ESWT ve Ozon hakkinda

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mahlas3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

ESWT ve Ozon hakkinda

Mesaj gönderen mahlas3435 »

Arkadaslar forumdan ustunkoru arattigim zaman bu tedavilerin genellikle bos oldugunu okudum. Eswt destek amacli belki bir nebze ama ozon hakkinda yaptiranlarda spermin su gibi gelmesi gibi seyler okumustum. Bunlari yaptirip da hic sonuc alan oldu mu? En azindan bir kisi bile iyilesmisse dusunebilirim.

Bugun devlet hastanesine bir uroloji doktoruna gittim tanidik tavsiyesi ile. Tum hikayemi anlattigim zaman bu hastaligi uzun sure cekenlere atilan bakis atildi. Anliyorsunuz zaten o bakistan sonra ne oldugunu. Ya ictigim bu kadar antibiyotige uzuldu ya da bu kadar seyi icip iyilesemedigime.

Prostat masaji yapildi, sivi cok zor cikti ama bir kaba almadi. Idrar kulturu alacagim zaten icinde olacak dedi. Kultur + antibiyogram devlet hastanesinde yapilacak yani. Oyle bir ortamda kontaminasyon olmamasi imkansiz ama verdik yine de. Cumartesi ozelde yine sivi aldirip kendim bir lab'a birakacagim kultur + pcr icin. En azindan sonuc karsilastiririz. Bugunku kultur sansa denk geldi biraz. Masaj yapmasini beklemiyordum.

Genel durumumu konustugumuz zaman adam bana durust ve acik davrandi. Ben bu cumleyi cogu hastama kurdum, sana da uzulerek kuruyorum, maalesef bu hastalik gecmez dedi. Ama belli bir noktaya getirebiliyoruz, olumlu yanit aldigimiz hastalar oluyor dedi.

Plani basit. Kultur sonucu bisey cikarsa duyarli anti, cikmazsa genis spektrum. Paralelde kendi ozel yerinde eswt, ozon onerdi 12 seans. Parasindan gectim. Olumlu sonuc aldiriyorsa deneyebilirim.

Cunku soyledigi iki farkli tedavi yontemi var. 1 antibiyotik deneme. 2 vucudun kendi basigikligini arttirip o sekilde savasma. 2. si icin damardan ozon uyguladiklarini da soyledi. Bunlarin haricinde cinko'nun ustune baya basti.

Yaptirdigim ve cumartesi yaptiracagim tum testlerin sonuclari anca haftaya cikar. Test yaptiracagim icin pazar gunu anti kesmistim. Masaj sonrasi anti kullanmamak cok kotu yapiyormus. Cok uzun zamandir bu kadar uzun sureli ve yogun agri cekmemistim. Hem peniste hem makatta aci, yanma, penis kokunde batma. Forumdan bir arkadasla resmen ayni adimlari atip ayni seyleri yasiyorum. O daha da moral bozuyor. Keske baskalarinin tecrubelerinden faydalansaymisim ama birine iyi kotu gelen baska birisine iyi geliyor diye ilerledim. Oyle olmadi.

Agri kesici tavsiyeniz varsa seve seve alirim. Umarim herkes eninde sonunda sifa bulur.
mahlas3435

Re: ESWT ve Ozon hakkinda

Enterococcus faecalis bulundugunu da soylemistim bu arada. Ölmüyomuş bu bakteri dedim. O kadar ictigin seyden sonra ne olsa ölürdü dedi. Konu bakteri degil, antibiyotigin prostata ulasamamasi oldugunu vurguladi. Bu bilgiyi de pas gecmiyim dedim.
mahlas3435

Unutmadan ekleyeyim lökosit hakkindaki dusuncelerini de sordum. Anlamli oldugunu soyledi. Ben 30-35'den 10-12'ye dusurmustum en son. Bunun bile ciddi enfeksiyon kaynagini oldugunu ve antibiyotik tedavisine devam edilmesi gerektigini soyledi.

Prostat masaji esnasinda da sol tarafta bir sikinti, sislik oldugunu soyledi. Bolgesel sorunlar olabiliyormus demek ki bu yorumuna gore. Gariptir ki bu hocanin masaji sonrasi (2 saat kadar sonra) ve sicak oturmasi ile birlikte biraz agri sizi azaldi. Galiba odemi atmak icin masajin ise yaradigi durumlar oluyor. Tabi gecici oldugu kanaatindeyim.
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

Gecmis olsun Mahlas devlette rektal tuşeye cok şasırdım. Eswt ve ozanu duyunca nedenini anladım. Hastalığin gecer gecmez bilmiyorum ama baskılanacağına inanıyorum. Zira 7 aylık yoğun ızdırabın ardından sosyal hayatıma ben bile döndüm.

Eswt bu forumda cok tasvip edilmiyor. Bakteri öldüğünde doku hasarı icin yaptiracağım. Ozon da eklem ağrıları vb icin ailemde yaptırıp fayda görenler var. Spermin su gibi gelmesi meselesi Sinan Ekici yada Muhsin Balaban gibi penisten verilmesi durumunda oluyor. Bunları anormal fiyatlara yapıyorlarsa yaptır derim.

Masaj iyi geldiyse bence hemen patlat bir 6 seans. Sadece masajla kurtulan var forumda Bknz @Valeri bizde cok işe yaramadı. Masajın pevlik bölge kaslarına yaptıgı baskıda iyi gelebiliyor.

Keşke sorun bakteri olsa. Keşke bizi bu hale bakteri getirmis olsa. Serkan hocayı biliyorsun ne bakteri ne lökesit. Adam ciddi ağrı cekiyor. Alayımız KPAS ız gibi
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

3 gündür üniversiteyi okuduğum şehirdeydim. Beni bugüne getiren perişan günlerimi, verdiğim hayat mucadelesi hatırladım. Hastalığı hayatımı kaybetmişim noktasına getirdigimi gördüm. Biraz kafamı toplamama yardımcı oldu. Psikolojimle birlikte ağrılarımda azaldı
4 lökesit ölcümü 5,6/1,2/1,2/2,3
Prostat salgısı pcr negatif
Prostat salgısı 2 kez kültür /mikraplazma üroplazma negatif
İdrar 3 kez kültür negatif
Prostat salgısı klamidya antijen negatif
Sperm sonucum henüz cıkmadı. O da negatifse ben bakteri sayfasını kapatıyorum. Basbaya KPAS
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

mahlas3435 yazdı:Arkadaslar forumdan ustunkoru arattigim zaman bu tedavilerin genellikle bos oldugunu okudum. Eswt destek amacli belki bir nebze ama ozon hakkinda yaptiranlarda spermin su gibi gelmesi gibi seyler okumustum. Bunlari yaptirip da hic sonuc alan oldu mu? En azindan bir kisi bile iyilesmisse dusunebilirim.

Bugun devlet hastanesine bir uroloji doktoruna gittim tanidik tavsiyesi ile. Tum hikayemi anlattigim zaman bu hastaligi uzun sure cekenlere atilan bakis atildi. Anliyorsunuz zaten o bakistan sonra ne oldugunu. Ya ictigim bu kadar antibiyotige uzuldu ya da bu kadar seyi icip iyilesemedigime.

Prostat masaji yapildi, sivi cok zor cikti ama bir kaba almadi. Idrar kulturu alacagim zaten icinde olacak dedi. Kultur + antibiyogram devlet hastanesinde yapilacak yani. Oyle bir ortamda kontaminasyon olmamasi imkansiz ama verdik yine de. Cumartesi ozelde yine sivi aldirip kendim bir lab'a birakacagim kultur + pcr icin. En azindan sonuc karsilastiririz. Bugunku kultur sansa denk geldi biraz. Masaj yapmasini beklemiyordum.

Genel durumumu konustugumuz zaman adam bana durust ve acik davrandi. Ben bu cumleyi cogu hastama kurdum, sana da uzulerek kuruyorum, maalesef bu hastalik gecmez dedi. Ama belli bir noktaya getirebiliyoruz, olumlu yanit aldigimiz hastalar oluyor dedi.

Plani basit. Kultur sonucu bisey cikarsa duyarli anti, cikmazsa genis spektrum. Paralelde kendi ozel yerinde eswt, ozon onerdi 12 seans. Parasindan gectim. Olumlu sonuc aldiriyorsa deneyebilirim.

Cunku soyledigi iki farkli tedavi yontemi var. 1 antibiyotik deneme. 2 vucudun kendi basigikligini arttirip o sekilde savasma. 2. si icin damardan ozon uyguladiklarini da soyledi. Bunlarin haricinde cinko'nun ustune baya basti.

Yaptirdigim ve cumartesi yaptiracagim tum testlerin sonuclari anca haftaya cikar. Test yaptiracagim icin pazar gunu anti kesmistim. Masaj sonrasi anti kullanmamak cok kotu yapiyormus. Cok uzun zamandir bu kadar uzun sureli ve yogun agri cekmemistim. Hem peniste hem makatta aci, yanma, penis kokunde batma. Forumdan bir arkadasla resmen ayni adimlari atip ayni seyleri yasiyorum. O daha da moral bozuyor. Keske baskalarinin tecrubelerinden faydalansaymisim ama birine iyi kotu gelen baska birisine iyi geliyor diye ilerledim. Oyle olmadi.

Agri kesici tavsiyeniz varsa seve seve alirim. Umarim herkes eninde sonunda sifa bulur.
Konuya geri dönecek olursam. Aliexpereste self eswt diye birsey var. FDA onayı olmaması kafamı karıstırıyor. Doktorların büyük cihazlarıyla farkını araştırıyorum. Aslinda senin icinde iyi olurdu
mahlas3435

Serkan yazdı:3 gündür üniversiteyi okuduğum şehirdeydim. Beni bugüne getiren perişan günlerimi, verdiğim hayat mucadelesi hatırladım. Hastalığı hayatımı kaybetmişim noktasına getirdigimi gördüm. Biraz kafamı toplamama yardımcı oldu. Psikolojimle birlikte ağrılarımda azaldı
4 lökesit ölcümü 5,6/1,2/1,2/2,3
Prostat salgısı pcr negatif
Prostat salgısı 2 kez kültür /mikraplazma üroplazma negatif
İdrar 3 kez kültür negatif
Prostat salgısı klamidya antijen negatif
Sperm sonucum henüz cıkmadı. O da negatifse ben bakteri sayfasını kapatıyorum. Basbaya KPAS
Valla senin icin oyle gibi duruyor abi, fizyoterapist vs bulabilsen keske. Duz spor yerine bi sure fizyoya baslayip sonra spora gecis yapsan daha iyi olabilir.

@ody valla masaj isi de biraz kumar gibi geliyor. Lokosit kontrolunde yapilan masaj sonrasi baya kotu olmustum. Simdi bir nebze daha iyiyim. Ama en nihayetinde organdir bu bence cok kurcalamamak lazim. :) Bu dusuncede oldugumdan da penis ici ozona da mesafeli bakiyorum.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Semenden kültür ve urogenital mycoplasma da negatif nadir lökesit görülmüs.
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

İyileşmiyor diyen adam net bilgisizdir bu kadar açık konuşuyorum. Bir çok ucpps hastası gerçekten bu süreç belki aylar belki bir kaç yıl alsada iyileşir, özellikle önlem alırsalar. Amerikan üroloji derneğinin saygın üyesi ve 600 den fazla yayını bulunan Curtis Nickel kp semptomu gösteren hastaların 1 yıl içinde üçte birinin semptomlarının çözüldüğünü bulmuştur. Bir diğer çarpıcı örnek ucpps.men forumunun kurucusu olan Mark Meaker 10 yıllık 150 üye ile yaptığı e posta anketinde 10 yıllık üyelerinin yüzde 90'ının semptomlarının çözüldüğünü bulmuştur Ki o forumun üyelerinin internette çare arayan dirençli vakalar olduğu gerçeği de vardır. Bulgular sendromun çözülmeye açık olduğunu kuşkuya yer bırakmayacak şekilde göstermektedir. İyileşmiş On binlerce hastada buna örnektir.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12410746/
mahlas3435

demir777 yazdı:İyileşmiyor diyen adam net bilgisizdir bu kadar açık konuşuyorum. Bir çok ucpps hastası gerçekten bu süreç belki aylar belki bir kaç yıl alsada iyileşir, özellikle önlem alırsalar. Amerikan üroloji derneğinin saygın üyesi ve 600 den fazla yayını bulunan Curtis Nickel kp semptomu gösteren hastaların 1 yıl içinde üçte birinin semptomlarının çözüldüğünü bulmuştur. Bir diğer çarpıcı örnek ucpps.men forumunun kurucusu olan Mark Meaker 10 yıllık 150 üye ile yaptığı e posta anketinde 10 yıllık üyelerinin yüzde 90'ının semptomlarının çözüldüğünü bulmuştur Ki o forumun üyelerinin internette çare arayan dirençli vakalar olduğu gerçeği de vardır. Bulgular sendromun çözülmeye açık olduğunu kuşkuya yer bırakmayacak şekilde göstermektedir. İyileşmiş On binlerce hastada buna örnektir.

Demir hocam peki sunu sormak isterim. Bunu yasamadan bilemeyiz tabi ki ama diyelim ki bir sene sonunda ya da daha uzun bir sure sonra bir cok sey denenmesine ragmen iyilesme saglayamadik. Bu noktada ne gibi alternatifler denemeliyiz? Tumt ya da benzeri islemlerle risk alarak farkli tedavi sekilleri denenebilir mi? Cunku her gecen sure insanin sabri daha cok azaliyor. (Calisabilecek kadar, sosyallesebilecek kadar agrim azalsa devam edecegim hayatima. Evden calisiyor olmasam net kovulmustum ya da ucretsiz izine cikmistim.) En azindan elimde bazi seylerden fedakarlik edecek olsam bile denemek isteyecegim yontemler olmasini isterim. Bu konuda yorumunuz var midir?
James

Mesaj gönderen James »

mahlas3435 yazdı:Arkadaslar forumdan ustunkoru arattigim zaman bu tedavilerin genellikle bos oldugunu okudum. Eswt destek amacli belki bir nebze ama ozon hakkinda yaptiranlarda spermin su gibi gelmesi gibi seyler okumustum. Bunlari yaptirip da hic sonuc alan oldu mu? En azindan bir kisi bile iyilesmisse dusunebilirim.

Bana da bir kac doktor gecmez demisti. Ama ben pesini birakmicam. Bi planim var olmazsa prostata botox dusunuyorum. Bende sadece alt karin agrisi vardi hafif kurcalaya kurcalaya bu hale geldim. Soyle bi ornek vereyim hayatinda kondom kullanmamis arkadasim ki bircok eskortla da beraber oldu 3 sene sik idrara cikmis, cocuk en son bi doktora gideyim bari demis 1 hafta ilac kullanmis gecmis. Bu hastalikta ne kadar kurcalarsan o kadar batiyosun genelde. Yine baska bir ornek vereyim ben 6 7 yil once klamidya gecirdim. Akinti iliskiden 3 ay sonra basladi. Bi hafta tetradox kullandim gecti ama meger prostata nufuz etmis bu arada ama sadece kalsifikasyon yapmis takilmis.7 yildir bende hicbir semptom yoktu. Bu is biraz da genetik yoksa sokakta gorsugunuz herkes prostatit olur. Bi ornek daha vereyim benim aktarin bi yildir akintisi var karidan gecti diyor. En son bi doktora git dedim de oyle iyilesti adamda sifir prostatit belirtisi vardi. Bu arada ben yeni yeni demir hocanin dediklerine inanmaya basladim. Redditte odul almis postlardan birinde kronik bakteriyel prostatittin belli periyotlarda iyileserek belli periyotlarda nuks ederek ilerledigi yaziyor. Yani 3 5 ayda bir uti belirtileri gibi. Ve her seferinde lokosit ve kultur pozitif cikarmis. Genelde de e coli imis sebebi. Bu e coli yoldan 10 kisi cevirsek 5inin prostatinda vardir bence benim kac arkadasim korunmasiz anal yapiyor hicbisi oldugu yok, isin genetik kismi burda devreye giriyor. Yani sikinti aslinda sizde olan patojenden ziyade sizin immun sisteminizin olaya verdigi tepki ve bu patojen silinse bile o tepkinin devam etmesi.
Zweinark

Mesaj gönderen Zweinark »

ESWT ve Ozon çok deneysel tedaviler henüz. Bir doktor 10 hastası üzerinde deneyip 6 kişiye faydalı diyorsa bu sayıyı veri olarak kabul etmemiz zor çünkü bu hastalar ilaç alıyor, takviye alıyor ya da diğer tedavileri alıyor. Yani deney grupları ve kontrol grupları ile tedaviyi sınamak lazım. Mantıken Eswt kullanılabilir. En kötü ihtimal hiç bir işe yaramaz. Bir negatif soruna yol açmaz. Ozon için durum böyle. İyi geldiği bir sürü hastalık olduğunu kabul ediyorum ama prostatitten %100 tek bir yöntemle kurtulabilen bir hasta olduğunu sanmıyorum. Ha deyince denenebilen yöntemler değiller. Birincisi bu yöntemlere ulaşmak zor. İkincisi bu yöntemler pahalı. Son olarak doktorlar bu yöntemler konusunda deneyimsiz. Devlet hastanesine gidin, ESWT cihazını hayatında görmemiş bir ürologla karşılaşabilirsiniz, normaldir. Cipro yazıcılar diyorum ben bunlara. Başka bir şey bilmezler çünkü. Günün sonunda %100 başarı veren yöntem sizin üzerinizde başarı bulgusu vermiyorsa sizin için o başarı %0'dır. Maalesef durum böyle.
demir777

mahlas3435 yazdı:
demir777 yazdı:İyileşmiyor diyen adam net bilgisizdir bu kadar açık konuşuyorum. Bir çok ucpps hastası gerçekten bu süreç belki aylar belki bir kaç yıl alsada iyileşir, özellikle önlem alırsalar. Amerikan üroloji derneğinin saygın üyesi ve 600 den fazla yayını bulunan Curtis Nickel kp semptomu gösteren hastaların 1 yıl içinde üçte birinin semptomlarının çözüldüğünü bulmuştur. Bir diğer çarpıcı örnek ucpps.men forumunun kurucusu olan Mark Meaker 10 yıllık 150 üye ile yaptığı e posta anketinde 10 yıllık üyelerinin yüzde 90'ının semptomlarının çözüldüğünü bulmuştur Ki o forumun üyelerinin internette çare arayan dirençli vakalar olduğu gerçeği de vardır. Bulgular sendromun çözülmeye açık olduğunu kuşkuya yer bırakmayacak şekilde göstermektedir. İyileşmiş On binlerce hastada buna örnektir.

Demir hocam peki sunu sormak isterim. Bunu yasamadan bilemeyiz tabi ki ama diyelim ki bir sene sonunda ya da daha uzun bir sure sonra bir cok sey denenmesine ragmen iyilesme saglayamadik. Bu noktada ne gibi alternatifler denemeliyiz? Tumt ya da benzeri islemlerle risk alarak farkli tedavi sekilleri denenebilir mi? Cunku her gecen sure insanin sabri daha cok azaliyor. (Calisabilecek kadar, sosyallesebilecek kadar agrim azalsa devam edecegim hayatima. Evden calisiyor olmasam net kovulmustum ya da ucretsiz izine cikmistim.) En azindan elimde bazi seylerden fedakarlik edecek olsam bile denemek isteyecegim yontemler olmasini isterim. Bu konuda yorumunuz var midir?
Tumt, turp, hatta radikal prostatektomi ( prostatın tamamen çıkarılması) bu tarz işlemlerin ucpps li hastaya en ufak bir faydası yoktur. Sendrom geçmediği gibi çok daha dramatik semptomlar ile baş başa kalmanız olasılık dahilindedir. Ağrı yönetimi artık modern tıp için sorun değildir. En korkunç ağrılar bile yönetilebilir. Ağrınız gerçekten sizi hayattan soyutlayacak bir düzeyde ve diğer müdahalelere rağmen ( düşük doz amitriptilin, nsaid) çözülmüyor ise ideal bir dünyada ucpps i anlayan bir ürolog sizi bir ağrı uzmanına sevk eder. Muhtemelen bir merkezi sinir sistemi üzerinde ağrı baskılayıcı etkileri olan bir benzodiapazam başlanır ve ağrınız kesilir buna rağmen dirençli bir ağrınız var ise Size giriş seviyesi bağımlılık yapmayan ve ucpps ağrısını dindirmede oldukça etkili olan en hafif opoid türlerinden biri olan Tramadol başlatılabilir. Kısa süreli kullanım önerilir. Ağrı döngünüzü kırmanız hedeflenir ve ağrılarınız yönetilebilir bir noktaya geldiğinde fizyoterapi, fito terapi ve psikosomatik rahatlama modüler tedavisine geçersiniz.
James

Mesaj gönderen James »

demir777 yazdı:
mahlas3435 yazdı:

Tumt, turp, hatta radikal prostatektomi ( prostatın tamamen çıkarılması) bu tarz işlemlerin ucpps li hastaya en ufak bir faydası yoktur. Sendrom geçmediği gibi çok daha dramatik semptomlar ile baş başa kalmanız olasılık dahilindedir. Ağrı yönetimi artık modern tıp için sorun değildir. En korkunç ağrılar bile yönetilebilir. Ağrınız gerçekten sizi hayattan soyutlayacak bir düzeyde ve diğer müdahalelere rağmen ( düşük doz amitriptilin, nsaid) çözülmüyor ise ideal bir dünyada ucpps i anlayan bir ürolog sizi bir ağrı uzmanına sevk eder. Muhtemelen bir merkezi sinir sistemi üzerinde ağrı baskılayıcı etkileri olan bir benzodiapazam başlanır ve ağrınız kesilir buna rağmen dirençli bir ağrınız var ise Size giriş seviyesi bağımlılık yapmayan ve ucpps ağrısını dindirmede oldukça etkili olan en hafif opoid türlerinden biri olan Tramadol başlatılabilir. Kısa süreli kullanım önerilir. Ağrı döngünüzü kırmanız hedeflenir ve ağrılarınız yönetilebilir bir noktaya geldiğinde fizyoterapi, fito terapi ve psikosomatik rahatlama modüler tedavisine geçersiniz.
Peki demir hocam agri degil de idrar semptomlarimiz var ise durum nasil oluyor? Sik idrar, idrar hissi, mesaneyi tam bosaltamamis hissi vs. Bir de botox tedavisi hakkinda ne dusunuyorsunuz? Prostati yuzde 40a kadar kucultuyormus. Bilinen bir yan etkisi de yok.
demir777

James yazdı:
demir777 yazdı:
mahlas3435 yazdı:
Peki demir hocam agri degil de idrar semptomlarimiz var ise durum nasil oluyor? Sik idrar, idrar hissi, mesaneyi tam bosaltamamis hissi vs. Bir de botox tedavisi hakkinda ne dusunuyorsunuz? Prostati yuzde 40a kadar kucultuyormus. Bilinen bir yan etkisi de yok.

Güçlü bilimsel veriler ile doğrulanması gerek. Daha çok palyatif bir çözüm gibi geliyor. İdrar hissine tahriş olmuş bir üretelyum ve sinir duyumları sebep olabilir bunların asıl sebebi hipertonik bir pelvik taban dır. Sendrom bütüncül bir şekilde tedavi edildiğinde bu semptomlar da ortadan kalkar. Botoks ile sinir aktivite si gecici olarak düşürülebilir fakat etki geçicidir tekrar tekrar enjeksiyon olmanız gerekebilir. Bunun yerine semptomların asıl katalizörü olan hipertonik pelvik tabanı tutarlılık ile rehabilite etmek ve sendromun psikolojik yönünüde bir bu kadar önemli şekilde ele almak daha isabetli olur.