Candidal Prostatit | Tüm Ayrıntılar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
gedikpasa34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Candidal Prostatit | Tüm Ayrıntılar

Mesaj gönderen gedikpasa34 »

Abiler belki önerilen linkleri hepimiz çeviri yolu ile okuduk.Ben Amerikada bir arkadaşa tercüme ettirdim.Bilgi için paylaştım.Umarım faydalı olur.Hepimize şifalar dilerim.
gedikpasa34

Bugün itibari ile 1 aylık ilaç tedavisi bitti.Dün yine yazdırdığım 2.ci ayın ilaçları bugün geldi bu ayı’da ilaç kullanacağım.Bende hisedilecek bir şey yok ama umutluyum bu ilaçlarıda bitirdiğimde herşey belli olur.Sizlere bilgi vereceğim.Sadece tatlıyı kesemiyorum iftardan sonra azda olsa yada ekmek tüketiyorum.İnanıyorumki bu ilaçlar candidayı kurutacak.ecza depoları zolax veriyor hepsinin eşdeğeri budur diyorlar.Hepinize bol selamlar
gedikpasa34

Grismask abi nasıl sende bşr gelişme varmı.Kaçgün oldu Antifugnal kullanalı ben 36 .cı gündeyim.60 günü tamamlayacağım yani 2 ay.Çok ciddi ,hisedilecek durum yok.Umutluyum
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

gedikpasa34 yazdı:Bugün itibari ile 1 aylık ilaç tedavisi bitti.Dün yine yazdırdığım 2.ci ayın ilaçları bugün geldi bu ayı’da ilaç kullanacağım.Bende hisedilecek bir şey yok ama umutluyum bu ilaçlarıda bitirdiğimde herşey belli olur.Sizlere bilgi vereceğim.Sadece tatlıyı kesemiyorum iftardan sonra azda olsa yada ekmek tüketiyorum.İnanıyorumki bu ilaçlar candidayı kurutacak.ecza depoları zolax veriyor hepsinin eşdeğeri budur diyorlar.Hepinize bol selamlar
Merhaba Gedikpaşa dostum. inşallah iyi olursun. Durumunu paylaşmana sevindim. ben de kendimde kandida şüpheleniyorum. Bende hissedilecek bir şey yok derken?
gedikpasa34

BruceLee yazdı:
gedikpasa34 yazdı:Bugün itibari ile 1 aylık ilaç tedavisi bitti.Dün yine yazdırdığım 2.ci ayın ilaçları bugün geldi bu ayı’da ilaç kullanacağım.Bende hisedilecek bir şey yok ama umutluyum bu ilaçlarıda bitirdiğimde herşey belli olur.Sizlere bilgi vereceğim.Sadece tatlıyı kesemiyorum iftardan sonra azda olsa yada ekmek tüketiyorum.İnanıyorumki bu ilaçlar candidayı kurutacak.ecza depoları zolax veriyor hepsinin eşdeğeri budur diyorlar.Hepinize bol selamlar
Merhaba Gedikpaşa dostum. inşallah iyi olursun. Durumunu paylaşmana sevindim. ben de kendimde kandida şüpheleniyorum. Bende hissedilecek bir şey yok derken?
Abi şikayetim sadece peniste sızı 13 yıllık kullanılmayan antibiyotik ve şifalı bitkiler kalmadı.Tek denenmeyen tedavi mantar onun için 2 ay Antifugnal gerekiyor.Ben yolun ortasındayım.Benim şikayetim peniste sızı ve ağrının sürekli olması.Durum böyle
BruceLee

gedikpasa34 yazdı:
BruceLee yazdı:
Abi şikayetim sadece peniste sızı 13 yıllık kullanılmayan antibiyotik ve şifalı bitkiler kalmadı.Tek denenmeyen tedavi mantar onun için 2 ay Antifugnal gerekiyor.Ben yolun ortasındayım.Benim şikayetim peniste sızı ve ağrının sürekli olması.Durum böyle
evet seninkinin sebebi kandida olabilir. denemekten zarar çıkmaz
gedikpasa34

Brucelee çok teşekkür ederim.İnan tek dileğim fromdaki arkadaşlar için ben iyileştim sizde Antifugnal 2 ay kullanın demek isterim.
rmzigrll

Mesaj gönderen rmzigrll »

gedikpasa34 yazdı:Brucelee çok teşekkür ederim.İnan tek dileğim fromdaki arkadaşlar için ben iyileştim sizde Antifugnal 2 ay kullanın demek isterim.
Benim de bu penis ağrısı mahvediyor ayakta durmak istemiyorum penisin dibi ağrıyor çok kötü bir şey
BruceLee

gedikpasa34 yazdı:Brucelee çok teşekkür ederim.İnan tek dileğim fromdaki arkadaşlar için ben iyileştim sizde Antifugnal 2 ay kullanın demek isterim.
İnşallah. Kaç mg ve hangi ilaç kullanıyorsun?
gedikpasa34

BruceLee yazdı:
İnşallah. Kaç mg ve hangi ilaç kullanıyorsun?
Günde 2 tablet 200 mg toplamı 400 mg hergün iftardan 2 saat sonra atıyorum önceleri akşam yemeğinden sonraları doktora triflucan yazdırdım ecza depolarında eş değer olan zolax200 mg geldi.1 aylık ilaç bitti 2 ci ayın ilacını bir aylık yazdırdım.şuan 35 .gündeyim ilacıda şimdi aldım.400 mg olmadığı için 2 tane 200 mg alıyorum.
gedikpasa34

rmzigrll yazdı:
Benim de bu penis ağrısı mahvediyor ayakta durmak istemiyorum penisin dibi ağrıyor çok kötü bir şey
Eğer Antibiyotik çok aldıysan mantar tedavisi alabilirsin.Bende ortadan başa doğru ağrı oluyor.İnan sıcak,soğuk fark etmiyor hep ağrıyor
Speaky
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Speaky »

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3936149/

Candida mantarı prostatit çok acıklayıcı bilgiler
gedikpasa34

Speaky yazdı:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3936149/

Teşekkürler bilgi için.Eğer daha önce çeviri yaptırtıp paylaştığım linkler ile aynı değilse bu yeni bilgidir.
grismask
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen grismask »

gedikpasa34 yazdı:Grismask abi nasıl sende bşr gelişme varmı.Kaçgün oldu Antifugnal kullanalı ben 36 .cı gündeyim.60 günü tamamlayacağım yani 2 ay.Çok ciddi ,hisedilecek durum yok.Umutluyum
evet gelişme var. işerken çok sıkışsam bile idrarın çıkmasını sanki bir tıkanıklık varmış gibi bir süre bekliyordum, şimdi anında işeyebiliyorum. penis içinde bazen tıkanıklık hissi olurdu o tamamen bitti. boşalırken yanma kaşıntı hissi ise azaldı orgazma yakın bir hissi tekrar deneyimlemeye başladım fakat hala tam bir orgazm değil. 15. güne yaklaşıyorum.aynı zamanda bu süreçte çok dikkatli beslendim. devam da ediyorum.
rmzigrll

Mesaj gönderen rmzigrll »

gedikpasa34 yazdı:
rmzigrll yazdı:
Eğer Antibiyotik çok aldıysan mantar tedavisi alabilirsin.Bende ortadan başa doğru ağrı oluyor.İnan sıcak,soğuk fark etmiyor hep ağrıyor
Yok hocam hastalık başında bi iki hafta kullandım sonra bıraktım çok oldu bırakalı benim de soğuk sıcak fark etmiyor hep penis ve penis dibi kök kısmı sızlıyor geçmedi bi senedir
BruceLee

grismask yazdı:
gedikpasa34 yazdı:Grismask abi nasıl sende bşr gelişme varmı.Kaçgün oldu Antifugnal kullanalı ben 36 .cı gündeyim.60 günü tamamlayacağım yani 2 ay.Çok ciddi ,hisedilecek durum yok.Umutluyum
evet gelişme var. işerken çok sıkışsam bile idrarın çıkmasını sanki bir tıkanıklık varmış gibi bir süre bekliyordum, şimdi anında işeyebiliyorum. penis içinde bazen tıkanıklık hissi olurdu o tamamen bitti. boşalırken yanma kaşıntı hissi ise azaldı orgazma yakın bir hissi tekrar deneyimlemeye başladım fakat hala tam bir orgazm değil. 15. güne yaklaşıyorum.aynı zamanda bu süreçte çok dikkatli beslendim. devam da ediyorum.
Dostum seni yakından takip ediyoruz :) sanırım doğru yoldasın. sende bir de inflamasyonun geçmesi gerekecek. sanırım tam iyileşmen 6 ayı buluabilir
gedikpasa34

Speaky yazdı:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3936149/

Giriş
Mantar enfeksiyonunun prostatit için nedensel bir faktör olarak rolü şu anda hafife alınmaktadır. Çalışmamızın amacı, antibiyotik ve alfa blokerlerle tedaviye dirençli kronik pelvik ağrı sendromu semptomları ile başvuran hastalarda antifungal rejime verilen yanıtı değerlendirmekti.
Gereç ve yöntemler
Ardışık 1000 hastayı dahil ettik. Dahil etme kriterleri, art arda dört haftalık antibiyotik ve alfa blokerlere yanıt verilmemesini içeriyordu. Antifungal rejime iki hafta devam edildi. Düşük karbonhidrat diyeti, idrarın alkalileştirilmesi ve flukonazol uygulamasını içeriyordu.
Sonuçlar
Hastaların yaş ortalaması 34 idi. Ortalama serum total PSA ve PSA yoğunluğu (PSAd) sırasıyla 0.6 ng/ml ve 0.03 ng/ml/gramdı. İyi yanıt veren hastaların yaş ortalaması, PSA, prostat hacmi ve PSAd sırasıyla 33, 0.5, 17 ve 0.031 idi. İyi yanıt göstermeyen hastalar için değerler sırasıyla 36, 0.8, 23 ve 0.037idi (tüm değişkenler için p <0.0001). Antifungal rejim ile tedavi edilen vakaların% 80'inde iyileşme gözlendi.
Sonuçlar
Kronik prostatit / kronik pelvik ağrı sendromu ve antibiyotiklere eksik yanıt veren genç yetişkin erkeklerin çoğunluğu için antifungal rejim düşünülmelidirGiriş
Prostatit, genitoüriner sorunları olan ürologlara başvuran erkeklerin yaklaşık% 8'ini etkileyen yaygın bir sağlık sorunudur. Literatürde fungal prostatit ile ilgili veriler seyrek olup çoğunlukla izole olgu sunumları şeklindedir. Fungal prostatitin geniş spektrumlu antibiyotikler çağında giderek daha fazla tanınması beklenmelidir.

Bakteriyel prostatit ile serum psa'daki artışın ilişkisini doğrulayan birçok çalışma yayınlanmıştır. Pansadoro ve diğ. [6] akut bakteriyel prostatit, kronik bakteriyel prostatit ve bakteriyel olmayan prostatitli erkeklerin sırasıyla% 71,% 15 ve% 6'sında kanda psa'da bir artış olduğunu bildirmiştir. Lee ve diğ. son zamanlarda kronik prostatitin prostat kanseri taraması için PSA seviyesi yorumlarına müdahale edebileceğini bildirdi.

Çalışmamızın amacı, kronik prostatit / kronik pelvik ağrı sendromu (CP / CPPS) ile başvuran ve antibiyotik ve alfa bloker tedavisinin bir kombinasyonuna yanıt vermeyen 1.000 Mısırlı erkeği yönetme konusundaki deneyimimizi bildirmekti.
gedikpasa34

Kullanılan YÖNTEMLER
Çalışmamıza, bir yıl boyunca üroloji polikliniğimize CP / CPPS ile başvuran ve tıbbi tedavi ile düzelmeyen tüm hastaları dahil ettik. Üniversite hastanemiz ilimize ve çevresindeki tüm bölgelere hizmet veren üçüncül bir bakım hastanesidir. Buradaki tıbbi bakım tamamen ücretsizdir, bu da yüksek hacimli vakaları yönetmemizi sağlar.

Çalışmaya, AÜSS'Lİ veya aüss'siz, spesifik olmayan pelvik, genital veya perineal ağrı ile başvuran yetişkin erkek hastalar dahil edildi. Ayrıca semptomlarında iyileşme göstermeden florokinolonlar ve alfa blokerlerle dört haftalık sürekli tedavi almış olmalılardı. Kurumumuzda genellikle siprofloksasin ve tamsulosin kombinasyonu kullanırız. Bakteriyel enfeksiyonu veya diğer olası patolojileri dışlamak için idrar kültürü ve abdominopelvik ultrason yapılmalıdır. Yukarıda belirtilen kriterlerin kullanılması, kurumumuza prostatit semptomları ile başvuran vakaların yaklaşık% 20'sini çalışmamıza dahil etmemize izin verirken, diğerleri antibiyotik ve alfa blokerlerin kombinasyon tedavisine iyi yanıt verdHastalarımıza düşük karbonhidratlı diyete devam edildi, idrarları potasyum sitrat ile alkalileştirildi ve iki hafta boyunca günlük flukonazol uygulandı.

Bir hastanın semptomlarında iyileşme, semptomlarının ortadan kalkması veya tedavi öncesi semptomlarında en az% 80'lik bir iyileşme sağlanması konusunda hastanın ifadesine göre öznel olarak tanımlandı. İyileşme yüzdesi, hastanın semptom iyileşmesini 1 ila 10 arasında bir ölçekte değerlendirmesine dayanıyordu. Veriler iyileştirilmiş veya iyileştirilmemiş olarak kaydedildi.

Takip, tedavi süresinin bitiminden iki hafta sonra ve tedavinin başlamasından üç ay sonra yapıldı. Tedaviye yanıt üç aylık takipte ölçüldü. İyi yanıt veren hastalar, semptom iyileşmesinin devamlılığını gösterdiğine inandığımız polikliniğimizi tekrar ziyaret etmediler.

Toplanan veriler arasında hastaların yaşı, prostat hacmi, serum total psa'sı, aynı veya başka bir durum için önceki antibiyotik tedavisinin öyküsü ve antifungal tedaviye yanıt vardı.

İstatistiksel analiz SPSS programı kullanılarak yapıldı. Kategorik değişkenler, iki kuyruklu Fisher'ın kesin testi kullanılarak hesaplandı. Sürekli değişkenler iki kuyruklu bağımsız t testi kullanılarak hesaplandı
gedikpasa34

Hastaların yaş ortalaması 34 idi. Ortalama serum total PSA ve PSA yoğunluğu (PSAd) sırasıyla 0.6 ng/ml ve 0.03 ng/ml/g idi. Tablo 1 hastalarımız için tanımlayıcı verileri göstermektedir.Hastalar esas olarak tahriş edici alt idrar yolu semptomlarından şikayet ediyorlardı – esas olarak sıklık ve aciliyet. Genital bölgeyle ilgili rahatsızlık ve belirsiz ağrı genellikle ilişkili bir şikayetti.

Düşük serum total PSA, prostat hacmi ve PSAd, antifungal rejimden sonra CP / CPPS semptomlarının iyileşmesi ile anlamlı şekilde ilişkiliydi. Daha önce birden fazla antibiyotik kürü ile tedavi edilen hastalar da antifungal rejimden sonra belirgin iyileşme gösterdi. Antifungal rejime daha iyi bir yanıt, genç yaşla anlamlı şekilde ilişkiliydi. Tablo 2 istatistiksel sonuçları göstermektedir.TARTIŞMALAR
Son yıllarda kandida mayalarına bağlı fungal idrar yolu enfeksiyonları (İYE) önemli ölçüde artmıştır [8, 9]. Son zamanlarda Behzadi ve ark. [10] Candida albicans ile ilişkili İYE insidansının tüm mikrobiyal iye'lerin% 6,8'i olduğunu bildirmiştir. Fisher ve diğ. [11] yakın zamanda idrar yolunun Kandida enfeksiyonu hakkında bir inceleme makalesi yayınladılar. Kandida organizmalarının idrar yolunun kolonizasyonu ve istilası için çok iyi donanımlı oldukları ve şu anda Kandida virülansının düzenleyici faktörleri hakkında çok az şey bilindiği sonucuna varabilirler. Bazı çalışmalar bir E olduğunu göstermiştir. idrar yolunun coli enfeksiyonu, Candida albicans'ın kolonizasyonunu kolaylaştıran bir köprü görevi görebilir [12, 13]. Anothaisintawee ve diğ. (14) KPP'LERİN yönetimi ile ilgili literatürlerin sistematik bir incelemesini ve meta–analizini yapmıştır. İlginç bir şekilde, cpp'lerin mikrobiyal enfeksiyon içermeyen bir vaka spektrumunu temsil etmesi gerekmesine rağmen, tek başına veya alfa blokerlerle kombinasyon halinde uygulanan antibiyotiklerin bu tür vakalar için mevcut en iyi tedavi yöntemini temsil ettiği sonucuna varmışlardır.

Çalışmamızda daha önce birden fazla antibiyotik kürü alan hastalar antifungal rejime daha iyi yanıt verdiler. Daha önce gösterildiği gibi, Kandida kolonizasyonu ve idrar yolunun istilası, bakteriyel kolonizasyon ile ilişkili durumlar dışında zorlukla ortaya çıkar. Çalışma grubumuzda bulunmayan diğer faktörler arasında diabetes mellitus ve uzamış kateterizasyon sayılabilir. Bir açıklama, önceki bakteriyel enfeksiyonun prostatın Kandida kolonizasyonunu kolaylaştıran bir faktör olarak işlev görmesi olabilir. Farklı antibiyotik kürleri, üriner bakteriyel enfeksiyonun uygun şekilde ortadan kaldırılmasına yardımcı olarak antifungal ilaçların etkisini kolaylaştırabilir. Diğer bir açıklama, tekrarlayan antibiyotik kürlerinin lokal bağışıklık mekanizmalarını bloke ederek kolonize Kandida enfeksiyonunun istilasını ve öldürücü davranışını kolaylaştırması olabilir.

Çalışmamızda genç erkeklerde antifungal rejime daha iyi yanıt verildi. Olası bir açıklama, cinsel yolla bulaşan patojenlerle olası ilişki olabilir. Bel Soğukluğu ve Klamidya ürotelyumun tahrip olmasına neden olarak Kandida kolonizasyonunu ve istilasını kolaylaştırabilir. Çalışma grubumuzda böyle bir olay öyküsü elde edemedik. Ancak Mısır'da dini ve sosyal nedenlerden dolayı insanlar cinsel ilişkilerini tartışmaktan çok utanıyorlar. Çoğu, etkili olması muhtemel olmayan bir tedavi olan doktora gitmeden ampirik olarak antibiyotik alır.

Kronik prostatit, yüksek serum total psa'nın iyi bilinen bir nedenidir. Nadler ve diğ. [15] prostat kanseri yokluğunda prostatit ve prostat adenomunun yüksek psa'ya neden olabileceğini bildirmiştir. Daha yakın zamanlarda Nadler ve ark. [16] cpps'li 421 hastayı inceledi ve çalışılan grubun ortalama toplam PSA'SININ 1.97 ng / ml olduğunu tespit edebildi, bu da normal popülasyondaki değerden önemli ölçüde daha yüksekti. Schaeffer ve diğ. [17] kronik prostatitin siprofloksasin gibi antibiyotiklerle tedavisinin, yüksek psa'da önemli bir azalma ile sonuçlandığını ekledi. Çalışmamızda poliklinikteki hastalarla karşılaşmanın başlangıcında serum total PSA'YI araştırmadık. Mevcut PSA verileri, dört haftalık bir siprofloksasin seyrini takiben yalnızca çalışmaya dahil edilen hastalar için elde edilen değerleri temsil eder. Ortalama serum psa'sı 0.6 ng/ml, ortalama prostat hacmi 18 gram ve ortalama PSAd 0.003 idi. Antifungal rejime yanıt gösteren hastalarda serum total psa'sı anlamlı derecede düşüktü ve prostat hacmi düşüktü. İyileştirilmiş gruptaki düşük PSA değerleri, istatistiksel olarak anlamlı düşük PSAd seviyelerinin de kanıtladığı gibi, düşük prostat hacminin neden olduğu bir hatayı temsil etmemektedir. Literatürde fungal prostatit ile serum PSA arasında bir ilişki bulamadık. Kohortumuzda antifungal rejime sırasıyla iyi yanıt veren ve vermeyen hastalar için ortalama PSA 0.5 ve 0.8 ng / ml idi (p <0.0001). Bu nedenle, mantar prostatitinin daha düşük PSA değerleri ile ilişkili olabileceği görülmektedir. Bu bulgunun açıklaması araştırılmalıdır.

Çalışmamızda mantar enfeksiyonunu belgeleyen bir idrar kültürü olmamasına rağmen, vakalarımızın% 80'i antifungal rejimle takip edildiğinde prostatit semptomlarında belirgin iyileşme gösterdi. Antifungal rejim, kronik prostatit semptomları olan ve antibiyotiklere başarısız veya eksik yanıtı olan genç yetişkinler için düşünülebilir. Serum total psa'sı ne kadar düşükse ve prostat hacmi ne kadar küçükse, antifungal rejimle o kadar fazla yanıt beklenebilir. Ayrıca, bulgularımızı doğrulamak için daha iyi yapılandırılmış çalışmalara ihtiyaç duyulacaktır.
gedikpasa34

sonuçlar
Antifungal rejim, kronik prostatit / kronik pelvik ağrı sendromu ve antibiyotiklere eksik yanıt ile başvuran genç yetişkinlerin çoğunluğu için düşünülebilir.
gedikpasa34

Speaky abinin linkini Amerikadaki arkadaş tercüme ettirip çevirdim.Belki uzun oldu kusura bakmayın.Verimli olursam çok mutlu olurum.Herkese bol selamlar.
BruceLee

gedikpasa34 yazdı:Speaky abinin linkini Amerikadaki arkadaş tercüme ettirip çevirdim.Belki uzun oldu kusura bakmayın.Verimli olursam çok mutlu olurum.Herkese bol selamlar.
Sayın dostum, yandex google ve tarayıcılar da çeviriyor sayfayı ama Sağol tabiki de uğraştığın için
grismask

Mesaj gönderen grismask »

BruceLee yazdı:
grismask yazdı:
Dostum seni yakından takip ediyoruz :) sanırım doğru yoldasın. sende bir de inflamasyonun geçmesi gerekecek. sanırım tam iyileşmen 6 ayı buluabilir
bir de 5 senedir yaşadığım ve asla düzeltemediğim İBS denip geçilen şeyden de eser kalmadı, ne gaz ne şişkinlik ne ishal var. yaptığım diyetle ilgili olduğunu düşünmüyorum çünkü zamanında da daha prostatit yokken bu bağırsak sorununu çözmek için doktorun önerdiği şekilde 1 ay beslenmiştim ve sorunlarım devam etmişti.Fakat bu sefer antifungal ilacın etkisi sayesinde ilk 3 5 günde bile bağırsaklar inanılmaz düzeldi.
BruceLee

grismask yazdı:
BruceLee yazdı:
grismask yazdı: evet gelişme var. işerken çok sıkışsam bile idrarın çıkmasını sanki bir tıkanıklık varmış gibi bir süre bekliyordum, şimdi anında işeyebiliyorum. penis içinde bazen tıkanıklık hissi olurdu o tamamen bitti. boşalırken yanma kaşıntı hissi ise azaldı orgazma yakın bir hissi tekrar deneyimlemeye başladım fakat hala tam bir orgazm değil. 15. güne yaklaşıyorum.aynı zamanda bu süreçte çok dikkatli beslendim. devam da ediyorum.
bir de 5 senedir yaşadığım ve asla düzeltemediğim İBS denip geçilen şeyden de eser kalmadı, ne gaz ne şişkinlik ne ishal var. yaptığım diyetle ilgili olduğunu düşünmüyorum çünkü zamanında da daha prostatit yokken bu bağırsak sorununu çözmek için doktorun önerdiği şekilde 1 ay beslenmiştim ve sorunlarım devam etmişti.Fakat bu sefer antifungal ilacın etkisi sayesinde ilk 3 5 günde bile bağırsaklar inanılmaz düzeldi.
Senin adına sevindim
stormguard

Mesaj gönderen stormguard »

Merhaba arkadaşlar,

2 sene önce bu hastalığa yakalandım ( non-bakteriyel ), ağırlıklı olarak idrar problemim var. Prostat enjeksiyonu dahil pek çok yöntemi, bitkiyi, tedaviyi denedim. Sonuç alamadım... Karbonhidratları çok azalttığım diyetler beni idare edebilir hale getiriyor. Ama iyileşmiyorum.

En son dışkı testi yaptırdım ve Candida Krusei tespit edildi, prostatitimin sebebinin bu olabileceğini düşünüyorum. Krusei malesef Albicans gibi Flucanazol cinsi anti-fungal ilaçlara cevap vermiyor, dirençli. O yüzden çift kombinasyonlu ilaç kullanmam gerekiyor. Anti-fungali kendi kafanıza göre alıp kullandığınızda belki bundan fayda görmüyorsunuzdur, aklınızda olsun.

Şimdi soruma gelirsem, İstanbul'da Candida konusunda yazdığım çift kombinasyonlu tedaviyi bana yazabilecek iyi bir enfeksiyon uzmanı doktor tanıyor musunuz? Teşekkürler.