idrar tahlili sonuçları

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
qwer123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

idrar tahlili sonuçları

Mesaj gönderen qwer123 »

Zafer hoca ile tedavinin 3. ayına geldim .
Bakteri 3
Lökosit Esteraz Aktivitesi (2+) Pozitif
Kan (1+) Pozitif
Eritrosit 9
Lökosit 25
İlk verdiğim idrar tahlilinde hepsi 0 çıkmıştı. Tanıdı sağlıkçılar felan non bakteriyel , influmasyon yok felan demişti . 2 hafta önce idrar testinde sonuçlar bu çıktı .İdrar kan tahlili dışında başka tahlilde vermedim.Forumdan okuduklarım kadarıyla idrar tahlilinde lökosit çıkma ihtimali az.Şimdi idrarda 25 çıkıyorsa bende aşırı iltihaplanma mı var , Eritrosit 9, Lökosit Esteraz Aktivitesi (2+) Pozitif, Bakteri 3 .Bunlar ne anlama geliyor .Bu arada lökosit görünce anlamsız bir şekilde mutlu oldum .Kaç senedir gittiğim eski doktorlar iltihap yokmuş diyip idrar testi verip yolluyordu.Zafer hocanın ilk testtede birşey çıkmayınca gene bi garip olmuştum. Şimdi gözümle görünce rahatladım kaç senedir çektiğim sıkıntıyı sonunda başkalarıda görebileceği bir veri var elimde. İstemsiz mutlu oldum.
Bardo

Re: idrar tahlili sonuçları

Mesaj gönderen Bardo »

qwer123 yazdı:Zafer hoca ile tedavinin 3. ayına geldim .
Bakteri 3
Kan (1+) Pozitif
Eritrosit 9
Lökosit 25
İlk verdiğim idrar tahlilinde hepsi 0 çıkmıştı. Tanıdı sağlıkçılar felan non bakteriyel , influmasyon yok felan demişti . 2 hafta önce idrar testinde sonuçlar bu çıktı .İdrar kan tahlili dışında başka tahlilde vermedim.Forumdan okuduklarım kadarıyla idrar tahlilinde lökosit çıkma ihtimali az.Şimdi idrarda 25 çıkıyorsa bende aşırı iltihaplanma mı var , Eritrosit 9, Lökosit Esteraz Aktivitesi (2+) Pozitif, Bakteri 3 .Bunlar ne anlama geliyor .Bu arada lökosit görünce anlamsız bir şekilde mutlu oldum .Kaç senedir gittiğim eski doktorlar iltihap yokmuş diyip idrar testi verip yolluyordu.Zafer hocanın ilk testtede birşey çıkmayınca gene bi garip olmuştum. Şimdi gözümle görünce rahatladım kaç senedir çektiğim sıkıntıyı sonunda başkalarıda görebileceği bir veri var elimde. İstemsiz mutlu oldum.
İdrar tahlilinde lökesit üretrada iltihaba işaret eder. Kardesim Zafer hoca prostat salgısından lokesit baktı mı.?
qwer123

Mesaj gönderen qwer123 »

hayır bakmadı
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

qwer123 yazdı:hayır bakmadı
Taksim Eğitim Araştırmadan Onur Fikriden randevu alırsaniz. Masajla sıvı alıp kültür yapiyor. Devlet hastanesinde ücretsiz yaptırmanızı öneririm
grismask
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen grismask »

Bakteri 3
Kan (1+) Pozitif
Eritrosit 9
Lökosit 25
Cimer'e şikayet mi yazsak ,nedir bu devlet hastanesindeki doktorların prostat masajı yapmama sebepleri, zaten az para kazanıyorum bir de anüslere parmak mı sokacağım tarzı mı düşünüyorlar da milletin hayatıyla oynuyor bunlar. 2 kez devlete gittim idrar tahlili yaptırdı bi şey çıkmadı anlamsız antibiyotikler verdi sonra özele gittiğimde anladım ki o antibiyotikler bendeki bakterilere işe yaramıyormuş ağır antibiyotikleri boşa kullanmışım yani, sevmiyorsanız seçmeseydiniz abi bu bölümü.
qwer123

Mesaj gönderen qwer123 »

Serkan yazdı:
qwer123 yazdı:hayır bakmadı
Taksim Eğitim Araştırmadan Onur Fikriden randevu alırsaniz. Masajla sıvı alıp kültür yapiyor. Devlet hastanesinde ücretsiz yaptırmanızı öneririm
teşekkür ederim devlette bir doktor lazımdı
qwer123

Mesaj gönderen qwer123 »

grismask yazdı:
Bakteri 3
Kan (1+) Pozitif
Eritrosit 9
Lökosit 25
Cimer'e şikayet mi yazsak ,nedir bu devlet hastanesindeki doktorların prostat masajı yapmama sebepleri, zaten az para kazanıyorum bir de anüslere parmak mı sokacağım tarzı mı düşünüyorlar da milletin hayatıyla oynuyor bunlar. 2 kez devlete gittim idrar tahlili yaptırdı bi şey çıkmadı anlamsız antibiyotikler verdi sonra özele gittiğimde anladım ki o antibiyotikler bendeki bakterilere işe yaramıyormuş ağır antibiyotikleri boşa kullanmışım yani, sevmiyorsanız seçmeseydiniz abi bu bölümü.
devlette hastalığı bilmiyorki maalesef geçen biri yazmış askerlik tecili için başka ülkelerde rapor alıp gitmeme durumu bile oluyormuş,bizde lökosit çıkan adamı ertelemezler bile . Maalesef devlete şikayet etsen bilirkişi gene doktor olur bu hastalığı adam akıllı bilen ülkede fazla doktor yok o yüzden bi sonuç alacağımızı sanmıyorum.Bende 3 aydır özele gidiyorum iyi param gitti ne kadar devam edecek bilmiyorum.
qwer123

Mesaj gönderen qwer123 »

@kadir abi sence ne yapmalıyım idrar da bu kadar iltihap çıkması normal mi ? Hoca benden idrar testi dışında test almıyor aldığı arkadaşlar var demekki bi bildiği var almıyor diye düşünüyorum ben . Belki serkan beyin yolladığı doktora gidip lökosit baktırabilirimde bakteri üremesi olmuş anladığım kadarıyla kültür felan mı vermem lazım .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

qwer123 yazdı:@kadir abi sence ne yapmalıyım idrar da bu kadar iltihap çıkması normal mi ? Hoca benden idrar testi dışında test almıyor aldığı arkadaşlar var demekki bi bildiği var almıyor diye düşünüyorum ben . Belki serkan beyin yolladığı doktora gidip lökosit baktırabilirimde bakteri üremesi olmuş anladığım kadarıyla kültür felan mı vermem lazım .
Idrarda bu kadar lokosit cikmasi normal degil, üretritte olabilirsiniz, prostatitte...iltihap lokalizyonu kesin tespiti için prostat sivisindanda lokosit kontrolü+ kültür yaptirmak gerekir.
Doktorunuzu degistirin eger bu işlemi yapmiyorsa.