Kronik Prostatitte kalsifikasyonların etkisi ve tedavisi nedir?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Kronik Prostatitte kalsifikasyonların etkisi ve tedavisi nedir?

Mesaj gönderen BruceLee »

Kronik Prostatite Bağlı Kalsifikasyonlar

Bu yazıda, hem hastalardan hem de doktorlardan onlar hakkında önemli yanlış anlamalar olduğu için prostattaki kalsifikasyonların doğasını biraz ayrıntılı olarak açıklayacağım. İnsanlar genellikle kireçlenmelerin sorunun ana nedeni olduğuna ve Kronik Prostatitin tedavi edilmesinin zor olmasının nedenini oluşturduğuna inanırlar, ancak gerçekte bunlar yalnızca bir yan etkidir ve gerçek bir neden faktörden ziyade hastalığın kronikliğinin bir göstergesidir.

Daha ayrıntılı olarak:

Kalsifikasyonların etiyolojisi, prostattaki çeşitli mikroplara bağlı kronik enfeksiyöz ve enflamatuar süreçlerdir. Mikroplar periüretral ve periferik prostatik glandüler kanalları istila eder, sızar ve yayılır ve bunlar aracılığıyla bu glandüler kanalları çevreleyen stromal dokuya yayılır.

Kronik enflamatuar süreçler nedeniyle, prostat kanallarında ve bunların stromal dokusunda bir dizi çeşitli dejeneratif değişiklik meydana gelir ve sonuç olarak (diğer reaksiyonlar ve değişiklikler arasında), kalsiyum tuzlarının anormal birikmesi anlamına gelen kalkerli madde ile emprenye vardır. Bu ifade gerçekleşir:

Yumuşak prostat stromal dokusu içinde, genellikle stromal bölgenin daha fazla kalınlaşmasına ve/veya sertleşmesine neden olarak prostat kanallarında, damarlarda, lenfatiklerde ve sinirlerde farklı derecelerde boğulma ve deformasyonlara yol açar.
Prostat bezi kanallarının içinde, irin, dejenere doku sıvısı, hücre artıkları, ölü lökositler ve prostat sıvısından oluşan sıvı viskoz kütlenin üzerine farklı kalsiyum tuzlarının birikmesinin eklendiği yerlerde, prostat sıvısının kanalların içindeki akışını daha da engelleyen kremsi sarı bir irin olarak kalacak ve sonunda küçük apselerin dönüşümüne yol açacaktır prostat bezinin belirli bir alanında, ancak esas olarak bu bezlerin “yılan” şekli ve konfigürasyonu nedeniyle periüretral glandüler bölgede.
Özetlemek gerekirse, kalsifiye alanlar (özellikle üretral prostat bölgesi çevresinde), zaten kronik olarak iltihaplanmış bir dokunun sertleşen kalsiyum tuzları emprenyeleridir (önce kalsifikasyon) kronik enflamatuar sürecin bir sonucu olarak dokudaki fibrotik ve/veya sklerotik değişikliklere bağlı olarak.Sertleşmiş doku, kalsiyum birikimleri nedeniyle bazı noktalarda sertleşebilir, ancak asıl sorun kireçlenme gerçekleşmeden önce olur. Daha basit bir ifadeyle, zaten sertleştirilmiş bir beton duvara bir “boya " tabakası atmaya eşdeğerdir-açıkça, sorun boya değil duvardır.

Kireçlenmeler” erişilemeyen " alanlar mı?

Cevap hayır, erişilemez değiller. Tüm bu yapısal ve fonksiyonel doku oluşumlarının içindeki mikroplar, yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı tehlikeye girmesine rağmen, hala var olan mikro sirkülasyon yoluyla çevre bölgeleri ve tüm bunları besleyebilir, sızabilir ve istila edebilir. Böylece antibiyotikler bu bölgelere ulaşabilir, ancak çok küçük konsantrasyonlarda neredeyse az sayıda mikropları bile öldüremez, ancak mikroplara onlara direnç oluşturma yeteneği verecek kadar iyidir.

Protokolüm bir çözüme yol açıyor çünkü (diğer şeylerin yanı sıra) aslında aşağıdakilerden oluşan tüm bu zor alanları çözmeye odaklanıyor:

Kalsiyum tuzları ile emprenye edilmiş kronik inflamatuar fibrotik-sklerotik doku
İşlev Bozukluğu olan boğulmuş damarlar, lenfatikler ve sinirler
İrin ile tıkanmış ve bu nedenle işlevlerini yerine getiremeyen glandüler kanallar, bu kanalların glandüler bileşeninden üretilen prostat sıvısının (içlerinden) normal akışıdır.
En büyük zorluk ve en zorlu görev, başlangıçta prostat dokusunu istila eden mikropları (yani ilk enfeksiyonu) içeren periüretral prostat bölgesi etrafındaki en sert ve en küçük tıkalı apselerde (yani irin içeren kistlerde) yukarıdakilerin hepsine ulaşmaktır.). Bu mikroplar, diğer mikroplarla müteakip kontaminasyonları kolaylaştıran koşulları yaratır ve tipik olarak hastalar ilk enfeksiyondan bir veya iki yıl sonra doktora gittikleri için hasta kontrol edildiğinde bile görünmeyebilir, bu zamana kadar zaten “güçlendirilmiş” alanlarda olacaklardır ve bu nedenle olası değildir numunelerde serbest bırakılmak (özellikle zorlanmadıkça). Çoğu hastanın mikrobiyolojik testlerinde tipik olarak gördükleri (doğru şekilde uygulandıklarını varsayarsak) genellikle prostatın çevresinde bulunan en son mikrobiyal enfeksiyonlar / istilalardır ve bu nedenle numunelerde salınmaları daha olasıdır. Yine bu, mikropların bulunduğu kanalların henüz tamamen tıkalı olmadığı varsayımıdır.

En eski mikroplar, yalnızca prostattaki zor konumları nedeniyle değil, aynı zamanda zaman içinde çoklu tedaviler boyunca verilen yavaş ama sürekli olarak az miktarda antibiyotiği emebilmeleri nedeniyle tam iyileşmeye ulaşmak için çıkarılması en zor olanlardır ve bu da onları yavaş yavaş çoğuna dirençli hale getirir.

Tam olarak ne tür mikroplarla uğraşmamız gerektiğini ve dirençlerini bilmemiz gerektiğinden protokolümün iki veya üç aşamada düzenlenmesinin nedeni de budur, ancak bu mikroplar, genellikle tedavinin ortasında meydana gelen üretraya daha yakın bölgelere ulaşana kadar görünmeyebilir. Bu aynı zamanda, protokolün birinci ve / veya ikinci aşamaları sırasında veya hatta sonrasında mikropları bulabilmemizin nedenidir, çünkü bunlar, o tedavi seansında serbest bıraktığımız küçük kistik oluşumlarda(yani tıkalı prostat kanallarında) gizlenebilirler.

Bu nedenle, şimdiye kadar, Kronik Prostatit tedavisinin zorluğunun, prostatın kireçlenme içerip içermediğine veya tamamen bozulmuş mikro sirkülasyona bağlı olup olmadığına değil, yukarıda bahsettiğimiz karmaşık nedenlere bağlı olduğu açık olmalıdır.

Ve bu nedenle Georgiadis Protokolü şunları amaçlamaktadır:

Damarların mikro sirkülasyonunu serbest bırakın ve eski haline getirin, bu da mikroplar temizlendikten sonra dokunun yenilenmesine yardımcı olacak kan akışını, oksijeni ve antioksidatif ajanları artıracaktır.
Geliştirilmiş mikrosirkülasyon sayesinde bağışıklık sisteminin antibiyotik ve ajanlarının konsantrasyonunu arttırmak. Buna karşılık, bağışıklık sistemi ajanları, mikropların bölgelerine yaklaşma ve tanıma yeteneğini kazanacak ve böylece bunların tamamen ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilecektir.
Endoprostatik nöral pleksus ağının boğulmasını geri alın ve bu da semptomları yavaş yavaş yapıbozuma uğratır.
Tıkanmış prostat kanallarının tamamen salınmasına yol açar, böylece prostat sıvısının sağlıklı akışını geri kazandırır.
Periüretral darlığa yol açan periüretral kronik inflamatuar fibrotik – sklerotik dokuyu yumuşatın ve bu da endoprostatik idrar reflüsü ile birlikte idrar akışının azalmasına neden oldu. Terapi sonucu elastik, nemli ve fonksiyonel dokudur, bu da sonuç olarak önceden bozulmuş idrar akışını eski haline getirir ve elbette endoüretral / endoprostatik idrar geri akışını durdurur

Kaynak:

https://www.georgiadis-urology.com/calcifications-faq
mrt2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: Kronik Prostatitte kalsifikasyonların etkisi ve tedavisi nedir?

Mesaj gönderen mrt2323 »

Yani damar tedavisi mi almak gerekiyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bu Yunanli doktorun tedavi protokolu, yıllar önce forumda bahsetmistim. TR dende bir iki kişinin gittiğini hatırliyorum fakat tedaviden olumlu neticeler alindiginı iceren yorumlara rastlamadım.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

kadir yazdı:Bu Yunanli doktorun tedavi protokolu, yıllar önce forumda bahsetmistim. TR dende bir iki kişinin gittiğini hatırliyorum fakat tedaviden olumlu neticeler alindiginı iceren yorumlara rastlamadım.
Abi hayırlı cumalar. Yunan olduğunu bilsem paylaşmazdım :)
prostatitit
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen prostatitit »

Kadir abi peki bu konuda yani prostat kanallarının tıkalı olması hususunda; Kromolojik sırala olarak: Nac600+ Bromelain+ sıcak su oturması+ ejakülasyon ya da Nac600+bromelain+ rektal tuşe+ sıcak su+ ejakülasyon bu çeşit bir sılama kanalların açılmasına yarar sağlar mı ki acaba ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

BruceLee yazdı:
kadir yazdı:Bu Yunanli doktorun tedavi protokolu, yıllar önce forumda bahsetmistim. TR dende bir iki kişinin gittiğini hatırliyorum fakat tedaviden olumlu neticeler alindiginı iceren yorumlara rastlamadım.
Hayırlı cumalar kardeşim, sağlık konu olduğunda nereli olduğu önemli degil, önemli olan insanlığa faydalı olmasidir. Problem değil.Isterse uzaylı olsun:)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prostatitit yazdı:Kadir abi peki bu konuda yani prostat kanallarının tıkalı olması hususunda; Kromolojik sırala olarak: Nac600+ Bromelain+ sıcak su oturması+ ejakülasyon ya da Nac600+bromelain+ rektal tuşe+ sıcak su+ ejakülasyon bu çeşit bir sılama kanalların açılmasına yarar sağlar mı ki acaba ?
Bu konuda güçlü olumlu kesin veriler yok fakat bazı makalelerde faydalı olacağı konusunda yazılar var.
James

Mesaj gönderen James »

BruceLee yazdı:
Bu prostat ici enjeksiyon yapan su meshur yunan doktor degil mi?