Kisitli sure icin yardim

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
mahlas3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Kisitli sure icin yardim

Mesaj gönderen mahlas3435 »

mahlas3435 yazdı:Arkadaslar merhaba, yurt disindan sirf tedavi icin istanbula gelmistim 1.5 ay once. Ama bu surenin sonunda gidisat pek iyi degil maalesef. Burada yaklasik 20/25 gunum falan kaldi. Sonra donmem gerekiyor. Durumumu ozet gecip fikirlerinizi almak istiyorum cunku atacak az miktarda kursunum kaldi.

Olabildigince kisa kesmeye calisacagim. Rahatsizlik haziran sonunda basladi. (4 ay bitti 5'e yuruyoruz.) Genel derdim yanma (uretra ici). Ama iserken degil surekli. Oturdugum zaman dayanilmaz boyuta geliyor, bir sure sonra batmaya donusuyor, makata da yansiyor. Bunun haricinde diger semptomlari da gitgelli olarak yasiyorum. Zaman zaman idrarda yanma, haftada 1 kere bicak saplaniyormus gibi anlik sanci girmesi. Iserken duvarlara carpa carpa isiyorum oyle bir durum var. Idrar hissi, sik idrara cikma (bunlar bu aralar yok ama oldugu zaman nedense agri yanma semptomlarinda azalma oluyor. Ters calisiyorlar. Sanirim wolfpack nickli arkadasta da boyle bir durum vardi.)

Bu zamana kadar olan tedaviler sirasiyla: 1 tetradox, 1 monodox + 2 novasef, 2 tavanic (burada uretral akintidan yapilan kulturde enterecoc bulundu ve tavanic duyarli oldugu icin verildi.) ustune 2 cipro.

Sonra Istanbula geldim ve Zafer Oyman'la basladik. Ilk lokosit sayimi 30-35, 1. Kur: 5 desefin, 1 cipro + 1 bitreal ayni anda. Son olarak floksilevo. Bunlarla birlikte kadir abinin takviyelerini almaya basladim. Arti sicak su oturmasina basladim. Sicak su torbasi hikaye, gercekten oturma banyosu cok daha faydali ve etkili (en azindan benim icin) Ilaclardan desefin cok bir sey yapmadi. Kinolon bana iyi geldigi icin cipro ve floksi kullanirken biraz rahatladim.

Aslinda fena gitmiyordum baya azalmisti yanmalar. Ikinci kontrolu yaptik bunlar bitince. Lokosit 15-20 cikti. 2. kur: 5 genta, ustune 10 gun klindan ustune floksilevo + biteral ayni anda. Artik gentalar mi etki etki yoksa floksilevonun kalan etkisi miydi bilmiyorum gentalari vurulurken de iyiydim. (Zafer hocadaki problemlerden biri de bu, oyle bir mix yapiyor ki hangisi iyi geliyor anlayamiyoruz.) Daha sonra klindan mideye dokundu. Ya da benim bunye zayifladi heralde bilmiyorum fena faranjit oldum. Ve klindani biraktim. Direkt floksilevo + biteral devam. Istedigim de buydu zaten levofloksi grubu antibiyogramda duyarli ciktigi icin.

Pztsi 3. kontrole gidecegim. Ama acikcasi sonuc alamayacagimi dusunuyorum. Bu noktada kadir abi ve iyilesen, iyiye giden arkadaslarin tavsiyelerini bekliyorum.

Forumdan okudugum kadariyla enterecoc olan hastalarin lokosit sifirlansa bile semptomlari bitmiyor. Kolay kolay olen bir bakteri degil + bende hic prostat sivisindan kultur/pcr yapilmadi. Bu noktada sanirim yapilacak en mantikli sey 3. kontrole gidip lokosit sayisini ogrenmek ardindan 3. kur antibiyotikleri alip 3 gun kadar bekleyip kultur+pcr yaptirmak.

Soru 1) Istanbulda sivi aldirip sonra da kultur pcr yaptirabilecegim nereleri onerirsiniz. Serkan abi sagolsun cuneyt hocanin yerini onermisti gelisim laba da yakinmis. Su an 1 numarada orasi var. Ama baska bir doktora daha gorunmek istedigimden hepsini bir yapan bir yer isime gelir

Soru 2) Enterecoc bile olsa lokosit sifirlayip 3/4 ay beklemeli miyim? Acele mi ediyorum? Aslinda iyiye gidis varken beklemem gerektigini ben de biliyorum ama canimi sikan sey su: Daha once de bu seviyelere geri gelmistim ama sonra yine basa dondum. Antibiyotigi biraktigim anda kotulesiyorum. Cok az kabiz olmam yetiyor. 2 gun once bir saat kadar masada oturayim dedim. Direkt yanma agri girdi. Ya yatay ya dikey yasiyorum tabiri caizse ve bu psikolojiyi cok etkiliyor tabi.

En cok canimi sikan sey de iyiye giderken bugun sabah yanma hissi ile uyanmam. Anti kullanirken cogunlukla sabah iyi kalkarim semptomlar gun icerisinde artar ama bugun direkt cayir cayir uyandim. Hicbir ise yaramiyor mu yaptiklarim diye dusunuyorum.

Soru 3) Ustte biraz dert yandim ama asil soru zafer oyman harici baska doktora da gitmek istiyorum. Eskisehire Huseyin Secgin'e gitme sansim yok. Cuneyt'te 6 seans masaj da alamam, zaten fayda goren de yok gibi. Muhsin Balaban'a para verip cikiyoruz galiba okudugum kadariyla. Murat Binbay pahali ama su an icin en iyi alternatif o sanirim.

Siz olsaniz nasil ilerlerdiniz. Su anki planim Zafer'den son kez lokosit baktirip son kuru alip bir 3 4 gun bekleyip sonra sirf kultur pcr icin cuneyt sevince gitmek. Ondan sonra da tek bir doktora gidecek kadar vaktim var istanbulda. Verilen ilaclari alip donecegim. Arti fosfomisin stoklayacagim. Lucifer nickli arkadas da fosfo ile enterecoc oldurmus ve nuks yasamamis okudugum kadariyla. (Kisa keseyim dedim ama uzun olmus kusura bakmayin)
Herkese gecmis olsun. Bu baslik altinda nasil ilerledigimi, tecrubelerimi anlatmaya devam edecegim. Muhtemelen yaptiklarimin bir kismini baska baslik altina yazdim, ama burada zaman sirali olarak bulunsun diye tekrarlayacagim.

Planladigim gibi Zafer hocaya 3. kontrole gittim. 10-15 lokosit var dedi. 3. kürü yazdi. Ve maalesef tavrini degistirdi. Sende bir gariplik var, bu matematik, lokosit duserse semptom azalir cumleleri, imali bir sekilde. Ben sanki manyagim da her ay hevesli bir sekilde sırf sana parmak yemege geliyorum. Kusura bakmayin kadir abi/arkadaslar moral bozuk oldugundan biraz asabi yorum yapıyorum bu konuda.

Her neyse bende şarterleri attiran 3. kür içerisinde monodoks yazmasi oldu. Ben bu hastaligin ilk iki haftasi doksisilin grubu icmistim ve bir gram fayda etmemisti, bunu kendisine soylemistim. Ustune midem bozuk onu da cok iyi biliyor, gidiyor doksisilin yaziyor. Soyleyince de bagirarak sana da ilac begendiremiyoruz diyor. Demek ki hikayemi dinlemiyor, önemsemiyor. Kimse kusura bakmasin, boyle doktorluk olmaz. Daha fazla uzatmayacagim bu kısmı.

Ilac kullanmayı bıraktım ve beklemeye başladım. 7 gun geçtikten sonra basri hocaya gittim. Hastanesi ve muayene ücreti pahalı. Ben kafayı bozdugum için artık işin parasına bakmayı bıraktım. Girdim anlattım tek tek. Söyledim kültür pcr istiyorum prostat sıvısından diye. Standart masajı yaptı. Bu arada en kolay geçen masajım oldu. Kendi de şaşırdı zaten normalde zor gelir sıvı diye. Eğer bu işlemi nahoş bulan, yaptırmak istemeyen, çekinen varsa basri hocayla deneyebilir. Gerçi benim şansıma da böyle gelmiş olabilir. Bilemiyorum.

Lakin numuneyi baya kötü aldı. Penisi silmedi. Kaba damlatmadı. ucundan swap çubuğuna değdirdi. Görür görmez dedim ulan dünya flora bakterisi çıkacak diye. Çıktı da zaten. Flora haricinde de başka bişey çıkmadı. Bu arada numuneyi bana teslim etmedi. Kültür kendi lablarında yapıldı yüzde 90. PCR için gelişime vermişler. Bir şey çıkmadı.

Daha sonra ben numune kötü alındığı için ve zaman da kısıtım olduğu için dedim olum 7 gün anti içmemişsin. Bi doktora daha git bi kültür pcr daha yaptır. İki sonucu karşılaştırırsın. Kadir abinin de önerisi en az iki farklı labtan sonuçları teyit etmek.

Bana yakınlığı ve labın muayenehaneye yakın olması sebebiyle cüneyt sevinc'e gittim. Şu hikayeyi okuyan zaten kimsenin adamı olmadığımı, bu hastalıktan çektiğimi anlar. Genelde Cüneyt hoca forumda sevilmiyor, eleştiriliyor ama benim kendisiyle olan tecrübem pozitif yönde. Bildikleri yöntemle ellerinden geleni yapıyorlar. Bunu da önceden söylüyorlar. Ha iyi olup da sonradan masajla daha kötü olan varsa hiçbir yorum yapamam. Doktor değilim ama ben çok uzun süre masaj yaptırmadım. Ve süreçte idrar hissi, sık idrar dahil olmak üzere tüm semptomları yine yaşadım.

Neyse devam edeyim. Cuneyt hocalara gittim ve standart muayene yapıldı. Masajları tabi daha uzun ve acılı. Ama bunun iyi geleceğini prostatın her noktasına basılması gerektiğini düşünüyorlar. Sıvı alınmadan önce penis silindi. Kaba damlatıldı. Numune ben söylemeden bile direkt bana verildi. Sanırım daha önceden bu konuda yaşanan yanlışlıklardan dolayı artık direkt hastaya veriyorlar. Ne test yapılması gerektiğini kağıda yazıyorlar ve gelişime kendiniz götürüyorsunuz. Testin ödemesini de gelişime yapıyorsunuz. En güzel yöntem de bu sanırım. Daha sonra ultrasonla bakıldı. Bende kalsifikasyon var, direkt gözüküyor zaten. Mesane dış bükey olması gerekirken iç bükey dendi. Bu da bir sorunmuş galiba.

Tabi tedavi tavsiyeleri 6 seans masaj. Ben daha önceki masajlardan sonra semptomlarımda azalma olduğu için deneyeyim ne kaybederim ki dedim ve başladık. Buraya sonra döneceğim, test sonuçlarına geçeyim önce.

Çok şükür ki burada patojeni yakaladık. Kültürde türedi, elime antibiyogram sonucu da gelmiş oldu. İşin enteresan tarafı kültürde üreyen bakteri pcr'da çıkmadı. Akıl alacak bir durum değil gerçekten. Ama en azından temmuz ayında üretral akıntıdan yapılan kültürde türeyen aynı bakteri + yine temmuz ayında yaptırdığım pcr'da çıkan bakteri üredi. Patojenler önceki yaptırdığım testlerle paralel çıktı yani. Koagülaz (-) stafilokok ve Enterecoccus sp. Stafilakok bir çoğuna duyarlı, ama enterecoc maalesef baya bir şeye dirençli. Bu zafer kürleriyle bir iyi bir kötü olmamı açıklıyor zaten. İesefe dirençliymiş mesela ama gentaya duyarlıymış.

Ben ikinci testi yaptırdığımın günü gidip genta vurulmuştum zaferin 3. küründe yazdığı. Ve bu şekilde bir hafta devam ettim. Paralelde cüneyt hocalardan da iki masaj yaptırdım. Baya iyiydim. Bir gün ağrı yanma çekmediğim oldu. Dedim tamam bulduk heralde. Ne yapıyorsak aynen yapmaya devam. Tanıdık doktor vardı 10 tane genta yazdırdım. Cüneyt hoca o kadar genta önermedi böbreğine dokunabilir dedi ama ben risk aldım. Ya herro ya merro.

Maalesef bu şekilde ilerlemedi tabi. Yani biraz kötüleştim ama hala ilk halimden daha iyiydim. Öldürüyoruz heralde dedim. Aynı şekilde devam ettik. Ha bu arada şunu pas geçmeyeyim ben bu test sonucunu hem basri hocayla hem cüneyt hocayla hem de tanıdık başka ürolog bir arkadaş ile değerlendirdim. Hepsi de augmentin dedi. Duyarlı tabi antibiyogram listesinde. Benim aklım almıyor 15 gentanın öldüremediğini augmentin nasıl öldürecek. Aldım tabi 5 6 kutu ama bilmiyorum. Bu arada basri hocayı az yorumladım. Yani iki kere gittim. 1 saat görüştüysek total ağzından çıkan cümle sayısı 5tir 10dur. Çok ilgilenmiyor. Ben tavsiye etmem. Daha üst segment antibiyotik spesifik olarak istememe rağmen gerek yok dedi, olabilir kendi kararıdır. Ama yaşadığım rahatsızlığın boyutunu anladığını sanmıyorum.

Cüneytlerle 3 haftalık, haftada 2 seans masaj olacak şekilde devam ettik. Ha bu arada denemek için eswt makinası almışlar. Masajlardan önce onu da uyguladılar. Hastalardan aldıkları yoruma göre makinayı alacaklar ya da almayacaklar. Şu an ek bir ücret almıyorlar yani eswt için. Ben rica ettim bende zaman kısıtlı sürekli burada değilim, masaj harici eswt için gelsem olur mu diye. Tabi olur dediler ve masaj harici günler eswt de yaptılar. Faydası oldu mu derseniz. Yani psikolojik olarak oldu diyebilirim. Ya da kaslara bir etkisi olduğu için ağrı acı azaltıyor biraz. Tedavi edici midir, şu anki durumuma bakacak olursak hayır.

15 genta ve 3 hafta masaj sonrası, yapacak bir şeyim artık kalmadı burada diyerek dönüş biletimi aldım. Yurt dışında yaşıyorum ve maalesef burada havanın ekstra soğuk olması nedeniyle ağrılarım çok fena arttı. Oturabiliyordum yine oturamamaya başladım. Sancı geliyor 1 saat oturursam direkt. Boşuna gelmişim uğraşmışım gibi hissediyorum. Yine de mücadeleyi bırakmayacağım, başka çarem yok.

Şu an fosfomisin kürünü deniyorum. Açıkçası beni mahvetti. Ne zaman içip yatsam ertesi güne semptomlarım tavan uyanıyorum. İçmediğim günler biraz daha iyiyim. Pek iyi gelmiyor bana ama devam edeceğim, başladık artık. Bir de çok fena ishal yaptı günlük ligone kullanmama rağmen. Umarım kalıcı olmaz.

Son olarak bu işlemler haricinde dil/boğaz meselesinin de üstüne gittim biraz. Dermotolojiye gittiğimde candida diyip mikostatin vermişti. Ama gelişime gittiğimde boğaz kültürüne 300 lira dediler ve candida da baktıklarını söylediler. Hiçbir şey çıkmadı. Bir halt anlamadım. Ama oral tablet kullanmayı bırakıp 15 genta kullandığım sürede mikostatin ile birlikte dildeki beyazlık günbegün azaldı. Bence mide bozuluyor, oral tablet kullanmayı bıraktığımız an dil boğaz toplayacak.

Şu an bende en rahatsız edici şey, bunu görüştüğüm kişilere kadir abiye söylememiştim. Buradan söyleyeyim sorayım. Katı bir şey yutarken göğsüm yemek borum acıyor. Sanırım orada bir şeye zarar verdik. Doktora gözükemeden döndüm. Gaviscon kullanıyorum yemeklerden sonra. Çok çok rahatsız etmiyor ama üstüne düşününce korktuyor. Yorumlarınızı bekliyorum bu konu ile alakalı.

Velhasıl kelam durumum böyle dostlar. Umarım herkes iyileşir demekten başka bir şey kalmıyor geriye. Kendinize iyi bakın.
mahlas3435

Ek olarak bende çene altı lenf bezi şişiyor. Genta kullanırken azalmıştı hissetmiyordum. Bugün sabah yine elime geliyor, çeneye batıyor. Enfeksiyon azdı heralde yine. Kaç iğne yemem gerekiyor daha bilmiyorum. En az bir iki ay burada kalmam gerekiyor şu an için. Ama süreçte iyiye gitmezsem bir sonraki ülkeye dönüşümde ya damardan anti alırım ya da tumt denerim. Sabrım azalıyor, semptomlar azalmıyor. Umarum gurbette başımıza bir iş gelmez.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

mahlas3435 yazdı:Ek olarak bende çene altı lenf bezi şişiyor. Genta kullanırken azalmıştı hissetmiyordum. Bugün sabah yine elime geliyor, çeneye batıyor. Enfeksiyon azdı heralde yine. Kaç iğne yemem gerekiyor daha bilmiyorum. En az bir iki ay burada kalmam gerekiyor şu an için. Ama süreçte iyiye gitmezsem bir sonraki ülkeye dönüşümde ya damardan anti alırım ya da tumt denerim. Sabrım azalıyor, semptomlar azalmıyor. Umarum gurbette başımıza bir iş gelmez.
Mahlascığım kötü İzmir Güngör Marım deneyimi sonrası gece çok uyuyamadım...Sürekli okudum infilamasyon geçer mi vs...Duyduklarımı çürütmeye calıstım... Kötü deneyim ve moral bozukluğu bize semptom olarak geri dönüyor. Lökesit düstükçe semptonu azalan şanslı kesimden yada masajla iyiye giden grupta olamadık. Sabır gerekiyor ... Ben bugün psikolojik destek almaya başlayacağım.
mahlas3435

Serkan yazdı:
mahlas3435 yazdı:Ek olarak bende çene altı lenf bezi şişiyor. Genta kullanırken azalmıştı hissetmiyordum. Bugün sabah yine elime geliyor, çeneye batıyor. Enfeksiyon azdı heralde yine. Kaç iğne yemem gerekiyor daha bilmiyorum. En az bir iki ay burada kalmam gerekiyor şu an için. Ama süreçte iyiye gitmezsem bir sonraki ülkeye dönüşümde ya damardan anti alırım ya da tumt denerim. Sabrım azalıyor, semptomlar azalmıyor. Umarum gurbette başımıza bir iş gelmez.
Mahlascığım kötü İzmir Güngör Marım deneyimi sonrası gece çok uyuyamadım...Sürekli okudum infilamasyon geçer mi vs...Duyduklarımı çürütmeye calıstım... Kötü deneyim ve moral bozukluğu bize semptom olarak geri dönüyor. Lökesit düstükçe semptonu azalan şanslı kesimden yada masajla iyiye giden grupta olamadık. Sabır gerekiyor ... Ben bugün psikolojik destek almaya başlayacağım.
Abi o haber beni de mahvetti. Ben de tam tersi hiçbir iş güç yapamadığımdan ağrımla beraber uyuyakalmışım erkenden. Sabah 5te uyandım. Sen iyiye gidiyordun, boşver bu yaşadığın kötü tecrübeyi. Ne yapıyorsan önceki doktorunla aynen devam. Bir şekilde halledeceğiz bu işi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

@mahlas kardeşim öncelikle doktorların davranıslarıni buradan kınıyorum bunu buradan ifade edeyim.
Çene alti lenf bezleri şismesi kullandigin antibiyotiklerin agiz ve özafagustaki commensal florayi bozmasiyla alakali olabilir. Bu sebeple bagisikligin düsüp bazi firsatci patojenlerin harekete geçmesi durumu olarak bunu düşünebiliriz. Bana kalirsa lokosit düstuyse antibiyotigi birakip inflamatuar süreç tedavisine geçmeni öneririm.
Bu sürece probiyotik beslenmeyide ekleyebilirsin.
Bu arada vücut bagisikligini düsurmemeye bak. Havalar soguk, termal iclik ve yün corap giymeyide ihmal etme. Stres yapma.
Agriların varsa ibuprofen icerikli iltihap giderici nsaiiler kullanabilirsin ayrica dr tavsiyesi ile.