semtomlar iyi.Kısa kesiyorum uzatmiyorum.Yine kontrole gittim.Lokosit nispeten daha düşük. Yine bu sefer daha düşük dozda bir tedavi.Takviyeleride ayni anda kullaniyordum.Yanliz daha sonralari basladim.Ligone,bromelain,propolis ve bağırsak florasi için doğal hergün evde mayalanmiş yoğurt.
Bu hikayenin tekrarini takriben 10 la çarp.Bu şekilde bir kontrol mekanizması sağlayarak bu günlere geldik.1yildir antb kullanmiyorum.Selamlar.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

etmen yazdı:urolojik girişim derken sistoskopiden mi bahsediyorsun ben ayın 28 inde sistoskopi olacağım tehlikeli bir şey varsa söyle vaz geceyim başkabir yazında ben sistoskopi olmadığını belirtmişsin neden

Benim yaptirdihim is retrogread rontgen di p3nisden sivi veriyolwr o sivi idrar yolundan yukari cikio prosatata kadar siringayla birden basiolar o arada da rontg3n c3kiolqr sividwki ilac parliyo ve rontgen filminde idrqr yolu gozukuyo

Gereksiz bi islem

Sistoskopi daha zor bi islem ama oncesinde antibiotuk v3riolar bi de sikintilariniz birden g3listiyse genclikten yada doustqn g3lmiosa yani olayiniz mikrobik veya usutmeye bagli iltihabi bi s3y se sistoskopi bi seyi deistirmio mrk gidermek disinda

Ve emin ol zor bi islem
prostatiniseveyim

Kadir beyin bi dongusu var allahtan bitmis

bu dongude belki 1 2 haftalik periyotlar yerine toplamda 3 ay tedaviyi hic birakmadan surdurse tekrarlamayacak sekilde iyilesirdi kim bilir bu surectede dra 10 kere gidecegine en fazla 3 kere giderdi

Birde su var agri artinca zaten lokosit artiyor ne cikacagini biliyorsunuz zaten bu dongude hic ters kose olmamis agri yokken lokosit cok cikmamis yada agri cokkrn lokositde orantili olarak artmis
prostatiniseveyim

Kemik ve eklem iltihaplarinda novasefi aylarca kullanabiliyorlarmis

Safra kesesi ve bobrek tasini goze alip en az 1 ay dayayacan novasefi gunde tek sefer 2mg gor bak hastalik kaliomu ama cesaret isi ne dr ne hasta cesaret edio

Yemez yani benimde yemedi.ben 2 hafta boyunca gunde 2 mg aldim 7. Gunun sonunda biraktim 8. Gun almadim agrilar bir artti sonra drvam ett8m bir hafta daha
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prostatiniseveyim yazdı:Kemik ve eklem iltihaplarinda novasefi aylarca kullanabiliyorlarmis

Safra kesesi ve bobrek tasini goze alip en az 1 ay dayayacan novasefi gunde tek sefer 2mg gor bak hastalik kaliomu ama cesaret isi ne dr ne hasta cesaret edio

Yemez yani benimde yemedi.ben 2 hafta boyunca gunde 2 mg aldim 7. Gunun sonunda biraktim 8. Gun almadim agrilar bir artti sonra drvam ett8m bir hafta daha
Evet Prstnsvyim hatta kaplıcaya 21 gün gidip birde aynı anda sabah akşam iesef yada novasef iğne vurduracaksin prostatin dibine kadar işler iyice hastalık diye birşey kalmaz.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

kadir yazdı:
prostatiniseveyim yazdı:Kemik ve eklem iltihaplarinda novasefi aylarca kullanabiliyorlarmis

Evet Prstnsvyim hatta kaplıcaya 21 gün gidip birde aynı anda sabah akşam iesef yada novasef iğne vurduracaksin prostatin dibine kadar işler iyice hastalık diye birşey kalmaz.
Kaplicaya gidemeyenler hamama gidebilir.Siz iğne olduğunuz zaman kaplicaya gitdiniz mi ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

freeman yazdı:
kadir yazdı:

Kaplicaya gidemeyenler hamama gidebilir.Siz iğne olduğunuz zaman kaplicaya gitdiniz mi ?
Hayır ben gitmedim...ama şiddetle tavsiye ederim.İlacin prostatin içine nüfuz etmesi açısından çok faydalı.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Bazi doktorlar iesef türü iğnelerin hastaligin ilk başlarinda etkili oldugunu ,daha sonralari etkisinn azaldığını belirtiyor
lebron33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen lebron33 »

Beyler tam geçti geçiyor derken bu ara çok spor yaptım ağırlık kaldırdım popo kaslarını biraz sıktım kastım ve nüksetti prostat iltihabım spordan sonra süt içmeye başladım son 2 haftadır acaba bundan kaynaklanmış olabilirmi fena yanıyor oturamıyorum yerime ağrısından ayaktada duramıyorum çalışamıyorum dostlarım kas gevşetici kullanıyım mı antibiyotik zarar diyorlar cok kas gevşetici de bel ağrısı yapıyor fıtık da var bende ne yapmamı onerırsınız yoksa antovıyottıgemı baslıyım
ZooM505
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen ZooM505 »

kadir yazdı:Benim tedavi şeklim şöyleydi ZooM505 kardesim;
Yaşadığım tedavi süreci hikayemi aynen aktarıyorum.
Malum korunmasiz ilişkiden sonra yaşadığım ilk semptom penis ucunda sinek ısırması hissi.Tavsiye üzerine Kızılay kliniğinde ilk muayene oluşum ve sadece idrar tahlili ile idrar yolları enfeksiyonu teşhisi. (Eksik muayene yanlış teşhis)Reçete edilen idrar yolları antiseptiği. İlacı kullandım,semptomlar giderek arttı. Geçer diye bekledim 2 ay gibi.Dahada arttı. Sonunda başka Dr a gittim.
İlk muayenede rektal tuşe ile prostat sıvısına bakildi ve idrar tahlili yapıldı.Sonuçlar kötüydü bol lokosit kümeleri vardı..dr siz kronik prostatit olmuşsunuz,niye bu kadar beklediniz diye sitem etti.Evet o Dr yüzünden hastalık kroniklesmisti.
Tedavi süreci başlamış oldu.

1-Prostat sıvısı lokosit ölçümü; her sahada 30-35.(ilk zamanlar)
Tedavi: 10 adet iesef igne,sabah 1aksam1.5gun devam edildi..İgne bitince flexilevo 750 mg. 2kutu 14 gün devam edildi.
2-Tekrar lokosit kontrolu:3-4 e düşmüş. Semptomlarda azalma var.2 ay sonra semptomlar artmaya başladı.
3-Tekrar lokosit kontrolu: Lokosit artmış. Her sahada 20-25 çıktı.
Tedavi: 8 kutu iesef iğne, sabah 1, akşam 1,4gun.İgne bitince flexilevo750 2 kutu 15 gün. Semptomlar azaldı.
4-Lokosit kontrolu: Her sahada 2-3 çok iyi.Dr. iyisin artık gelmene gerek yok dedi.Semptomlar ara sıra yokluyor.
Bir muddet sonra yine doktora gittim.Semtomlar yine ara sıra yokluyor.Dr niye geldin sen iyisin dedi.
5-Lokosit kontrolu: Yine yükselmiş.12-13 olmuş.
Tedavi: 5 adet iesef iğne, günde 1 ad.5gun. İgne bitince 1 kutu flexilevo750,7 gün.
6-Tekrar lokosit kontrolü: 2-3 e düşmüş. Çok iyi sağlıklı bir insanın durumu.
Semptomlar ara sıra yokluyor. Aradan 3-4 ay geçti. Semptomlar cok dusuk.Yine yavaştan pelvik bölgede damar atması,karınca gezmesi gibi belirtiler başladı.
7- Tekrar lokosit kontrolu:Lokosit yine yükselmiş. 10-15
Tedavi:7 adet iesef iğne, 1 kutu flexilevo .Ilaclar bitti.Semptomlar iyi.
Geçen zaman 6 ay, antibiyotik kullanımı yok.Semtomlar iyi.Kısa kesiyorum uzatmiyorum.Yine kontrole gittim.Lokosit nispeten daha düşük. Yine bu sefer daha düşük dozda bir tedavi.Takviyeleride ayni anda kullaniyordum.Yanliz daha sonralari basladim.Ligone,bromelain,propolis ve bağırsak florasi için doğal hergün evde mayalanmiş yoğurt.
Bu hikayenin tekrarini takriben 10 la çarp.Bu şekilde bir kontrol mekanizması sağlayarak bu günlere geldik.1yildir antb kullanmiyorum.Selamlar.
Abi çok geçmiş olsun.. Uzun uzun ayrıntılı yazmışssın hakkını helal et.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Helal olsun kardeşim ne demek..
prostatiniseveyim

lebron33 yazdı:Beyler tam geçti geçiyor derken bu ara çok spor yaptım ağırlık kaldırdım popo kaslarını biraz sıktım kastım ve nüksetti prostat iltihabım spordan sonra süt içmeye başladım son 2 haftadır acaba bundan kaynaklanmış olabilirmi fena yanıyor oturamıyorum yerime ağrısından ayaktada duramıyorum çalışamıyorum dostlarım kas gevşetici kullanıyım mı antibiyotik zarar diyorlar cok kas gevşetici de bel ağrısı yapıyor fıtık da var bende ne yapmamı onerırsınız yoksa antovıyottıgemı baslıyım

Spor yapmis bi daha bu kqdar yuklenme