Protein Tozu BCAA ve Supplementler

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
jamiryo

Protein Tozu BCAA ve Supplementler

Mesaj gönderen jamiryo »

Uzun aradan sonra spor salonuna başladım bugün. Protein tozu bcaa gibi supplementleri kullanmanın prostat a olumsuz bir etkisi olur mu?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Protein Tozu BCAA ve Supplementler

Mesaj gönderen kadir »

jamiryo yazdı:Uzun aradan sonra spor salonuna başladım bugün. Protein tozu bcaa gibi supplementleri kullanmanın prostat a olumsuz bir etkisi olur mu?
Protein tozundaki yapay tatlandiricilar, E kodlu kimyasal kivam arttiricı maddeler ve ürün koruyucu maddeler prostatı olumsuz etkileyebilir, irrite edebilir.
Protein alımını dogal yoldan almanı öneririm jamiryo kardeşim.
Aşagida yazan dogal protein gıdalarını güvenle tüketebilirsin.

Bazı besinsel zengin protein kaynakları arasında kırmızı et, tavuk, hindi, ördek, kaz, balık, karides, yumurta, süt, yoğurt, peynir (özellikle süzme peynir), fındık, badem, ceviz gibi kuru yemişler, ay çekirdeği gibi yağlı tohumlar, fasulye, mercimek, nohut, bezelye ve soya sayılabilir. Bazı tahıl ve tahıl bazlı ürünler de protein kaynağıdır, ancak protein açısından genellikle et ve ete alternatif ürünler kadar zengin değildir.
Soya fasulyesindeki protein miktarı ayrıca ete eş değerdir.
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

Tavuk göğsünden devam o zaman. Teşekkür ederim Kadir abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

jamiryo yazdı:Tavuk göğsünden devam o zaman. Teşekkür ederim Kadir abi
Rica ederim jamiryo kardesim. Tavuk gögsü, yumurta ve izgara biftek.
esatcelik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen esatcelik »

jamiryo yazdı:Uzun aradan sonra spor salonuna başladım bugün. Protein tozu bcaa gibi supplementleri kullanmanın prostat a olumsuz bir etkisi olur mu?
Jamiryo özelden de yazdım,bakabilirsen sevinirim.Sporla alakalı sorum olucak sana.Bende başlamayı düşünüyorum ama korkudan başlamıyorum.Prostatitten önce vücut geliştirme sporuyla uğraşıyordum.Şu an tek şikayetim sık idrar olayı..Ağrı sızı yok
Jevo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Jevo »

Merhabalar başlığı görünce bilgi vermek istedim.Prostata etkisi hakkında bilgim yok ama yıllardır dönem dönem kullanırım whey protein ve creatini diyetisyenin yaptığı diyetle birlikte.Bcaa tartısmalı bi konu beslenmende çok açık yoksa ekstra kullanmaya gerek yok.Zararı kısmına gelecek olursak, sonuçta kimyasal tabiki zararı vardır ama günlük kullanımda alkol ya da sigaradan daha zararlı olduğunu düşünmüyorum :)

Eğer müsabık seviyede yapıyosan bu işi doğal yolla günlükgerekli olan o kadar proteini karbonhidratı almak için çok fazla şey yemen gerekiyor bu da günümüzde çok zor.Ben beslenme açıklarım için kullanıyorum.Kullanıp kullanmamak sizin tercihinize kalmış saygılar.
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

Jevo yazdı:Merhabalar başlığı görünce bilgi vermek istedim.Prostata etkisi hakkında bilgim yok ama yıllardır dönem dönem kullanırım whey protein ve creatini diyetisyenin yaptığı diyetle birlikte.Bcaa tartısmalı bi konu beslenmende çok açık yoksa ekstra kullanmaya gerek yok.Zararı kısmına gelecek olursak, sonuçta kimyasal tabiki zararı vardır ama günlük kullanımda alkol ya da sigaradan daha zararlı olduğunu düşünmüyorum :)

Eğer müsabık seviyede yapıyosan bu işi doğal yolla günlükgerekli olan o kadar proteini karbonhidratı almak için çok fazla şey yemen gerekiyor bu da günümüzde çok zor.Ben beslenme açıklarım için kullanıyorum.Kullanıp kullanmamak sizin tercihinize kalmış saygılar.
Müsabık değilim ama bu aralar çok iştahsızım yemek konusunda.
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

esatcelik yazdı:
Jamiryo özelden de yazdım,bakabilirsen sevinirim.Sporla alakalı sorum olucak sana.Bende başlamayı düşünüyorum ama korkudan başlamıyorum.Prostatitten önce vücut geliştirme sporuyla uğraşıyordum.Şu an tek şikayetim sık idrar olayı..Ağrı sızı yok
Yazdım
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Ben uzun zamandır kullanıyorum. Vucuda herhangı bir zararını gormedım veya hastalıgıma. Ama kadir abinin de dedigi gibi özellikle proteini tozdan degil de besinlerden almak daha faydalı. Protein tozları hızlı sındırılen proteın kaynaklarından. Yaklasık 1 saat civarında sindiriliyor. Bu da pek iyi degil ic organlar icin. 5-6 saat civarında sindirilenler yanı et, balık, yumurta vs. dan alman daha iyi olur proteini genel vucut saglıgın ıcın.