Dr Levent Türk 3 forum üyemize. 6 seans ücretsiz enjeksiyon yapacak.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Urolog5

Re: Dr Levent Türk 3 forum üyemize. 6 seans ücretsiz enjeksiyon yapacak.

Mesaj gönderen Urolog5 »

Sagittarius yazdı:Foruma 2016 da üye oldum
Sadece sık idrar prostatit dışında mesane kaynaklı da olabilir. Idrar tazyigini degerlendirmek gerekirse sistoskopi ve urodinami yapmak gerekir. Yani direkt enjeksiyona pek uygun değil
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sagittarius yazdı:Çok uzun yıllardır sık idrara çıkma sorunum var. Yaklaşık 20 yıl oldu. Özellikle geceleri bazen saat başı idrara cikiyorum.uyutmuyor geceleri.ozellikle son üç dört yıldır bayağı arttı şikayetlerim.sogularda çok daha artıyor.bicok. Doktora gittim.antiyobiyotik vb ama fayda etmedi
Prostat volumetrik değeriniz nedir, boyut olarak? Usg yapıldımı?
Prostat sıvısi ve idrardan lokosit kontrolü ve kültür tahlili yapılmişmiydı?
Sagittarius

Mesaj gönderen Sagittarius »

Çok uzun yıllar önce ultrasona girdim normal çıkmıştı.lokosit yok.zafer hoca prostat sivisina baktı bebek kadar temiz dedi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sagittarius yazdı:Çok uzun yıllar önce ultrasona girdim normal çıkmıştı.lokosit yok.zafer hoca prostat sivisina baktı bebek kadar temiz dedi
Tekrar baktırın bence uzun zaman olmuş.
Sagittarius

Ben idrarımı çok uzun süre tutmuştum otobüs yolculuğunda bu sorun o zaman başlamıştı.giderek arttı
.sanırım mesane kaynaklı.sistoskopi yapilirmi aceba.sistoskopide mesane tahrişi vb sanırım belli oluyormuş.istesek yaparmiyiz yoksa doktorlara mi bağlı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sagittarius yazdı:Ben idrarımı çok uzun süre tutmuştum otobüs yolculuğunda bu sorun o zaman başlamıştı.giderek arttı
.sanırım mesane kaynaklı.sistoskopi yapilirmi aceba.sistoskopide mesane tahrişi vb sanırım belli oluyormuş.istesek yaparmiyiz yoksa doktorlara mi bağlı
Mesane kaynaklida olabilir, prostata idrar reflüsüde olabilir. İstediginiz doktora yaptirabilirsiniz.
Sagittarius

Kadir bey siz bayağı tecrubelisiniz yıllardır takip ediyorum. Sistoskopiyi nerde yaptirabilirim.varmi öneriniz.mesela devlet hastanesi yaparmi.istanbuldayim ben.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sagittarius yazdı:Kadir bey siz bayağı tecrubelisiniz yıllardır takip ediyorum. Sistoskopiyi nerde yaptirabilirim.varmi öneriniz.mesela devlet hastanesi yaparmi.istanbuldayim ben.
Tüm Devlet hastanelerinde sistoskopi yapıliyor, önemli olan randevu alıp sıra almak.
Sagittarius

Herhangi bir doktora gidip sistoskopi yapmak istiyorum dedigimde kabul ediyormu.kimisi gerek yok vb diyebiliyor o yüzden sordum.ben bir gidip goruseyim doktorla
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Senin durumun sistoskopi yapılmasi acisindan gerekli sartları iceriyor, yapılması gerekiyorsa yaparlar.
Sagittarius

Tesekurler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim.
onurrr06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen onurrr06 »

Urolog5 yazdı:Onurr 06 bence prostat masaji sonrasi ilk idrardan kultur lokosir ve pcr baktir
Hocam bende genital siğillerde var tek tük onlar da idrar yanması yapar mı acaba ondan mı oluyor? Masaj sonrası hepsıne bakıldı hocam idrardan ama hiçbir şey yok ..
Hakanvanlı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Hakanvanlı »

onurrr06 yazdı:
Urolog5 yazdı:Onurr 06 bence prostat masaji sonrasi ilk idrardan kultur lokosir ve pcr baktir
Hocam bende genital siğillerde var tek tük onlar da idrar yanması yapar mı acaba ondan mı oluyor? Masaj sonrası hepsıne bakıldı hocam idrardan ama hiçbir şey yok ..
Hpv yapmaz ama sıkıntıdır. Kolay kolay atmıyor vicut. Bulasıcıdir. Yaktır bence hemen
onurrr06

Hakanvanlı yazdı:
onurrr06 yazdı:
Hpv yapmaz ama sıkıntıdır. Kolay kolay atmıyor vicut. Bulasıcıdir. Yaktır bence hemen
penis kısmında 5-6 tane kaldı diğerlerını yaktırdım gitti bunuda 6 aydır yaktırıyorum gitmiyor aldara kullanmayı düşünüyorum ama cok yakıcı krem diyolar yurtdısındayım bi sorun cıkarsa burda doktora gidemem cok pahalı ücretler
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

onurrr06 yazdı:
Hakanvanlı yazdı:
onurrr06 yazdı: Hocam bende genital siğillerde var tek tük onlar da idrar yanması yapar mı acaba ondan mı oluyor? Masaj sonrası hepsıne bakıldı hocam idrardan ama hiçbir şey yok ..
penis kısmında 5-6 tane kaldı diğerlerını yaktırdım gitti bunuda 6 aydır yaktırıyorum gitmiyor aldara kullanmayı düşünüyorum ama cok yakıcı krem diyolar yurtdısındayım bi sorun cıkarsa burda doktora gidemem cok pahalı ücretler
Ahcc kullan bence hocam
onurrr06

odysiea87 yazdı:
onurrr06 yazdı:
Hakanvanlı yazdı: Hpv yapmaz ama sıkıntıdır. Kolay kolay atmıyor vicut. Bulasıcıdir. Yaktır bence hemen
Ahcc kullan bence hocam
aldarayla onu kombınlemeyi düşünüyorum hocam
onurrr06

Hocam sız ne dusunuyorsunuz bu konuda ahcc ıse yarar mı yurtdısındayım bi yol gösterın @Urolog5
Urolog5

Mesaj gönderen Urolog5 »

Bence de ahhcc arti aldara en iyi yol
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

demir777 yazdı:@mahlas

Yalnız değilsiniz bakteri tavşan deliğine düşen bir çok insan sorunlarına hassas testler ile yakalan enterococcus faecalis, staph gibi bakterilerin sebep olduğunu düşünme eğilimindedir. Gerçekte olan gerek enterococcus faecalis, gerek staph gibi bakteriler doğal florada bulunan ürogenitelyum bakterileri dir. Ürogenitelyum aynı ağız gibi gerçek bir mikrobiyal ormandır. enterococcus faecalis bir çok probiyotikte de bulunur. Külterlerde Gerçekten yüksek logoritmik yüklerde bulunuyorsa enfeksiyon için anlamlıdır onun dışında onunla savaşmak ve onu takıntılı bir şekilde semptomlarınızın nedeni olarak görmek kendi floranızı sterilize etmek gibidir ve bu imkansızdır. Bakteri ile enfekte olmak korkusu sadece sendromu besler.

Prostatit otoritesi Curtis Nickel kariyerimin utanç yılları dediği ucpps ile bakteriler arasında bağlantı kurmada inanılmaz maliyetlerde ve titizlik ile microgendx ile yüzlerce araştırmalar yaptı. Hiçbir bağlantı bulamadılar..
Demir hoca bi moralsizlik içinde foruma yazdığınız herseyi okudum. Umudu bilgiyle desteklemissiniz. 1000 kitabın ışığını bir kaç mesaja sığdırmıssınız. Sağ olun
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

odysiea87 yazdı:

Yalnız değilsiniz bakteri tavşan deliğine düşen bir çok insan sorunlarına hassas testler ile yakalan enterococcus faecalis, staph gibi bakterilerin sebep olduğunu düşünme eğilimindedir. Gerçekte olan gerek enterococcus faecalis, gerek staph gibi bakteriler doğal florada bulunan ürogenitelyum bakterileri dir. Ürogenitelyum aynı ağız gibi gerçek bir mikrobiyal ormandır. enterococcus faecalis bir çok probiyotikte de bulunur. Külterlerde Gerçekten yüksek logoritmik yüklerde bulunuyorsa enfeksiyon için anlamlıdır onun dışında onunla savaşmak ve onu takıntılı bir şekilde semptomlarınızın nedeni olarak görmek kendi floranızı sterilize etmek gibidir ve bu imkansızdır. Bakteri ile enfekte olmak korkusu sadece sendromu besler.

Prostatit otoritesi Curtis Nickel kariyerimin utanç yılları dediği ucpps ile bakteriler arasında bağlantı kurmada inanılmaz maliyetlerde ve titizlik ile microgendx ile yüzlerce araştırmalar yaptı. Hiçbir bağlantı bulamadılar..
Demir hoca bi moralsizlik içinde foruma yazdığınız herseyi okudum. Umudu bilgiyle desteklemissiniz. 1000 kitabın ışığını bir kaç mesaja sığdırmıssınız. Sağ olun

Rica ederim değerli dostum. Umut her zaman vardır. Bu hastalığı bir diyabet, bir crohn gibi yaşam boyu sürecek bir durum olarak görmemek lazım, ve gerçekten çoğu zaman iyileştirilebilir, İyileştikten sonra bugünler sadece bir hatıra olarak kalacaktır.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Cok guzel ve degerli bilgiler. Ama o is oyle degil hocam. Bakteri tavsan deligi, flora bakterisi dedigin is bendeki staphsa alakasi bile yok yorumunun. Bakterinin nerede kolonize oldugunu anlamanin yontemi var. Buna da 4 kap testi diyorlar. Biliyorsundur muhakkak ama yorum yaparken gozden kacmistir. 4 kap testi ile ilgili bilgileri benim gecmis paylasimlardan gorebilirsin. Inanin ki prostatin icinde bir turlu olmeyen bakteri isi gercek. Hic sehir efsanesi falan da degil. Bahsettigin doktor C.Nickel'i forma ilk tanitan benim, elimde halen kitabi var. Kitaptan goruntuleri de paylastim gecmis zamanlarda. Bu saklanan bakteri, biyofilm, antinin penetre olamamasi isi kesinlikle sehir efsanesi degil arkadaslar. Benim staph uretrada yok, mesanede yok, ureterde yok sadece prostatta var. Ve olmuyor. Bazi antilerle, ozellikle ciddi arastirmalar sonucu ulastigim biyofilm cozebilen antilerle dehset rahatlamalar aldim ve koloni sayisini azalttim. Ama bu nuks isi hep oluyor. Kadir abi ne derse, ne dediyse adamin noktasi virgulune kadar soyledikleri dogru. Ha evet kaslar da dehset zarar goruyor. Her ikisi ayni surecin icinde bu iste. Ister bakteriyi bul ister bulma kaslar kesinlikle berbat hale geliyor. Hele ki benim gibi kas kaynaklidir isine inanip yillarca kadir abiyi dinlemeden tedavi almadan oluruna birakirsan daha da icine ediliyor. Ama ne kadar gec kalirsan kal dogru tedavi toparliyor. Toparliyor da "bende" hep nuks oluyor. Belli ki bitiremedigim ve normal antilerle radikal dokunuslar yapmadan bitiremeycegim bir bakteri kolonisi kaliyor icerde. Atlattigim zaman dikkatsizlesip sik bosalarak, bagisikligimi dusurerek tekrar azdiriyorum orayi. Bu is bu kadar basit. Durduk yere kaslar bozulmaz abi zaten. Prostattaki bir lanet yuzunden prostat inflamasyon surecine girer, siser eder cevre dokulari tahrip eder sonra agri magri zincir gibi gider bu is iste.
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

@wolfpack

Ürogenitelyum aynı ağız gibi kendi doğal florasına sahiptir. Herkesin ürogenitelyumunda bir miktar bakteri olması doğaldır. Prostatın steril olması gerekliliği iyi anlaşılmamış bir şehir efsanedir.

Detaylı bir okuma için

İnsan Üriner Mikrobiyomunu ve İdrar Yolu Enfeksiyonundaki Potansiyel Rolünü Anlamadaki Gelişmeler

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7188990/

Neredeyse tüm staph türleri normal flora bakterisidir ve nadiren enfeksiyonlara neden olurlar. Bu, bir tür steril koleksiyon olmadıkça, neredeyse her zaman tanımlanan organizma ile enfeksiyonu temsil etmez.

Antibiyotikler ile elde ettiğiniz geçici rahatlamalar antibiyotiklerin güçlü anti inflamatuar ve immünomodülatör etkilerinden kaynaklanır.

Curtis Nickel eskiden "Mr. Prostatitis" olarak anılırdı.  "Devam eden enfeksiyon" teorisinden vazgeçen son insanlardan biri oldu.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

demir777 yazdı:@wolfpack

Ürogenitelyum aynı ağız gibi kendi doğal florasına sahiptir. Herkesin ürogenitelyumunda bir miktar bakteri olması doğaldır. Prostatın steril olması gerekliliği iyi anlaşılmamış bir şehir efsanedir.

Detaylı bir okuma için

İnsan Üriner Mikrobiyomunu ve İdrar Yolu Enfeksiyonundaki Potansiyel Rolünü Anlamadaki Gelişmeler

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7188990/

Neredeyse tüm staph türleri normal flora bakterisidir ve nadiren enfeksiyonlara neden olurlar. Bu, bir tür steril koleksiyon olmadıkça, neredeyse her zaman tanımlanan organizma ile enfeksiyonu temsil etmez.

Antibiyotikler ile elde ettiğiniz geçici rahatlamalar antibiyotiklerin güçlü anti inflamatuar ve immünomodülatör etkilerinden kaynaklanır.

Curtis Nickel eskiden "Mr. Prostatitis" olarak anılırdı.  "Devam eden enfeksiyon" teorisinden vazgeçen son insanlardan biri oldu.
Ben de iddia ediyorum ki staph turleri enfeksiyona sebep olur. Burun kenarindaki sivilcemden aldigim ornekte staph epidermis uredi mesela. Staph aereus prosta apsesinden sorumlu bas ajandir. Bununla ilgili bir suru makale gonderebilirim sana yine ayni siteden. Savundugun tez sadece bir teori benimkisi de oyle. Ama tecrubelerim ve yasadiklarim beni benim teorime 100de 100 ikna ediyor. Bulup attigin makalelerin tam zittini ben de sana atabilirim :)
mahlas3435

Mesaj gönderen mahlas3435 »

wolfpack yazdı:

Cok guzel ve degerli bilgiler. Ama o is oyle degil hocam. Bakteri tavsan deligi, flora bakterisi dedigin is bendeki staphsa alakasi bile yok yorumunun. Bakterinin nerede kolonize oldugunu anlamanin yontemi var. Buna da 4 kap testi diyorlar. Biliyorsundur muhakkak ama yorum yaparken gozden kacmistir. 4 kap testi ile ilgili bilgileri benim gecmis paylasimlardan gorebilirsin. Inanin ki prostatin icinde bir turlu olmeyen bakteri isi gercek. Hic sehir efsanesi falan da degil. Bahsettigin doktor C.Nickel'i forma ilk tanitan benim, elimde halen kitabi var. Kitaptan goruntuleri de paylastim gecmis zamanlarda. Bu saklanan bakteri, biyofilm, antinin penetre olamamasi isi kesinlikle sehir efsanesi degil arkadaslar. Benim staph uretrada yok, mesanede yok, ureterde yok sadece prostatta var. Ve olmuyor. Bazi antilerle, ozellikle ciddi arastirmalar sonucu ulastigim biyofilm cozebilen antilerle dehset rahatlamalar aldim ve koloni sayisini azalttim. Ama bu nuks isi hep oluyor. Kadir abi ne derse, ne dediyse adamin noktasi virgulune kadar soyledikleri dogru. Ha evet kaslar da dehset zarar goruyor. Her ikisi ayni surecin icinde bu iste. Ister bakteriyi bul ister bulma kaslar kesinlikle berbat hale geliyor. Hele ki benim gibi kas kaynaklidir isine inanip yillarca kadir abiyi dinlemeden tedavi almadan oluruna birakirsan daha da icine ediliyor. Ama ne kadar gec kalirsan kal dogru tedavi toparliyor. Toparliyor da "bende" hep nuks oluyor. Belli ki bitiremedigim ve normal antilerle radikal dokunuslar yapmadan bitiremeycegim bir bakteri kolonisi kaliyor icerde. Atlattigim zaman dikkatsizlesip sik bosalarak, bagisikligimi dusurerek tekrar azdiriyorum orayi. Bu is bu kadar basit. Durduk yere kaslar bozulmaz abi zaten. Prostattaki bir lanet yuzunden prostat inflamasyon surecine girer, siser eder cevre dokulari tahrip eder sonra agri magri zincir gibi gider bu is iste.
Hocam bende de farklı zamanlarda yapılan testlerde aynı bakteri türediği zaman evet, sorun bu diyordum. Üretral akıntıdan yapılan kültürde, 2 3 ay sonra da prostat sıvısından yapılan kültürde enterecoc türemişti bende. Ama hiçbir pcr’da bulunamadı. 3 tane prostat sıvısından 1 kere de düz idrar + sürüntüden. Hadi kültürlerde üretilememe sorunu oluyor da pcr kadar hassas bir testte sıfır bulgu çok kafa karıştırıyor. (Farklı lablar bu arada)

Son pcrda candida bulundu. Flucan içtiğim zaman birkaç saat sonra rahatlama geliyor kısa süreli. Placebo da olabilir ama o kadar anti niye placebo etkisi yapmadı da buna yaptı diyorum sonra. Ertesi günü hasta/covid gibi geçiriyorum. Candida die off etkisi gibi yorumluyorum.

Antibiyotik içerken kinolonlar ve genta rahatlatıyordu beni ama ciproya dirençli çıktı enterecoc mesela. Sağlıklı insanların kültürlerinde de bu flora bakterileri çıkıyor üstte paylaştığım çalışmaya göre. Bakteriyel kısmı kesinlikle çöpe atmıyorum ama 3 ay antibiyotik kullanımı sonrası bu iş hala geçmiyorsa antibiyotiğe bir mola vermek gerek diye düşünüyorum (özellikle kendi adıma). Hele ki son pcrda candida çıkmışken. Umarım yanılmam.

O kadar iki ucu boklu değnek ki. Enterecoc için uzun süre anti kullandım, şimdi mantıklı davranıp (eldeki bulguyu pas geçmemek adına) antibiyotiği bırakıp candidaya yöneldim. Ama hala semptomlarda ilk iki ayımdaki gibiyim.

Türkiyeye geldim iki ay çabaladım elimdeki sonuç sıfır. Şu an yurt dışında lökosit takibi yaptıramam, burada öyle bir şey yok. 3 tane pcr yaptırmışım bir ay içerisinde daha fazla test yaptırmanın da bir anlamı yok. Candida bulgusu + fizyoterapi ile devam edeceğim en az 2 ay. Eğer sonuç alamazsam bu işi operasyonel çözmeye doğru ilerliyorum ben de. Tumt birinci adım. Sonrasını tumt işe yaramazsa düşünürüz.

@wolfpack hocam sizin yıl devirmişliğiniz var diye biliyorum. Neden tumt vs gibi operasyon düşünmediniz? Daha çok iyileşme sonrasında nüks gibi devam ettiği için sanırım. Ben en en iyi günümde bile yüzde 80 anca olabildim bu 6 ayda. İlk aylarımda levo ya da cipro bitirdikten sonra anca o da sadece bir iki gün için.