Penis glansına iltihap yansıyan var mı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Speaky
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Penis glansına iltihap yansıyan var mı

Mesaj gönderen Speaky »

https://www.hizliresim.com/3nr1vqn

Kadir abi bu yukarıya attığım resim bir penis glans fotosu lütfen buna bakarak bir yorumda bulunabilirmisiniz. Fotoğraf bana ait değildir. Sadece derdimi anlatabilmek adına bu fotoyu internetten buldum.

Şimdi kadir abi bu fotoda sağ ve sol bölümü ikiye ayrı olduğunu görüyoruz. Benim aynen bu fotoda gözüktüğü gibi o sağ ve sol kısımda içerisinde iltihap var. Bana hep cilt iltihabı felan deniliyor. Hayır öyle değil. Bildiğniz kadir abim bu sağ ve sol sinüs odacıklarının içerisinde. Buda benim penisimin sertleşmesi ni bozuyor. Penil doopler yaptırdım sorun görünmedi.

Şimdi siz konuya hakim birisisiniz. Sonuçta yıllarca prostat hastalığı yaşamış ve bunu sonunda yenmiş birisisiniz. Belki bana kızabilirsiniz. Kardeşim neden hep aynı soruyu soruyorsun diye. Fakat affınıza sığınarak derdime çare arıyorum. 30 yasındayım. 3 senedir bununla yaşıyorum. Şimdi benim size sorum şu kadir abi bu iltihabın buraya nereden geldiğini sormuyorum.

Benim sormak istediğim tek şey prostat iltihabı buraya kadar gelir mi. Yani bu resinde gördüğünüz sağ ve sol bölmeye kadar prostattaki iltihap gelir mi abi çünki sizin bilginiz benim için çok değerli eğer gelmez derseniz herhangi bir doktora gidip mesaneme baktıracam. Bunun bana kesin olarak prostattan gelemeyeceni söyleyebilirmisiniz. Çünkü bakıyorum sitede o kadar prostatit hastası var bir tanesiyle benzer bir durumum yok. Keza sizde böyle birşey yaşamamışsınız.

Neyse tekrar söylüyorum bunun nereden geldiğini veya hangi hastalık olduğunu sormuyorum.

Sadece prostat buraya iltihabı sağ ve sol loba kadar yansıtır mı teşekkür ederim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Penis glansına iltihap yansıyan var mı

Mesaj gönderen kadir »

Prostat iltihabı tamamen penis başından bagımsız bir iltihaptır.
Fotografta görülen penis başı iltihabı/inflamasyonu/balanit diye anılan farklı bir patogenezdir.
Bu olguya sebep olan bir çok farklı patojen olabilir cybh bakterileri klamidya v.s fungal dahil.
Penis başından kazınti ile örnek aldırıp kültür yaptirmanızı öneririm @Speaky kardesim.
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Anladım kadir abim prostat buraya iltihap göndermez o zaman benim sorunum prostatit değil. Bu konuda şanslı olduğumu düşünüyorum. Gerçi prostatit bile olsa ben umudumu kaybetmem mutlaka iyileşir. Fakat senden Allah razı olsun hiç bir kar amacı gütmeyen burada insanlara yardımcı oluyorsun. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Ben şuna kesin tanı getirdim prostat iltihabı penis glansına gelmez. Bir kaç üroloji prof larına da yazmıştım aynu cevabı aldım saolasın
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Speaky yazdı:https://www.hizliresim.com/3nr1vqn

Kadir abi bu yukarıya attığım resim bir penis glans fotosu lütfen buna bakarak bir yorumda bulunabilirmisiniz. Fotoğraf bana ait değildir. Sadece derdimi anlatabilmek adına bu fotoyu internetten buldum.

Şimdi kadir abi bu fotoda sağ ve sol bölümü ikiye ayrı olduğunu görüyoruz. Benim aynen bu fotoda gözüktüğü gibi o sağ ve sol kısımda içerisinde iltihap var. Bana hep cilt iltihabı felan deniliyor. Hayır öyle değil. Bildiğniz kadir abim bu sağ ve sol sinüs odacıklarının içerisinde. Buda benim penisimin sertleşmesi ni bozuyor. Penil doopler yaptırdım sorun görünmedi.

Şimdi siz konuya hakim birisisiniz. Sonuçta yıllarca prostat hastalığı yaşamış ve bunu sonunda yenmiş birisisiniz. Belki bana kızabilirsiniz. Kardeşim neden hep aynı soruyu soruyorsun diye. Fakat affınıza sığınarak derdime çare arıyorum. 30 yasındayım. 3 senedir bununla yaşıyorum. Şimdi benim size sorum şu kadir abi bu iltihabın buraya nereden geldiğini sormuyorum.

Benim sormak istediğim tek şey prostat iltihabı buraya kadar gelir mi. Yani bu resinde gördüğünüz sağ ve sol bölmeye kadar prostattaki iltihap gelir mi abi çünki sizin bilginiz benim için çok değerli eğer gelmez derseniz herhangi bir doktora gidip mesaneme baktıracam. Bunun bana kesin olarak prostattan gelemeyeceni söyleyebilirmisiniz. Çünkü bakıyorum sitede o kadar prostatit hastası var bir tanesiyle benzer bir durumum yok. Keza sizde böyle birşey yaşamamışsınız.

Neyse tekrar söylüyorum bunun nereden geldiğini veya hangi hastalık olduğunu sormuyorum.

Sadece prostat buraya iltihabı sağ ve sol loba kadar yansıtır mı teşekkür ederim
Bir tanesiyle benzer durumun olmadığına emin misin? forumu iyi okumamışsın, aratmamışsın demek ki.

Ben 2019dan 2022ye kadar 3 sene çektim glans hassasiyetini
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Hassasiyet farklı birşey benim dediğim farklı bir olay. Ayrıca forumu 3 senedir altını üstüne getirmiş birisine söylüyorsun bu kelimeyi. Yetmezse binlerce makale onlarca üroloji doktoru ve prof lar da dahil olmak üzere glansa iltihap gitmez diyor kadir abide aynı fikirde şimdi bunlar yanlış senin dediğin mi doğru
Dogukan01

Speaky yazdı:Hassasiyet farklı birşey benim dediğim farklı bir olay. Ayrıca forumu 3 senedir altını üstüne getirmiş birisine söylüyorsun bu kelimeyi. Yetmezse binlerce makale onlarca üroloji doktoru ve prof lar da dahil olmak üzere glansa iltihap gitmez diyor kadir abide aynı fikirde şimdi bunlar yanlış senin dediğin mi doğru
Glansa iltihap gitmeyebilir ama prostatit sadece bakteriyel olmuyor bakterisiz de olabiliyor, bu bakteriyel olmayanlarda da prostattaki hasar oradan penise gelen sinirlere veya kaslara harabiyet verebiliyor bu da penis ucuna yansıyor. Ben de 1.5 sene ciltsel sanmıştım sorunumu. Krem sürüp geçmesini bekliyordum
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Yok kardeş sizin dediğiniz gibi penis ucuyla ilgili bir şikayetimyok. Benim sorunum farklı duruyor. Mesaneden gelen bir enfeksiyon var. Belki prostatit te var. Fakat buraya gelen iltihabın veya başka birşey in prostatla ilgili olmadığını kesin anladım. Ha üretra içerisinde yanma batma olayları olsa tamam prostat derim bende oda yok bakalım hayırlısı bu hafya üroloji gideceğim
Dogukan01

Speaky yazdı:Yok kardeş sizin dediğiniz gibi penis ucuyla ilgili bir şikayetimyok. Benim sorunum farklı duruyor. Mesaneden gelen bir enfeksiyon var. Belki prostatit te var. Fakat buraya gelen iltihabın veya başka birşey in prostatla ilgili olmadığını kesin anladım. Ha üretra içerisinde yanma batma olayları olsa tamam prostat derim bende oda yok bakalım hayırlısı bu hafya üroloji gideceğim
Boşuna doktora gitme bu forumdaki çoğu kişi başta kadir abi olmak üzere bütün ürologları cebinden çıkarır. Ürologlar idrar tahlilinden başka bi şey yapmıyolar
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

Ben prostatit için gitmeyecem sadece mesaneme baktıracağım. Yani sistoskopi olacam. Bunuda genel anestezi almadan yapmayı planlıyorum. Sen oldun mu hiç sistoskopi felan var mı deneyimin. Ayrıca prostat için daha sonra gideceğim o tezinde sana katılmıyorum. Kadir abi tabikide fikir sahibi tecrübe sahibi de kardeşim kadir abin nerden bilsin sende hangi bakteri olduğunu prostatit bakterisini tespit etmen lazım yanlış örneklerde bulunmayalım.