PROSTATİTMİYİM ACABA ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
muratcimenn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

PROSTATİTMİYİM ACABA ?

Mesaj gönderen muratcimenn »

Arkadaşlar öncelikle merhaba , yeni üye oldum forumun çok faydalı olduğunu görüp aranıza katıldım.
Benim durumum şu , 2022 9.ayın sonunda karın altı ağrısı ve idrar yaparken yanma şikayeti ile özel bir hastaneye gittim , bir kaç test sonucu idrar yolu enfeksiyonu olduğum üroloji doktoru tarafından belirtildi , sonrasında hap ve iğne tedavisi verildi. İdrar yanmam geçti ancak hafif karın alt ağrım devam ettiğini söyledim sonrasında doktor tekrar cipro hapa devam ettirdi 1 hafta kadar , devamında ağrım kalmadı.Bende üstüne düşmedim.
Ancak 1 ay sonrasında tekrar şiddetli alt karın ağrısı başladı , bende farklı bir özel hastaneye giderek farklı bir üroloji hekimine muayene oldum , doktor idrar tahlili ve psa istedi psa normal ancak idrar tahliline göre ve prostat muayenesine göre prostatitsin dedi. 1 ay cipro ve ciprasid kullandım bu süre sonunda ağrılarım hafifledi ancak tam anlamıyla geçmedi. Sonrasında ben Fonksiyonel tıp adlı bir bölüme gittim şikayetlerimi anlattım bağırsak ile ilgili olabileceği söylendi , sonrasında gastroenteroloji bölümüne gidip şikayetlerimi anlattım , alt batın usg, idrar tahlili , gaita tahlili ve psa gibi durumlara baktık gastroenteroloji Huzursuz bağırsak sendromu olabilirsin deyip spazm çözücü gibi mide ve bağırsak ile ilgili ilaçlar verdi o ara çok ağrımda kalmamıştı aslında ancak ilaçlarla birlikte tamamiyle geçti gibi alt karın ağrım.
Tam bitti derken tam 4-5 ay sonra yani 15.04.2023 tarihinden itibaren alt karın ağrım tekrar başladı , bu sefer sertlesmemde azalma ereksiyon yok denecek kadar az , boşaldıktan sonra hafif yanma , alt batın tarafında hafif hafif sızlamalar , sol testisimde sızı, idrarda sıkışma hissi gibi şikayetlerle tekrar başladı.
Sorum şu , ilk prostatitsin diyen hekim sonrası ben en az 5 tane farklı üroloji hekimine giderek prostatit değilsin sen dediklerini biliyorum , hatta Zafer Oyman hocaya bile gidip prostat masaji yaptırıp idrar ve psa bakıp tertemizsin dediğini , ancak 4-5 ay sonra bu ağrının neden olduğunu hala prostatitmiyim değilmiyim durumunu çözemediğim için psikolojim mahfolmuş durumda.
Bu arada prostatitsin tanısını veren ilk doktordan sonra ben yeşil çay içmeyi çok fazlalaşırdım , şekeri kestim , karabaş otu melisa çayı içtim , brokoli kürü yaptım , arada sarımsak yutup , soğan suyu içtim , hazır gıdayı paketli yiyecekleri baharatları yiyecekleri kesip öyle zafer hocanın yanına gittim.
Kısaca ben prostatit değilsem bu prostatit değilsin diyen doktorlar bu ağrılar varken neden ısrarla prostatit değilsin dediler. Durumum ne gerçekten 6-7 üroloji doktorun şikayetlerimi dinleyip prostatit değilsindir neden diyor.
Şimdiden değerli görüp cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum , psikolojim çok bozuk lütfen yardımcı olmaya çalışın.
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: PROSTATİTMİYİM ACABA ?

Mesaj gönderen apo. »

muratcimenn yazdı:Arkadaşlar öncelikle merhaba , yeni üye oldum forumun çok faydalı olduğunu görüp aranıza katıldım.
Benim durumum şu , 2022 9.ayın sonunda karın altı ağrısı ve idrar yaparken yanma şikayeti ile özel bir hastaneye gittim , bir kaç test sonucu idrar yolu enfeksiyonu olduğum üroloji doktoru tarafından belirtildi , sonrasında hap ve iğne tedavisi verildi. İdrar yanmam geçti ancak hafif karın alt ağrım devam ettiğini söyledim sonrasında doktor tekrar cipro hapa devam ettirdi 1 hafta kadar , devamında ağrım kalmadı.Bende üstüne düşmedim.
Ancak 1 ay sonrasında tekrar şiddetli alt karın ağrısı başladı , bende farklı bir özel hastaneye giderek farklı bir üroloji hekimine muayene oldum , doktor idrar tahlili ve psa istedi psa normal ancak idrar tahliline göre ve prostat muayenesine göre prostatitsin dedi. 1 ay cipro ve ciprasid kullandım bu süre sonunda ağrılarım hafifledi ancak tam anlamıyla geçmedi. Sonrasında ben Fonksiyonel tıp adlı bir bölüme gittim şikayetlerimi anlattım bağırsak ile ilgili olabileceği söylendi , sonrasında gastroenteroloji bölümüne gidip şikayetlerimi anlattım , alt batın usg, idrar tahlili , gaita tahlili ve psa gibi durumlara baktık gastroenteroloji Huzursuz bağırsak sendromu olabilirsin deyip spazm çözücü gibi mide ve bağırsak ile ilgili ilaçlar verdi o ara çok ağrımda kalmamıştı aslında ancak ilaçlarla birlikte tamamiyle geçti gibi alt karın ağrım.
Tam bitti derken tam 4-5 ay sonra yani 15.04.2023 tarihinden itibaren alt karın ağrım tekrar başladı , bu sefer sertlesmemde azalma ereksiyon yok denecek kadar az , boşaldıktan sonra hafif yanma , alt batın tarafında hafif hafif sızlamalar , sol testisimde sızı, idrarda sıkışma hissi gibi şikayetlerle tekrar başladı.
Sorum şu , ilk prostatitsin diyen hekim sonrası ben en az 5 tane farklı üroloji hekimine giderek prostatit değilsin sen dediklerini biliyorum , hatta Zafer Oyman hocaya bile gidip prostat masaji yaptırıp idrar ve psa bakıp tertemizsin dediğini , ancak 4-5 ay sonra bu ağrının neden olduğunu hala prostatitmiyim değilmiyim durumunu çözemediğim için psikolojim mahfolmuş durumda.
Bu arada prostatitsin tanısını veren ilk doktordan sonra ben yeşil çay içmeyi çok fazlalaşırdım , şekeri kestim , karabaş otu melisa çayı içtim , brokoli kürü yaptım , arada sarımsak yutup , soğan suyu içtim , hazır gıdayı paketli yiyecekleri baharatları yiyecekleri kesip öyle zafer hocanın yanına gittim.
Kısaca ben prostatit değilsem bu prostatit değilsin diyen doktorlar bu ağrılar varken neden ısrarla prostatit değilsin dediler. Durumum ne gerçekten 6-7 üroloji doktorun şikayetlerimi dinleyip prostatit değilsindir neden diyor.
Şimdiden değerli görüp cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum , psikolojim çok bozuk lütfen yardımcı olmaya çalışın.
Alt karın ağrısı idrarda yanma ve ejekulasyon sonrası yanma bu anlattıkların klasik prostatit semptomları kardeşim.
Sen prostat sivisindan kültür ve PCR baktir olayı netleştirelim
muratcimenn

Dostum cevabın için teşekkür ederim ancak 1 ay cipro ve ciprasid kullandıktan sonra dr.zaferin yanina gittigimde prostat masajiyla sanırım lokosit bakmisti veya kültür olmasi lazım, hicbirseyin yok demisti zafer hoca olması sebebiyle soruyorum tekrar prostattan kültür ve pcr mi baktirnsiyorsun sen ?
apo.

Mesaj gönderen apo. »

muratcimenn yazdı:Dostum cevabın için teşekkür ederim ancak 1 ay cipro ve ciprasid kullandıktan sonra dr.zaferin yanina gittigimde prostat masajiyla sanırım lokosit bakmisti veya kültür olmasi lazım, hicbirseyin yok demisti zafer hoca olması sebebiyle soruyorum tekrar prostattan kültür ve pcr mi baktirnsiyorsun sen ?
Anti den sonra 1 hafta ara ver söyledim testleri yaptir kardeşim
muratcimenn

dostum şuan ilk prostatit şikayetlerime göre daha farklı gibi yine karın altı ağrısı ile başladı , idrarda yanma yok , boşalırken hafif yanma , tam boşalamama hissi , sertleşmede sorun var biraz , normale göre daha çok idrarda sıkışma hissi , ve sol testisimde ağrı var. Ben bu arada karabaş otu melisa çayı , yakı otu içiyorum , soğan kürü yapıyorum her gece 15 gün boyunca bunu her ağrım olunca deniyorum bende şikayetlerimi hafifletiyor bunlar. Bazen bağırsak için spazm çözücü içiyorum şu durumda antibiyotik hiç kullanmadım direk bu dediğin testleri yaptırayımmı ne diyorsun ?
apo.

Mesaj gönderen apo. »

muratcimenn yazdı:dostum şuan ilk prostatit şikayetlerime göre daha farklı gibi yine karın altı ağrısı ile başladı , idrarda yanma yok , boşalırken hafif yanma , tam boşalamama hissi , sertleşmede sorun var biraz , normale göre daha çok idrarda sıkışma hissi , ve sol testisimde ağrı var. Ben bu arada karabaş otu melisa çayı , yakı otu içiyorum , soğan kürü yapıyorum her gece 15 gün boyunca bunu her ağrım olunca deniyorum bende şikayetlerimi hafifletiyor bunlar. Bazen bağırsak için spazm çözücü içiyorum şu durumda antibiyotik hiç kullanmadım direk bu dediğin testleri yaptırayımmı ne diyorsun ?
Evet söylediğim testleri yaptirmalisin
muratcimenn

hocam kültür okey ancak prostat pcr dediğin psa mı ?