candida mantarı tespiti için test

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
freeman

Re: candida mantarı tespiti için test

Mesaj gönderen freeman »

candida için oral ilaç kullanan oldu mu ? başka bir forumda birisi nistatin grubu ilacın iyi geldiğini belirtiyor.Fungstatin,mikostatin bu gruba dahil ilaclar.
Bu ilaçlar normalde çocuklar için yaziliyormuş. Bunu kullanan iyi geldiğini belirtmiş,Bunun yaninda un ve şekerden uzak durmuş kullanirken.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Freeman, ben flukonozol kullandim. Dilimde iki farkli yerde lezyon cikti. Bildigin dile sanki asit doktuler gibi bi hal oldu tek hapla.. Yani flukonozol normal antibakteriyeller gibi diil. Cok sert.

Onun disinda nistatin surup kullandim diyet yaptigim donemde. Faydasi oldugunu dusunuyorum ama tek sise kullandim ve cok az. Berkay 2 3 sise kullandi bu suruptan, ona sormak lazim.

Evet cocuklar icin kullaniliyo agizlarindaki aftlar icin ozellikle. O aftlar da mantardan kaynaklaniyo cunku.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Haluk kardesim mrb,
Sen iyilestinmi kardesim? Iyilestiysen nasil iyilestin?Sadece gluteni ekmegi kesincemi iyilestin?kavanozda urettinde ne oldu?Meniyi kurutunca killar nasil buyudu?Bunlari acele etmeden detayli anlat guzel kardesim...hep azsonra diyorsun millet merakla bekliyor.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Hahaha agbi Haluk'un tarzi bomba ya

Haluk'cum o da bisey mi ben candidalara tasma takip sokakta gezdiriyorum : )))
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

En cok merak ettigimde zevk suyunu biriktirin icinde görürsünüz diyo ya işte o. Nasil biriktireceksem o malum sıvıyı. Hey allahimmm
Madem yardimci olmak istiyon güzelce anlatsana bazı şeyleri. Bu konu daha fazla sarmaz beni onu bilir onu söylerim.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

aslında bu olay zevk suyunun içindeki mikro mantarların sürtünmeyle siyahlaşması ve mikro mantarların ölmesi diyebiliriz şurda bulabildim sadece http://www.steadyhealth.com/topics/blac ... erm?page=1 haluğun anlattığı şey bendede vardı kefir yemekten yok oldu tekrar zevk suyu yapışkan şeklini aldı, geçiyor bu şey milleti korkutma haluk sende yakı otu ve kefir kombosu yapın 1 senede geçer Allahın izniyle yukardaki yerde adamın teki dubaide bile 1500 dolar verdim bişey bulamadılar 2.sayfadaki sadece bir kişi yeast yani mantar enfeksiyonu olduğunu ama geçmediğini söyledi birden insanlar çoğalıp ulan bu bendede var dediklerinde en son sayfada herkeste varsa normaldir moduna girmişler....artık forumu bırakıyorum bu hastalığı unutmak lazım artık, kendinizi üzmeyin fazla, 11 sene üzüldüm elime bişey geçmedi....
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Sabir yazdı:En cok merak ettigimde zevk suyunu biriktirin icinde görürsünüz diyo ya işte o. Nasil biriktireceksem o malum sıvıyı. Hey allahimmm
Madem yardimci olmak istiyon güzelce anlatsana bazı şeyleri. Bu konu daha fazla sarmaz beni onu bilir onu söylerim.
kardeşim şunu şöyle yapın görürsünüz bunu böyle yapın duyarsınız muhabbetlerine itibar etmeyin.bir laboratuar ortamında işinin uzmanı biri tarafından bilimsel bir şekilde gerekli prosedürler yerine getirilerek yapılmış bir araştırma ise itibar edin.yoksa gerisi hikayedir.bunlar; halüsinasyon görüp cin yada şeytan gördüğünü zanneden insan davranışlarıdır.
ABittersweetLi

freeman yazdı:candida için oral ilaç kullanan oldu mu ? başka bir forumda birisi nistatin grubu ilacın iyi geldiğini belirtiyor.Fungstatin,mikostatin bu gruba dahil ilaclar.
Bu ilaçlar normalde çocuklar için yaziliyormuş. Bunu kullanan iyi geldiğini belirtmiş,Bunun yaninda un ve şekerden uzak durmuş kullanirken.
kardeşim candida ile ilgili facebookta kurulmuş bir grup var.içlerinde adını daha önce paylaştığım bir doktorda var.oradan doğru bilgilere ulaşabilirsin.eğer kendinde candida olduğunu düşünüyorsan orada adı zikredilen testleri yaptırıp genel olarak faydalı olduğu kabul görmüş ve tavsiye edilen probiyotik kapsülleri uygun dozlarda kullanabilirsin.diyet yapacaksan da oradaki arkadaşlardan bilgi alabilirsin.kaldı ki,içlerinde candida dan kurtulan insanlarda var.özellikle tavsiye ettiğim doktorun iyileştirdiği bir zamanlar candida hastası olan insanlarda var.

eğer bu hastalığın candida dan olduğunu düşünüyorsan gerekenleri gerektiği gibi uygulayıp bu candida dan kurtulabilirsin.o zaman prostatitte tamamen iyileşmiş mi gözlemlersin.
Tuhraser

Mesaj gönderen Tuhraser »

Haluk Bey merhaba. Ben tükürük testi yaptım. Böyle hafiften aşağıya doğru bir saçaklanma oldu. Zevk suyunda dediğiniz parçaları göremedim, yalnızca meni de jölemsi parçacıklar var fakat siyah parçacıklar göremedim.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Tuhraser yazdı:Haluk Bey merhaba. Ben tükürük testi yaptım. Böyle hafiften aşağıya doğru bir saçaklanma oldu. Zevk suyunda dediğiniz parçaları göremedim, yalnızca meni de jölemsi parçacıklar var fakat siyah parçacıklar göremedim.
Bana özelden mesaj attı o sonra söyleyeceğim dediği şeyi... Şimdi şöyle oluyor vaktim çok az sonra söylerim sana...
prooffy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen prooffy »

Alıntıdır:http://www.endogalhakkiniz.com/candida- ... nebiliriz/

Candida testi evde nasıl yapılır?

Doktorunuz daha kesin sonuçlara varabileceğiniz Candida testini tabii ki yapabilir. Fakat basit bir testi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Sabah kalkar kalkmaz daha hiçbir şey yiyip içmeden, temiz bir bardağa oda sıcaklığında içme suyu doldurun. Ağzınızda iyice tükürüğünüzü biriktirin ve suyun içine tükürün. Suyu her 15 dakikada 1 saat boyunca gözlemleyin. Eğer suyun yüzeyinde duran tükürükten aşağıya doğru sarkan ipler (lif gibi) görüyorsanız, suyun içerisinde yüzen tortuya benzeyen bir görüntü varsa yada bu tortulu gibi gözüken tükürük bardağın dibine çökmüşse sizde de Candida problemi olabilir.
ABittersweetLi

tükürük testinin bilimselliği yok malesef.candidası olanda bile bazen tükürük testinde bir şey çıkmıyor.facebooktaki candida grubunda bunu defalarca belirtmişler.o gruba üye olup candida hakkında gerçekten uğraş veren insanlardan yardım alabilirsiniz.aralarında bu işle ilgili uğraş veren bir doktorda var.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Tukuruk testi agizda yada gastrointesinal sistemd3ki candidayi b3lki ortaya cikarir uriner sistem dekini degil
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Haluk hocamin uriner sisteme yon3lik metotlwri vqrdir bizi aydinlatirsa eger
orhan3846
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen orhan3846 »

slm bi careler ben gibi su an soyle dusunuyorum benim ilk baslangic bu hastalikta karnimda bir aci hissi ve ani iseme hissi idi iseyince ari gecmisti ondan sonra belayi bulmustuk zati candida mantar in yasadigi yer bagirsaklar olunca soyle dusunuyorum bagirsakdaki mantarlar toplu halde mesaneye yani sidik torbasina saldirdilar o an aci hisettim ve hemen isedim sanirim iseme sirasinda da prostata bulasti ve prostat dedikleri singer gibiyse orada hapis oldu ve prostatin amina koydu cinsel iliskiyle bulastigini bana zanediyordum onceden oyle olsa penisten tirmanarak once prostata ulasirdi ve once prostat sorunlari cikar sonra isemede sorun cikardi diye dusunuyorum yanlismiyim birde diyorlar ya penisten bobreklere dogru cikarmis bakteriler sonra bobreklerden asagiya idrar yoluna ordan prostata bulasir diye bu ihtimali zayif goruyorum cunku benim bobreklerde massallah hic bir sey yok hicde olmadi sizzin fikriniz nedir ben candida olma ihtimali daha fazla diyorum cunku isemede fazla sorun yok cinselik de butun sorun erken bosalma ve sertlesmeme sorunu fikrini paylasmak isteyen varmi ?
ABittersweetLi

orhan3846 yazdı:slm bi careler ben gibi su an soyle dusunuyorum benim ilk baslangic bu hastalikta karnimda bir aci hissi ve ani iseme hissi idi iseyince ari gecmisti ondan sonra belayi bulmustuk zati candida mantar in yasadigi yer bagirsaklar olunca soyle dusunuyorum bagirsakdaki mantarlar toplu halde mesaneye yani sidik torbasina saldirdilar o an aci hisettim ve hemen isedim sanirim iseme sirasinda da prostata bulasti ve prostat dedikleri singer gibiyse orada hapis oldu ve prostatin amina koydu cinsel iliskiyle bulastigini bana zanediyordum onceden oyle olsa penisten tirmanarak once prostata ulasirdi ve once prostat sorunlari cikar sonra isemede sorun cikardi diye dusunuyorum yanlismiyim birde diyorlar ya penisten bobreklere dogru cikarmis bakteriler sonra bobreklerden asagiya idrar yoluna ordan prostata bulasir diye bu ihtimali zayif goruyorum cunku benim bobreklerde massallah hic bir sey yok hicde olmadi sizzin fikriniz nedir ben candida olma ihtimali daha fazla diyorum cunku isemede fazla sorun yok cinselik de butun sorun erken bosalma ve sertlesmeme sorunu fikrini paylasmak isteyen varmi ?
candida kesinlikle ne prostatite neden olur ne de prostatitin iyileşmesine engel olur.candidanın prostatit ile alakası olsaydı dünyada neredeyse her erkek prostatit olmuştu.geçmişte cinsel ilişki mevzun var ise neden bu dur.

candida için arkadaşların faydalanması için doktor da önerdik ama muayene ve tedaviye yanaşan kimse olmadı.yani alttan alttan kimse inanmıyor bu candida muhabbetine.yapılan o kadar diyetlerde kimseye fayda sağlamadı.