FİTNESS

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Ghost
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

FİTNESS

Mesaj gönderen Ghost »

Merhaba forumdaşlar ,

Lökosit geçen ay 0landı. Belirtiler tam olarak geçmedi fakat iyiye giden bir hal vardı. Bunu birde sporla destekleyim derken dün fitnessa yazıldım fitness sonrası belirtilerim arttı. İdrar hızım yavaşladı ve çatal işeme geri geldi . Islaklık hissi de hissediyorum. Sizce yol yakınken fitnessı bırakmalı mıyım daha kötü olur diye korkuyorum yorumlarınız neler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: FİTNESS

Mesaj gönderen kadir »

Ghost yazdı:Merhaba forumdaşlar ,

Lökosit geçen ay 0landı. Belirtiler tam olarak geçmedi fakat iyiye giden bir hal vardı. Bunu birde sporla destekleyim derken dün fitnessa yazıldım fitness sonrası belirtilerim arttı. İdrar hızım yavaşladı ve çatal işeme geri geldi . Islaklık hissi de hissediyorum. Sizce yol yakınken fitnessı bırakmalı mıyım daha kötü olur diye korkuyorum yorumlarınız neler
Agirlik kaldirırken pelvik bölgeye yük bindirilmemeli, ayakta degilde oturarak kaldirilmali. Mesane boş olmalı. Yatay bisiklette pedal çevirme iyi geliyor (Dikey degil) Kardioya agirlik verilmeli.
Cengiz4545
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Cengiz4545 »

kadir yazdı:

Agirlik kaldirırken pelvik bölgeye yük bindirilmemeli, ayakta degilde oturarak kaldirilmali. Mesane boş olmalı. Yatay bisiklette pedal çevirme iyi geliyor (Dikey degil) Kardioya agirlik verilmeli.
Kadir abi ben aşırı bol lökosit çıkmıştı zafer hoca 5 iğne verdi bana
İğneleri kullandıktan sonra ağrılarım dahada artmaya başladı acaba o iğneler iltihabla savaştığı içinmi ağrı yapıyor ve kadir abi benim tek şikayetim ağrılarım başkada bir şikayetim yok
Deli olacağım abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cengiz4545 yazdı:
kadir yazdı:

İğneleri kullandıktan sonra ağrılarım dahada artmaya başladı acaba o iğneler iltihabla savaştığı içinmi ağrı yapıyor ve kadir abi benim tek şikayetim ağrılarım başkada bir şikayetim yok
Deli olacağım abi
Cengiz kardesim, aynisını bende yasadim asıri bol lokosit demek iltihap demektir, kültür yaptirmişmiydin? İgneleri bitir lokositi bir daha ölçtür. Negatif degilse kültür yaptir ona göre drun farkli bir antibiyotik yazsin. Agrilar hemen geçmiyor maalesef.
Cengiz4545

kadir yazdı:
Cengiz4545 yazdı:
kadir yazdı: Agirlik kaldirırken pelvik bölgeye yük bindirilmemeli, ayakta degilde oturarak kaldirilmali. Mesane boş olmalı. Yatay bisiklette pedal çevirme iyi geliyor (Dikey degil) Kardioya agirlik verilmeli.
Deli olacağım abi
Cengiz kardesim, aynisını bende yasadim asıri bol lokosit demek iltihap demektir, kültür yaptirmişmiydin? İgneleri bitir lokositi bir daha ölçtür. Negatif degilse kültür yaptir ona göre drun farkli bir antibiyotik yazsin. Agrilar hemen geçmiyor maalesef.
Kadir abi 1"cisi iğneler acaba iltihapla savaştığı içinmi vücutta ağrı oluşuyor çünkü iğneleri alınca ağrılarım daha artmaya başlıyor.2"cisi zafer hocadanmi yoksa başka hastahanede kültür yapıyım mı çünkü zafer hoca bildiğim kadarıyla kültür yaptırmıyor cevaplarınız benim için önemlidir abi teşekkürler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cengiz4545 yazdı:
kadir yazdı:
Cengiz4545 yazdı:Kadir abi ben aşırı bol lökosit çıkmıştı zafer hoca 5 iğne verdi bana
Deli olacağım abi
Kadir abi 1"cisi iğneler acaba iltihapla savaştığı içinmi vücutta ağrı oluşuyor çünkü iğneleri alınca ağrılarım daha artmaya başlıyor.2"cisi zafer hocadanmi yoksa başka hastahanede kültür yapıyım mı çünkü zafer hoca bildiğim kadarıyla kültür yaptırmıyor cevaplarınız benim için önemlidir abi teşekkürler
Bence Genta tam duyarli degil, orta duyarli yada direncli olabilir. Bunun cevabini ancak lokosit kontrolü sonucunda ögrenebiliriz. Baska hastanedede yaptirabilirsin sorun degil.
Cengiz4545

kadir yazdı:
Cengiz4545 yazdı:
kadir yazdı: Cengiz kardesim, aynisını bende yasadim asıri bol lokosit demek iltihap demektir, kültür yaptirmişmiydin? İgneleri bitir lokositi bir daha ölçtür. Negatif degilse kültür yaptir ona göre drun farkli bir antibiyotik yazsin. Agrilar hemen geçmiyor maalesef.
Bence Genta tam duyarli degil, orta duyarli yada direncli olabilir. Bunun cevabini ancak lokosit kontrolü sonucunda ögrenebiliriz. Baska hastanedede yaptirabilirsin sorun degil.
Kadir abi son birsey soracağım kültür tahlilini kan verip de yapacağız değilmi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cengiz4545 yazdı:
kadir yazdı:
Cengiz4545 yazdı: Kadir abi 1"cisi iğneler acaba iltihapla savaştığı içinmi vücutta ağrı oluşuyor çünkü iğneleri alınca ağrılarım daha artmaya başlıyor.2"cisi zafer hocadanmi yoksa başka hastahanede kültür yapıyım mı çünkü zafer hoca bildiğim kadarıyla kültür yaptırmıyor cevaplarınız benim için önemlidir abi teşekkürler
Hayır, prostat sıvisi, meni ve idrardan yapılacak.
Cengiz4545

kadir yazdı:
Cengiz4545 yazdı:
kadir yazdı: Bence Genta tam duyarli degil, orta duyarli yada direncli olabilir. Bunun cevabini ancak lokosit kontrolü sonucunda ögrenebiliriz. Baska hastanedede yaptirabilirsin sorun degil.
Kadir abi ben bu sefer sizin önerdiğiniz bütün tahlileri yaptıracağım ama benim anlamadığım nokta doktorlar neden sizin önerdeginiz tahlilleri yaptirmadan hemen kafasına gore antibiyotiki üzererimide deniyorlar.
birde siz kaç senede iyileştiniz kadir abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cengiz4545 yazdı:
kadir yazdı:
Cengiz4545 yazdı: Kadir abi son birsey soracağım kültür tahlilini kan verip de yapacağız değilmi
Kadir abi ben bu sefer sizin önerdiğiniz bütün tahlileri yaptıracağım ama benim anlamadığım nokta doktorlar neden sizin önerdeginiz tahlilleri yaptirmadan hemen kafasına gore antibiyotiki üzererimide deniyorlar.
Benim iki yıl sürdü Cengiz kardesim. Drların baziları dedigin yöntemle çalısiyor dogrudur. Fakat tüm enfeksiyon ile ilgili bilimsel kanıta dayalı makalelerde kültür,antibogram pcr gibi tahlillerin yapılmasi gerektigi vurgulanıyor.
Cengiz4545

kadir yazdı:
Cengiz4545 yazdı:
kadir yazdı: Hayır, prostat sıvisi, meni ve idrardan yapılacak.
Benim iki yıl sürdü Cengiz kardesim. Drların baziları dedigin yöntemle çalısiyor dogrudur. Fakat tüm enfeksiyon ile ilgili bilimsel kanıta dayalı makalelerde kültür,antibogram pcr gibi tahlillerin yapılmasi gerektigi vurgulanıyor.
Kadir abi bütün samimiyetimle söylüyorum burda herkesin kendine göre tedavi olduğu bir doktoru vardır
Ama burda hepimizin doktoru da sizsiniz
Kadir abi 2017 de geçirmiş olduğum prostat sivisinda 2 bakteri ve birde candida üretmiştir
Ve bir sene önce tekrar nüks etti zafer hocada tedavi oldum ve birdaha prostat sıvisinda bakteri aradık bu sefer bulamadık bu testleri de doktor levent beyde yaptırdım hane düşmanım yine kimdir diye ama temiz bu sefer bulamadık
Acaba yine 2017 deki bakterilermidir yoksa bu sefer başka bakterimidir
Yada kendilerini sakldılarda mi görmedik
Ama ben önce zafer hocada tedavi oldum
Sonra levent beye test yaptırdım
Acaba diyorum zafer hocanın tedavisi bakteriyi öldürdü de mi sonuçlar temiz çıktı
En son 1 sene lökosit zafer hocada 5.6 çıkmıştı
Ve 3 ay 4 ay hiç semton yaşamadım tamamıyla bitmişti süper olmuştum ilaç bile kullanmıyorumdum
Affınıza sığınarak söyliyorum kadir abi
Taki bir ilişki yaşadım ve hemen yarım saat sonra ikinci ilişki yaşadım ve ne olduysa yine oldu sanırım iyileşme sürecini maf ettik başa döndük
Ve sonuç boll küme küme lökosit.
Şimdi kadir abi dediğim gibi eskiden candida zaten çıkmıştı bende ve halada ayaklarımın da zaten mantar da var şimdi bu antibiyotik lerle beraber
Fluzamed günde 400 mg doktora danışmadan alıyorum en azında deneyimli hemde zaten parmaklarında var belki ne malum prostat da da hala candida da var ona da etki yapsın en azında deneyelim abi sizin görüşünüz ne olur kadir abi..teşekkürler hakkınızı helal edin abi sizi yoruyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cengiz4545 yazdı:
kadir yazdı:
Cengiz4545 yazdı: Kadir abi ben bu sefer sizin önerdiğiniz bütün tahlileri yaptıracağım ama benim anlamadığım nokta doktorlar neden sizin önerdeginiz tahlilleri yaptirmadan hemen kafasına gore antibiyotiki üzererimide deniyorlar.
Kadir abi bütün samimiyetimle söylüyorum burda herkesin kendine göre tedavi olduğu bir doktoru vardır
Ama burda hepimizin doktoru da sizsiniz
Kadir abi 2017 de geçirmiş olduğum prostat sivisinda 2 bakteri ve birde candida üretmiştir
Ve bir sene önce tekrar nüks etti zafer hocada tedavi oldum ve birdaha prostat sıvisinda bakteri aradık bu sefer bulamadık bu testleri de doktor levent beyde yaptırdım hane düşmanım yine kimdir diye ama temiz bu sefer bulamadık
Acaba yine 2017 deki bakterilermidir yoksa bu sefer başka bakterimidir
Yada kendilerini sakldılarda mi görmedik
Ama ben önce zafer hocada tedavi oldum
Sonra levent beye test yaptırdım
Acaba diyorum zafer hocanın tedavisi bakteriyi öldürdü de mi sonuçlar temiz çıktı
En son 1 sene lökosit zafer hocada 5.6 çıkmıştı
Ve 3 ay 4 ay hiç semton yaşamadım tamamıyla bitmişti süper olmuştum ilaç bile kullanmıyorumdum
Affınıza sığınarak söyliyorum kadir abi
Taki bir ilişki yaşadım ve hemen yarım saat sonra ikinci ilişki yaşadım ve ne olduysa yine oldu sanırım iyileşme sürecini maf ettik başa döndük
Ve sonuç boll küme küme lökosit.
Şimdi kadir abi dediğim gibi eskiden candida zaten çıkmıştı bende ve halada ayaklarımın da zaten mantar da var şimdi bu antibiyotik lerle beraber
Fluzamed günde 400 mg doktora danışmadan alıyorum en azında deneyimli hemde zaten parmaklarında var belki ne malum prostat da da hala candida da var ona da etki yapsın en azında deneyelim abi sizin görüşünüz ne olur kadir abi..teşekkürler hakkınızı helal edin abi sizi yoruyorum
Rica ederim Cengiz kardeşim, iyileşme evresi dedigimiz duyarli antibiyotiklerle yapilan tedavi sürecinde ve sonrasinda iyi duruma gelindiginde psikolojik olarak rahatlarsıniz gercekten % 100 hissedersiniz tüm semptomlariniz yok olmustur ve bu rahatlikla 1. iliskiden sonra 2.yi yaparsiniz ve ne olursa ondan sonra olur semptomlar bir anda geri döner ve dediginiz gibi lokosit bile yükselir. Bu durumu ben defalarca yasadim. Ben yasadigim gibi forumdaki bir çok arkadasimizda ayni durumu yasadi. Buna benzer bir çok konuyada gerek sifahi görüsmelerimizde gerekse yazili görüsmelerimizde şahit oldum ve bilgi dagarcıgimizda buna benzer mevzular yogun. Bir kere aşagidaki yazdiklarima dikkat etmekte fayda var ve sizinde bunlari bilmenizi isterim.
İyilesme evresi dedigimiz tedavi görülen ve sonrasindaki max 2 yıl süresince "mükerrer ejekülasyon" yapmamak lazım. Ejekülasyon aralıklarini mümkün oldukca uzatmakta fayda var. Örnegin; Haftada 2 normal iliski.. mast daha fazla etkiliyor haftada 1 olabilir. En azindan 2 yıl buna dikkat etmek lazim. Tedavili olarak 2 yılı atlattiktan sonra sorun olmuyor. Bizzat yaşayan biri olarak ifade etmek isterim.
Size tavsiyem, yine daha önce nereye tahlil yaptirdiniz ise oraya ayni tahlilleri yaptirmaniz ve size iyi gelen tedavinize devam etmenizdir.
Tekrar gecmis olsun.
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

kadir yazdı: Rica ederim Cengiz kardeşim, iyileşme evresi dedigimiz duyarli antibiyotiklerle yapilan tedavi sürecinde ve sonrasinda iyi duruma gelindiginde psikolojik olarak rahatlarsıniz gercekten % 100 hissedersiniz tüm semptomlariniz yok olmustur ve bu rahatlikla 1. iliskiden sonra 2.yi yaparsiniz ve ne olursa ondan sonra olur semptomlar bir anda geri döner ve dediginiz gibi lokosit bile yükselir. Bu durumu ben defalarca yasadim. Ben yasadigim gibi forumdaki bir çok arkadasimizda ayni durumu yasadi. Buna benzer bir çok konuyada gerek sifahi görüsmelerimizde gerekse yazili görüsmelerimizde şahit oldum ve bilgi dagarcıgimizda buna benzer mevzular yogun. Bir kere aşagidaki yazdiklarima dikkat etmekte fayda var ve sizinde bunlari bilmenizi isterim.
İyilesme evresi dedigimiz tedavi görülen ve sonrasindaki max 2 yıl süresince "mükerrer ejekülasyon" yapmamak lazım. Ejekülasyon aralıklarini mümkün oldukca uzatmakta fayda var. Örnegin; Haftada 2 normal iliski.. mast daha fazla etkiliyor haftada 1 olabilir. En azindan 2 yıl buna dikkat etmek lazim. Tedavili olarak 2 yılı atlattiktan sonra sorun olmuyor. Bizzat yaşayan biri olarak ifade etmek isterim.
Size tavsiyem, yine daha önce nereye tahlil yaptirdiniz ise oraya ayni tahlilleri yaptirmaniz ve size iyi gelen tedavinize devam etmenizdir.
Tekrar gecmis olsun.
"kadir" aga-bey bunun gibi mesajlarla birçok kez uyarıda bulundu. Ciddi bir konu olmalı. Bu mesajdan sonra iyice kıllandım. Artık en az bir yıl, elle boşaltma işlemini haftada üçten, haftada ikiye düşürme kararı aldım. İlişkiyi de uzun bir süre erteleme.
kadir yazdı: ... iyileşme evresi dedigimiz duyarli antibiyotiklerle yapilan tedavi sürecinde ve sonrasinda iyi duruma gelindiginde psikolojik olarak rahatlarsıniz gercekten % 100 hissedersiniz tüm semptomlariniz yok olmustur ve bu rahatlikla 1. iliskiden sonra 2.yi yaparsiniz ve ne olursa ondan sonra olur semptomlar bir anda geri döner ve dediginiz gibi lokosit bile yükselir. Bu durumu ben defalarca yasadim. Ben yasadigim gibi forumdaki bir çok arkadasimizda ayni durumu yasadi.
Bu ne arkadaş ya... İlişki de hattrick için çabalarken, duble yol yapamaz hale geldik... ))) Mart 2025'e kadar, tek tabanca takılacağız artık.

Gerçekten önemli bir konu olduğunu düşündüğüm için yeniden yazdım.
Ghost
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Ghost »

kadir yazdı:

Çok teşekkür ederim kadir abi bugün dediğin şekilde dikey bisiklet yerine yatayı yaptım hareketleri oturarak yaptım çok daha rahat hissediyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ghost yazdı:
kadir yazdı:

Çok teşekkür ederim kadir abi bugün dediğin şekilde dikey bisiklet yerine yatayı yaptım hareketleri oturarak yaptım çok daha rahat hissediyorum
Rica ederim cok sevindim..