Biteral son 2 hap durmalı mıyım?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
radeon6
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Biteral son 2 hap durmalı mıyım?

Mesaj gönderen radeon6 »

arkadaşlar selamlar biteral alıyordum doktor yazmıştı gardnerella için
yanlız 8 tane içtim son 2 hap kaldı ve şuan farkettim artık ağzımda nefesimde çok fena bi metalik pas tadı + dilimin üzerindede pas oluşmaya başladı
çok aşırı ciddi değil ama artık demin yemek yerken farkettim yemeğin tadı değişiyodu
8 hap içtim kesin olarak 2 tane kaldı bu 2 taneyi içmesem ne olur?
yani zaten gardnerella için içiyodum vücut gardnerellayı uzun vadede tedavi ediyomuş kendide diyolar.
genital panel(idrar) testinde çıkmıştı gardnerella

şuan yani almıycam bu akşam ne diyorsunuz?
saygılar
radeon6

Re: Biteral son 2 hap durmalı mıyım?

Mesaj gönderen radeon6 »

ayrıca bu dilde mantar vesaire oluşturduysa bi sorun olurmu? kalıcı olurmu? yarın ev yoğurdu aldırıcam onu yemeye başlıycam zeytinyağıyla beraber karıştırıp. kalıcı birşey olmaz degil mi? hasar-zarar
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

Biteral tedradox beni mahfetti agzımda metalik tat yara bagırsakları bozdu dikkat et daha yeni toparladım
radeon6

Mesaj gönderen radeon6 »

adige60 yazdı:Biteral tedradox beni mahfetti agzımda metalik tat yara bagırsakları bozdu dikkat et daha yeni toparladım
dilinde beyazlık ve tad değişikliği vs oldumu?
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

Oldu sıkıntılı bir ilaç biteral tedradox bogazım bagırsaklar agzım içine etti daha yeni toparladım
mahlas3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen mahlas3435 »

Yemek yerken yuttugum seyi iyi cignemezsem gogus kafesimde aci hissediyorum anlik. Ve bu 3 aydir var. Ictigim her ilac vucudumda resmen yara birakti. Prostata da bir halt yapmadilar.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

pariste sokak hayvanı istemiyoruz diye kedileri toplattılar, şehri fareler istila etti.
doğanın olduğu gibi insan vücudunun da bir dengesi vardır.
adı üstünde anti-biyotik. zararı faydasından fazla ise kullanmayın.
mahlas3435

red yazdı:pariste sokak hayvanı istemiyoruz diye kedileri toplattılar, şehri fareler istila etti.
Anti-biyotik yazdiginiz iyi oldu sayenizde ne ise yaradigini bir kere daha anlamis olduk. Bunlari recete eden kisiler doktorlar ve fayda/zarari olcup bicip tartarak bu karari vermeleri gerekiyor. Sizi iyi eden doktor mesela leblebi gibi yaziyor bu anti-biyotikleri. Burada bu kadar antibiyotik guzellemesi yapildiktan sonra zarari faydasindan fazla ise kullanmayin demek basbaya hipokrasi, en azindan yorum yapmayin. Ya da antibiyotik zararini minimize edecek faydali tavsiyelerde bulunun.

Bazi antibiyotiklerin yan etkisi de kutuyu, kürü bitirdikten sonra ortaya cikiyor. Icip bitirdikten sonra zararini goruyorsunuz. Kinolonlardan bahsetmeye gerek bile yok
Ha bu demek degildir ki ben antibiyotik icmeyin diyorum. Bakteri bulgunuz varsa doktorunuz recete ettiyse istisare edip kullanilacak elbette, ben de kullanacagim test bulgusu/doktor tavsiyesi sonucunda. Ama sıkıldım artik kor goze parmak bilgilerin burada muhalefet gibi zikredilmesinden, anlamsizca beslenme guzellemesi yapilmasindan. Su yaptiginiz yorumun kimseye bir faydasi yok. Bu tarz cumleler forum uyelerine moral de vermiyor yardimci da olmuyor.

Eski iyilesmis bir forum uyesi olarak ben iyilestim siz de iyileseceksiniz demeniz yeterli, her seye yorum yapmak zorunda hissetmeyin kendinizi.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

kendinizi bu kadar önemsemeyin. her yazılanı da üstünüze alınmayın.
ne yazacağıma bırakın da ben karar vereyim.
James

Mesaj gönderen James »

;)
mahlas3435 yazdı:
red yazdı:pariste sokak hayvanı istemiyoruz diye kedileri toplattılar, şehri fareler istila etti.
Anti-biyotik yazdiginiz iyi oldu sayenizde ne ise yaradigini bir kere daha anlamis olduk. Bunlari recete eden kisiler doktorlar ve fayda/zarari olcup bicip tartarak bu karari vermeleri gerekiyor. Sizi iyi eden doktor mesela leblebi gibi yaziyor bu anti-biyotikleri. Burada bu kadar antibiyotik guzellemesi yapildiktan sonra zarari faydasindan fazla ise kullanmayin demek basbaya hipokrasi, en azindan yorum yapmayin. Ya da antibiyotik zararini minimize edecek faydali tavsiyelerde bulunun.

Bazi antibiyotiklerin yan etkisi de kutuyu, kürü bitirdikten sonra ortaya cikiyor. Icip bitirdikten sonra zararini goruyorsunuz. Kinolonlardan bahsetmeye gerek bile yok
Ha bu demek degildir ki ben antibiyotik icmeyin diyorum. Bakteri bulgunuz varsa doktorunuz recete ettiyse istisare edip kullanilacak elbette, ben de kullanacagim test bulgusu/doktor tavsiyesi sonucunda. Ama sıkıldım artik kor goze parmak bilgilerin burada muhalefet gibi zikredilmesinden, anlamsizca beslenme guzellemesi yapilmasindan. Su yaptiginiz yorumun kimseye bir faydasi yok. Bu tarz cumleler forum uyelerine moral de vermiyor yardimci da olmuyor.

Eski iyilesmis bir forum uyesi olarak ben iyilestim siz de iyileseceksiniz demeniz yeterli, her seye yorum yapmak zorunda hissetmeyin kendinizi.
Ben bazilarinin neden hala surekli foruma girdigini anlamis degilim. Hasta olup iyilestiysen ver tedavi seklini ve tavsiyelerini sonra hayatina bak. Burasi bi kutuphane gibi zaten. Arastiran bulur senin yazilarini. Hala daha girmenin iki aciklamasi var. Ya gercekten iyilesemediniz ya da gercekten hayatsizsiniz. Yaptiginiz sacma yorumlar da milleti anca irrite eder iste.
mahlas3435

red yazdı:kendinizi bu kadar önemsemeyin. her yazılanı da üstünüze alınmayın.
ne yazacağıma bırakın da ben karar vereyim.
Yazdiginizi ustume alinmadim, gereksiz bir yorum oldugunu ve bir ise yaramadigini soyledim. Eger forum buradaki uyelere yardim etmek amaciyla varsa yazdiklariniza elestiride bulunabilirim. Dikkate alip almamak sizin bileceginiz is.
Kendinizi bu kadar onemsemeyin derken de ne demek istediginizi anlamadim. Kimi onemsememi istersiniz?