Sonuçlar bakabilirmisiniz

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Bigalı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Sonuçlar bakabilirmisiniz

Mesaj gönderen Bigalı »

Selamlar herkese geçmiş olsun Allah sifa versin.

Hastalık surecim yaklaşık 1.5 sene doldu.

Test sonuçları prostat sivisindan ;
10 ay önce gelişimde kultur pcr bakıldı sonuc ;
Staphloccosus spp 10 üzerinden 3.4
Streptocossus spp 10 üzerinden 3.5
Kultur üreme yok.

Bugun hem gelisim hem duzen kultur pcr yapıldı;
Bu sefer gelişimde öncesinde üreyen floralar cikmadi temiz.

Düzen labda kulturde üreme ;
Staphloccosus aerous orta seviyede

Kadir abi ve kıymetli arkadaşların gorusleri nedir lutfen yorum yaparsanız sevinirim cok .

Antibiigram bekliyorum.

1 ay önce zafer hoca kontrol gittim lokosit sabit , yaklaşık 1.5 yıldır normal ve eşimle bu süreçte bir kaç korumasız ilişkide yaşadım.

Patojen olanilirmi bu kafam çok karışık
Anti kullanmalımiyim kadir abi sence tekrwrlicam testleri yine önümüzdeki haftalarda
techian
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Sonuçlar bakabilirmisiniz

Mesaj gönderen techian »

Bigalı yazdı:Selamlar herkese geçmiş olsun Allah sifa versin.

Kultur üreme yok.

Kadir abi ve kıymetli arkadaşların gorusleri nedir lutfen yorum yaparsanız sevinirim cok .

Antibiigram bekliyorum.

1 ay önce zafer hoca kontrol gittim lokosit sabit , yaklaşık 1.5 yıldır normal ve eşimle bu süreçte bir kaç korumasız ilişkide yaşadım.

Anti kullanmalımiyim kadir abi sence tekrwrlicam testleri yine önümüzdeki haftalarda
Abi etkiliyor mu evliligi hastalik kusura bakma sorun farkli ama
Bigalı

Mesaj gönderen Bigalı »

Olmadi henuz
Bigalı

Mesaj gönderen Bigalı »

Kadir abi bakarmisin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Yazdim kardesim cevabini.
NonwovenII
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen NonwovenII »

Bu staphlar nedir abi, her elini sallayana staph yazılıyor. Staph bakterileri bence prostata tek başına ulaşacak bakteriler değil, evet vardır doğrudur ancak mutlak suretle bence bir patojen ile beraber bulaşı mevcuttur.

Tamamen kendimce konuşuyorum staph bence her erkekte çıkabilir, yalnız yanına örneğin bir gardneralla vaginalis eklersen ve bu patojen ile prostatı enfekte edersen staphlar düşeni affetmez diye düşünüyorum.

Evet staph biyofilm geliştirir onu yapar bunu yapar evet hepsi tamam ama asıl patojen bence bu değil. Enterecoc vs az görüyoruz da bu staphlar sürekli birilerinde çıkıyor. İşin ilginci de her defasında farklı bir aile ferdini görüyoruz. İlginç.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Staphlar 40 çeşit ve 24 üde alt suşları olan bakteri ailesidir ve dogada bulunurlar.
Stafilokoklar DNA/DNA ilişkileri ve fenolipik karakterlerine göre S.epidermis, S.saprophyticus, S.simulans, S.seivri ve S.aures olarak ana gruplara ayrılmışlardır.
Koagulaz özelliği pozitif olan Stafilokoklar patojen olarak nitelendirilirler.Yakın zamanda öğrenilen aslında koagülaz negatif olanların da hastalık yapabildiğidir.
Floramizdada dogal olarak bulunurlar. Deri üstünde zararsizdirlar fakat cilt kesigi ve vucudun derin katmanlarinda kolonileşirlerse enfeksiyonada sebep olurlar. Örnegin staph aureus patojen hale geldiğinde direnç gelistirebiliyorlar.
NonwovenII

kadir yazdı:Staphlar 40 çeşit ve 24 üde alt suşları olan bakteri ailesidir ve dogada bulunurlar.
Stafilokoklar DNA/DNA ilişkileri ve fenolipik karakterlerine göre S.epidermis, S.saprophyticus, S.simulans, S.seivri ve S.aures olarak ana gruplara ayrılmışlardır.
Koagulaz özelliği pozitif olan Stafilokoklar patojen olarak nitelendirilirler.Yakın zamanda öğrenilen aslında koagülaz negatif olanların da hastalık yapabildiğidir.
Floramizdada dogal olarak bulunurlar. Deri üstünde zararsizdirlar fakat cilt kesigi ve vucudun derin katmanlarinda kolonileşirlerse enfeksiyonada sebep olurlar. Örnegin staph aureus patojen hale geldiğinde direnç gelistirebiliyorlar.
Kadir abi bende de metisilin dirençli staph çıkmıştı geçmişte hatırlarsan bunun antibiyogramına göre bir kür ne zaman girsem hep zararla çıktım. Olduğumdan daha kötü oldum. Gardnerella da çıkmıştı örneğin onun üstüne gittiğimde evet dedim iyiye gidiyorum ve o kırılımda ilerlediğim süreçte kazandığım iyi şeyler asla kötüye dönmedi. Pelvik ağrım ve sürekli tenis topuna oturma hissi aylarca yakamı bırakmamıştı, self masaj ve flagy ile tanışana kadar.

Yalnız ben bu staphlarla ilgili gerçekten kararsızım. Üstüne gittikçe daha kötü oluyor. İlginçtir iesef direnci metisilin direnci kaynaklı zaten var iesef vuruyorum %5 rahatsızlığımda geçiyor. Staph olsa patojen çıktığı gibi iesefe tepki vermesi enteresan.

10 iesef kendi insiyatifimle yaptırdım reçetesiz doktor önerisiz. Vurulurken %100 oldum bitince %30 a kadar düştüm tabi eskisi gibi olmuyor 2 gün sürdü hemen topladım. Tekrar geldim %95 lere ufak batmalar ve nadiren ereksiyon kayıpları. Bu bakteriyle uğraşmama kararı aldım abi akabinde.
NonwovenII

Ek olarak sürekli kullandığım umca solisyon var bağışıklık için. Bu umcadaki bitki staph ve streptococlara karşı antiseptik etkili. Belki de bu solüsyon bile bunu zamanla yiyip bitiriyor. Kesin olmayan düşüncelerimden biri de bu örneğin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tabi her commensal bakteri ciktiginda hemen antibiotiğe saldirmanin alemi yok, bunu prostat sıvısindaki lokosit yüksekiligi ile desteklemek lazim. Bu lablardan yada ciltten olan bir kontaminasyonda olabilir. Fakat buna karsilik gardnerella gibi protozoal bir patojen yada cybh bakterilerinden biri cikarsa tabi bunun icinde lokosit aramadan tedavisini olmak lazim.
ap0calypse
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ap0calypse »

Bigalı yazdı:Selamlar herkese geçmiş olsun Allah sifa versin.

Kultur üreme yok.

Antibiigram bekliyorum.

Geçmiş olsun, hangi dr. dan aldırdınız prostat sıvısını?
Arap
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Arap »

kadir yazdı:Tabi her commensal bakteri ciktiginda hemen antibiotiğe saldirmanin alemi yok, bunu prostat sıvısindaki lokosit yüksekiligi ile desteklemek lazim. Bu lablardan yada ciltten olan bir kontaminasyonda olabilir. Fakat buna karsilik gardnerella gibi protozoal bir patojen yada cybh bakterilerinden biri cikarsa tabi bunun icinde lokosit aramadan tedavisini olmak lazim.
Yani kadir abi herhangi flora bakterisi cikarsa. Lokositte normal seviyede cikarsa bunu normal olarak mi kabul ederiz antibiyotik almamiza gerek yok mu yani
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Herhangi bir flora bakterisi cıkıpta lokosit normal ise semptomlarinizda sıfır ise antibiyotik kullanmaniza gerek yok.
prostatiniseveyim2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen prostatiniseveyim2 »

Bigalı yazdı: 31.03.2023 - 15:36 Selamlar herkese geçmiş olsun Allah sifa versin.

Kultur üreme yok.

Antibiigram bekliyorum.

Hem düzende hem gelişimde PCR ve kültür yaptridim demişsin

Bnm anlamadığım PCR da çıkmayan mikrop kultur de mi uremis