Pudental sinir sıkışması

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Prostatit751
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Pudental sinir sıkışması

Mesaj gönderen Prostatit751 »

Okuduğum bir makale erkeklerde prostatit sanılıp altta başka nedenler olduğunu yazan bir yazı:
Pudendal sinir sıkışmasındaki belirtiler erkeklerde kronik prostat iltihabının belirtilerine benzediğinden günümüzde genellikle prostat iltihabı yani kronik prostatit olarak tedavi edilmeye çalışılmaktadır. Kronik prostatit genellikle prostat salgısında hiç iltihap hücresi olmayan ve kronik pelvik ağrı sendromu olarak tipte görülmektedir. Bu nedenle bu hastalara genelde devamlı ve uzun süreli antibiotik tedavisi almaktadırlar. A.B.D. de yılda 7.8 milyon doktor muayenesini kronik prostat iltihabı belirtileri oluşturmaktadır ve bu hastaların %95’inde infeksiyon yani iltihabı yapan mikrop tespit edilmez. Oysa ki bu hastalar devamlı antibiotiklerle tedavi edilmeye çalışılmaktadır.

Kronik prostat iltihabı olarak düşünülen birçok hastada altta yatan sebep Pudendal Sinir Sıkışması olabilir. Erkekte penis, testis torbası, kasıklar ve makat bölgesine dağılan bu sinir üzerindeki sıkışıklığın giderilmesi ile ömür boyu ağrıdan tümüyle kutruma imkanı vardır. Bu nedenle bu belirtilerle, uzun yıllar kronik prostat iltihabı düşünülerek tedavi edilen ve fayda görmeyen erkeklerin detaylı incelenmesine ve bu sinirdeki sıkışıklığın olup olmadığının değerlendirilmesi önemlidir.
Diğer görülebilecek belirtiler:

Pudendal Sinir tarafından uyarılan bölgelerde ağrı en önemli şikayettir
Ağrı sabahları az, gün ilerledikçe artan şekilde olabilir.
Rektal muayenede aşırı şiddetli ağrı olması
Perine bölgesinde (anüs ile erkekte testis torbası ya da kadında vajina arasındaki bölge) ağrı
Orgazm sonrası ağrı
His azalması ya da ağrı nedeniyle orgazm olmakta zorlanma
Dar elbise ya da giyecekler ile ağrıda artma
Uretra denilen idrar kanalı içinde yanma hissi
İdrar torbasında devamlı dolu hissinin olması, mesane boş olmasına rağmen devamlı işeme isteğinin olması
Sık sık ve acil işeme hissi ile idrara çıkma
Mesane içinde iğneli kaktüs ya da çivili top gibi batma hissi ile birlikte dolgunluk ağrısı
Barsak hareketleri ile ya da kabızlıkla ağrının alevlenmesi
Kabızlık
Barsak hareketleri sırasında leğen kemiği tabanındaki kaslarda spazmların olması
Cinsel sorunlar: erkekte boşalma sonrasında ya da sırasında ağrı yanma, kadında ilişki sırasında ya da sonrasında ağrı
Testis torbasında ağrı
Siyatik sinir bölgelerinde, kalçada, bacaklarda hissizlik, soğukluk, karıncalanma. Bu sıklıkla ağrılı bölgelerin etrafındaki kaslardaki reaksiyonların belirtisidir.
Belin arkasına vuran ağrı (bir yansıma ağrısıdır)
Prostatit751

Re: Pudental sinir sıkışması

Yıllarca prostatit sanılıp tedavide ileri gidemeyen altında başka bir neden olduğunu söyleyen bulduğum bir yazıdır umarım faydalı olur.
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen sekolas »

Prostatit751 yazdı:Yıllarca prostatit sanılıp tedavide ileri gidemeyen altında başka bir neden olduğunu söyleyen bulduğum bir yazıdır umarım faydalı olur.
Pudendal sinir sıkışması olsa lökosit çıkar mı yinede prostatta
Prostatit751

sekolas yazdı:
Prostatit751 yazdı:Yıllarca prostatit sanılıp tedavide ileri gidemeyen altında başka bir neden olduğunu söyleyen bulduğum bir yazıdır umarım faydalı olur.
Pudendal sinir sıkışması olsa lökosit çıkar mı yinede prostatta
Onu bilmiyorum abi lökosit ile ilgili bilgi vermemişti. Sadece çoğu insanın prostatit sanıp tedavide ileri gidemeyenlerin böyle bir hastalık geçirme olasılığının yüksek olduğunu söylüyordu.
Krostatit

Mesaj gönderen Krostatit »

Kadir abi bu problemle ilgili bilgin var mı acaba. Alt karına elle bastırınca ağrının artması, büyük tuvalet ihtiyacı olduğu zaman sıkıntının artması yapınca rahatlama vs acaba prostatit yerine bu olabilir mi ? Ama menide jöle kıvamlı parçacıklar da var işte.
Bardo

Mesaj gönderen Bardo »

Krostatit yazdı:Kadir abi bu problemle ilgili bilgin var mı acaba. Alt karına elle bastırınca ağrının artması, büyük tuvalet ihtiyacı olduğu zaman sıkıntının artması yapınca rahatlama vs acaba prostatit yerine bu olabilir mi ? Ama menide jöle kıvamlı parçacıklar da var işte.
Meni hariç bende de var bunlar
Zweinark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Zweinark »

Pudental sinirin geçtiği sakral alt odak, levator ani ve üst pubic kas odaklarında oluşan inflamasyon ve gerilim prostat glandında da lökosit (yüksek) olmasına sebep olabilir. Düşündüğümüzün aksine bağışıklık sistemimiz bir karakoldan çıkıp olay yerine müdahale etmeye giden polis ekipleri gibi değil, hali hazırda devriye gezen ekipleri yönlendirir. Burada kültür tahlilleri ve fizik muayene ayırt edici faktördür. Pelvik mr ile de detaylıca yorum yapılabilir tabii. Çok geçmiş olsun.
Krostatit

Pelvik ve pelvis aynı şey mi? Mr sonucumda pelvis kemik yapılarının konturları düzenli demekte.
Zweinark

Mesaj gönderen Zweinark »

Pelvis vücudumuzda yer alan bir bölgenin ismi. Mr sonucunda kalça kemikleri ve çevresinden bahsediyor. Pelvik taban dediğimiz kas ve doku yapısı da bu bölgeye dahildir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Krostatit yazdı:Kadir abi bu problemle ilgili bilgin var mı acaba. Alt karına elle bastırınca ağrının artması, büyük tuvalet ihtiyacı olduğu zaman sıkıntının artması yapınca rahatlama vs acaba prostatit yerine bu olabilir mi ? Ama menide jöle kıvamlı parçacıklar da var işte.
Bagırsakların dolu oldugunda agrın artar çünkü prostata baskı söz konusu...dıskılama sonucu baskı azaldığı için agrın azalır hatta işeme hızı artar. Meni jöle kıvamı sorunu, prostat sekresyonunun enfeksiyon yada inflamasyondan dolayı yeteri kadar salgılanamaması ve dolayısı ile meniyi sulandıramaması ile alakalıdır. Meninin katı çıkması bu yüzdendir. Tahliller ve bulgular ne durumda?
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Levator ani kasın kasılı kalmış aynı sorun bende de var fizyoterapiste çuvalla para döktüm fayda gördüm mü? Evet hala daha 2-3 seanslık işim var
Krostatit

İdrar ve menide bakteri gözükmedi abi prostat sıvısı gelmedi rektal muayenede.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Krostatit yazdı:İdrar ve menide bakteri gözükmedi abi prostat sıvısı gelmedi rektal muayenede.
Çok sık şahit oldum, idrar ve menide lokosit sıfır iken prostat sekresyonunda lokositin yüksek olduğuna...( Örneğin 15-20-30-35) gibi..yada sayılamayacak kadar fazla olduğunu kendi tahlillerimde bizzat mikroskopta inceledim.
Soğukayak

Mesaj gönderen Soğukayak »

kadir yazdı:
Krostatit yazdı:İdrar ve menide bakteri gözükmedi abi prostat sıvısı gelmedi rektal muayenede.
Çok sık şahit oldum, idrar ve menide lokosit sıfır iken prostat sekresyonunda lokositin yüksek olduğuna...( Örneğin 15-20-30-35) gibi..yada sayılamayacak kadar fazla olduğunu kendi tahlillerimde bizzat mikroskopta inceledim.
Benimde dün Zafer hocada prostat salgımda sayılamayacak kadar çok lökosit çıktı. Doktor durum iyi değil dedi Kadir abi :( youtubeden görüp Cüneyt Sevince gitmiştim. Bir bucuk ay oyalandım. Gecer mi sence Kadir abim ya
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

CanÖzdilek yazdı:
kadir yazdı:
Benimde dün Zafer hocada prostat salgımda sayılamayacak kadar çok lökosit çıktı. Doktor durum iyi değil dedi Kadir abi :( youtubeden görüp Cüneyt Sevince gitmiştim. Bir bucuk ay oyalandım. Gecer mi sence Kadir abim ya
Kardeş sen acilen kandida diyetine başla
BruceLee

Kandida diyeti ile vücut bağışıklık sistemi ve onarım yenileme olarak en üst seviyede oluyor
Soğukayak

BruceLee yazdı:
CanÖzdilek yazdı:
kadir yazdı: Çok sık şahit oldum, idrar ve menide lokosit sıfır iken prostat sekresyonunda lokositin yüksek olduğuna...( Örneğin 15-20-30-35) gibi..yada sayılamayacak kadar fazla olduğunu kendi tahlillerimde bizzat mikroskopta inceledim.
Lökesit düser mi diyetle ağır enfeksiyon var dedi hoca. Enfeksiyonu masajla atmaya calistık 2 ay boyunca doktor sandım o adamlari... forumu gec buldum ya gecer mi kardesim benim durumumda birinin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

CanÖzdilek yazdı:
kadir yazdı:
Lokositin sayılamayacak kadar yüksek olması bir enfeksiyon biobelirteçidir...tedavi sonucunda geçer evet.
BruceLee

CanÖzdilek yazdı:
BruceLee yazdı:
CanÖzdilek yazdı: Benimde dün Zafer hocada prostat salgımda sayılamayacak kadar çok lökosit çıktı. Doktor durum iyi değil dedi Kadir abi :( youtubeden görüp Cüneyt Sevince gitmiştim. Bir bucuk ay oyalandım. Gecer mi sence Kadir abim ya
Lökesit düser mi diyetle ağır enfeksiyon var dedi hoca. Enfeksiyonu masajla atmaya calistık 2 ay boyunca doktor sandım o adamlari... forumu gec buldum ya gecer mi kardesim benim durumumda birinin
Doktorun yazdığı ilaçlar artı Kandida diyeti. İltihabın tozunu artırırsın. Artı hareketli bir yaşam
Soğukayak

kadir yazdı:
CanÖzdilek yazdı:
kadir yazdı: Çok sık şahit oldum, idrar ve menide lokosit sıfır iken prostat sekresyonunda lokositin yüksek olduğuna...( Örneğin 15-20-30-35) gibi..yada sayılamayacak kadar fazla olduğunu kendi tahlillerimde bizzat mikroskopta inceledim.
Lokositin sayılamayacak kadar yüksek olması bir enfeksiyon biobelirteçidir...tedavi sonucunda geçer evet.
Sağ olun Kadir abi Zafer hoca umutsuz baktı. Çok üzümüstüm. Allah razı olsun sizlerden.
BruceLee

CanÖzdilek yazdı:
kadir yazdı:
CanÖzdilek yazdı: Benimde dün Zafer hocada prostat salgımda sayılamayacak kadar çok lökosit çıktı. Doktor durum iyi değil dedi Kadir abi :( youtubeden görüp Cüneyt Sevince gitmiştim. Bir bucuk ay oyalandım. Gecer mi sence Kadir abim ya
Sağ olun Kadir abi Zafer hoca umutsuz baktı. Çok üzümüstüm. Allah razı olsun sizlerden.
3 ay Kandida diyeti iltihaba kayış kopartırır
BruceLee

Kandida diyeti; antibiyotik kullanımına ilave olarak yapabileceğin en iyi şeydir
Soğukayak

BruceLee yazdı:Kandida diyeti; antibiyotik kullanımına ilave olarak yapabileceğin en iyi şeydir
Sag olun arastırıp ne gerekiyorsa yapacağim. Allah razı olsun sizlerden
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

CanÖzdilek yazdı:
kadir yazdı:
Umutsuzluk diye bir şey yok kardesim...sende sağol.