Düşüncelerinizi yazabilir misiniz?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
erenqwerty
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Düşüncelerinizi yazabilir misiniz?

Mesaj gönderen erenqwerty »

Arkadaşlar daha önce yazmıştım, hatırlarsınız. Kolonoskopi sonrası sertleşme bozukluğu, idrar sonrası yanma, sürekli idrar hissi makat ağrısı gibi problemlerim oldu.
bu konuda yapılmış bir kaç yayına ulaştım. İşlem öncesi kullanılan laksatiflerin yani ishal yapıcı ilaçların bağirsak florasini ve dolayısıyla bağışıklık sistemini aşırı derece bozduğuna dair. Üstelik bağırsaklardan atılan bazı bakteriler 1 ay sonra bile tekrar dönmemiş takviye olarak verilmesine rağmen koloni oluşturmamış.
Başka bir yayında da bozulmuş floranin trimetilamin adlı bir enzim yayarak ortamdaki iltihaplanmayı artırmak suretiyle erektil disfonksiyona ve penis dokusunda, prostatta hatta testislerde hasara sebep olduğunu okudum.
Eğer bu tez doğruysa (sizin fikrinizi de merak ediyorum) bu doku hasarı geçici midir varsa bir şekilde iltihap geçtiğinde düzelir mi? Ayrıca durumdan bağımsız anladım ki bağırsak florasi gerçekten her şey demekmiş.
mera
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Düşüncelerinizi yazabilir misiniz?

Mesaj gönderen mera »

erenqwerty yazdı:Arkadaşlar daha önce yazmıştım, hatırlarsınız. Kolonoskopi sonrası sertleşme bozukluğu, idrar sonrası yanma, sürekli idrar hissi makat ağrısı gibi problemlerim oldu.
bu konuda yapılmış bir kaç yayına ulaştım. İşlem öncesi kullanılan laksatiflerin yani ishal yapıcı ilaçların bağirsak florasini ve dolayısıyla bağışıklık sistemini aşırı derece bozduğuna dair. Üstelik bağırsaklardan atılan bazı bakteriler 1 ay sonra bile tekrar dönmemiş takviye olarak verilmesine rağmen koloni oluşturmamış.
Başka bir yayında da bozulmuş floranin trimetilamin adlı bir enzim yayarak ortamdaki iltihaplanmayı artırmak suretiyle erektil disfonksiyona ve penis dokusunda, prostatta hatta testislerde hasara sebep olduğunu okudum.
Eğer bu tez doğruysa (sizin fikrinizi de merak ediyorum) bu doku hasarı geçici midir varsa bir şekilde iltihap geçtiğinde düzelir mi? Ayrıca durumdan bağımsız anladım ki bağırsak florasi gerçekten her şey demekmiş.
düzenli beslenme lifli beslenme,spor ,takviye ve bir süre probiyotik(fazlası zarar) ek olarak stressiz olmaya gayret göster bağırsak florasının düzeni 6 aya kadar sürebilir.Bu süreç sana bağlı.Yaşam tarzı değişikliği ile bağırsakları düzenleyebilirsin.Ben de şu an aynı şekilde devam ediyorum.Birçok takviye beslenme spor düzenli ilişki ve stresi azaltmaya çalışıyorum.Bakalım neler olucak.
Fatih34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Düşüncelerinizi yazabilir misiniz?

Mesaj gönderen Fatih34 »

erenqwerty yazdı:Arkadaşlar daha önce yazmıştım, hatırlarsınız. Kolonoskopi sonrası sertleşme bozukluğu, idrar sonrası yanma, sürekli idrar hissi makat ağrısı gibi problemlerim oldu.
Merhabalar hocam benimde bütün semptomlar kabızlık ve ishal ile başladı bende kolonoskopi oldum fakat sonrasında şikayetlerin artması gibi bir durum oluşmadı