Kronik prostatit miyim ya da problem nedir sizce?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Abdullahergn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Kronik prostatit miyim ya da problem nedir sizce?

Mesaj gönderen Abdullahergn »

Arkadaşlar biraz uzunca yazıyorum ama iş biraz karmaşık.Herkese de anlatılmıyor doktora bile utana sıkıla gidiyor insan. Bundan tam 2 ay öncesine kadar maalesef pişman bir şekilde söylüyorum ki sık, uzun süreli ve biraz zorlayıcı şekilde mast yapıyordum. En sonunda yaparken hiç zevk alamadığımı fark ettim ve sonrasında cinsel istek ve zevk alma diplere düştü.Akabinde de penis sol uca yakın kısımlarda da ince ince hafif sancılar başlamıştı. Perhiz yapmaya karar verdim. Ancak 1 ay sonrasında da karın ağrısıyla dra gittim ve sol üreter alt uçta 5 mm taş saptandı. 1 hafta sonrasında da penisteki sancılarım biraz daha şiddetlendi. Öyle sürekli değil bir giriyor 1 sn yoklayıp bitiyor ama dakikada ortalama 7-8 defa oluyor.Aklımdan cinsellik geçince hemen oluşuyor yine bu sancım. İdrar yaparken ise idrarın bitmesine yakın ve bitişte 2 katına çıkıyor şiddeti. Velhasılkelam arkadaşlar 2 aydır mast yapmıyorum. Bu süreçte 3 defa gece rüyalanması oldu. Zevk almam iyidi. Ancak zevk alma dokunarak veya rüya ile oluyorken düşünceyle hiç tık yok. Önceden cinselliğin c'si aklıma gelse zirveye çıkarken şuan maalesef yok.Sertleşme olunca da penisin aşırı gerildiğini hissediyorum. Yani penis sancıları, cinsel isteksizlik ve sertleşmede aşırı gerilme hissim var. Tüm bu hikayeye göre sizin tahmininiz nedir? Dr'a gittim asistanı vardı, evli misin diye sordu hayır dedim muayene bile etmeden prostatit değildir dedi. Çok sıkıntıdayım yaşadığım yer küçük imkanlar kısıtlı ne yapacam bilemiyorum.
Serkan

Re: Kronik prostatit miyim ya da problem nedir sizce?

Mesaj gönderen Serkan »

Abdullahergn yazdı:Arkadaşlar biraz uzunca yazıyorum ama iş biraz karmaşık.Herkese de anlatılmıyor doktora bile utana sıkıla gidiyor insan. Bundan tam 2 ay öncesine kadar maalesef pişman bir şekilde söylüyorum ki sık, uzun süreli ve biraz zorlayıcı şekilde mast yapıyordum. En sonunda yaparken hiç zevk alamadığımı fark ettim ve sonrasında cinsel istek ve zevk alma diplere düştü.Akabinde de penis sol uca yakın kısımlarda da ince ince hafif sancılar başlamıştı. Perhiz yapmaya karar verdim. Ancak 1 ay sonrasında da karın ağrısıyla dra gittim ve sol üreter alt uçta 5 mm taş saptandı. 1 hafta sonrasında da penisteki sancılarım biraz daha şiddetlendi. Öyle sürekli değil bir giriyor 1 sn yoklayıp bitiyor ama dakikada ortalama 7-8 defa oluyor.Aklımdan cinsellik geçince hemen oluşuyor yine bu sancım. İdrar yaparken ise idrarın bitmesine yakın ve bitişte 2 katına çıkıyor şiddeti. Velhasılkelam arkadaşlar 2 aydır mast yapmıyorum. Bu süreçte 3 defa gece rüyalanması oldu. Zevk almam iyidi. Ancak zevk alma dokunarak veya rüya ile oluyorken düşünceyle hiç tık yok. Önceden cinselliğin c'si aklıma gelse zirveye çıkarken şuan maalesef yok.Sertleşme olunca da penisin aşırı gerildiğini hissediyorum. Yani penis sancıları, cinsel isteksizlik ve sertleşmede aşırı gerilme hissim var. Tüm bu hikayeye göre sizin tahmininiz nedir? Dr'a gittim asistanı vardı, evli misin diye sordu hayır dedim muayene bile etmeden prostatit değildir dedi. Çok sıkıntıdayım yaşadığım yer küçük imkanlar kısıtlı ne yapacam bilemiyorum.
Abdullah hocam. Ne yazık ki cok ilgilenmiuor doktorlar... Rektal Tuşe yapılarak prostat sıvısından Lökosit/kültür varsa cinsel gecmiş pcr yapılmaslı lazım. Yakın bölgelerdeki özel hastanelerin üroloji bölümlerine bunlari söyleyin... Yapacak birini bulunca ona muayene olun prostatta lökosit yada kültür varlığı yada muayenede ele gelen ödem hissi prostatite işaret eder.
Abdullahergn

Hocam işin kötü tarafı başlarda bir dra daha gittim. Cinsel isteğim çok az zevk yok dediğimde, pişkin pişkin sen bekarsın cinsel yaşamın yok neye göre cinsel isteksizliğin oluyor falan dedi. Uzaydan gelmiş gibi davranıyorlar. Bilmiyorum bunu zaten çok utanarak soruyoruz ama bir ürologun bunlara alışmış olması ve normal karşılaması gerekmez mi? Prostat muayenesi, prostat masajı falan bunlarında her ürolog neden yapamaz anlamıyorum. Bazı insanlar kendi kendilerine yapıyorlar üstelik. Taş durumu bi ihtimal sancıların kaynağı olabilir diyorum ama cinsel sorunlar ne alaka diye de düşünmeden edemiyorum
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Abdullahergn yazdı:Hocam işin kötü tarafı başlarda bir dra daha gittim. Cinsel isteğim çok az zevk yok dediğimde, pişkin pişkin sen bekarsın cinsel yaşamın yok neye göre cinsel isteksizliğin oluyor falan dedi. Uzaydan gelmiş gibi davranıyorlar. Bilmiyorum bunu zaten çok utanarak soruyoruz ama bir ürologun bunlara alışmış olması ve normal karşılaması gerekmez mi? Prostat muayenesi, prostat masajı falan bunlarında her ürolog neden yapamaz anlamıyorum. Bazı insanlar kendi kendilerine yapıyorlar üstelik. Taş durumu bi ihtimal sancıların kaynağı olabilir diyorum ama cinsel sorunlar ne alaka diye de düşünmeden edemiyorum
Bekarların cinsel yaşamı olamazmıymış.... Ne tuaf insanlar ne kadar kritik noktalarda hizmet veriyor hayret gercekten
Abdullahergn

Aynen hocam öyle.ayrıca cinsel istek ve zevk alma durumu sadece cinsel ilişkiye girenlerde mi oluyor sanki. Ergenliğe yeni girmiş bir genç dahi zaman zaman hatta belki sürekli cinsel isteği oluyor ve ilişki dışındaki uyaranlarla da kolaylıkla zevk alabiliyor
qwer123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen qwer123 »

Abdullahergn yazdı:Hocam işin kötü tarafı başlarda bir dra daha gittim. Cinsel isteğim çok az zevk yok dediğimde, pişkin pişkin sen bekarsın cinsel yaşamın yok neye göre cinsel isteksizliğin oluyor falan dedi. Uzaydan gelmiş gibi davranıyorlar. Bilmiyorum bunu zaten çok utanarak soruyoruz ama bir ürologun bunlara alışmış olması ve normal karşılaması gerekmez mi? Prostat muayenesi, prostat masajı falan bunlarında her ürolog neden yapamaz anlamıyorum. Bazı insanlar kendi kendilerine yapıyorlar üstelik. Taş durumu bi ihtimal sancıların kaynağı olabilir diyorum ama cinsel sorunlar ne alaka diye de düşünmeden edemiyorum
aynısını banada çektiler erzurumda . maalsefe mecbur kaldım istanbula geldim tedaviye bende
Abdullahergn

İnşallah sağlık sistemi düzelir ve drlarımız daha kalifiyeli hale gelirler hocam. Devasa hastaneler yapılıyor ama yine başka illere muhtaç kalıyoruz