Hastalıkta yeniyim hiç tedavi olmadım doğru olandan başlamak istiyorum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Yunusemre
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Hastalıkta yeniyim hiç tedavi olmadım doğru olandan başlamak istiyorum

Mesaj gönderen Yunusemre »

Abilerim kardeslerim öncelikle hepinize geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.
2022 ortalarında hiç bı sıkıntım yokken mavi lab da pcr testi verdim ve gardnella ve uroplazma urealticum bakterisi cikti.
Sonra bunu ordaki uzmana sorduğumda 2kutu tetradox bir kutu azitromisin almamı önerdi bu şekilde kullandim bi kaç ay sonra bende penis ucunda batma ve şeffaf bı akıntı basladi damla damla tabi yeni bı hastalık kapmış olamam çünkü ilişkiye nerdeyse 1 yıldır görmüyordum. Daha sonra doktora gittim bana biteral ve kılından yazdı akıntı gitti daha sonra evlendim eşime durumu anlantum şuan için hiç ilişkiye girmedik ama penis içinde şeffaf bı sıvı duruyor sebebini bilmiyorum bununla birlikte penis ucunda batma başladı kasıklarımda ağrı ayda bı kaç gün oluyor penis başında ağrı başladı muhtmelen prostatit oldum . Eşimle kara kara düşünüyoruz kendim nigdedeyim doktorlar çok ilgisiz ve bu konuda pek bilgileri yok sizden rica ne yapmalıyım tedaviye en doğru yerden baslmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim saygı değer abilerim kime gitmeliyim nerden başlamalıyım bakteriyelse esimede bulaşır mı lütfen yardım edin
adige60

Re: Hastalıkta yeniyim hiç tedavi olmadım doğru olandan başlamak istiyorum

Mesaj gönderen adige60 »

Cansel geçmiş varmı daha önce
Yunusemre

Cinsel geçmişim var evet
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

Hiçbir sıkıntı yokken niye test verdiniz ki? O bir kenara, hiçbir sıkıntı yokken niye ağır bir antibiyotik tedavisine başladınız ki?

Antibiyotikler enfeksiyonu bitirebilseler de, bağırsak florasına zarar veriyor ve mantar sorunu ortaya çıkabiliyor.

Bildiğim kadarıyla, buradan okuduklarımdan yola çıkarak, eşler bu durumdan zarar görmüyor. Prostatit kişiye özel bir hastalık.

Eğer ağrı, sızı yanma yoksa, ciddi bir akıntı yoksa, ereksiyon sorunu yaşamıyorsanız, meniniz topak topak olmuyorsa, sizde bir sorun görünmüyor zannımca.

Buradaki aga-beyler daha iyi bilir ama; düzenli cinsel ilişki, düzenli egzersiz ve hamursuz&şekersiz&işlenmiz gıdasız diyet, prostat sağlığı için yapmanız gereken şeylerdir. Tabi eğer bakteriyel bir enfeksiyon yoksa. Eğer varsa, yukarıdaki semptonları yaşarsınız.

Kafanıza takmayın. Hastalık olsa bile bu hastalığın zaman ve çabayla büyük bir oranda iyileştiğini aklınıza kazıyınız.
Yunusemre

Hocam belirtilerim şöyle penis ucu batma oluyor arada idrarda yanma su yu az içtiğim zamanlarda hafif oluyor penis ucunda ağrı oluyor menide az geliyor bazen ama topaklasma nasıl bişey olduğunu bilmiyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Yunusemre yazdı:Abilerim kardeslerim öncelikle hepinize geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.
2022 ortalarında hiç bı sıkıntım yokken mavi lab da pcr testi verdim ve gardnella ve uroplazma urealticum bakterisi cikti.
Sonra bunu ordaki uzmana sorduğumda 2kutu tetradox bir kutu azitromisin almamı önerdi bu şekilde kullandim bi kaç ay sonra bende penis ucunda batma ve şeffaf bı akıntı basladi damla damla tabi yeni bı hastalık kapmış olamam çünkü ilişkiye nerdeyse 1 yıldır görmüyordum. Daha sonra doktora gittim bana biteral ve kılından yazdı akıntı gitti daha sonra evlendim eşime durumu anlantum şuan için hiç ilişkiye girmedik ama penis içinde şeffaf bı sıvı duruyor sebebini bilmiyorum bununla birlikte penis ucunda batma başladı kasıklarımda ağrı ayda bı kaç gün oluyor penis başında ağrı başladı muhtmelen prostatit oldum . Eşimle kara kara düşünüyoruz kendim nigdedeyim doktorlar çok ilgisiz ve bu konuda pek bilgileri yok sizden rica ne yapmalıyım tedaviye en doğru yerden baslmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim saygı değer abilerim kime gitmeliyim nerden başlamalıyım bakteriyelse esimede bulaşır mı lütfen yardım edin
Merhaba kardesim, senin durumun tam bir bakteriyel patogenez.Hikayende cinsel bulaşta varmiş zaten.
Gardnerella ve ureoplazma...pcrde cıkmiş. Gardnerella icin o ilaclar fayda etmez paraziter bir patojen oldugu icin antiprotozoal bir ilaç kullanman gerekir.Biteral yada Flagyl olmalıdir.
Üreoplazma icinde olası antibiyotikler Doksisiklin, azitromisin, eritromisin,tetrasiklin v.s antibiyotiklerdir..üreoplazmada hücre duvarı olmadiği için bir cok antibiyotiğe direnclidir. Oyüzden dogru antibiyotigi bulmak adına Üreoplazma için antibiogram yapılmasi gerekir. Eşine bulaşsa tedavisi kolay cünkü esinde prostat yok...prostatı olanin tedavisi zor. Antibiyotigin prostata nüfuz etmesi problem.
Yunusemre

Prostatit deilmidir kadir abi sence bide ben bir kutu biteral ictigimde rahatlamıştım ama sonra yine tekrarladı simdi
Yunusemre

Abi bide uroplazma için ben sonra Ankara'da suruntu ve idrar kültürü verdim orda uroplazma nagatif geldi. Acaba İstanbul'a gitsem gelişim labda semenden kültür versem antibiyogram yapıyoruz dediler çözüm olurmu
Yunusemre

Birde kadir abi altta diğer belirtileri yazmıştım gördün mü onlarida
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Yunusemre yazdı:Birde kadir abi altta diğer belirtileri yazmıştım gördün mü onlarida
Belirtilerin klasik prostatit semptomları.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Yunusemre yazdı:Prostatit deilmidir kadir abi sence bide ben bir kutu biteral ictigimde rahatlamıştım ama sonra yine tekrarladı simdi
Bir kutu yetmez en az iki kutu kullanilmali.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Yunusemre yazdı:Abi bide uroplazma için ben sonra Ankara'da suruntu ve idrar kültürü verdim orda uroplazma nagatif geldi. Acaba İstanbul'a gitsem gelişim labda semenden kültür versem antibiyogram yapıyoruz dediler çözüm olurmu
Pcrde hangi labta ureoplazma ciktiysa o laba soyle onlar külturle dogrulasinlar mademki pcrde cikmis, külturdede cikartip antibiogramini yapsinlar.
Yunusemre

Mavi lab a gitmiştim ama pek guvenemedim oraya abi bu hafta gelişime gidip test vericem test sonucuna göre sizden akıl alıp hangi doktor önerirseniz oraya gitmeyi düşünüyorum