Sabah ilk idrar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hit43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Sabah ilk idrar

Mesaj gönderen hit43 »

Sabah ilk idrar yaptıktan sonra kârın alt kısmı ve kasıklarda ağrı oluyor.bazen yanma ile beraber ..daha önce kârın alt kısımda gerginlik huzursuzluk oluyordu ama 1 ay çok rahattim.simdi moralim çok bozuldu.her wc ya gittiğimde korku oluyor.bol su içince biraz düzeliyor.sabah ilk idrardan sonra olması yada uzun süre wc ye gitmediğine ağrı ve yanma neden oluyor anlamadım.
hit43

Re: Sabah ilk idrar

Mesaj gönderen hit43 »

Kadir abim bunlar prostatit belirtileri mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

hit43 yazdı:Kadir abim bunlar prostatit belirtileri mi
Klasik prostatit semptomlarında bunlar yer alıyor evet.
hit43

Mesaj gönderen hit43 »

Kadir abim bendeki belirtiler unutunca azalıyor bazen tamamen geçiyor.bende anksiete bozukluğu.var. 1 ay hiç bir şey olmadı unutmuştum. 2 gün önce aklima geldi.sabah kalktığım da ilk idrar yaptığımda kasık ağrısı ışedikten sonra yanma oldu.diger gün içindeki idrar yaptıktan sonra sadece o bölgede gerilme huzursuzluk oluyor 1 saat sürüp geçiyor. Bol su içsem wc fobisi var yine olursa diye korkuyorum idrardan sonra oramı dinliyorum hep.doktorlar .ailem de sen kendini dinleme meşgul olunca geçiyor diyorlar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

hit43 yazdı:Kadir abim bendeki belirtiler unutunca azalıyor bazen tamamen geçiyor.bende anksiete bozukluğu.var. 1 ay hiç bir şey olmadı unutmuştum. 2 gün önce aklima geldi.sabah kalktığım da ilk idrar yaptığımda kasık ağrısı ışedikten sonra yanma oldu.diger gün içindeki idrar yaptıktan sonra sadece o bölgede gerilme huzursuzluk oluyor 1 saat sürüp geçiyor. Bol su içsem wc fobisi var yine olursa diye korkuyorum idrardan sonra oramı dinliyorum hep.doktorlar .ailem de sen kendini dinleme meşgul olunca geçiyor diyorlar
Aslında hissettiğin yerde eser miktarda bir sorun var var ama düşünsel olarak oraya odaklandığın zaman oraya takılı kalıyorsun.
Meşguliyetini başka yere yönlendirdiğinde ise o noktadaki rahatsızligı unutabiliyorsun. Yani senin semptomun meşguliyetini farklı alanlara yönelttiginde unutulabilecek bir seviyede.
Aklını oraya verdiginde ise var olan bir rahatsizlıgı hissedebiliyorsun.
Sana ben her ne kadar "aklını oraya verme" "kafanı oraya takma" desemde aslında var bir sorunu yok saymak manasina geldiginden dolayi boyle bir yönlendirme yapmayı senin sağlığın açısından uygun bulmam.
Forumda paylaştığımız rutin tahlilleri tekrarlayıp görmekte fayda var öncelikle.
artemis
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen artemis »

kadir yazdı:
hit43 yazdı:Kadir abim bendeki belirtiler unutunca azalıyor bazen tamamen geçiyor.bende anksiete bozukluğu.var. 1 ay hiç bir şey olmadı unutmuştum. 2 gün önce aklima geldi.sabah kalktığım da ilk idrar yaptığımda kasık ağrısı ışedikten sonra yanma oldu.diger gün içindeki idrar yaptıktan sonra sadece o bölgede gerilme huzursuzluk oluyor 1 saat sürüp geçiyor. Bol su içsem wc fobisi var yine olursa diye korkuyorum idrardan sonra oramı dinliyorum hep.doktorlar .ailem de sen kendini dinleme meşgul olunca geçiyor diyorlar
Aslında hissettiğin yerde eser miktarda bir sorun var var ama düşünsel olarak oraya odaklandığın zaman oraya takılı kalıyorsun.
Meşguliyetini başka yere yönlendirdiğinde ise o noktadaki rahatsızligı unutabiliyorsun. Yani senin semptomun meşguliyetini farklı alanlara yönelttiginde unutulabilecek bir seviyede.
Aklını oraya verdiginde ise var olan bir rahatsizlıgı hissedebiliyorsun.
Sana ben her ne kadar "aklını oraya verme" "kafanı oraya takma" desemde aslında var bir sorunu yok saymak manasina geldiginden dolayi boyle bir yönlendirme yapmayı senin sağlığın açısından uygun bulmam.
Forumda paylaştığımız rutin tahlilleri tekrarlayıp görmekte fayda var öncelikle.
Kadir abi bende ki tek semptom alt karın ağrısı kasıklarım gibi buda mı klasik prostatit semptomudur? Mesane enfeksiyonu gibi daha basit bi şey olabilir mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostat,mesane,üretra ve testislerdeki olası patogenezlere bağlı olarak geliştigi gibi,prostata komşu olan pelvik taban kasları ilede alakalı olabilir bu ağrılar. Bununda sebebi zaten geçirilmiş yada geçirilen bir enfeksiyon/inflamasyon olgusudur.
Gerekli olan tahlil ve görüntüleme yöntemlerini elimine etmeden salt prostatite ait bir ağrıdır diyemeyiz...daha farklı olgularda olabilir.
Fakat, kronik prostatit yakınmaları içinde yer alan bir semptom olduğunu söyleyebilirim.
artemis
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen artemis »

kadir yazdı:Prostat,mesane,üretra ve testislerdeki olası patogenezlere bağlı olarak geliştigi gibi,prostata komşu olan pelvik taban kasları ilede alakalı olabilir bu ağrılar. Bununda sebebi zaten geçirilmiş yada geçirilen bir enfeksiyon/inflamasyon olgusudur.
Gerekli olan tahlil ve görüntüleme yöntemlerini elimine etmeden salt prostatite ait bir ağrıdır diyemeyiz...daha farklı olgularda olabilir.
Fakat, kronik prostatit yakınmaları içinde yer alan bir semptom olduğunu söyleyebilirim.
Anladım abi sağolasın..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim.
hit43

Mesaj gönderen hit43 »

Sabah ilk idrar yaptıktan sonra kârın alt kısmı,apış arası ve kasıklarda ağrı oluyor.1 saat sonra geçiyor.bazen yanma ile beraber oluyor. neden sabah ilk idrardan sonra oluyor.diğer gün içindeki idrarlarda ağrı vb.ya olmuyor yada az oluyor.
hit43

Mesaj gönderen hit43 »

hit43 yazdı:Sabah ilk idrar yaptıktan sonra kârın alt kısmı,apış arası ve kasıklarda ağrı oluyor.1 saat sonra geçiyor.bazen yanma ile beraber oluyor. neden sabah ilk idrardan sonra oluyor.diğer gün içindeki idrarlarda ağrı vb.ya olmuyor yada az oluyor.
PİYELOSEPTYL KULLANAYIM MI
hit43

Mesaj gönderen hit43 »

ultrason idrar ve kan tahlilleri hepsi normal.ama hala bazı sabah ilk idrardan sonra kasık ,karın altı ağrı ve gerginlik oluyor.bazı zamanlar sadece karın altı peniste gerginlik ve huzursuzluk oluyor.1 saat oluyor sonra geçiyor.neredeyse 1 aydan fazla cinsel perhiz yapıyorum acaba ondan mı?